بایگانی‌های ارزهای دیجیتال ~ وبلاگ بازار الیتکس
۱۴ آذر, ۱۳۹۹
خانه مطالب خبری و تحلیلی بایگانی براساس دسته بندی ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

براساس گزارش جدید Securelist ، پیش بینی کرد به احتمال زیاد ، کلاهبرداری و سرقت رمز ارز ها در جهان پس از ویروس کرونا رشد خواهد کرد.

Securelist، طی انتشار گزارشی، انواع خاصی از حملات مالی که احتمالاً در سال 2021 افزایش پیدا خواهد کرد را پیش بینی نمود.

بر اساس این پیش بینی موج فقر ناشی از همه گیری ویروس کرونا به طور حتم باعث ورود افراد بیشتری به عرصه جرایم از جمله جرایم اینترنتی (از جمله جرایم مربوط به بیت کوین) خواهد شد.

در متن گزارش آمده که بیت کوین به عنوان مشهورترین دارایی دیجیتال، جذاب ترین دارایی، برای جرایم اینترنتی است.

امکان سقوط ارزهای ملی در برخی کشورها پس از همه گیری کرونا وجود دارد و این عامل باعث جذاب تر شدن دارایی دیجیتال از جمله بیت کوین و در پی آن افزایش سرقت در شبکه آن خواهد شد. به دلیل اینکه بیت کوین محبوب ترین رمز ارز است .

در پست Securelist آمده است :

«ما باید انتظار داشته باشیم که مجرمان اینترنتی به رمز ارز ها روی بیاورند. آنها ممکن است به ارزهای دیگری با حریم خصوصی بیشتر مانند Monero روی بیاورند تا ابتدا از این ارزها به عنوان ارز انتقالی استفاده کنند و سپس وجوه را به ارز رمزنگاری شده دیگری از جمله بیت کوین تبدیل کنند.»

همانطور که قبلاً در گزارش های Cointelegraph آمده بود، اگرچه برخی از بخش های رمزنگاری (مانند DeFi) به کانون های جدیدی برای فعالیت های جنایی تبدیل شده اند، اما در نگاه کلی، جرایم مربوط به ارز های رمزنگاری در سال 2020 به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

لازم به ذکر است که البته طبق گزارشی از شرکت VPN Atlas VPN، حمله های مخرب مربوط به ارز های رمزنگاری و بلاکچین احتمالاً در سال 2021 روند نزولی خود را ادامه خواهند داد.

ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

در روز سه شنبه، رویداد خیریه جدید رمز ارز ها آغاز به کار کرد. خیریه به نام Bitcoin Tuesday، یک رویداد برتر خیریه مبتنی بر رمز ارز ها به میزبانی The Giving Block می باشد که به دنبال جمع آوری حداقل 1 میلیون دلار کمک مالی است.

هدف نهایی ، تبدیل Bitcoin Tuesday به یکی از بزرگترین رویدادهای خیریه کریپتو محور است. این رویداد تا پایان دسامبر ادامه دارد.

خیریه The Giving Block با بیش از 120 سازمان غیرانتفاعی و 30 شرکت بلاکچین، مشارکت هایی را برای پیشگامی در امر خیرخواهانه فراهم کرده است.
برخی از بزرگترین اسامی معروف که در رویداد خیریه رمز ارز ها شرکت خواهند کرد، عبارتند از:

  • Gemini
  • Ledger
  • Blockfolio
  • Maker
  • Celsius Network
  • Flexa
  • 0x

موسساتی که در این رویداد خیریه ، بیت کوین می پذیرند

آنها به همراه بسیاری از شرکت های دیگر بلاکچین در حال تلاش برای کمک به موسسات خیریه با جمع آوری کمک های بیت کوین (BTC) و سایر رمز ارزها تا قبل از تعطیلات هستند.
موسسات خیریه ای که کمک مالی بیت کوین می پذیرند شامل موارد زیر هستند:

• سازمان حفاظت از کودکان
• انجمن سرطان آمریکا
• موسسه غیر انتفاعی WaterAid America
• بنیاد آموزش اقتصادی
• Stack Up
• مرکز عدالت پلیس
•  بنیاد خیریه «هیچ کودکی گرسنه نماند»

در این رویداد بیش از 100 موسسه خیریه شرکت می کنند که هرکدام از آنها قدردان حمایت شما خواهند بود.
خیریه The Giving Block به کوین تلگراف گفت که بیت کوین در جریان خیریه Bitcoin Tuesday سال 2020، شاهد رشد 1000 درصدی در سازمان های غیرانتفاعی پذیرنده ارزهای دیجیتال خواهد بود.

در مسیر پذیرش بیشتر رمزارزها

به گفته خیریه The Giving Block هر چند بیت کوین ارز اصلی آنها می باشد ولی همه موسسات خیریه آنها رمز ارز هایی به جز بیت کوین نیز می پذیرند.

آنها همچنین بر این باورند که سازمان های غیرانتفاعی می توانند با ارائه فرصت استفاده از ارز دیجیتال به کاربران، به پذیرش رمز ارز ها کمک کنند.
«سازمان های غیرانتفاعی با افزودن کریپتو ها، به عنوان گزینه ای در سراسر وب سایت و سیستم عامل خود و ارسال پیام در مورد رمز ارزها در شبکه های اجتماعی، مخاطبان اصلی خود را به سمت رمز ارز ها سوق می دهند که بسیار ارزشمند است.»

کوین تلگراف نیز در این رویداد شرکت می کند و در حال همکاری با خیریه The Giving Block برای ارائه مسابقه خیریه Crypto Trivia، با شخصیت های برتر در فضای بلاکچین است که در 10 دسامبر برگزار می شود.
شما با مراجعه به وب سایت The Giving Block می توانید رمز ارز خود را به موسسه خیریه مورد علاقه خود اهدا کنید.

ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

بیت کوین های هک شده توسط هکر بیت کوین در سال 2016 از صرافی بیتفینکس به ارزش 100 میلیون دلار ، به تازگی از کیف پول های ناشناس توسط هکر ها جابجا شده است. وجوه سرقت شده از این صرافی، در حال حاضر به ارزش حدود بیش از 2.3 میلیارد دلار است.

بیش از 5000 بیت کوین از 14 کیف پول روز دوشنبه منتقل شد. این 5045 بیت کوین به ارزش 98.3 میلیون دلار، قبلاً از زمان هک سال 2016 جابجا نشده بودند. صرافی بیتفینکس در سال 2016 به دلیل مشکلی در کیف پول های چند امضایی هک شد.
اکنون ارزش بیت کوین دزدیده شده بیش از 2.3 میلیارد دلار است.

بیت کوین دوران ساتوشی و بیت کوین بیداری

اولین باری نیست که برخی از بیت کوین های هک شده منتقل می شوند. فقط در ماه اوت ، حدود 5.6 میلیون دلار کوین های مسروقه جابجا شد. انتقال بیت کوین از کیف پول های ناشناس نیز ادامه دارد.

به بیت کوین هایی که سالها منتقل نشده باشند و ناگهان به کیف پول های دیگر منتقل شوند، بیت کوین های بیداری awakening می گویند.

بیت کوین هایی نیز به بیت کوین دوران ساتوشی معروف هستند. به این معنی که وقتی خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، هنوز با دنیای رمز ارز ها در ارتباط بود، این بیت کوین ها استخراج می شدند.

بیت کوینی که توسط هکر بیت کوین از صرافی بیتفینکس ربوده شده هنوز بازیابی نشده است. بیتفینکس حتی تا 400 میلیون دلار به عنوان پاداش برای هر کسی که بتواند آن ها را در تماس با هکر ها قرار دهد، پیشنهاد کرده است.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

مدیر عامل شرکت Ripple ، Brad Garlinghouse موضوع سلطه چین در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین را توضیح داد و توضیح داد که چرا اکثر بیت کوین ها توسط چین کنترل می شود.

در مصاحبه ای با Danny Fortson، گارلینگهاوس توضیح داد که چگونه بیشترین مقدار ماینینگ یا استخراج بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال در چین واقع شده است. وی توضیح داد که اگر قدرت استخراج عمدتا در چین واقع شده باشد ، این کشور همچنین قدرت بیشتری بر روی بیت‌ کوین دارد.

گارلینگهاوس در گفتگوی خود با فورتسون گفت:

«مردم وانمود می کنند که چین بیت کوین را کنترل نمی کند. چیزی وجود دارد که به آن حمله 51٪ گفته می شود و این یعنی اگر کسی بیش از 50٪ از توان استخراج را کنترل کند ، می تواند مسیر آینده و رویدادهای بزرگ و قبلی بلاکچین را کنترل کند».

توان استخراج (Mining Power) به توان رایانه اشاره دارد که برای رمزگشایی بلوکها در بلاکچین و برای بررسی معاملات بیت کوین ، ضبط آنها در گره و ایجاد بیت کوین های جدید برای شبکه استفاده می شود.

گارلینگهاوس اظهار داشت که چین در واقع در بسیاری از ارزهای دیجیتال برتری دارد ، زیرا این کشور با وضع مقررات ارز دیجیتال سریع اقدام به حرکت در این زمینه کرده است.

مدیر عامل ریپل همچنین اشاره کرد که استخراجگران ارز دیجیتال چینی توسط حزب کمونیست چین (CCP) کنترل می شوند. به نظر وی ، استخراجگران ارزهای دیجیتال می توانند به طور بالقوه تاریخ را بازنویسی کنند ، زیرا قدرت تغییر معاملات بلاکچین را دارند. به گفته مدیرعامل ریپل ، حداقل 70٪ از قدرت استخراج ارز دیجیتال فقط در چین است و این شاخصی است که این کشور در تلاش است تا حوزه بلاکچین را به انحصار خود درآورد.

گارلینگهاوس توضیح داد:

«حدود 70٪ از ظرفیت استخراج بیت کوین بلاکچین در چین است. CCP در نحوه برخورد با ارز دیجیتال فوق العاده استراتژیک بوده است. آنها به وضوح بر تسلط بر این فناوری متمرکز شده اند».

مدیر عامل شرکت ریپل افزود که این نباید ساده گرفته شود ، زیرا چین ممکن است در صنعت مالی پیشرفت کند و می تواند کسی باشد که سیستم مالی جهانی بعدی را به جهانیان دیکته و هدایت کند.

وی ادامه داد:

«ما به عنوان یک شهروند جهانی ، نگرانی هایی را در مورد نحوه ایجاد زیرساخت های 5G مشاهده کردیم و ما در حال تکرار این اشتباه در آنچه که من فکر می کنم نبرد بر سر زیرساخت های مالی جهانی و پرداخت های آینده است ، هستیم».

فورتسون با گارلینگهاوس موافقت كرد و نمونه ای از آن را که چند سال قبل اتفاق افتاده بود مثال زد، جایی كه چین كنترل برخی از «مواد معدنی نادر و سخت» را كه برای تأمین انرژی الكترونیك استفاده می شد ، در اختیار گرفته بود.

در بحث درباره اینکه بلاکچین سیستم مالی بعدی را دیکته می کند یا نه ، گارلینگهاوس اعتراف کرد که به عنوان مدیر اجرایی ریپل ، یکی از شرکت های برجسته fintech و blockchain ایالات متحده ، کمی مغرضانه عمل کرده است.

وی گفت:

«من در ذهنم شکی ندارم که فناوری های بلاکچین در بسیاری از معاملات تأثیر خواهند داشت زیرا باعث ارزان تر ، سریعتر و کارآمدتر شدن آن می شود. با گذشت زمان آنها پیروز خواهند شد. دارایی های دیجیتال ، XRP ، آنها اینجا هستند تا بمانند».

اظهار نظر برد گارلینگهاوس در مورد عملیات استخراج بیت کوین چین ، نظر رئیس اطلاعات ملی ، John Ratcliffe را بازتاب می دهد. اخیراً ، در نامه ای خطاب به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ، راتکلیف تلاش کرد تا هیئت مدیره را متقاعد کند که چرا ایجاد قوانین واضح و قانونی مقررات ارزهای دیجیتال که ممکن است شرکت های بلاکچین و فناوری در ایالات متحده را قادر به رقابت با شرکت های مستقر در چین کند، بسیار مهم است.

وی گفت که بیش از نیمی از عملیات استخراج ارزهای دیجیتال جهان در چین واقع شده است. علاوه بر این ، چین با راه اندازی پرداخت الکترونیکی ارز الکترونیکی خود (DCCEP) ، و همچنین به دلیل نوآوری های مالی و فناوری خود ، برتر از ایالات متحده است.

با وجود افزایش بیت کوین و همچنین افزایش قیمت آلت کوین ها ، کشوری که می تواند بر ارزهای دیجیتال تسلط داشته باشد ، مطمئناً در طولانی مدت در مقیاس جهانی سود های کلانی به دست می آورد.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

Christine Lagarde، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) شرط کرده است که نوآوری هایی مانند فناوری دفترچه توزیع شده (DLT) و بلاکچین هم فرصت های جدید و هم خطرات آینده پول را به همراه دارد.

وی تأکید کرد که استیبلکوین ها می توانند خطرات جدی ایجاد کنند که این امر می تواند حاکمیت پولی و ثبات مالی را تهدید کند.

لاگارد ، دارایی های ارز دیجیتال را بخاطر عدم موقعیت در حفظ ارزش پایدار مورد انتقاد قرار داد ، زیرا آنها بسیار سوداگرانه ، غیر قابل تبدیل به پول و بی ثبات هستند. در نتیجه ، آنها به عملکردهای کامل پول پایبند نیستند.

رئیس بانک مرکزی اروپا در بیانیه ای در تاریخ 30 نوامبر گفت ، استیبلکوین ها توانایی ایجاد نوآوری اضافی در پرداخت ها را دارند و در تجارت ، رسانه های اجتماعی و سایر سیستم عامل ها ادغام می شوند.

لاگارد هشدار داد:

«اگر به طور گسترده تصویب شود ، آنها می توانند ثبات مالی و حاکمیت پولی را تهدید کنند».

لاگارد معتقد است که با استفاده از استیبلکوین ها به عنوان ذخیره ارزش ، تغییر الگوی سپرده های بانکی به این دارایی های دیجیتالی آغاز می شود. این امر می تواند انتقال سیاست های پولی و عملکرد بانک ها را مخدوش کند.

لاگارد همچنین به بررسی موضوع یورو دیجیتال پرداخت و از آن به عنوان یک تغییر دهنده بازی در دوران مدرن یاد کرد. یورو دیجیتال مکمل پول نقد است و اطمینان می دهد که مصرف کنندگان همچنان بدون محدودیت به پول بانک مرکزی به شکلی که نیازهای دیجیتالی پرداختی آنها را تکمیل کند، دسترسی دارند».

رئیس بانک مرکزی اروپا اذعان کرد که صدور یورو دیجیتال می تواند در تضمین دسترسی مستمر به حاکمیت پولی و پول بانک مرکزی نقش اساسی داشته باشد.

ستایش او از یورو دیجیتال در حالی است که وزیر دارایی آلمان ، اولاف شولز ، اخیراً خواستار مداخلات سریع در عرضه این ارز دیجیتال شده است زیرا می تواند ابزاری ایده آل برای پر کردن خلاء ناشی از تقاضای زیاد پول دیجیتال از تجارت و مصرف کنندگان در اروپا باشد.

ارزهای دیجیتال بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

همزمان با تلاش چین برای تقویت نفوذ خود در منطقه آسیا و اقیانوسیه ، شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین قول داده است که همکاری بیشتر را تقویت و « جاده ابریشم دیجیتال » را با کشورهای عضو Asean تقویت کند.

در تاریخ 27 نوامبر ، رئیس جمهور شی به رهبران آسیا اطمینان داد که اولویت اصلی چین توسعه روابط خود با کشورهای Asean (اتحادیه کشورهای جنوب شرقی آسیا) با 10 کشور در منطقه جنوب شرقی آسیا از جمله ویتنام ، تایلند ، سنگاپور ، مالزی ، لائوس ، کامبوج ، اندونزی ، فیلیپین ، برونئی و میانمار است.

سخنرانی شی فقط دو روز پس از آنکه رئیس جمهور منتخب امریکا ، جو بایدن اعلام کرد که برنامه سیاست خارجی وی شاهد تقویت روابط ایالات متحده و آغاز یک نقش جدید رهبری در آسیا و اقیانوسیه است. صورت گرفت.

شی در حالی که از طریق یک لینک ویدیویی با شرکا و شرکت کنندگان در نمایشگاه China-ASEAN در شهر ناننینگ در جنوب غربی چین صحبت می کرد ، گفت:

«چین ، Asean را به عنوان یک اولویت در دیپلماسی همسایگی خود و یک منطقه کلیدی برای ساخت مشترک با کیفیت بالا از ابتکار کمربند و جاده می داند.»

شی این را در حالی گفت که به پروژه ابتکار کمربند و جاده خود برای ایجاد زیرساخت ها ، سرمایه گذاری و تجارت در امتداد جاده های دریایی و زمینی باستانی جاده ابریشم (مسیرهای دریایی و زمینی اتصال جنوب آسیا و شرق آسیا با ایران ، آسیای جنوبی ، شبه جزیره عربستان ، شرق آفریقا و اروپای جنوبی) اشاره کرد.

او ذکر کرد که چین قصد دارد با کشورهای آسیا همکاری کند تا «یک پورت دیجیتال چین- Asean برای ارتقا اتصال دیجیتال و ایجاد «جاده ابریشم دیجیتال» ایجاد کند.

شی برنامه های خود را برای هدایت چین به سمت ایجاد روابط نزدیک با Asean برای مقابله با فشار ناشی از جنگ تجاری طولانی مدت که رئیس جمهور آمریکا ترامپ در سال 2018 آغاز کرده بود، نشان داد.

تاکنون هیچ پیشنهادی مبنی بر استفاده دیجیتالی شدن از فناوری بلاکچین وجود ندارد. با این حال ، رئیس جمهور شی قبلاً این فناوری را به عنوان یک پیشرفت مهم تحسین و مورد توجه قرار داد و گفت که چین باید از فرصت های ارائه شده توسط بلاکچین استفاده کند. شی مجدداً بر اهمیت بلاکچین و لزوم تسریع در توسعه فناوری در کشور در بخشهای مختلف تأکید کرد. بیش از 500 پروژه بلاکچین در دولت چین ثبت شده است.

پس از آنکه رئیس جمهور شی ، از این فناوری حمایت جدی کرد ، چین آماده است تا در زمینه بلاکچین پیشگام شود. این اقدام به این منظور انجام می شود که دومین اقتصاد بزرگ جهان بتواند توسعه فناوری نوپا را در غیاب رقابت ایالات متحده آمریکا و اروپا کنترل کند.

از آنجا که چین در تلاش است روابط نزدیکتر و روابط تجاری خود را در منطقه Asean ایجاد کند ، ممکن است یوان دیجیتال ، یک پروژه CBCD توسط بانک مرکزی چین ، در این کشورها پذیرفته شود.

چین قصد دارد یک شبکه پرداخت مستقل از دلار آمریکا که همچنان محبوب ترین رسانه برای معاملات تجاری بین المللی است ، بسازد. با حرکت جهان به سمت دیجیتال ، مقامات چین همچنان متعهد به راه اندازی یوان دیجیتال هستند تا CBDC بتواند با تسهیل معاملات فرامرزی در منطقه تسلط و گسترش یابد.

ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

به گزارش Glassnode در روزهای اخیر شاهد افزایش 8.9٪ سختی استخراج بیت کوین در شبکه بودیم، در حالی که نرخ هش، به بیش از 130 اگزاهش بر ثانیه  رسید. طی هفته گذشته چند بار قیمت بیت کوین به بیش از 19000 دلار رسید و به زیر 17000 دلار نیز کاهش یافت.

افزایش سختی استخراج، شروع چرخه های صعودی در سال های 2013 و 2016 را نشان می دهد. اگرچه باید دید که آیا افزایش قیمت اخیر بیتکوین که در فاصله 3 درصدی با اوج خود قرار دارد طولانی مدت است یا خیر.
با انتقال دارایی های نهنگ ها به صرافی ها، در هفته گذشته قیمت بیت کوین 11 درصد کاهش یافت.

سختی شبکه و نرخ هش

سختی بیشتر در استخراج می تواند به معنای افزایش کارمزد برای کاربران، افزایش زمان مورد نیاز برای ایجاد یک بلوک و افزایش تعداد تراکنش های تایید نشده در ممپول بیت کوین (فضایی که تراکنش‌های معتبر اما تایید نشده بیتکوین، منتظر تایید توسط شبکه هستند) باشد. طبق تخمین های Earn.com، کارمزد معامله بیت کوین در حال حاضر 14272 ساتوشی یا تقریباً 2.60 دلار است.

بلاکچین اتریوم نیز اخیراً رکوردهای جدیدی را به ثبت رسانده است. به دنبال کاهش قیمت اتریوم از بیش از 600 دلار در 23 نوامبر به 513 دلار در عرض سه روز، Glassnode گزارش داد که سختی استخراج برای شبکه در بالاترین سطح دو ساله قرار دارد.

نرخ هش شبکه نشانه ای از این است که چه مقدار قدرت محاسباتی برای تایید تراکنش های بیتکوین اختصاص داده شده است که در ماه اکتبر با افت نرخ هش، سختی استخراج به بالاترین سطح رسید.
داده های Blockchain.com نشان می دهد که نرخ هش در بازه 17 اکتبر تا 2 نوامبر بیش از 27٪ کاهش یافته است و از 146.5 اگزاهش بر ثانیه  به 106.6 اگزاهش بر ثانیه رسیده است.
طبق اطلاعات BTC.com نرخ هش بیت کوین در حال حاضر 130.15 اگزاهش بر ثانیه  است. در زمان انتشار ، قیمت بیتکوین در بالای سطح 18000 دلار باقی مانده است که در 48 ساعت گذشته 1.9٪ افزایش یافته است.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

نشریه مالی فایننشال تایمز (Financial Times) از آماده سازی ارز لیبرا برای راه اندازی در اوایل سال آینده گزارش داد. این ارز، پروژه شبکه اجتماعی بزرگ فیسبوک محسوب می شود.

بنا بر اطلاعات رسیده از سه نفر از اشخاصی که در این پروژه مشارکت دارند، در شروع کار ارز دیجیتال لیبرا به صورت نسخه محدود شده و آزمایشی راه اندازی خواهد شد.

در استارت اولیه پروژه لیبرا که ایده اولیه آن به سال ۲۰۱۸  باز می‌گردد، قرار بود لیبرا یک ارز بین‌المللی باشد که با ارزهای فیات مختلف و مشارکت ۲۷ میلیارد دلاری شرکت‌های بزرگ پشتیبانی شود، ولی نهادهای نظارتی و قانون‌گذاری با بهانه اقدام علیه ثبات پولی و تامین تروریسم مالی از توسعه آن جلوگیری کردند. در پی این موضع سخت، برخی از مهمترین شرکای تجاری لیبرا یعنی مسترکارت، پی پال و استرایپ خیلی زود از این پروژه کناره گیری کنند.

اما در حال حاضر با اصلاح پروژه لیبرا از طریق کوچکتر شدن و جاه طلبی کمتر، دوباره در کانون توجهات قرار گرفته است. قرار است این نسخه محدود شده مانند تتر (USDT) به صورت ۱ به ۱ با دلار امریکا پشتیبانی شود.

در این گزارش آمده است که نسخه محدود شده لیبرا قرار است پس از بررسی از نظر تطابق کامل با آیین‌نامه‌های قانونی و نظارتی در آینده به بازار عرضه شود. همچنین در صورت تایید سازمان نظارت بر بازار مالی سوییس میتواند به عنوان یک سرویس پرداخت از اوایل ژانویه سال ۲۰۲۱ استفاده شود.

بعضی از شرکای لیبرا مانند سرویس موسیقی اسپاتیفای و شرکت حمل و نقل اینترنتی اوبر که همچنان مشارکت خود را حفظ کرده‌اند اعلام کرد ه اند در صورت واکنش مثبت بازار به حضور لیبرا، ممکن است از آن به عنوان یک روش پرداخت به پلتفرم مربوط به خود استفاده کنند.

ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

وزیر دارایی آلمان ، Olaf Scholz، یورو دیجیتال را وسیله ای ایده آل برای پر کردن شکاف ناشی از تقاضای زیاد پول دیجیتال از تجارت و مصرف کنندگان در اروپا می داند. بنابراین ، وی از مقامات مربوطه خواسته است تا روند عرضه ارز دیجیتال بانک مرکزی اروپا (ECB) را تسریع کنند.

شولز در یک کنفرانس آنلاین درباره پرداخت های آینده در اروپا اظهار داشت:

«در مورد یورو دیجیتال ، من فکر می کنم که ما باید بسیار سخت کار کنیم. الان وقت این نیست که منتظر بمانیم و ببینیم. ما باید در هر زمان بتوانیم تصمیم بگیریم که اکنون باید کاری با یورو دیجیتال انجام دهیم».

به نظر می رسد صدور CBDC یک رقابت با زمان است زیرا از نظر بسیاری از کشورها ، داشتن CBDC در کنترل بازارهای جهانی نقش اساسی دارد.

اخیراً ، بانک مرکزی روسیه این موضوع را فاش کرد که تنظیم کنندگان مالی به شدت مراقب ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) هستند زیرا آنها را به عنوان پوشش نقره ای در گسترش فناوری های خودپردازهای الکترونیکی و تجارت الکترونیکی در میان همه گیری ویروس کرونا می دانند.

شولز این احساسات را تکرار می کند زیرا معتقد است پرداخت دیجیتال همچنان پذیرفته خواهد شد و CBDC ها می توانند با راه حل های دوستانه وارد عمل شوند. با این وجود ، صندوق بین المللی پول اخیراً از بانک های مرکزی خواسته است که هنگام تهیه CBDC احتیاط کنند زیرا آنها باید چارچوب های قانونی قوی برای کار خود ارائه دهند.

CBDC دارایی های دیجیتالی است که به دارایی در دنیای واقعی وابسته است و توسط بانک های مرکزی پشتیبانی می شود. علاوه بر این ، آنها از طریق بلاکچین فعال شده اند و فناوری جدیدی را برای صدور پول بانک مرکزی در سطح عمده و خرده فروشی نشان می دهند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

در ماه های اخیر، ارزش بازار تتر ، رتبه چهارم رمزارزها، با سرعتی کم سابقه در حال رشد است. پائولو آردوینو ، مدیر ارشد فناوری Tether و Bitfinex ، روز پنجشنبه در توئیتی نوشت که عرضه USDT طی 9 روز 1 میلیارد دلار افزایش یافته است.
طبق داده های CoinMarketCap ، این رکورد ثبت ده در تاریخ 4 سپتامبر 2020 ، دومین رشد سریع در تاریخچه این ارز است و نسبت به ابتدای سال 2020 تقریبا 4 برابر شده است.
ارزش بازار تتر در زمان نگارش این مقاله، حدود 19 میلیارد دلار است، به عبارت دیگر 19 میلیارد دلار ارز تتر با قیمت 1.00 دلار در بازار در حال گردش است.

فلسفه تتر و کلا همه استیبل کوین ها ارائه راه حل های آسان تر برای تبدیل رمز ارز به ارزهای فیات می باشد.
بدین ترتیب آنها، نوسانات قیمت را به حداقل می رسانند و پس از فروش دارایی های دیجیتال ، قابلیت بازخرید آسان را تضمین می کنند.

با وجود اینکه گفته می شود USDT  توسط ذخایر واقعی دلار آمریکا پشتیبانی می شود ، تتر هرگز حسابرسی کامل حساب های بانکی خود را انجام نداده است. طبق گزارش بلومبرگ در سال 2019، تتر به طور کامل متکی به دلار نیست. موجودی در گردش آن فقط با 74٪ پول نقد و اوراق بهادار کوتاه مدت پشتیبانی می شود.

تیم نظارتی تتر همان گروه مدیریتی Bitfinex ، یکی از بزرگترین صرافی های ارز رمزنگاری شده در جهان، می باشد.

ادعا شده است که Tether و Bitinex بازار صعودی 2017 را دستکاری کردند. اثبات چنین ادعایی به دلیل ماهیت پیچیده بازارهای غیر متمرکز ارزهای رمزپایه دشوار است.

تتر عنوان استیبل کوین برتر را با داشتن بیش از سه چهارم ارزش بازار استیبل کوین ها ، به خود اختصاص داده است.