A.ahrabi, نویس نده در وبلاگ بازار الیتکس
۵ تیر, ۱۴۰۱
خانه مقالات نوشته شده توسط A.ahrabi
آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

بانک DBS مستقر در سنگاپور به طور رسمی از سوی واحد پولی سنگاپور (MAS) برای ارائه خدمات پرداخت ارزهای دیجیتال تأیید شده است.

صرافی دیجیتال (DDEx) از روز دوشنبه 24/7 فعالیت خود را آغاز می کند تا تقاضای روزافزون مشتریان و حجم بالای معاملات را برآورده کند.

این شرکت اظهار داشت که بخش کارگزاری DBS Vickers (DBSV) ، اساساً از طریق قانون خدمات پرداخت (قانون PS) تأییدیه نظارتی را دریافت کرده است که می تواند به عنوان یک موسسه اصلی پرداخت برای ارائه معاملات در پلتفرم توکن های دیجیتال به مدیران دارایی ها و شرکت ها و سایر سرمایه گذاران عمل کند.

سرپرست گروه بازارهای سرمایه در DBS ، Eng-Kwok Seat Moey ، گفت که این شرکت خوشحال است که در شش ماه پس از راه اندازی DDEx در سال گذشته پیشرفت مداوم در اکوسیستم دارایی های دیجیتال داشته است ، که در فعالیت های تجاری و نگهداری نشان می دهد:

« ما علاقه شدیدی را بین مدیران دارایی ها و شرکت ها برای دسترسی به خدمات توکن پرداخت دیجیتال مشاهده کرده ایم و با دریافت DBSV در اصل قانون PS ، ما برای برآوردن این تقاضای رو به رشد مناسب هستیم. این می تواند بر حجم DDEx در ماه های آینده بیفزاید و همراه با DDEx که به صورت شبانه روزی کار می کند ، به سرعت رشد DDEx کمک می کند ».

DBS اعلام کرد که با ارائه راه حل های یکپارچه در سراسر زنجیره ارزش دارایی های دیجیتال ، به ویژه در قالب STO ، سرمایه گذاران خود را تا پایان سال دو برابر می کند و از تخصص DBS در ایجاد معامله در توکن ، فهرست بندی ، توزیع ، تجارت ، حضانت و … استفاده می کند.

صرافی دیجیتال DBS (DDEx) در دسامبر 2020 راه اندازی شد و هدف آن استفاده از فناوری بلاکچین برای ارائه به مشتریان نهادی یک پلتفرم معاملاتی اکوسیستم دارایی دیجیتال امن و شفاف از جمله بیت کوین (BTC) ، اتریوم (ETH) ، ریپل (XRP) و سایر ارزهای معاملاتی شناخته شده است.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

در میان تلاش سرمایه گذاران برای حمایت از پروژه های نوآورانه در اکوسیستم بلاکچین ، ارائه دهنده نرم افزار حسابداری مالیات ارز دیجیتال، TaxBit ،  130 میلیون دلار از سرمایه گذاران جمع آوری کرده است.

طبق اعلام رسمی ، قبل از این بودجه 100 میلیون دلار سرمایه در ماه قبل توسط IVP و Insight Partners هدایت شده بود. سایر سرمایه گذاران فرشته ، از جمله بنیانگذار و مدیرعامل FTX Derivatives ، Sam Bankman-Fried  نیز در این دور پیوستند.

سرمایه گذاران نسبت به راهکارهای پیشنهادی TaxBit برای کمک به همه ذینفعان ارز دیجیتال و پرداخت بدهی های مالیاتیشان به طور دقیق و کارآمد ، خوشبین هستند. نرم افزار این شرکت نه تنها برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال مفید است ، بلکه یک ابزار حیاتی برای تنظیم کننده ها برای نظارت مناسب بر صنعت است.

مدیرعامل FTX سام بانکمن فرید گفت:

« FTX US  مشتاق همکاری با TaxBit است تا یک تجربه مالیاتی در سطح جهانی را مستقیماً به پلتفرم ما برساند. کاربران FTX ایالات متحده به صورتحساب ها، ابزارهای بهینه سازی مالیات و فرم های مالیاتی پایان سال دسترسی خواهند داشت که گزارش و تسلیم مالیات را برای کاربران آسان می کند. فناوری TaxBit از تعهد FTX به رعایت قوانین و در عین حال تمرکز بر تجربه مشتری پشتیبانی می کند ».

 تنظیم کنندگان مالیات و مقامات آمریکایی در سراسر جهان به طور مداوم در حال بررسی راه هایی برای ارتقای رعایت مالیات در بین سرمایه گذاران یا معامله گران ارز دیجیتال هستند. ناظران مالیاتی کره جنوبی به دنبال اعمال 20٪ مالیات بر عایدی سرمایه بر درآمد ارز دیجیتال هستند.

TaxBit این ابزار را توسعه می دهد و به نظارت و رعایت مناسب برای سرمایه گذاران و تنظیم کنندگان کمک می کند. با این حال ، به گفته این شرکت ، بودجه جدید برای تقویت نیروی کار و تقویت توسعه آن در ایالات متحده و بریتانیا اختصاص داده می شود.

TaxBit، از وجوه استفاده می کند تا اکوسیستم مالیات و حسابداری چند کاناله خود را در بخش های تجاری ، مصرف کننده و دولتی افزایش دهد. در بیانیه مشترک مطبوعاتی آمده است: « این شرکت قصد دارد تا پایان سال تعداد افراد خود را دو برابر کند و به افتتاح دفاتر جدید خود در ایالات متحده و بریتانیا ادامه دهد ».

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

صرافی ارزهای دیجیتال Crypto.com، به تازگی یک سرویس جدید مالیات بر ارز دیجیتال را برای استرالیایی ها راه اندازی کرده است که به مشتریان آنها این امکان را می دهد تا تراکنش های ارز دیجیتال خود را وارد کرده و گزارش و پرونده ای به دولت ارائه دهند.

این صرافی روز پنجشنبه اعلام کرد که این پلتفرم را برای مشتریان استرالیایی که باید مالیات ارز دیجیتال پرداخت کنند، بدون هزینه راه اندازی می کند. طبق بیانیه رسمی ، این خدمات مالیاتی گسترده پس از خدمات موجود در دو حوزه قضایی کانادا و ایالات متحده ارائه می شود. صرافی گفت که این سرویس جدید به کاربران این امکان را می دهد تا به سرعت گزارش های دقیق و سازماندهی شده مالیاتی ، از جمله سابقه معاملات و سوابق سود و زیان سرمایه کوتاه مدت یا بلند مدت و سایر معاملات مشمول مالیات و غیر مشمول مالیات ارز دیجیتال را تهیه کنند.

کریس مارشالک ، بنیانگذار و مدیرعامل Crypto.com ، گسترش خدمات رایگان گزارش مالیات ارز دیجیتال به استرالیا را هیجان انگیز می داند:

« ما مدتهاست متعهد هستیم که سازگارترین و آسان ترین پلتفرم ارز دیجیتال جهان را ارائه دهیم. به عنوان بخشی از این تعهد ، ما مفتخریم که به همه سرمایه گذاران ارز های دیجیتال استرالیا راه حلی آسان برای تسویه مالیات خود ارائه می دهیم. به زودی بازارهای بیشتری اضافه می شود ».

به گفته اداره مالیات استرالیا ، بین 500000 تا 1 میلیون استرالیایی دارای ارز دیجیتال هستند. بر اساس گزارش Cointelegraph ، ارزهای دیجیتال که برای پرداخت کالا و خدمات در استرالیا استفاده می شوند ، مشمول مالیات نمی شوند به شرطی که هزینه آن کمتر از 10000 دلار استرالیا یا تقریباً 7340 دلار باشد.

پلتفرم ویژگی های رابط کاربری پیشرفته همچنین چندین عملکرد واردات را اضافه کرده و از بیش از بیست کیف پول و صرافی بزرگ پشتیبانی می کند تا مشتریان بتوانند نتایج محاسبه مالیات را دریافت کنند. این صرافی گفت که با مشاوران مالیاتی حرفه ای همکاری می کند تا اطمینان حاصل شود که این سرویس با ثبت مالیات بر ارزهای دیجیتال در کشور مطابقت دارد.

اخیراً ، Crypto.com به طور فعال تجارت جهانی را در سراسر جهان از جمله پرداخت دیجیتال و امور ورزشی گسترش می دهد. ماه گذشته ، این شرکت پرداخت ارز دیجیتال مجوز موسسه پول الکترونیکی را از دولت مالت اخذ کرد که به این شرکت اجازه می داد کارت های پرداخت صادر کند و حواله های بانکی مستقیم را در داخل به مشتریان ارائه دهد.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

Coinbase روز سه شنبه نامه ای به سهامداران نوشت که PNC Bank ، پنجمین بانک بزرگ در ایالات متحده ، قصد دارد با کوینبیس برای راه اندازی محصولات خدمات ارز دیجیتال همکاری کند.

بیش از 9000 موسسه مالی بزرگ با صرافی ارز دیجیتال کوینبیس همکاری و مشارکت ایجاد کرده اند. در نامه ای که در تاریخ 10 آگوست به سهامداران ارسال شد ، به یک موسسه بانکی جدید با نام PNC اشاره شد و نوشت:

« علاوه بر این ، در ماه های اخیر ، ما با رهبران صنعت از جمله ایلان ماسک ، PNC Bank ، SpaceX ، Tesla ، Third Point LLC و WisdomTree Investments مشارکت کرده ایم.».

در حال حاضر ، کوینبیس پروژه ها و کاربردهای همکاری خاصی را فاش نکرده است.

اما طبق منابع ناشناس ، بانک PNC با کوینبیس همکاری می کند تا محصولات ارز دیجیتال را در چند ماه آینده راه اندازی کند.

در همین حال ، صرافی کوینبیس در گزارش درآمد سه ماهه دوم خود نتیجه قابل توجهی را منتشر کرد که بهتر از انتظار تحلیلگران بود. سود کوینبیس به 2.23 میلیارد دلار در مقایسه با 1.78 میلیارد دلار رسید که بهتر از انتظار تحلیلگران بود. سود این شرکت در هر سهم 3.45 دلار در مقایسه با 2.33 دلار در هر سهم بود ، که تحلیلگران وال استریت انتظار داشتند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

CoinDCX ، بزرگترین شرکت خدمات مالی هند با قابلیت رمزنگاری ، روز سه شنبه اعلام کرد که 6.7 میلیارد روپیه (تقریبا 90 میلیون دلار) تامین مالی از صندوق B Capital ادواردو ساورین ، بنیانگذار فیسبوک ، کمک گرفته است.

ارزش فعلی شرکت تا 1.1 میلیارد دلار است ، که آن را به اولین Unicorn  در صنعت ارزهای دیجیتال در هند تبدیل می کند.

به گفته بنیانگذار و مدیر عامل CoinDCX، Sumit Gupta، در مصاحبه روز سه شنبه:

ما برای گسترش پایگاه سرمایه گذاران ارز دیجیتال ، راه اندازی یک مرکز تحقیق و توسعه، تقویت گفتگوهای سیاست گذاری از طریق گفتمان عمومی ، همکاری با دولت برای معرفی مقررات مطلوب ، آموزش و تقویت، ابتکارات استخدام ، با یکدیگر دست به دست خواهیم داد و یا با مشارکت کنندگان اصلی فناوری fintech همکاری می کنیم.

به گفته بلومبرگ ، این شرکت قصد دارد در چند سال آینده تعداد کاربران خود را از 3.5 میلیون به 50 میلیون نفر افزایش دهد و بر روی رمزگذاری کاربران و آموزش بلاکچین تمرکز کند.

این صرافی ارز دیجیتال اعلام کرد که قصد دارد محصولات جدیدی را در چند ماه آینده عرضه کند ، از جمله محصولات برای مشتریان ثروتمند.

CoinDCX، 2.5 میلیون دلار از سرمایه گذاران مانند Polychain Capital و Coinbase Ventures جمع آوری کرده است. همانطور که توسط Blockchain.News در 27 مه سال 2020 گزارش شد، Polychain Capital با حمایت Coinbase Ventures ، بازوی سرمایه گذاری صرافی ارزهای دیجیتال ایالات متحدهCoinbase، دور مالی را رهبری کرد.

CoinDCX، قبلا در مارس 2020، 3 میلیون دلار سری A جمع آوری کرده بود ، همچنین توسط Polychain Capital رهبری می شد و شامل گروه HDT (اپراتور BitMEX) و Bain Capital Ventures بود.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

AMC Entertainment ، زنجیره پیشرو سینمای آمریکا ، گفت که بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت برای خرید بلیط و تخفیف در پایان امسال می پذیرد.

مدیرعامل شرکت سرگرمی AMC ، Adam Aron، روز دوشنبه در یک کنفرانس گفت: سینمای AMC دارای سیستم خرید آنلاین خود با فناوری اطلاعات است و ارزهای دیجیتال را به عنوان روش پرداخت اضافه می کند و بیان می کند:

«ما همچنین در مرحله مقدماتی هستیم که در حال بررسی این هستیم که چگونه AMC می تواند در این جهان جدید ارز دیجیتال مشارکت داشته باشد و اگر به طور هوشمندانه درگیر دخالت جدی بیشتر با ارزهای دیجیتال باشیم ، بسیار شگفت زده فرصت های تجاری بالقوه سودآور برای AMC هستیم».

در حال حاضر ، AMC نحوه استفاده از بیت کوین برای پرداخت بلیط تماشای فیلم را فاش نکرده است. قیمت بیت کوین در هفته های اخیر در سطح پشتیبانی 40 هزار دلار بوده است. طی یک هفته تا 18.69 درصد افزایش یافته است و امروز به 46.711 دلار رسیده است که بالاترین نقطه در سه ماه گذشته از 18 می است.

پس از اعلام مدیرعامل در روز دوشنبه ، ارزش سهام 13.2 درصد افزایش یافت و قیمت نهایی معاملات سهام AMC روز دوشنبه 3.36 درصد افزایش یافت و سرانجام پس از اعلام این خبر در 33.8 دلار بسته شد. قیمت فعلی پس از بازار 5.33 درصد افزایش یافته است و قیمت معاملات سهام AMC 35.6 دلار است.

ارزهای دیجیتال بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

معاون بانک مرکزی هند ، بانک ذخیره هند (RBI) ، می گوید این بانک باید بتواند تا پایان امسال مدل ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را ارائه دهد.

T. Rabi Sankar معاون بانک مرکزی روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی کمیته سیاست های پولی (MPC) گفت که بانک مرکزی هند (RBI) ممکن است تا پایان سال از مدل ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) رونمایی کند.

وی بدون ارائه جزئیات بیشتر توضیح داد:

« اینها فناوریها و انتخابهای تجاری بسیار تکاملی هستند که باید انجام شوند، متاسفانه تعیین تاریخ شروع آن دشوار است ، اما ما باید بتوانیم در آینده نزدیک ، احتمالاً تا پایان سال جاری ، یک مدل ارائه دهیم ».

وی ادامه داد: ما در حال بررسی موضوع دامنه ، فناوری ، مکانیزم توزیع و اعتبار سنجی و غیره هستیم.

ماه گذشته ، او فاش کرد که بانک مرکزی در حال کار بر روی استراتژی پیاده سازی مرحله ای (CBDC) هند و همچنین بررسی موارد استفاده است که می تواند با اختلال کم یا بدون هیچ گونه اختلال در سیستم های بانکی یا پولی هند اجرا شود.

بر اساس گزارش اخیر ، 81 کشور ، که بیش از 90 درصد تولید ناخالص داخلی جهان (GDP) را تشکیل می دهند ، در حال راه اندازی ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی خود هستند.

در همین حال ، صندوق بین المللی پول (IMF) ، بانک جهانی و بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) می گویند CBDC ها «تا زمانی که کشورها با هم کار کنند، می توانند کارایی پرداخت های فرامرزی را افزایش دهند.».

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

اداره پول سنگاپور (MAS) به چندین ارائه دهنده خدمات پرداخت دیجیتالی اطلاع داده است که به آنها مجوز فعالیت در کشور داده می شود. ناظران صنعت می گویند که این حرکت که پس از تأیید صرافی ارز دیجیتال برای گرفتن مجوز صورت می گیرد ، باعث می شود سنگاپور به عنوان قطب ارز دیجیتال آسیا شناخته شود.

مقامات بانک مرکزی سنگاپور به ارائه دهندگان خدمات پرداخت دیجیتالی اطلاع داده اند که به آنها مجوز فعالیت در حوزه قضایی خود را می دهد.

MAS به چندین متقاضی از 170 متقاضی گفت « آماده است تا به آنها مجوز خدمات پرداخت بدهد » ، البته در صورتی که آنها اقدامات لازم را برای برآوردن الزامات قانونی انجام دهند. دو درخواست تاکنون رد شده و 30 درخواست دیگر به دلیل عدم رعایت استانداردهای مبارزه با پولشویی پس گرفته شده است.

این اخبار پس از آن منتشر می شود که صرافی استرالیایی Independent Reserve اوایل این هفته اعلام کرد که از مقامات پولی سنگاپور، به عنوان ارائه دهنده خدمات توکن پرداخت دیجیتال مجوز دریافت کرده است. پلتفرم معاملاتی در بیانیه ای خاطرنشان کرد که این یکی از اولین ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی است که چنین تأییدی را در شهر دریافت کرده است.

روزنامه هنگ کنگی خاطرنشان کرد: آخرین اعلام MAS با استقبال متخصصان در حوزه ارز دیجیتال مواجه شده است. Grace Chong ، وکیل در Simmons & Simmons و مشاور در زمینه فناوری و امور نظارتی در سنگاپور ، این حرکت را مهم و به موقع توصیف کرد. بانک ها و مدیران دارایی پیشنهاد دارایی های دیجیتالی خود را گسترش داده اند. وی خاطرنشان کرد:

« تغییرات تکنولوژیکی مالی در حال افزایش است و ما شاهد علاقه نهادی قوی به دارایی های دیجیتالی هستیم ».

طبق برآوردهای چونگ ، 90 ارائه دهنده خدمات پرداخت دیجیتال در سنگاپور تحت این قانون گرفتن مجوز قرار گرفته اند.

طبق گزارش Bitcoin.com News ، نهاد MAS تحت قانون خدمات جدید پرداخت خود ، به تعدادی از شرکت های ارز دیجیتال، از جمله Binance ، Coinbase ، Upbit و Wirex مجوز فعالیت اهدا کرد.

Keneth Bok ، مدیر اجرایی بلوک های مشاوره بلاکچین ، اظهار داشت: تصمیم MAS برای حرکت به سمت مجوز دائمی « به بسیاری از شرکت های ارز دیجیتال معتبر که در اینجا فعالیت کرده اند اطمینان می دهد ».

Jason Davis، دانشیار کارآفرینی و مشاغل خانوادگی در Insead ، آن را «گام بعدی دقیق» برای نوآوری مالی توصیف کرد. دیویس انتظار دارد صرافی های ارز دیجیتال بیشتری به دنبال تأیید برای فعالیت در سنگاپور باشند:

« فعال کردن صرافی های ارزهای دیجیتال در سنگاپور بخش مهمی از استراتژی این کشور برای دوستی با مشاغل با استفاده از انواع دارایی های دیجیتالی جدید است … صرافی ها ممکن است تنها اولین گام در توسعه یک اکوسیستم ارز دیجیتال پررونق در قلب جنوب شرقی آسیا باشد».

ناظران صنعت انتظار دارند این توسعه تعداد شرکت های مختلف ارز دیجیتال را که به سنگاپور نقل مکان می کنند افزایش داده و جایگاه خود را به عنوان یک قطب پیشرو در زمینه ارز دیجیتال آسیایی تقویت کند. به عنوان مثال ، رقیب منطقه ای سنگاپور ، یعنی هنگ کنگ ، سیاست های مقررات سختگیرانه تری را انتخاب کرده است.

به گفته Sumit Agarwal، استاد امور مالی و اقتصادی در دانشگاه ملی سنگاپور ، نفوذ روزافزون پکن بر هنگ کنگ « ترس را در ذهن سرمایه گذاران ایجاد می کند » در حالی که سرکوب استخراج و تجارت ارز دیجیتال در چین ادامه دارد.

آگاروال خاطرنشان کرد: « مردم متوجه شده اند که نهادهای نظارتی سنگاپور برای آزمایش بیشتر آماده هستند زیرا این اقتصاد کوچک است و می توان سریعتر تصمیم گیری کرد».

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

دادگاه فدرال برزیل حکم به فروش بیت کوین ذخیره شده به ارزش 1.1 میلیون دلار داد. فروش توسط بزرگترین صرافی تنظیم شده در کشور ، Mercado Bitcoin  انجام شد. پلیس فدرال، بیت کوین فروخته شده از Tradergroup ، شرکتی که ظاهراً به عنوان یک طرح Ponzi یا همان کلاهبرداری سرمایه، تحت نمای یک شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال، فعالیت می کرد ،  را توقیف کرد. این برای اولین بار است که حکم دادگاه برزیل اقدام به فروش بیت کوین از دارایی های توقیف شده در این کشور می کند.

یک دادگاه فدرال در Espirito Santo دستور فروش 1.1 میلیون دلار بیت کوین را صادر کرد که توسط پلیس فدرال در سال 2019 از تریدرگروپ ضبط شد ، طرح ادعایی پونزی که تحت پوشش یک شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال فعالیت می کرد.

این شرکت به عنوان بخشی از عملیات «Madoff» مورد مداخله قرار گرفت ، جایی که 43 افسر پلیس فدرال و پنج بازرس حکم توقیف را در اسپریتو سانتو اجرا کردند.

درآمد حاصل از این فروش برای پرداخت برخی از تعهداتی است که تریدرگروپ هنوز با مشتریان سابق خود دارد.

ماه گذشته ، دادگاه تصمیم گرفت فروش را با بیت کوین مرکادو ، یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال در کشور انجام دهد. این صرافی 9 لات 3 بیت کوین و آخرین قطعه را برای ارزش باقیمانده به کمتر از 2 درصد قیمت بازار فروخت. سپس ، مبلغ فیات دریافت شده را به حساب دادگاه واریز کرد.

Alexandre Senra ، دادستان عمومی فدرال که دستور فروش بیت کوین را صادر کرد ، اظهار داشت:

« قربانیان زیادی از تریدرگروپ با شکایت هایی ، عمدتا در دادگاه ایالتی ، درخواست بازپرداخت پول دارند و در حال حاضر بخشی از این پول قابل بازگشت است ، نه همه، زیرا اعتبار فروخته شده در بیت کوین برای جبران ضررها کافی نبود».

این برای اولین بار است که یک دادگاه فدرال برزیل دستور فروش دارایی های دیجیتال از طریق صرافی تجاری را صادر می کند. با این حال ، این بدان معنا نیست که مقامات برزیلی مقررات سستی در مورد جرایم مربوط به ارزهای دیجیتال دارند. در واقع ، این کشور یکی از فعال ترین ها در این حوزه در آمریکای جنوبی بوده است.

ماه گذشته ، مقامات برزیل، Claudio Oliveira ، معروف به «پادشاه بیت کوین» برزیل را به دلیل مشارکت در طرح کلاهبرداری 300 میلیون دلاری دستگیر کردند.

پلیس همچنین بیش از 33 میلیون دلار در تحقیقات که طرح های رمزنگاری ناشناس را با شرکت های پولشویی در کشور مرتبط می کرد ، توقیف کرد.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن بلاکچین اوگاندا (BAU) گفت که جامعه بلاکچین اوگاندا از درخواست اخیر مقامات برای ایجاد یک چارچوب نظارتی ارز دیجیتال استقبال می کند. Suleiman Murunga، یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن بلاکچین اوگاندا (BAU)، توضیح می دهد که چنین چارچوبی «اعتماد سرمایه گذاران را ایجاد می کند و مشارکت نوآوران را افزایش می دهد».

اظهارات مورونگا از BAU تنها چند ماه پس از آن است که اداره اطلاعات مالی کشور (FIA) به وزارت دارایی این کشور گفته است که امکان تنظیم ارزهای دیجیتال را بررسی کند.

همانطور که قبلاً توسط Bitcoin.com News گزارش شده بود ، FIA با توجه به اینکه تنها چند نهاد ارز دیجیتال به طور داوطلبانه ثبت نام کرده اند ، اقدام به تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال کرد.

FIA امیدوار بود از انطباق صنعت ارز دیجیتال با سیاست ثبت نام داوطلبانه برای تقویت توانایی خود در «محافظت از کاربران و اقتصاد بزرگتر» در برابر سوء استفاده احتمالی از ارزهای دیجیتال استفاده کند.

در همین حال ، مورونگا به Bitcoin.com News می گوید که در حالی که مقامات اوگاندا ظاهراً درخواست FIA را پذیرفته اند ، هنوز هیچ حرکت قابل توجهی در این زمینه انجام نشده است.

او توضیح داد:

بانک اوگاندا همچنان بر اجرای دستورالعمل ارائه دهنده خدمات پرداخت (PSP) متمرکز است و فعلاً نمی توان درگیر ارز ذیجیتال شد”

همانطور که توسط مورونگا پیشنهاد شد ، بانک مرکزی تاکنون پیاده سازی دستورالعمل های PSP را قبل از ایجاد یک چارچوب نظارتی ارز دیجیتال، اولویت بندی کرده است. گزارشی در رسانه های اوگاندا نشان می دهد که بانک مرکزی مقررات ارائه دهندگان خدمات پول تلفن همراه را بر عهده گرفته است.

باید دید آیا مقامات اوگاندا پس از تکمیل اجرای دستورالعمل های به اصطلاح PSP ، توجه خود را به ارزهای دیجیتال معطوف خواهند کرد یا خیر.