mhn, نویس نده در وبلاگ بازار الیتکس
۵ تیر, ۱۴۰۱
خانه مقالات نوشته شده توسط mhn
آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

صرافی بایننس به کاربران جدید خود ارز دیجیتال دوج کوین هدیه می‌دهد. مهلت شرکت در این برنامه تشویقی از تاریخ ۲۹ ژانویه (۱۰ بهمن) لغایت ۳ فوریه (۱۵ بهمن) به مدت ۵ روز است.

بایننس در هر روز به ۵۰۰ نفر اولی که در صرافی ثبت‌نام کنند و دو مورد از ۳ شرط زیر را اجرا کنند معادل ۱۰ دلار ارز دیجیتال دوج کوین هدیه می‌دهد.


۱- حداقل به میزان ۵۰ دلار آمریکا از طریق درگاه خرید ارز دیجیتال بایننس (Binance Buy Crypto) با استفاده از کارت اعتباری دوج کوین خرید کنند.
۲- حداقل ۱۰۰۰ دوج کوین از کیف پول خود یا یک صرافی دیگر به حساب خود در بایننس واریز کنند.
۳- در زمان تعیین شده حداقل ۵۰۰۰ دوج کوین در هر یک از بازارهای شامل DOGE (فیات، اسپات، مارجین و یا فیوچرز) معامله شود.

این طرح تشویقی در مجموع در ۵ دوره اجرا خواهد شد. اولین دوره این طرح به مدت ۳۶ ساعت از ساعت ۱۲:۰۰ UTC روز ۲۹ ژانویه (ساعت ۸:۳۰ جمعه ۱۰ بهمن) تا ساعت ۲۰:۲۹:۲۹ روز شنبه ۱۱ بهمن ادامه خواهد داشت.

از آن ساعت به بعد هر دوره به مدت ۲۴ ساعت حساب خواهد شد. کاربرانی که شرایط لازم را داشته باشند محدود به دریافت حداکثر یک جایزه در این طرح خواهند بود.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

بزرگترین بانک سوئیس ، UBS ، راهنمایی برای مشتریان در مورد سرمایه گذاری در بیت کوین منتشر کرده است. این بانک به برخی سوالات مهم پاسخ می دهد ، از جمله اینکه آیا فرد باید بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر بخرد و آیا می توان از بیت کوین برای متنوع سازی اوراق بهادار استفاده کرد.

هفته گذشته UBS گزارش مفصلی درباره بیت کوین منتشر کرد. نویسندگان گزارش ، از جمله مدیر ارشد سرمایه گذاری شرکت در بازارهای در حال ظهور جهانی ، Michael Bolliger، توضیح دادند که این به برخی از سوالاتی که بانک در حال حاضر در حال گفتگو با مشتریان خود است ، پاسخ می دهد.

گروه UBS در حال حاضر بزرگترین بانک سوئیس با کل دارایی است و گروه Credit Suisse زیر مجموعه آن می باشد.

اولین سوالی که UBS در گزارش خود با عنوان «افزایش بیت کوین» پاسخ داد این بود «آیا باید خرید کنم؟». این گزارش توضیح می دهد که «بسیاری از مشتریان می پرسند که آیا آنها باید در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند؟»

«راهنمای کلی ما این است: گرچه افزایش بیشتر قیمت را رد نمی کنیم ، اما در مورد موارد ضروری استفاده در دنیای واقعی تا حدودی تردید داریم که تخمین ارزش منصفانه برای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را دشوار می کند».

نویسندگان گزارش به شرح مفصل تری پرداختند: «ما همچنین از خطر واقعی از دست دادن کل سرمایه گذاری مطلع هستیم. بنابراین سرمایه گذاران در ارزهای دیجیتال باید اندازه سرمایه گذاری های خود را به مبلغی که توانایی از دست دادن آن را دارند محدود کنند. ما همچنین پیشنهاد می کنیم به یک استراتژی خروج هم فکر کنید».

ضمن اعتراف به اینکه «در واقع ، قیمت ارزهای دیجیتال در کوتاه مدت می توانند به صعود خود ادامه دهند»، نویسندگان هشدار دادند که «از نظر ما احتمال کمی برای صفر شدن قیمت ارز دیجیتال هنگام راه اندازی یک نسخه بهتر طراحی شده یا اگر تغییرات نظارتی، احساسات و تمایل مردم را کنترل کنند ، وجود دارد».

سوال مهم دیگری که UBS به آن پاسخ داد این بود که آیا می توان از بیت کوین برای متنوع سازی اوراق بهادار استفاده کرد؟ در این گزارش تأکید شده است که این موضوع «به یک بحث اساسی برای سرمایه گذاران تبدیل شده است».

UBS با اشاره به اینکه «همبستگی ها در سال 2020 با شیوع همه گیری به طور قابل توجهی افزایش یافت ، اما از آن زمان عادی شده اند». UBS توضیح داد:

« شواهد تجربی نشان می دهد ، بیت کوین با طیف گسترده ای از کلاسهای دارایی دیگر ، از جمله اوراق قرضه ، سهام ، فرانک سوئیس و طلا ، همبستگی کمی دارد».

این بانک همچنین تأکید کرد که سرمایه گذاران نهادی و خرده فروشی در حال خرید بیت کوین هستند. از دلایل خرید می توان به بیت کوین به عنوان یک فرصت جذاب سرمایه گذاری ، یک مقابله در برابر کاهش ارزش پول فیات و FOMO اشاره کرد.

ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تعدادی از شرکت های ارز دیجیتال ثبت نشده را نام برد که در حال فریب و کلاهبرداری از سرمایه گذاران بین المللی با اطلاعات شرکتی دروغین هستند.

در روز پنجشنبه ، 21 ژانویه ، تنظیم کننده عالی ایالات متحده لیستی از 28 شرکت سرمایه گذاری مظنون را فراخواند که ادعا می کنند مشاغل مشاوره ای و تجاری مربوط به دارایی های دیجیتال را از طریق وب سایت های خود ارائه می دهند.

آژانس، هشدار داده است که این وب سایت ها اغلب حاوی «پرچم های قرمز» هستند که سرمایه گذاران باید آنها را به عنوان نشانه های هشدار دهنده کلاهبرداری احتمالی در سرمایه گذاری ، از جمله وعده های تضمین بازگشت سرمایه بالا و استفاده از زبان اصطلاحات پیچیده ای که درک آنها دشوار است و برای ارائه پیشنهادات واقعی بسیار خوب به نظر می رسند ، نشان دهند.

این ناظر SmartCoins24 ، eclaws International Inc. ، RetireWell Investors ، Passive Trade Plan و AxTrading-Investment را به عنوان شرکت هایی با پرچم قرمز معرفی کرده است که همگی خدمات بلاکچین و ارز دیجیتال را در وب سایت های خود ارائه می دهند.

به نظر می رسد وب سایت های این شرکت ها ادعاهای خوشایند و لفاظی های اقراق آمیز را در تلاش برای جلب سرمایه گذاران ترکیب می کنند. به عنوان مثال ، Smartcoins 24 نوید «داغترین سکه های سال 2018 را می دهد».

برنامه Passive Trade خود را به عنوان «یک مرجع قابل اعتماد در سرمایه گذاری ارز دیجیتال» توصیف می کند.

وب سایت AxTrading-International می گوید:

«خدمات تجارت بیت کوین ما برای کسانی که در دنیای ارزهای دیجیتال تازه وارد هستند و همچنین کارشناسان بیت کوین و سرمایه گذاران کلان بیت کوین مناسب است».

SEC همچنین یک شرکت مشکوک به نام PAUSE را شناسایی کرده است که قصد دارد به سرمایه گذاران کمک کند «از قربانی شدن در مقابل کلاهبرداری جلوگیری کنند».

مشخص شده است که FXBitcash ، Cryptobravos و BitminingFX وب سایت های خود را بسته اند ، اما هنوز در لیست SEC هستند.

SEC پس از شکایت سرمایه گذاران از 28 شرکت با پرچم قرمز ، تلاش های موفقیت آمیزی انجام داده است. تنظیم کننده گفت که چنین شرکت هایی از اطلاعات گمراه کننده برای جذب عمده سرمایه گذاران غیرآمریکایی استفاده می کنند.

SEC بطور مرتب به مردم در مورد فرصتهای به ظاهر مناسب ولی فریبکار در فضای ارز دیجیتال هشدار می دهد. در گذشته ، کمیسیون به سرمایه گذاران هشدار داده بود که برای گرفتار نشدن در باندهای کلاهبرداری ارز دیجیتال، دقت بیشتری کنند و آنها را تشویق کرد که به جای اعتماد به تأییدیه های پرداخت شده از افراد مشهور ، چهره های ورزشی ، هنرمندان یا سایر آیکون ها ، از سرمایه گذاری بالقوه در این مورد تحقیق کنند.

این نهاد نظارتی نشان داده است که افراد مشهور و دیگران اخیراً سرمایه گذاری در ICO (مکانیزم جمع آوری کمک مالی برای استارتاپ ها) را تبلیغ کرده اند. آژانس به طور مکرر اعلامیه هایی را صادر می کند که به سرمایه گذاران در مورد کلاهبرداری ارز دیجیتال و ICO (پیشنهادات اولیه سکه) هشدار می دهد و از آنها می خواهد که در صورت مناسب نبودن فرصت ها یا ایجاد فشار سریع برای انجام آنها ، احتیاط زیادی انجام دهند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

چارلز هاسکینسون، مدیر عامل IOHK ارائه کننده شبکه کاردانو اعلام کرده است که پلتفرم Plutus که به صورت اختصاصی برای قراردادهای هوشمند طراحی شده است تا ماه مارس وارد فاز آزمایش مقاومت (Stress testing) خواهد شد.

پلتفرم Plutus که منبع باز خواهد بود، حتی قبل از آغاز به کار مورد توجه بسیاری از متخصصین حوزه کریپتو قرار گرفته است، به طوری که بسیاری از توسعه دهندگان مطرح اپلیکیشن های غیرمتمرکز (dApps) اعلام کرده اند که کاردانو را جایگزین اتریوم خواهند کرد.

به عنوان مثال، پروژه برجسته هوش مصنوعی Blockchain، SingularityNET، چنین طرحی را در سپتامبر 2020 اعلام کرد.

Cardano (ADA) با تمرکززدایی کامل و عملکردهای هوشمند، در مسیر بروزرسانی جدید خود یعنی Goguen است. این تمرکززدایی سهام را افزایش می دهد و بر تمرکز بر توزیع عادلانه پاداش های سهام، به جای سلطه در سطح وسیع استخر تأکید می کند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

انتقال بازیکن سابق فوتبال رئال مادرید توسط قراردادی که با رمزارز ها انجام می شود، به یک باشگاه دسته پایین دیگر اسپانیا می پیوندد.

برای نخستین بار در تاریخ فوتبال اسپانیا، DUX INTERNACIONAL DE MADRID یک تیم دسته پایین اظهار داشت که برای خرید بازیکن جدیدش از رمزارز استفاده کرده است.

بازیکن دیوید بارال به باشگاه جدید خود نقل مکان کرد. گفتی است که اسپانسر جدید این باشگاه، خرید این بازیکن را تامین مالی کرده است. کریپتان یک شرکت تجاری فعال در حوزه ارزهای رمزنگاری شده است که در والنسیا اسپانیا ثبت شده.

در همین حال ، به دنبال انتقال این بازیکن یک سایت خبری فوتبال اسپانیا به نقل از بارال که اکنون 37 سال دارد اعلام کرد که وی ابراز اشتیاق خود برای ادامه بازی در هفتمین باشگاه خود را اعلام کرده است.

بارال می گوید: خوشحالم که با جاه طلبی و مسئولیت پذیری خودم به ادامه فعالیتم در فوتبال با روش این پروژه پرداختم.

این گزارش همچنین جزئیات سابقه بازی فوتبال بارال قبل از پیوستن به Dux International de Madrid را شرح می دهد. این گزارش می گوید بارال علاوه بر بازی در رئال مادرید، همچنین در چهار تیم دیگر به نام های “گرانادا ، کادیز ، لوانته و اسپورتینگ” بازی کرده است.

بارال در دوران حضور خود به عنوان بازیکن در لیگ برتر اسپانیا، در هنگام بازی در دسته دوم 221 بازی و 60 بازی انجام داده بود. در مجموع بارال 53 گل به ثمر رسانده، 46 گل در بازی در اسپورتینگ و 7 گل در بازی در Racing.

در این بین، اقدام به تأمین مالی این انتقال از طریق ارز های رمزنگاری شده صورت گرفته که این موضوع در توییتر نیز اعلام شد و موجب جلب توجه کاربران در شبکه های اجتماعی شد.

به عنوان مثال برخی از کاربران توییتر مانند Mimy de Miguel تعجب کردند که آیا Barral می تواند حقوقش را نیز با ارز های رمزنگاری شده دریافت کند. با این حال ، برخی از طرفداران ارز های رمز نگاری شده از نحوه انجام این انتقال خوشحال هستند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

دارایی دیجیتال Chainlink  با شکست سطح 18.00 و 20.00 دلار، در حال رشد است در حالی که بیت کوین و اتریوم در بازه محدودی باقی مانده اند. قیمت هم اکنون در حال اصلاح است و احتمال کاهش قیمت تا زیر 21.50 دلار وجود دارد.

در نمودار کلی، قیمت Chainlink در حال افزایش است و در حال حاضر مقاومت مهم 20.00 دلار را شکسته است.

در نمودار 4 ساعته جفت LINK / USD ( با اطلاعات صرافی Kraken) یک خط روند صعودی اصلی با پشتیبانی نزدیک به 21.55 دلار تشکیل شده است.

قیمت به احتمال زیاد حرکت صعودی خود را بالاتر از سطح 22.50 دلار و 23.00 دلار از سر خواهد گرفت.

در چند روز گذشته، شاهد افزایش شدید قیمت LINK  بودیم، به طوری که از بیت کوین و اتریوم عملکرد بهتری داشت. در مسیر این روند صعودی، موانع مهمی مخصوصا در محدوده 18.00 و 20.00 دلار پشت سر گذاشته شد.

رشد صعودی قیمت در محدوده بالای 20.00 دلار شدت بیشتری گرفت و در بالاترین قیمت سالانه با 23.76 دلار معامله شد. هم اکنون قیمت شروع به اصلاح در زیر 23.00 دلار کرده است.

اگر قیمت Chainlink بالاتر از محدوده 21.50 دلار و سطح خط روند باقی بماند، می تواند یک افزایش جدید را شروع کند. مقاومت اولیه در برابر صعود، نزدیک به سطح 23.00 دلار است.

شکست مقاومت 23.00 دلار می تواند درهای صعودی بیشتر از منطقه 23.50 دلار را باز کند و تا 25 دلار صعود پیش بینی می شود.

ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

شبکه Stacks ، که قبلاً Blockstack نام داشت، یک شبکه منبع باز برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز ، چشم انداز بلند پروازانه ای برای ایجاد قراردادهای هوشمند و امور مالی غیرمتمرکز به شبکه بیت کوین دارد.

روز پنجشنبه ، جامعه توسعه دهندگان، راه اندازی Stacks 2.0 را که یک مجموعه ابزار پل زدن است و به توسعه دهندگان اجازه می دهد بر اساس بیت کوین کار کنند ، با یک رویداد مجازی یک روزه، جشن گرفتند.

Stacks 2.0 به عنوان یک بلاکچین لایه یک با پل بومی ارتباطی بیت کوین توصیف می شود. این ابزار توسط زبان قرارداد هوشمند Clarity ، یک پروتکل منبع باز مشترک پشتیبانی شده توسط Blockstack و Algorand ، پشتیبانی می شود.

از منظر صنعت ، به چند دلیل راه اندازی Stacks 2.0 قابل توجه و مهم است. از یک طرف ، زبان اسکریپت بیت کوین را گسترش می دهد و به توسعه دهندگان اجازه می دهد قراردادهای هوشمند و سایر ابزارهای ابتکاری در بلاکچین ایجاد کنند. از طرف دیگر با آوردن موارد استفاده بیشتر به بیت کوین ، Stacks 2.0 می تواند ارزش پیشنهادی زنجیره های رقابتی را کاهش دهد.

این می تواند موقعیت مسلط بیت کوین را به عنوان بزرگترین بلاکچین و ارز دیجیتال در جهان تضمین کند.

Muneeb Ali، بنیانگذار Stacks و مدیر عامل Hiro PBC ، به Cointelegraph گفت که بهینه سازی شبکه بیت کوین لزوما پایان سایر پلتفرم های قرارداد هوشمند نیست بلکه «گزینه های بیشتری را فراهم می کند. مانند هر چیز ، ابزارهای مختلف برای اهداف مختلف».

«کسانی که اهداف مشخصی دارند به احتمال زیاد بیت کوین را انتخاب می کنند، کسانی که اهداف مختلف دارند یا به روشی دیگر یا در محیط دیگری کار می کنند ممکن است دیگران را انتخاب کنند»

Blockstack به Cointelegraph گفت كه این مراسم را با یك رویداد مجازی یك روزه برگزار می كند كه توسط چند شركای صنعتی از جمله Foundry ، OKCoin ، Staken ، Blockchain.com ، Blockfolio ، Floating Point Group و Blockdaemon برگزار می شود.

«راه اندازی Stacks 2.0 آینده ای را تصور می کند که بسیاری فکر نمی کردند. آینده ای که مردم بتوانند بر اساس آن بیت کوین بسازند و ایده های ابتکاری خود را به شبکه بیت کوین بیاورند و از پتانسیل کامل آن استفاده کنند».

رونمایی از Stacks 2.0 ماه ها آزمایش و ممیزی را با محوریت اثبات انتقال یا PoX ، سازوکار اجماع جدید پروتکل دنبال می کند. PoX به عنوان یک سیستم استخراج جدید ، از توافق اثبات کار برای ایجاد بلاکچین های جدید که ریشه در امنیت بیت کوین دارند ، استفاده می کند.

علی گفت PoX «این توانایی را دارد که بتواند اقتصادی در اطراف بیت کوین ایجاد کند و در واقع آینده اینترنت را در بلاکچین بیت کوین تأمین کند».

Stacks 2.0، سعی دارد دایره کامل بیت کوین را ایجاد کند. بیت کوین به عنوان ارز دیجیتال برجسته ، ارزش سرمایه 700 میلیارد دلاری بازار را تقریباً کامل بر اساس ویژگی های ارزشمند خود تضمین کرده است. در این راه ، پروژه های بی شماری برای پرکردن خلاء ناشی از بیت کوین، یعنی قراردادهای هوشمند ، DApps و اخیراً DeFi آغاز شده است.

Blockstack معتقد است که نوآوری آن می تواند به فعال سازی صدها میلیارد حبس شده در سرمایه منفعل بیت کوین کمک کند و از این حجم گسترده نقدینگی می توان برای ساخت برنامه های بومی بیت کوین DeFi استفاده کرد که به زبانی واضح، قابل پیش بینی و ایمن طراحی شده است و این مزیت ها را نسبت به ابزار فعلی DeFi دارد.

علی توضیح داد که بیشتر سرمایه در شبکه بیت کوین «صرفاً نشستن در کیف پول» است. در شبکه هایی مانند اتریوم ، سرمایه به کار گرفته می شود ، به ویژه در DeFi. او اضافه کرد:

«ما معتقدیم که ابزارهای موجود در Stacks 2.0 به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا چیزهای بیشتری را که می توانند با سرمایه ای که در BTC ذخیره کرده اند استفاده کنند ، بسازند و برای این کار لازم نیست که آن را انتقال دهند».

علی گفت:

«اگرچه بیت کوین یک روایت قوی را به عنوان طلای دیجیتال ارائه کرده است ، چشم انداز Stacks 2.0 سعی دارد سود بیشتری را برای ارز دیجیتال اصلی به ارمغان بیاورد که می تواند موارد استفاده آن را افزایش دهد، خیلی فراتر از یک ذخیره ارزش. فراتر از تصور ساده طلای دیجیتال یا ارز ذخیره و چیزی که می تواند پایه و اساس یک اینترنت بهتر باشد».

ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع مطلع گزارش کرد که رئیس سابق کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) یعنی گری جنسلر، به عنوان رئیس کمیسیون اوراق بهادار و بورس (SEC) در کابینه بایدن معرفی خواهد شد.

گری گنسلر بلافاصله پس از نتایج انتخابات آمریکا، به تیم انتقالی جو بایدن پیوسته بود.

جنسلر، استاد دانشکده مدیریت دانشگاه MIT، مدیر ارشد مالی پیشین در کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون و رئیس کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC)‌ در دوره اوباما در حدفاصل سال‌های 2009 تا 2014 بود. وی با وضع قوانین جدید معاملات سوآپ توانست در سال‌های 2007 تا 2009 در برابر منافع شرکت‌های وال استریت ایستادگی کند.

وی در درسی حول موضوع بیت کوین در دانشگاه MIT، این گونه نوشته است:

«برنامه‌های اشتراکی بلاک چین می‌تواند به ایجاد راه‌حل‌های شبکه چندطرفه در زمینه‌های مقاوم به تغییر و اصلاح، کمک بسیار زیادی کند. حتی با دیدی کم‌تر بلندپروازانه و به عنوان یک نوآوری محرک برای فناوری‌های موجود و رایج، بلاک چین و رمز ارزها توانسته‌اند تغییرات بسیاری را محقق کنند و به این روند ادامه می‌دهند.»

بررسی اتفاقات احتمالی

در وهله اول، با انتصاب گری جنسلر سخت‌گیر در رأس تنظیم مقررات اوراق بهادار، می توان گفت دوره‌ی چهارساله‌ی تسهیلات قانونی در مسیر بسیاری از بانک‌ها، کارگزاری‌ها، صندوق‌ها و شرکت‌های وال‌استریت به اتمام می‌رسد.

در صورت این اتفاق، گری جنسلر در بخشی مسئول خواهد شد که در خط مقدم اقدامات اجرایی و مداخلات دولت ایالات متحده در فضای رمزنگاری و بلاک چین قرار دارد. بسیاری از تصمیمات این نهاد قانونی تاکنون تأثیرات زیادی در فضای این فناوری حتی در سطح جهانی گذاشته‌اند.

با نگاه به تلاش‌های گذشته جهت راه‌اندازی صندوق‌‌های قابل معامله بورسی (ETF) بیت کوین در ایالات متحده و علاقه نهادها به چنین محصولاتی، جنسلر احتمالاً نقشی مهمی در ملاحظات سیاستی این محصول مالی ایفا خواهد کرد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار تا کنون چندین طرح پیشنهادی برای صندوق‌‌های قابل معامله بیت کوین را رد کرده است.

اکنون بسیاری از متخصصان این حوزه گمان می‌کنند که در سال 2021، با مدیر جدید و سیاست‌های وی، این صندوق‌‌های قابل معامله بیت کوین از سوی SEC پذیرفته خواهند شد.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

Nicolás Maduro، رئیس جمهور ونزوئلا ادعا می کند که این کشور «از همه ارزهای دیجیتال موجود در جهان» برای دور زدن تحریم های ایالات متحده استفاده خواهد کرد.

بر اساس یک گزارش تحقیقاتی از RunRun.es ، ونزوئلا قصد دارد برای دور زدن تحریم های مالی اعمال شده توسط ایالات متحده ، استفاده از بیت کوین را برای پرداخت هزینه واردات افزایش دهد.

RunRun.es که توسط روزنامه نگار تحقیقی ونزوئلا Nelson Bocaranda تاسیس شد ، به منابع ناشناس از بانک مرکزی این کشور استناد کرد که ادعا می کنند «پرداخت به شرکت های کشورهای متحد مانند ایران و ترکیه با استفاده از بیت کوین انجام شده است».

مشخص نیست که این واردات شامل چه مواردی است ، با این حال ، ترکیه و ایران در حال حاضر مواد غذایی و سوخت این کشور را در ازای طلا تأمین می کنند.

دولت نیکولاس مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا ، از زمان راه اندازی توکن در سال 2018 ، ارز دیجیتال «پترو» صادر شده توسط دولت خود را به عنوان ابزاری برای مبادله در سطح بین المللی و داخلی ترویج کرده است.

با این حال ، تصویب ضعیف پترو ، دولت را مجبور به کشف دارایی های دیجیتال دیگری از جمله بیت کوین و اتریوم کرده است.

مادورو شروع به تهدید علنی استفاده از بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال به عنوان ابزاری برای دور زدن تحریم ها در ماه سپتامبر کرد و اعلام کرد که دولت وی به زودی «از همه ارزهای دیجیتال در جهان ، دولتی ، ایالتی یا خصوصی برای تجارت داخلی و خارجی استفاده خواهد کرد».

در تاریخ 8 اکتبر ، مجلس شورای ملی ونزوئلا قانون ضد انسداد را تصویب کرد و اختیارات اجرایی بیشتری را برای دور زدن تحریم های اعمال شده بر کشور اعطا کرد ، از جمله اجازه ایجاد یا استفاده از هر دارایی دیجیتال به عنوان ابزار پولی را صادر کرد.

دولت ونزوئلا «مرکز تولید دارایی های دیجیتال» خود را که یک انبار استخراج بیت کوین است ، در ماه نوامبر تأسیس کرد ، زمانی که این کشور اعتماد خود را به ارزهای دیجیتال افزایش داد.

هفته گذشته دولت ونزوئلا مبادله ارز دیجیتال خود را با حمایت Superintendency Cryptoactive National آغاز کرد تا به شهروندان اجازه دهد بولیوار را با بیت کوین عوض کنند.

ایران همچنین برای کاهش فشار بر اقتصاد شکننده کشور ، قانونی را برای استفاده از بیت کوین برای پرداخت واردات به اجرا درآورده است.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

Paxos ، صادر کننده استیبل کوین و شریک PayPal می خواهد دامنه و محدوده خدمات خود را با تبدیل شدن به اولین ارائه دهنده خدمات ارز دیجیتال که در سطح ایالتی و فدرال تنظیم می شود ، افزایش دهد.

خالق استیبل کوین و ارائه دهنده خدمات ارز دیجیتال Paxos روز چهارشنبه درخواستی را برای افتتاح یک بانک ملی ثبت کرد.

در صورت تصویب ، مقر اصلی Paxos General Trust در نیویورک مستقر خواهد شد و دارای مجوز نگهداری ارزهای دیجیتال و اجرای وظایف یک بانک معتمد منظم است.

طبق یک پست وبلاگ در وبسایت Paxos، اعطای منشور بانک اعتماد ملی از طرف دولت ایالات متحده، هم دامنه خدمات ارائه شده توسط این شرکت و هم منطقه جغرافیایی را که می تواند به آنها خدمات ارائه دهد ، گسترش می دهد:

«ماموریت ما نوسازی زیرساخت های بازار مالی و امکان جابجایی هر دارایی ، در هر زمان ، به روشی قابل اعتماد است. منشور ملی اعتماد بانک به ما کمک می کند هدفمان تحقق یابد و ما را قادر می سازد تا به مشتریان در سراسر کشور به کارآمدترین روش خدمت کنیم».

در صورت تأیید ، این برنامه برای اولین بار اتفاق می افتد که یک دارنده دارایی های دیجیتال در هر دو سطح ایالتی و فدرال در ایالات متحده تنظیم می شود. Paxos قبلاً توسط وزارت خدمات مالی ایالت (NYDFS) تنظیم شده است.

در سال 2015 ، شرکتی که آن را با نام ItBit می شناسند، اولین ارائه دهنده خدمات «ارز مجازی» شد که از NYDFS منشور دریافت کرد.

در ماه اکتبر ، Paxos با PayPal همکاری کرد تا خدمات بازرگانی و نگهداری مربوط به ارزهای دیجیتال را که توسط این غول پرداخت پشتیبانی می شود ، ارائه دهد.

Charles Cascarilla ، مدیرعامل Paxos ، در یک خبرنامه مطبوعاتی درباره بیانیه مشارکت گفت: «انتخاب PayPal توسط Paxos ، بازتاب موقعیت نیویورک به عنوان استاندارد طلایی تنظیم ارزهای دیجیتال است».

علاوه بر ارائه خدمات برای PayPal ، Paxos همچنان به كار ارز صرافی ItBit ، ارائه خدمات كارگزاري ارز دیجیتال و نگهداری استیبل کوین های PAX ، BUSD و PAXG ادامه می دهد.

این شرکت در سال 2012 تاسیس شد ، دارای دفاتر در نیویورک ، لندن و سنگاپور است و حدود 150 نفر مشغول به کار هستند.