بایگانی‌های ارزهای دیجیتال ~ وبلاگ بازار الیتکس
۱ خرداد, ۱۴۰۱
خانه مطالب خبری و تحلیلی بایگانی براساس دسته بندی ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

اداره پول سنگاپور (MAS) به چندین ارائه دهنده خدمات پرداخت دیجیتالی اطلاع داده است که به آنها مجوز فعالیت در کشور داده می شود. ناظران صنعت می گویند که این حرکت که پس از تأیید صرافی ارز دیجیتال برای گرفتن مجوز صورت می گیرد ، باعث می شود سنگاپور به عنوان قطب ارز دیجیتال آسیا شناخته شود.

مقامات بانک مرکزی سنگاپور به ارائه دهندگان خدمات پرداخت دیجیتالی اطلاع داده اند که به آنها مجوز فعالیت در حوزه قضایی خود را می دهد.

MAS به چندین متقاضی از 170 متقاضی گفت « آماده است تا به آنها مجوز خدمات پرداخت بدهد » ، البته در صورتی که آنها اقدامات لازم را برای برآوردن الزامات قانونی انجام دهند. دو درخواست تاکنون رد شده و 30 درخواست دیگر به دلیل عدم رعایت استانداردهای مبارزه با پولشویی پس گرفته شده است.

این اخبار پس از آن منتشر می شود که صرافی استرالیایی Independent Reserve اوایل این هفته اعلام کرد که از مقامات پولی سنگاپور، به عنوان ارائه دهنده خدمات توکن پرداخت دیجیتال مجوز دریافت کرده است. پلتفرم معاملاتی در بیانیه ای خاطرنشان کرد که این یکی از اولین ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی است که چنین تأییدی را در شهر دریافت کرده است.

روزنامه هنگ کنگی خاطرنشان کرد: آخرین اعلام MAS با استقبال متخصصان در حوزه ارز دیجیتال مواجه شده است. Grace Chong ، وکیل در Simmons & Simmons و مشاور در زمینه فناوری و امور نظارتی در سنگاپور ، این حرکت را مهم و به موقع توصیف کرد. بانک ها و مدیران دارایی پیشنهاد دارایی های دیجیتالی خود را گسترش داده اند. وی خاطرنشان کرد:

« تغییرات تکنولوژیکی مالی در حال افزایش است و ما شاهد علاقه نهادی قوی به دارایی های دیجیتالی هستیم ».

طبق برآوردهای چونگ ، 90 ارائه دهنده خدمات پرداخت دیجیتال در سنگاپور تحت این قانون گرفتن مجوز قرار گرفته اند.

طبق گزارش Bitcoin.com News ، نهاد MAS تحت قانون خدمات جدید پرداخت خود ، به تعدادی از شرکت های ارز دیجیتال، از جمله Binance ، Coinbase ، Upbit و Wirex مجوز فعالیت اهدا کرد.

Keneth Bok ، مدیر اجرایی بلوک های مشاوره بلاکچین ، اظهار داشت: تصمیم MAS برای حرکت به سمت مجوز دائمی « به بسیاری از شرکت های ارز دیجیتال معتبر که در اینجا فعالیت کرده اند اطمینان می دهد ».

Jason Davis، دانشیار کارآفرینی و مشاغل خانوادگی در Insead ، آن را «گام بعدی دقیق» برای نوآوری مالی توصیف کرد. دیویس انتظار دارد صرافی های ارز دیجیتال بیشتری به دنبال تأیید برای فعالیت در سنگاپور باشند:

« فعال کردن صرافی های ارزهای دیجیتال در سنگاپور بخش مهمی از استراتژی این کشور برای دوستی با مشاغل با استفاده از انواع دارایی های دیجیتالی جدید است … صرافی ها ممکن است تنها اولین گام در توسعه یک اکوسیستم ارز دیجیتال پررونق در قلب جنوب شرقی آسیا باشد».

ناظران صنعت انتظار دارند این توسعه تعداد شرکت های مختلف ارز دیجیتال را که به سنگاپور نقل مکان می کنند افزایش داده و جایگاه خود را به عنوان یک قطب پیشرو در زمینه ارز دیجیتال آسیایی تقویت کند. به عنوان مثال ، رقیب منطقه ای سنگاپور ، یعنی هنگ کنگ ، سیاست های مقررات سختگیرانه تری را انتخاب کرده است.

به گفته Sumit Agarwal، استاد امور مالی و اقتصادی در دانشگاه ملی سنگاپور ، نفوذ روزافزون پکن بر هنگ کنگ « ترس را در ذهن سرمایه گذاران ایجاد می کند » در حالی که سرکوب استخراج و تجارت ارز دیجیتال در چین ادامه دارد.

آگاروال خاطرنشان کرد: « مردم متوجه شده اند که نهادهای نظارتی سنگاپور برای آزمایش بیشتر آماده هستند زیرا این اقتصاد کوچک است و می توان سریعتر تصمیم گیری کرد».

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

دادگاه فدرال برزیل حکم به فروش بیت کوین ذخیره شده به ارزش 1.1 میلیون دلار داد. فروش توسط بزرگترین صرافی تنظیم شده در کشور ، Mercado Bitcoin  انجام شد. پلیس فدرال، بیت کوین فروخته شده از Tradergroup ، شرکتی که ظاهراً به عنوان یک طرح Ponzi یا همان کلاهبرداری سرمایه، تحت نمای یک شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال، فعالیت می کرد ،  را توقیف کرد. این برای اولین بار است که حکم دادگاه برزیل اقدام به فروش بیت کوین از دارایی های توقیف شده در این کشور می کند.

یک دادگاه فدرال در Espirito Santo دستور فروش 1.1 میلیون دلار بیت کوین را صادر کرد که توسط پلیس فدرال در سال 2019 از تریدرگروپ ضبط شد ، طرح ادعایی پونزی که تحت پوشش یک شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال فعالیت می کرد.

این شرکت به عنوان بخشی از عملیات «Madoff» مورد مداخله قرار گرفت ، جایی که 43 افسر پلیس فدرال و پنج بازرس حکم توقیف را در اسپریتو سانتو اجرا کردند.

درآمد حاصل از این فروش برای پرداخت برخی از تعهداتی است که تریدرگروپ هنوز با مشتریان سابق خود دارد.

ماه گذشته ، دادگاه تصمیم گرفت فروش را با بیت کوین مرکادو ، یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال در کشور انجام دهد. این صرافی 9 لات 3 بیت کوین و آخرین قطعه را برای ارزش باقیمانده به کمتر از 2 درصد قیمت بازار فروخت. سپس ، مبلغ فیات دریافت شده را به حساب دادگاه واریز کرد.

Alexandre Senra ، دادستان عمومی فدرال که دستور فروش بیت کوین را صادر کرد ، اظهار داشت:

« قربانیان زیادی از تریدرگروپ با شکایت هایی ، عمدتا در دادگاه ایالتی ، درخواست بازپرداخت پول دارند و در حال حاضر بخشی از این پول قابل بازگشت است ، نه همه، زیرا اعتبار فروخته شده در بیت کوین برای جبران ضررها کافی نبود».

این برای اولین بار است که یک دادگاه فدرال برزیل دستور فروش دارایی های دیجیتال از طریق صرافی تجاری را صادر می کند. با این حال ، این بدان معنا نیست که مقامات برزیلی مقررات سستی در مورد جرایم مربوط به ارزهای دیجیتال دارند. در واقع ، این کشور یکی از فعال ترین ها در این حوزه در آمریکای جنوبی بوده است.

ماه گذشته ، مقامات برزیل، Claudio Oliveira ، معروف به «پادشاه بیت کوین» برزیل را به دلیل مشارکت در طرح کلاهبرداری 300 میلیون دلاری دستگیر کردند.

پلیس همچنین بیش از 33 میلیون دلار در تحقیقات که طرح های رمزنگاری ناشناس را با شرکت های پولشویی در کشور مرتبط می کرد ، توقیف کرد.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن بلاکچین اوگاندا (BAU) گفت که جامعه بلاکچین اوگاندا از درخواست اخیر مقامات برای ایجاد یک چارچوب نظارتی ارز دیجیتال استقبال می کند. Suleiman Murunga، یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن بلاکچین اوگاندا (BAU)، توضیح می دهد که چنین چارچوبی «اعتماد سرمایه گذاران را ایجاد می کند و مشارکت نوآوران را افزایش می دهد».

اظهارات مورونگا از BAU تنها چند ماه پس از آن است که اداره اطلاعات مالی کشور (FIA) به وزارت دارایی این کشور گفته است که امکان تنظیم ارزهای دیجیتال را بررسی کند.

همانطور که قبلاً توسط Bitcoin.com News گزارش شده بود ، FIA با توجه به اینکه تنها چند نهاد ارز دیجیتال به طور داوطلبانه ثبت نام کرده اند ، اقدام به تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال کرد.

FIA امیدوار بود از انطباق صنعت ارز دیجیتال با سیاست ثبت نام داوطلبانه برای تقویت توانایی خود در «محافظت از کاربران و اقتصاد بزرگتر» در برابر سوء استفاده احتمالی از ارزهای دیجیتال استفاده کند.

در همین حال ، مورونگا به Bitcoin.com News می گوید که در حالی که مقامات اوگاندا ظاهراً درخواست FIA را پذیرفته اند ، هنوز هیچ حرکت قابل توجهی در این زمینه انجام نشده است.

او توضیح داد:

بانک اوگاندا همچنان بر اجرای دستورالعمل ارائه دهنده خدمات پرداخت (PSP) متمرکز است و فعلاً نمی توان درگیر ارز ذیجیتال شد”

همانطور که توسط مورونگا پیشنهاد شد ، بانک مرکزی تاکنون پیاده سازی دستورالعمل های PSP را قبل از ایجاد یک چارچوب نظارتی ارز دیجیتال، اولویت بندی کرده است. گزارشی در رسانه های اوگاندا نشان می دهد که بانک مرکزی مقررات ارائه دهندگان خدمات پول تلفن همراه را بر عهده گرفته است.

باید دید آیا مقامات اوگاندا پس از تکمیل اجرای دستورالعمل های به اصطلاح PSP ، توجه خود را به ارزهای دیجیتال معطوف خواهند کرد یا خیر.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

بانک انگلیسی Standard Chartered از طریق شرکت تابعه Zodia Custody خدمات کارگزار ارزهای دیجیتال را در ایرلند ارائه می دهد. این متولی دارایی های دیجیتال بر ثبت نام سرمایه گذاران نهادی در جمهوری ایرلند تمرکز خواهد کرد که به پایگاه اروپایی بسیاری از موسسات مالی و شرکت های ارز دیجیتال تبدیل شده است.

روزنامه ایرلندی ایندیپندنت روز یکشنبه فاش کرد که Zodia Custody ، کارگزاری ارز دیجیتال بانکStandard Chartered ، قصد دارد خدمات خود را به سرمایه گذاران نهادی در ایرلند ارائه دهد. این شرکت به عنوان صرافی و کارگزاری ارزهای دیجیتال و سایر دارایی های دیجیتالی فعالیت می کند.

پلتفرم متولی ارز دیجیتال در اواخر سال گذشته توسط زیرمجموعه بانک بریتانیایی SC Ventures و شرکت مدیریت ثروت و دارایی مستقر در ایالات متحده Northern Trust، تأسیس شد. این روزنامه خاطرنشان کرد که هر دو شرکت مادر در چند سال گذشته سرمایه گذاری زیادی روی خدمات بلاکچین انجام داده اند.

این سرمایه گذاری مشترک در مدیریت سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال و ارز دیجیتال برای موسسات مالی تخصص دارد. از زمان راه اندازی آن در دسامبر 2020 ، تعدادی مشتری آزمایشی بدست آورده است.

طبق بیانیه ای که در آن زمان منتشر شد ، Zodia  خدمات نگهداری و محافظت را برای تعدادی از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) ، بیت کوین کش (BCH) ، اتر (ETH) ، ریپل (XRP) و لایت کوین (LTC) ارائه می دهد.

Standard Chartered تصمیم خود را برای ایجاد بستر با افزایش علاقه نهادی به ارزهای دیجیتالی برانگیخت در حالی که اشاره کرد نهادها و موسسات تنها 9 درصد از سرمایه گذاری های ارز دیجیتال را تشکیل می دهند.

در ژوئن سال جاری ، غول بانکی بریتانیا اعلام کرد که بازوی سرمایه گذاری SC Ventures  آن با همکاری BC Technology Group ، یک شرکت سرمایه گذاری متخصص در دارایی های دیجیتال ، که خارج از هنگ کنگ فعالیت می کند ، یک صرافی و کارگزاری خدمات ارز دیجیتال ایجاد می کند. هدف این است که مشتریان نهادی و شرکتی به ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) دسترسی داشته باشند.

جمهوری ایرلند با فضای تجاری دوستانه خود به یک پایگاه اروپایی برای موسسات مالی و مشاغل فینتک تبدیل شده است.

موسساتی مانند New York Mellon  که در ماه مه یک «مرکز نوآوری دیجیتال» در دوبلین راه اندازی کرد و شرکت فناوری Blockdaemon تحت حمایت گلدمن ساکس ، که دفتر مرکزی آن در Galway است.

این کشور ، که یک کشور عضو اتحادیه اروپا است ، دسترسی بلامانع به بازار مشترک اتحادیه را فراهم می کند. تعدادی از شرکت های صنعت ارز دیجیتال ، از جمله نام های مشهور مانند صرافی دارایی های دیجیتال Kraken ، نیز در آنجا حضور داشته اند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

بانک سرمایه گذاری جهانی JPMorgan در حال حاضر با وجود مدیرعامل خود ، جیمی دیمون که دائماً بر علیه سرمایه گذاری در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال صحبت می کند، شش صندوق سرمایه گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال را به مشتریان خود ارائه می دهد.

CNBC پنجشنبه به نقل از افراد مطلع گزارش داد که JPMorgan Chase بدون سر و صدا به مشتریان مدیریت دارایی خود اجازه دسترسی به 6 صندوق سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال را داده است.

روز پنجشنبه ، به مشاوران مالی بانک اجازه داده شد تا مشتریان بانک خصوصی خود را در صندوق جدید بیت کوین ایجاد شده توسط شرکت ارز دیجیتال New York Digital Investment Group (NYDIG) ، زیرمجموعه Stone Ridge ، 10 میلیارد دلار مدیریت دارایی جایگزین ایجاد کنند.

مردم می گویند که این صندوق تقریباً همان چیزی است که NYDIG به مشتریان مورگان استنلی ارائه می دهد. مورگان استنلی در اوایل سال جاری شروع به ارائه سه صندوق سرمایه گذاری ارز دیجیتال به مشتریان کرد. آنها عبارتند از Galaxy Bitcoin Fund LP ، Galaxy Institutional Bitcoin Fund LP و FS NYDIG Select Fund.

ماه گذشته ، JPMorgan شروع به ارائه پنج صندوق سرمایه گذاری ارز دیجیتال به همه مشتریان کرد. چهار مورد از این صندوق ها محصولات Grayscale Investments هستند: Bitcoin Trust ، Bitcoin Cash Trust ، Ethereum Trust و Ethereum Classic Trust، پنجمین صندوق ، Osprey Funds از Bitcoin Trust است.

بر اساس گزارش CNBC ، منابعی که در مورد پیشنهادات سرمایه گذاری ارز دیجیتال صحبت می کنند ، شناسایی نشده اند و هر یک به موضع ضد رمزنگاری جیمی دیمون اشاره کرده اند.

مدیرعامل JPMorgan Chase یکی از صریح ترین منتقدان بیت کوین و ارزهای دیجیتال بوده است. او در سپتامبر 2017 بیت کوین را یک کلاهبرداری خواند ، اما بعداً از اظهارنظر پشیمان شد.

در حالی که JPMorgan در حال آماده سازی برای ارائه سرمایه گذاری در ارز دیجیتال به مشتریان بود ، مدیرعامل دیمون به مردم توصیه کرد که از ارزهای دیجیتال دوری کنند. رئیس JPMorgan ضمن اظهار این که به بیت کوین اهمیتی نمی دهد ، اعتراف کرد که مشتریان علاقه مند هستند.

در ماه ژوئیه ، بانک گفت که بسیاری از مشتریان، ارزهای دیجیتال را به عنوان یک دارایی طبقه بندی می کنند و می خواهند روی آن سرمایه گذاری کنند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

Coinbase امروز به طور رسمی اعلام کرد که روش های پرداخت بیشتری را برای تراکنش ها در اختیار مشتریان قرار می دهد و به کاربران این امکان را می دهد تا از Apple Pay برای خرید دارایی های ارزهای دیجیتال در بستر معاملاتی خود استفاده کنند. انتظار می رود در پاییز امسال با Google Pay ادغام شود.

با اضافه شدن Apple Pay و Google Pay ، مشتریان می توانند علاوه بر کارتهای نقدی Coinbase Visa، از کارتهای نقدی Visa یا Mastercard که به Apple Wallet یا Google Pay متصل هستند نیز برای خرید و برداشت وجوه استفاده کنند.

پست رسمی وبلاگ کوینبیس می نویسد که در 6 اوت:

«امروز ما روشهای جدید و یکپارچه را برای فعال کردن خریدهای ارز دیجیتال با کارتهای نقدی پیوندی به Apple Pay و Google Pay و پرداختهای فوری تا 100000 دلار برای هر تراکنش 24 ساعته و 7 روزه معرفی می کنیم».

زمانی که کاربران از دستگاه IOS اپل یا مرورگر وب Safari برای خرید در بستر کوینبیس استفاده می کنند ، Apple Pay به صورت خودکار به عنوان یکی از روش های پرداخت ظاهر می شود.

کوینبیس ، صرافی ارز دیجیتال که پول نقد فوری را از طریق شبکه پرداخت در زمان واقعی (RTP) ارائه می دهد ، متعهد شده است که کانال های سریعتری برای انتقال وجوه در اختیار مشتریان قرار دهد و گروه های ذینفع جهانی را در کشورهای مختلف/مناطق مختلف به طور مداوم گسترش دهد.

شبکه پرداخت در زمان واقعی (RTP) امکان مبادله 24 ساعته و 7 روزه نامحدود را فراهم می کند که نیاز سنتی انتقال وجوه از طریق یک حساب نقل و انتقال خودکار (ACH) را تا 5 روز بدون پرداخت هزینه بالای هزینه نامحدود برطرف می کند.

کوینبیس در حال حاضر Visa و Mastercard های اعتباری متصل را برای خرید ارز دیجیتال در بیش از 20 کشور می پذیرد.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

بایننس ، صرافی جهانی ارز دیجیتال مستقر در سنگاپور ، روز جمعه اعلام کرد که به کاربران هنگ کنگی اجازه بازکردن حساب های مشتقه جدید را نمی دهد و این قانون بلافاصله اعمال می شود.

بایننس اظهار داشت که به کاربران خود که حساب باز کرده اند به مدت 90 روز مهلت می دهد تا با حسابهای محصول مشتقه موجود برخورد کنند تا موقعیت های باز خود را ببندند و مشتریان هنگ کنگی که موقعیت های مربوطه را دارند اجازه باز کردن موقعیت های جدید را ندارند.

برای تحقق انطباق با آژانس های نظارتی محلی، بایننس، کاربران هنگ کنگی را از استفاده از محصولات مشتقه (شامل همه معاملات آتی ، گزینه ها ، محصولات حاشیه ای و توکن های اهرمی) محدود می کند.

همچنین اعلام شد که آنها اولین صرافی ارز دیجیتال و دارایی دیجیتال خواهند شد که به طور فعال کاربران هنگ کنگ را از استفاده از محصولات مشتقه محدود می کند.

این آخرین سری اقدامات بایننس برای تقویت اقدامات انطباق آن برای فرو نشاندن نگرانی های تنظیم کننده جهانی در مورد نیازهای محلی است.

بر اساس اعلام رسمی ، بایننس بجز هنگ کنگ ، قراردادهای آتی و مشتقات مبتنی بر ارز دیجیتال را در سه کشور اروپایی هلند ، ایتالیا و آلمان را نیز دیگر ارائه نمی دهد.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

ارائه دهنده فناوری پیشرو شرکت NCR Corporation مستقر در آتلانتا در ایالت جورجیا در 2 آگوست خرید یک ارائه دهنده نرم افزار ارز دیجیتال و ارائه دهنده دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال LibertyX را اعلام کرد.

هدف این خرید ادغام برنامه موبایل LibertyX است تا مشتریان NCR مانند بانک ها ، خرده فروشان و رستوران ها به زودی بتوانند از ارز دیجیتال برای پرداخت و خرید یا برداشت ارزهای دیجیتال مستقیم از شبکه خودپرداز بیت کوین (BTC) استفاده کنند. این امر باعث گسترش دامنه و مقیاس نرم افزار NCR می شود.

Tim Vanderham، مدیر فناوری این شرکت ، در پاسخ به این خرید اظهار داشت:

« با توجه به افزایش تقاضای مصرف کنندگان ، مشتریان ما نیاز به یک راه حل کامل ارز دیجیتال دارند ، از جمله توانایی خرید و فروش ارز دیجیتال ، انجام حواله های بین مرزی و پذیرش پرداخت های ارز دیجیتال در کانال های دیجیتالی و فیزیکی ».

اسناد رسمی منتشر شده جزئیات معامله خاصی را فاش نکرده است. انتظار می رود این معامله اواخر امسال به پایان برسد.

NCR رسماً اعلام کرد که راه حل ارز دیجیتال LibertyX در دستگاههای خودپرداز ، کیوسک ها و سیستم های فروش (POS) بسیار کامل و بررسی شده است. بنابراین ، این خرید می تواند کیف پول دیجیتالی NCR و برنامه های تلفن همراه را به طور موثر ادغام کند تا یک راه حل یکپارچه ارز دیجیتال در نقاط تماس فیزیکی و دیجیتالی NCR ارائه دهد.

LibertyX یکی از اولین و بزرگترین شبکه های ATM بیت کوین ، صندوقدار و کیوسک در آمریکا است. این شرکت ادعا می کند که در حال حاضر 9500 سرویس خودپرداز ارز دیجیتال برای 20000 فروشگاه خرده فروشی در ایالات متحده ارائه می دهد. LibertyX همچنین یکی از اولین تولیدکنندگانی است که خودپردازهای خرده فروشی بیت کوین را راه اندازی کرده است.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

نیکلاس مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا ، اظهار داشت که این کشور می تواند علاوه بر وام های سنتی در چندین ارز فیات ، وام های مبتنی بر ارز دیجیتال را نیز به بخش کشاورزی ارائه دهد. وی همچنین اظهار داشت که ونزوئلا به مدت سه سال با petro  و سایر ارزهای دیجیتال همکاری کرده است و پیشگام استفاده از این نوع دارایی در آمریکای لاتین بوده است.

مادورو در اطلاعیه ای که پنجشنبه گذشته در جلسه کابینه اعلام کرد ، به امکان اعطای وام با ارز دیجیتال به صنعت کشاورزی اشاره کرد. وی اظهار داشت که کشور به دنبال راه های جدیدی برای تأمین مالی کشاورزی داخلی است و همچنین اظهار داشت که این وام ها دارای نرخ بهره پایین برای بهره مندی کشاورزان خواهند بود. مادورو در توضیح وزرای خود خاطرنشان کرد:

من شخصاً از شما می خواهم که بخش بانکداری دولتی را هدایت کرده و بانک های خصوصی را برای ضرب وام ها و تامین مالی تحت ملایم ترین شرایط برای همه تولیدکنندگان مواد غذایی در کشور فرا بخوانید.

این پیشنهاد همچنین ایده اعطای این وام ها به چندین ارز فیات مانند یورو و حتی یوان چین را مطرح می کند. در حالی که مادورو از ارز دیجیتال خود ونزوئلا ، پترو نام برد ، او همچنین اظهار داشت که آنها با همه ارزهای دیجیتال کار خواهند کرد ، همانطور که دولت اکنون سه سال است این کار را انجام می دهد.

تغییر مادورو به سمت ارز دیجیتال نشان دهنده نقص در قدرت ارز فیات خود ونزوئلا ، بولیوار است که به سرعت در برابر دلار که به عنوان پول واقعی در این کشور تبدیل شده است ، در حال از دست دادن است. همین اواخر ، در 20 ژوئن ، بولیوار بیش از 10 درصد از دست داد و اکنون بر اساس شاخص های محبوب دلار ، این ضرر به 20 درصد نزدیک شده است.

به همین دلیل است که دولت در حال بررسی تغییر ارزش پول خود است و شش صفر را از رقم فعلی کاهش می دهد. این امر باعث محاسبه مالیات و پرداخت های کلان می شود ، که با نرخ ارز امروزی کار با آن بسیار دشوار است.

این اولین بار نیست که دولت ونزوئلا برای بهبود وضعیت اقتصادی خود به ارزهای دیجیتال روی آورده است. ونزوئلا یکی از اولین کشورها در آمریکای شمالی بود که حتی قبل از تنظیم فعالیت ، یک جامعه استخراج بیت کوین قابل ملاحظه ایجاد کرد. همچنین، ونزوئلا با راه اندازی یکی از اولین ارزهای دیجیتال تحت حمایت دولت ، پترو ، پیشگام در پذیرش ارزهای دیجیتال بود.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

مشتریان Quiznos به زودی قادر خواهند بود از طریق پرداخت های بیت کوین ، سفارش خود را خریداری کنند. شرکت رستوران های فست فود Quiznos اعلام کرده است که از اواسط ماه اوت پرداخت بیت کوین را در تعداد رستوران های منتخب خود در دنور ، کلرادو قبول می کند.

رستوران های ساندویچی Quiznos Sub ، مواردی از جمله سوپ ، سالاد ، غذاهای ناهار ، ساندویچ و سایر خدمات پذیرایی را به مشتریان در امریکا ارائه می دهند. این برند تجاری رستوران های فست فود دارای حق امتیاز آمریکایی با شرکت دارایی دیجیتال Bakkt همکاری می کند تا چنین پرداخت هایی را در برخی مکان ها فعال کند. بنابراین ، این حرکت قرار است Quiznos را به یکی از بزرگترین شرکت های رستوران دار در ایالات متحده تبدیل کند که ارز دیجیتال را پذیرفته است.

مشتریان می توانند بیت کوین را با برنامه Bakkt خریداری کرده و سپس از آن برای پرداخت هزینه غذای خود در هفت شعبه Quiznos در منطقه دنور از این ماه استفاده کنند ، از جمله مکانهای پرتردد این زنجیره در فرودگاه بین المللی دنور.

Quiznos گفت که اگر آزمایش اولیه خوب پیش برود ، مشارکت با Bakkt را در 255 مکان خود در ایالات متحده گسترش می دهد.

Mark Lohmann، مالک Quiznos و رئیس گروه رستوران Rego گفت:

« همکاری با یک پلتفرم ابتکاری مانند Bakkt به دلایل مختلفی برای ما جذاب است ، در درجه اول به این دلیل که به ما اجازه می دهد بیت کوین را مستقیماً در محل فروش به عنوان بخشی از یک معامله سریع و یکپارچه بپذیریم ».

تست ارز دیجیتال گامی دیگر در تلاشهای Quiznos برای تقویت عملیات تجاری است. در ماه می ، Quiznos اظهار داشت که Ghost Kitchen  را با مشارکت با مارک های Ghost Kitchen امتحان می کند تا امسال به 100 مکان در ایالات متحده و کانادا برسد. در حال حاضر این رستوران در حال آزمایش روش جدیدی برای پرداخت ارز دیجیتال است.

کندی بهبود اقتصادی به این معناست که سرمایه گذاران به دنبال جایگزین هستند. رشد دارایی های ارز دیجیتال به ویژه در محیطی پس از COVID-19 که مصرف کنندگان به دنبال گزینه های بیشتر بدون تماس هستند ، قابل توجه بوده است.

حدود 36 درصد از مشاغل کوچک و متوسط ​​در ایالات متحده، بیت کوین را می پذیرند. تعداد فزاینده ای از سرمایه گذاران نیز از ارزهای دیجیتال به عنوان جایگزینی برای سایر دارایی ها حمایت کرده اند.

شرکت های بیشتری مانند Overstock ، مایکروسافت ،Whole Foods ،  Home Depot و دیگران پذیرش بیت کوین را آغاز کرده اند. در اکتبر 2020 ، PayPal  صرافی های ارز دیجیتال را در پلتفرم خود با حدود 350 میلیون کاربر فعال کرد ، که نشان دهنده ادامه حرکت بیت کوین در جریان اصلی است.

تقاضای غذاخوری برای تجربه بدون تماس قابل توجه است. در حال حاضر ، حدود 51 درصد از شهروندان آمریکایی در شرایط همه گیری COVID-19 فناوری بدون لمس را ترجیح می دهند و این روند رو به افزایش است و 80 درصد سفارشات ، پرداخت و خدمات پرداخت تا سال 2024 بدون تماس پیش بینی می شود.

Quiznos به تعداد فزاینده ای از رستوران هایی که پرداخت های ارز دیجیتال را در بازارهای جهانی قبول می کنند ، پیوست ، از جمله Burger King ، Subway ، Starbucks ، KFC و Pizza Hut.

در 2 آگوست ، تامین کننده بزرگ فناوری NCR برنامه های خود را برای خرید LibertyX اعلام کرد ، که به رستوران ها اجازه می دهد پرداخت ارزهای دیجیتال را بپذیرند و سکه بخرند و خریداری کنند.

در ماه آوریل ، مارک های رستوران هایLandry  اعلام کردند که پرداخت های بیت کوین را در ماه های آینده می پذیرد و این اقدام را گامی اجتناب ناپذیر در جریان اصلی دارایی های ارز دیجیتال توصیف کردند.