بایگانی‌های آلت کوین ها ~ وبلاگ بازار الیتکس
۱۸ اردیبهشت, ۱۴۰۰
خانه مطالب خبری و تحلیلی بایگانی براساس دسته بندی آلت کوین ها

آلت کوین ها

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

ترکیه در حال بررسی مقررات جدیدی برای بازار ارز دیجیتال است. این توسعه پس از آن اتفاق می افتد که چند روز پیش به طور ناگهانی دو صرافی ارز دیجیتال متوقف شدند. سقوط و ورشکستگی هفته گذشته Thodex و Vebitcoin که از صرافی های پیشرو ارز دیجیتال در ترکیه بودند، ضربه بزرگی به هزاران سرمایه گذار ارز دیجیتال ترکیه بود که قادر به دسترسی به وجوهی به ارزش میلیون دلار ارز دیجیتال نبودند.

یک مقام ارشد آشنا به مسائل گفت که دولت ترکیه در حال برنامه ریزی برای توسعه یک بانک متولی مرکزی برای از بین بردن ریسک طرف مقابل است. این مقام اظهار داشت که مقامات در حال بررسی چگونگی ایجاد آستانه سرمایه برای صرافی های ارز دیجیتال و الزامات آموزشی برای مدیران در این شرکت ها هستند.

این مقام مسئول همچنین گفت که مقامات قرار است طی هفته های آینده مقدمات یک چارچوب نظارتی را به اتمام برسانند. گفته می شود که وزارت دارایی ، خزانه داری ، هیئت رسیدگی به جرایم مالی (MASAK) و هیئت بازارهای سرمایه (SPK) در این تلاش ها نقش دارند.

این یک ماه غم انگیز برای بازار ارز دیجیتال در ترکیه بوده است. در تاریخ 16 آوریل ، بانک مرکزی ترکیه منع استفاده از ارزهای دیجیتال را برای پرداخت کالا و خدمات صادر کرد. بانک مرکزی اظهار داشت که معاملات انجام شده با استفاده از ارزهای دیجیتال «خطرات جبران ناپذیری» را به همراه دارد. قرار است این ممنوعیت از 30 آوریل اعمال شود.

پنجشنبه گذشته ، صرافی ارز دیجیتال Thodex ، که در استانبول مستقر است ، فعالیت های تجاری خود را متوقف کرد. اتفاقی که متأسفانه باعث شد بیش از 390000 مشتری فعال نتوانند به وجوه خود دسترسی پیدا کنند.

روز بعد ، جمعه هفته گذشته ، صرافی Vebitcoin با اشاره به محدودیت های مالی پیش روی شرکت اعلام کرد که فعالیت خود را متوقف کرده است. پلیس مدیرعامل Vebitcoin IIker Bas و سه کارمند دیگر را که اکنون همه بخشی از تحقیقات گسترده تری درباره کلاهبرداری هستند ، دستگیر کرد.

پلیس همچنین اقدام به تعقیب مدیرعامل Thodex و بنیانگذار Faruk Ozer کرد که گفته می شود با حدود 2 میلیارد دلار اعتبار مشتری به پایتخت آلبانی فرار کرده است. پس از درخواست مقامات ترکیه ، اینترپل برای حکم بازداشت اوزر اخطار قرمز صادر کرد.

روز جمعه هفته گذشته ، Şahap Kavcıoğlu ، رئیس کل بانک مرکزی ترکیه گفت که وزارت دارایی و خزانه داری در حال کار بر روی مقررات گسترده تری در مورد دارایی های دیجیتال هستند و اظهار داشت که بانک قصد ندارد آنها را ممنوع کند.

عدم قطعیت در شرایطی است که رونق ارز دیجیتال در ترکیه که در حال افزایش است ، طی سال اخیر شتاب بیشتری گرفت. بسیاری از شهروندان برای محافظت از پس انداز خود در برابر کاهش ارزش پول لیر ترکیه و محافظت در برابر تورم ، به ارزهای دیجیتال روی آورده اند.

برآورد 5 میلیون کاربر ارز دیجیتال فعال در ترکیه از هم اکنون وجود دارد. طبق CoinGecko.com ، در 24 ساعت گذشته ، حجم معاملات روزانه بازارهای ارز دیجیتال ترکیه حدود 1.6 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

Eun Sung-soo ، رئیس تنظیم کننده برتر مالی کره جنوبی ، کمیسیون خدمات مالی (FSC) ، هشدار داده است که ممکن است همه صرافی های ارز دیجیتال در این کشور تعطیل شوند. وی گفت ، کره جنوبی در حال حاضر حدود 200 صرافی ارز دیجیتال دارد. هفته گذشته در نشست عمومی کمیته امور سیاسی شورای ملی ، کره تایمز به نقل از رئیس یون گفت:

«پس از اجرای قانون ویژه مالی ، می توان همه صرافی های ارز دیجیتال 200 کشور را تعطیل کرد».

رئیس یون توضیح داد که صرافی های ارزهای دیجیتال باید در FSC تحت قانون اصلاح شده ویژه وجوه (قانون گزارش و استفاده از اطلاعات معاملات مالی مشخص) ثبت شوند. وی فاش كرد:

«ما در حال حاضر درخواست هایی را از آنها می پذیریم تا رسماً تجارت خود را طبق جدول زمانی ثبت كنند ، اما هیچ صرافی تا به امروز تقاضا نکرده اند».

از آنجا که هیچ شرکتی ثبت نشده است ، وی هشدار داد که «آنها می توانند به طور ناگهانی در ماه سپتامبر تعطیل شوند».

لایحه اصلاح شده قانون وجوه ویژه، از 25 مارس به اجرا درآمد و مقررات آن پس از شش ماه مهلت در 24 سپتامبر اجرا می شود. این اصلاحیه به ارائه دهندگان ارز دیجیتال ، از جمله صرافی های ارز دیجیتال ، احتیاج دارد تا شرایطی مانند اخذ گواهینامه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) و صدور حساب های نام واقعی را برآورده کنند.

کمیسیون خدمات مالی، مسئول ثبت صرافی های ارز دیجیتال است که این شرایط را برآورده می کنند. با این حال ، بسیاری از صرافی ها نگرانند که ممکن است نتوانند الزامات را برآورده کنند ، به ویژه در مورد حساب های نام واقعی که ممکن است منجر به تعطیلی گسترده صرافی ها شود.

رئیس یون خاطرنشان کرد که ارزهای دیجیتال، ارز نیستند ، با تأکید بر اینکه دولت بارها به سرمایه گذاران هشدار داده است که «نوسان ناگهانی قیمت آنها» خطرناک است. علاوه بر این ، رئیس FSC گفت که سود حاصل از سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال از سال آینده مشمول مالیات خواهد شد. وزارت استراتژی و دارایی در فوریه اعلام کرد که از سال 2022 درآمد حاصل از معاملات ارز دیجیتال مانند سایر درآمدها طبقه بندی می شود و به طور جداگانه با نرخ مالیات 20 درصد مالیات دریافت می شود.

هفته گذشته ، اداره مالیات دولت کلانشهر سئول، ارزهای دیجیتال به ارزش حدود 25 میلیون دلار از صدها سرمایه گذار ارز دیجیتال با مالیات های معوق کشف و ضبط کرد.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

شرکت بزرگ خدمات مالی و مدیریت سرمایه گذاری Galaxy Digital توافق کرده است که ارائه دهنده خدمات رمزنگاری BitGo را خریداری کند.

این شرکت در اعلامیه مطبوعاتی اظهار داشت:

“این موفقیت Galaxy Galaxy را به عنوان یک پلتفرم خدمات جهانی پیشرو، در اختیار نهادهایی قرار می دهد که به اقتصاد رمزنگاری دسترسی پیدا می کنند و گستره بی نظیری از محصولات و خدمات پیشرو در صنعت را در مقیاس گسترده ارائه می دهند.”

طبق توافق نامه، رسیدگی به سهامداران BitGo شامل 33.8 میلیون سهام تازه منتشر شده Galaxy Digital و 265 میلیون دلار پول نقد خواهد بود (مشروط به تعدیل و ملاحظات خرید به تعویق افتاده)، که ارزش معامله تقریبی 1.2 میلیارد دلار را نشان می دهد.

آنها گفتند که گلکسی دیجیتال در عوض خالص دارایی های دیجیتال BitGo، تعداد اضافی سهام عادی خود را به سهامداران BitGo واگذار خواهد کرد. سهامداران BitGo تقریباً 10٪ از شرکت های رسمی را در اختیار خواهند داشت.

انتظار می رود این خرید در سه ماهه چهارم سال 2021 بسته شود که البته منوط به تصویب سهامداران Galaxy Digital، مصوبات قانونی و سایر ملاحظات است.

مایک نووگراتز مدیر عامل و موسس این شرکت گفت: هدف این اقدام تأسیس شرکت به عنوان “یک فروشگاه یک طرفه برای موسسات” است. وی افزود که این Galaxy از قدرت فناوری، راه حل ها و افرادی برخوردار است که “ارزش منحصر به فرد مشتریان را معنا می کند و رشد طولانی مدت برای تجارت مشترک ما را به همراه خواهد داشت.”

مزایای اصلی این معامله شامل اضافه کردن بیش از 400 مشتری جهانی خالص به گلکسی دیجیتال، معرفی چندین خط تجارت جدید با شرکت ها و گسترش دامنه جغرافیایی شرکت می باشد.

به طور عمده تمام کارمندان فعلی BitGo حفظ می شوند و به اعضای اصلی تیم مدیریت، توافق نامه های کاری پیشنهاد می شود. مایک بلش، بنیانگذار شرکت و مدیر عامل BitGo، به عنوان معاون مدیرعامل Galaxy Digital خواهد پیوست و به عضویت هیئت مدیره شرکت در خواهد آمد.

BitGo که در سال 2013 تاسیس شد، امروز بیش از 40 میلیارد دلار دارایی تحت تملک دارد، که به بیش از 150 صرافی و بیش از 400 مشتری سازمانی خدمات می دهد.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

کریس لارسن ، بنیانگذار Ripple ، بیان کرد که چه چیزی می تواند در افزایش محبوبیت XRP کمک کند.لارسن در مصاحبه ای با بلومبرگ نشان داد که چه چیزی XRP را عقب نگه داشته است.

وی دلیل اصلی جلوگیری از جذب بیشتر XRP را عدم وضوح نظارتی عنوان کرد. وی گفت که این مهمترین دلیل عقب نگه داشتن ایالات متحده در بخش ارزهای دیجیتال بود و در ادامه اضافه کرد:

«شما می دانید که وضوح نظارتی زیادی در بخشهای کلیدی جهان داریم در ژاپن ، سنگاپور ، انگلیس سوئیس و امارات XRP را یک ارز ارزیابی کرده اند، اما در 10 سال گذشته ایالات متحده هنوز این وضوح نظارتی را نداریم».

لارسن همچنین اضافه کرد که «مبهوت» است که XRP توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار، در بین ارزهای مجازی، تفکیک می شود و آن را به عنوان یک قرارداد سرمایه گذاری به جای ارز دیجیتال می داند. وی توضیح داد که گیج کننده است زیرا XRP قبلاً «توسط خزانه داری اوباما در سال 2015 ارز دیجیتال اعلام شده بود». لارسن اضافه کرد:

«این (XRP) تقریباً نه سال است که در آنجا وجود دارد. ده صد میلیارد دلار داد و ستد شده است بنابراین سودمند است. بنابراین ما فکر می کنیم که این واقعه ی عجیب و مبهمی بود که در آخرین روز دولت ترامپ در SEC رخ داد».

لارسن اشاره به دادخواست ناگهانی SEC داشت كه آزمایشگاه های Ripple Labs را درست در روز قبل از پایان دوره رئیس سابق جی كلیتون ، تحت دولت ترامپ ، انجام داد. بنیانگذار ریپل همچنین فاش کرد که به نظر وی ، اگر ایالات متحده در دنیای مالی قصد رقابت با چین را دارد، باید دستورالعمل های واضح تری برای ارزهای دیجیتال ارائه دهد.

پس از این دادخواست ، بسیاری از صرافی های ایالات متحده از جمله Kraken ، Coinbase و Binance  از XRP عقب نشینی و از ترس سرشاخ شدن با تنظیم کننده ها، معاملات خود را از لیست خارج یا متوقف کردند.

با این حال ، اتفاقی در جریان دادرسی مربوط به کشف آزمایشگاه های ریپل و SEC رخ داد که اگر آنها XRP را مجدداً در پلتفرم های معاملات ارز دیجیتال ایالات متحده استفاده کنند ، ممکن است ناقض قوانین اوراق بهادار نباشند.

موضع امنیتی بودن XRP مورد بحث و بررسی قرار گرفته است ، بسیاری انتقاد از زمان دادخواست XRP را یک ضربه کم می دانند. این دادخواست در پی ترک رئیس SEC ، جی کلیتون ، از کمیسیون انجام شد. در حالی که برخی اظهار داشتند که XRP مطابق با آزمایش Howey  است ، بنابراین از آن به عنوان یک تضمین استفاده می کند ، برخی دیگر اظهار داشتند که باید بیشتر به عنوان ارز دیجیتال دیده شود.

لارسن ، همراه با دیگر رهبران این صنعت ، به اهمیت ایجاد مقررات رمزنگاری روشن برای ایالات متحده برای ادامه رقابت و مرتبط بودن در بخش fintech و رمزنگاری اشاره کرده اند.

پیش از این ، لارسن استناد کرده بود که متأسفانه پرداخت دیجیتال داخلی ایالات متحده حتی در نزدیکی کیفیت همتای چینی خود هم نیست. در حالی که فدرال رزرو تلاش دیجیتالی خود را فزونی بخشیده است ، از طرف دیگر ، چین به طور فعال یوان دیجیتال خود را آزمایش می کند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

بر اساس اطلاعیه روز دوشنبه، شرکت پرداخت تلفن همراه HIPS و شرکت Payment House طی یک عملیات مشترک، قرار است تا امکان پرداخت کرایه تاکسی ها در انگلیس و اسکاندیناوی را توسط ارزهای رمزنگاری شده از طریق بلاکچین Ethereum را راه اندازی نمایند.

این قرارداد همکاری به این معنی است که 10 هزار تاکسی در انگلستان و 20 هزار تا در اسکاندیناوی می توانند از درگاه پرداخت کرایه تاکسی ، به طور آزمایشی در یک تست بتا در ماه نوامبر استفاده کنند.

این پلتفرم در ابتدا توکن (MTO) را که در Ethereum تحت استاندارد ERC 20 می باشد و همچنین استیبل کوین (USDC) را پشتیبانی می کند و بر اساس این اطلاعیه، پشتیبانی از سایر ارزهای رمزپایه نیز در آینده در دسترس خواهد بود.

جان کاوبرینگ، مدیر عامل شرکت HIPS گفت: “ما معتقدیم که ویژگی های مشتری مداری توکن MTO قطعه گمشده پرداخت های رمزنگاری برای نفوذ بازار و پذیرش گسترده مصرف کنندگان اصلی است.”

این سیستم که شامل “پروتکل تجاری HIPS” و “پلتفرم دروازه HMP” وتوکن آن است، به عنوان “راه حلی که مفاهیم حمایت از مصرف کننده را از صنعت پرداخت کارت سنتی به بلاکچین Ethereum و غیره معرفی می کند” توصیف شده است.

سیستم HIPS به بسیاری از راه حل های پرداخت می پیوندد که از رمزنگاری برای پرداخت همه چیز از اشتراک مجله TIME گرفته تا سبزیجات ارگانیک استفاده می کند.

در نوامبر سال 2020، پی پال اقدام اساسی برای معرفی پرداخت های رمزنگاری شده در بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه انجام داد.

سیستم HIPS برای هر بلاک چین با پشتیبانی از قراردادهای هوشمند طراحی شده است، به این معنی که در آینده نه تنها از Ethereum بلکه از Cardano و Solana و غیره استفاده خواهد کرد.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

BitPay پردازنده اصلی پرداخت رمزنگاری گزارش داده است که سهم بیت کوین (BTC) در پرداخت ها، کمترین میزان در هفته گذشته بوده است، و در مقابل، آلت کوین هایی مانند dogecoin (DOGE) بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

 BitPay  بیش از یک میلیارد دلار در سال پردازش می کند، بنابراین می توان گفت مردم در حوزه رمزگذاری هزینه می کنند. “تفاوت در این است که، حدود چهار سال پیش، 95 درصد آن از طریق بیت کوین تأمین می شد و هفته گذشته، کمترین میزان سهم بیت کوین خود را فقط با 50 درصد داشتیم.”

سینگ مسئول بخش اداری شرکت، به بلومبرگ گفت. “بنابراین اکنون شاهد هستیم که حجم بیشتری از dogecoin در گردش است، میخواهید باور کنید یا نه!”

وی ادامه داد : “ما هفته گذشته حدود 10٪ از معاملات خود را از Dogecoin مشاهده کردیم و همچنین استیبل کوینها هم یک قسمت بسیار قابل توجهی از پرداخت ها را شامل شدند.”

همچنین، سینگ گفت که آخرین داده های بازار می تواند نشان دهد که بیت کوین به طور فزاینده ای نقش مهمی برای سرمایه گذاران نهادی بازی می کند که آن را به عنوان یک سرمایه گذاری نسبتاً کم ریسک در مقایسه با سایر مجموعه های رمزنگاری می دانند. در عین حال، طبق CCO، سرمایه گذاران منفردی که به دنبال سودهای بالا هستند به سمت altcoins با ریسک بیشتر حرکت می کنند که در کوتاه مدت پتانسیل سودهای کلانی را نشان می دهد.

مردم ممکن است از بیت کوین به عنوان وسیله ای برای سرمایه گذاری استفاده کنند، اما از استیبل کوینها یا ارزهای دیگر به عنوان پرداخت ها و به صورت آنلاین استفاده می کنند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

فیس بوک با پشتیبانی از ارز دیجیتال Diem قرار است اواخر امسال یک طرح آزمایشی راه اندازی کند، که نقطه عطفی در توسعه ارز دیجیتال خواهد بود.

این توکن که پیش از این با نام Libra شناخته می شد، انتظار می رود که به عنوان بخشی از یک پروژه آزمایشی کوچک در ماه آینده راه اندازی شود و در این مدت فقط به ارزش دلار آمریکا متصل باشد.

طبق گزارشات منابع نزدیک به پروژه، انتظار می رود معاملات به فردی به فرد دیگر محدود شود، و در ابتدا طرح آزمایشی فقط در مقیاس کوچک اجرا گردد.

راه اندازی Diem چند سال است که در دست اقدام می باشد، از زمانی که فیس بوک برای اولین بار اعلام کرد قصد دارد در زمینه ارزهای دیجیتال را در سال 2019 ورود کند. در آن زمان، فیس بوک به تشکیل کنسرسیومی از شرکت های فناوری و پرداخت علاقه مند به پروژه، کمک کرد، که شامل غول های پرداخت مانند ویزا، مسترکارت، استریپ و پی پال بودند.

با این حال، تلاش های اولیه توجه نهادهای نظارتی در سراسر جهان را به خود جلب کرد، بسیاری از آنها نگرانی هایی را در مورد تأثیرات احتمالی ارز دیجیتال فیس بوک بر ثبات مالی جهانی داشتند.

این واکنش باعث کاهش مقیاس برنامه ها و همچنین سوق دادن نام تجاری مجدد از Libra به Diem شد، در حال حاضر پروژه بسیار جاه طلبانه تر از آنچه در نظر گرفته شده بود در حال انجام است.

علی رغم چالش های قانونی، مقامات Diem قبلاً گفته اند که این پروژه در مسیر درست و با سرعت بالایی در حال گسترش است.

کریستین کاتالینی، اقتصاددان ارشد Diem، گفت که «یک گام بزرگ در توافقات ما با نهادهای نظارتی رویه‌ای مرحله‌ای برای شروع است. هنگامی که مجوزها را دریافت کردیم، طرح‌‌های آزمایشی محدود با تعداد کمی از کاربران را شروع خواهیم کرد.»

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا ، علیرغم دریافت گزارش های زیادی درباره کلاهبرداری رمزنگاری ، می خواهد از صنعت ارز دیجیتال محلی پشتیبانی کند.

کمیسیون سرمایه گذاری اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا یا ASIC با اشاره به چالش های مربوط به تنظیم فناوری های نوآورانه ، تمایل خود را برای حمایت از صنعت ارز دیجیتال ابراز کرده است.

Cathie Armour، کمیسر ASIC ، به عنوان بخشی از یک پنل در هفته بلاکچین استرالیا ، در 22-آوریل ، اهداف تنظیم کننده را به عنوان «حفظ ، تسهیل و بهبود عملکرد سیستم مالی [استرالیا] و شرکت هایی که در آن فعالیت می کنند» توصیف کرد. ضمن اینکه اطمینان حاصل می کند که «همه سرمایه گذاران و مصرف کنندگان از اعتماد به نفس شرکت در سیستم اطمینان دارند».

«هنگامی که ما در مورد نوآوری های جدید مانند [DLT] یا محصولات جدید مانند محصولات مختلف دارایی رمزنگاری صحبت می کنیم ، از دیدگاه ما در ASIC ، ما واقعاً علاقه مندیم که چگونه می توان از این محصولات برای بهبود عملکرد سیستم مالی ما استفاده کرد».

آرمور با اشاره به برنامه بورس اوراق بهادار استرالیا برای جایگزینی سیستم تسویه حساب CHESS خود با یک سیستم دفترچه توزیع شده، یکی از این نوآوری ها را بیان کرد.

وی گفت: «ما زمان زیادی را صرف بررسی پیشنهاد ASX برای تغییر سیستم تسویه حساب و تسویه حساب خود می کنیم». علیرغم تمایل تنظیم کننده به کار با صنعت دارایی رمزنگاری ، آرمور بر حجم بالای شکایات مربوط به کلاهبرداری های ارز دیجیتال دریافت شده توسط ASIC نیز تأکید کرد.

وی گفت: «به عنوان بخشی از کار ما در رسیدگی به مسائل مربوط به مصرف کننده و مسائل مربوط به سرمایه گذاران ، ما شکایت های زیادی دریافت می کنیم که اوضاع درست پیش نمی رود». «ما می دانیم که احتمالاً این نگرانی برای همه شما که در این صنعت شرکت می کنید به همان اندازه نگرانی ماست».

آرمور از مشارکت کنندگان در این صنعت خواست که «اقدامات مشکوک یا فعالیت های کلاهبرداری» را به تنظیم کننده اطلاع دهند و خاطرنشان کرد که ASIC «مایل است اقدامی برای برهم زدن این اقدامان و فعالیت های بد در این بخش انجام دهد».

در ماه مارس سال جاری ، ASIC هشدار داد که سایت ها و برنامه های دوستانه به طور فزاینده ای میزبان کلاهبرداری دارایی رمزنگاری شده اند: «مراقب پروفایل هایی باشید که شما را برای مشارکت در سرمایه گذاری رمزنگاری« شخص ثالث » پیشنهاد می کنند یا به شما فشار می آورند. به نظر می رسد بیشتر فرصت های سرمایه گذاری ارز دیجیتال که به ASIC گزارش شده کلاهبرداری کامل و بدون هیچگونه سرمایه گذاری اساسی است».

در ژوئن سال گذشته ، ASIC نسبت به شیوع روزافزون کلاهبرداری دارایی ارز دیجیتال در میان بیماری همه گیر ویروس کرونا هشدار داد و تخمین زد که فعالیت کلاهبرداری کلی بین مارس 2020 و مه 2020 20 درصد افزایش یافته است.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

گزارشات نشان می دهد که مالک صرافی دیجیتال Thodex روز سه شنبه با توقف کامل کلیه فعالیت های این صرافی، به همراه سرمایه 400 هزار نفر، معادل 2 میلیارد دلار متواری شده است.

بلومبرگ گزارش داد، تقریباً 400000 کاربر صرافی رمزنگاری ترکیه، Thodex، دیگر قادر به دسترسی به حساب های خود و یا برداشتن پول از سیستم عامل نیستند. طبق گزارش بسیاری از رسانه های خبری محلی، فاروک فاتح اوزر مدیر عامل Thodex بعد از ظهر روز سه شنبه با دارایی های دیجیتال به ارزش 2 میلیارد دلار از فرودگاه استانبول به تایلند گریخت و گمانه زنی ها در مورد ادعاهای کلاهبرداری را بیشتر کرد.

ابتدا، این پلتفرم که از سال 2017 فعالیت می کند، پس از گزارش مشکلات معامله، شش ساعت دوره تعمیر و نگهداری را اعلام کرد. سپس، روز پنجشنبه، Thodex اعلام کرد که “به دلیل روند فروش” برای حدود پنج روز کاری بسته خواهد شد.

همچنین اعلام کرد: “بانک ها و صندوق های مشهور جهان، که قرار است اسامی آنها را با اتمام روند توافق اعلام کنیم، مدتهاست که می خواهند در شرکت ما سرمایه گذاری کنند و پیشنهاد همکاری کردند. برای تکمیل این فرآیند، معاملات باید متوقف شده و فرایند فروش به پایان برسد.”

“تا پایان انتقال سهام، خدمات برای مدت پنج روز کاری بسته خواهد ماند، اما کاربران نگران سرمایه گذاری خود نباشند.”

به گفته آژانس Anadolu، 400،000 کاربر Thodex که 390،000 نفر از آنها فعال بودند، قادر به برداشت پول یا دسترسی به حسابهای خود نبودند، با ابراز نگرانی های خود در مورد احتمال کلاهبرداری، به سیستم عامل های رسانه های اجتماعی برای آگاهی از این موضوع مراجعه کردند.

وکیل اوگوز اورن کیلیچ به بلومبرگ گفت که روز چهارشنبه تعداد نامشخصی از کاربران Thodex با او تماس گرفتند و از طرف آنها شکایت حقوقی از مدیرعامل تشکیل شده است.

همین ماه گذشته، Thodex اعلام کرده بود که 4 میلیون Dogecoins به کاربران خود پاداش خواهد داد. با این حال، چندین کاربر توییت کردند که ارز دریافت نکرده اند.

به گزارش دیلی صباح، یک دادستان عمومی در استانبول تحقیقات درباره Thodex را آغاز کرده و پلیس در حال جستجو در دفاتر آن است.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

صرافی ارز دیجیتال به دنبال ایجاد «فرهنگ نوآوری تکرارپذیر» به دنبال راه اندازی موفقیت آمیز عرضه عمومی آن در هفته گذشته است. صرافی ارز دیجیتال ایالات متحده Coinbase از پروژه جدیدی با هدف افزایش نوآوری در صنعت بلاکچین نوپا خبر داده است.

پروژه 10 درصد، 10٪ از منابع کوینبیس را به سمت حمایت از ایده های نوآورانه در داخل شرکت هدایت می کند. این پروژه با فلسفه صرافی مطابقت دارد که «70٪ از وقت ما باید بر روی کار اصلی ، 20٪ در شرط بندی های استراتژیک و 10٪ در آزمایش های نوآورانه متمرکز شود» ، این شرکت در روز چهارشنبه گفت:

این پروژه با درخواست از کارمندان کوینبیس برای ارسال یک مقاله دو صفحه ای در مورد ایده های بالقوه خود و به دنبال آن یک رویداد به سبک pitch-off هر ساله ، اجرا می شود. پروژه ها به دلیل تأثیر بالقوه آنها بر مشاغل اصلی ، «نوآوری مختل کننده» تلقی می شوند.

Coinbase در 14-آوریل 2021 با تبدیل شدن به اولین صرافی ارز دیجیتال که سهام خود را به صورت عمومی لیست کرد ، تاریخ ساز شد. بعد از این استارت ، قیمت سکه در سه جلسه معاملاتی به شدت عقب رفت. اما هنوز هم بزرگترین سرمایه گذاران کوینبیس ، از جمله Andreessen Horowitz ، Union Square و Ribbit Capital ، هم اکنون میلیاردها سود کسب کرده اند.

علی رغم نوسانات اولیه ، بسیاری در صنعت رمزنگاری معتقدند که یک معامله عمومی کوینبیس می تواند شکاف بین دارایی های سنتی و دارایی های دیجیتال را برطرف کند. این می تواند یک مزیت برای دارایی های دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم و سایر موارد باشد ، که شاهد ورود مداوم سرمایه گذاران موسسه ای هستند اما برای تغییر درک جریان اصلی ارزهای دیجیتال کافی نیست. با این وجود ، نوآوری عامل اصلی اتخاذ fintech ، به ویژه در بلاکچین است. نوآوری باعث بوجود آمدن صنایع جدیدی شده است ، از جمله توکن های غیرقابل استفاده و منابع مالی غیرمتمرکز که هرکدام پتانسیل مختل کردن خود را دارند.