بایگانی‌های مقالات و اینفوگراف ~ وبلاگ بازار الیتکس
۱ خرداد, ۱۴۰۱
خانه بایگانی براساس دسته بندی مقالات و اینفوگراف

مقالات و اینفوگراف

بلاکچین بلاکچین (blockchain) مطالب خبری و تحلیلی

شرکت Hashed کره جنوبی صندوق جدیدی برای تأمین مالی استارت آپ های نوظهور بلاکچین تأسیس کرده است. هاشد ، یکی از بزرگترین مدیران صندوق دارایی های ارز دیجیتال کره جنوبی ، 120 میلیون دلار سرمایه برای سرمایه گذاری های جدید بلاکچین در اصطلاح «اقتصاد پروتکل» جمع آوری کرده است.

بودجه از طریق شرکت سرمایه گذاری هاشد ، یک نهاد جدید که نظارت بر استقرار سرمایه گذاری نه رقمی را دارد ، جمع آوری شد. این شرکت هنوز حامیان خود را اعلام نکرده است ، اگرچه سخنگوی شرکت اظهار داشت که برخی از بزرگترین شرکتهای IT کره درگیر آن هستند.

در اعلامیه ، این شرکت گفت:

«هاشد قصد دارد سرمایه گذاری زیادی در استارت آپ های داخلی و خارجی انجام دهد که می خواهند «اقتصاد پروتکل» را تحقق بخشند ، که اخیراً به عنوان یک موضوع داغ مطرح شده است و همچنین ایجاد شرکت های فناوری در زمینه بلاکچین از طریق تشکیل این صندوق اول».

این صندوق با استفاده از فناوری بلاکچین برای بر تحول «اقتصاد پروتکل» ، در استارت آپ های داخلی و جهانی سرمایه گذاری خواهد کرد. یک اصطلاح چتر گسترده که پلتفرم ها و برنامه های در حال ظهور را توصیف می کند.

هاشد مستقر در سئول و دره سیلیکون ، خود را به عنوان تیمی از متخصصان بلاکچین که سوزن را به سمت تمرکززدایی فشار می دهند ، به بازار عرضه می کند.

سبد سرمایه گذاری این شرکت شامل ده ها شرکت ارز دیجیتال ، از جمله پروژه های قابل توجه بلاکچین مانند Ethereum ، EOS ، Ontology ، ICON و Kyber Network است.

سرمایه گذاری های شرکت در حال حاضر در پلتفرم های بلاکچین ، زیرساخت های مالی ، برنامه ها ، نمایش های (انتخاب کن و بیل بزن) و انتشار، منتشر شده است.

کره جنوبی به رغم سرکوب دولت در عرضه اولیه سکه و مبادلات داخلی ، به عنوان کانون توسعه بلاکچین و بازارهای دارایی دیجیتال ظاهر شده است.

اخیراً ، لابی با نفوذ ارز دیجیتال کشور در به تأخیر انداختن یک رژیم مالیاتی جدید بر دارایی های دیجیتال تا سال 2022 موفق بود و به مشاغل محلی فرصت بیشتری داد تا خود را با قوانین منطبق کنند.

ارزهای دیجیتال تعاریف و مفاهیم رمز ارزها (cryptocurrency) صرافی مطالب آموزشی

در اواخر سال ۲۰۱۷ عرضه اولیه سکه (ICO) در چین به دلیل مشکلات قانونی،امنیتی و همچنین پتانسیل بالای کلاهبرداری ممنوع شد.این اتفاق موجب شد استارتاپ های این کشور به دنبال یافتن روش جایگزینی جهت جذب سرمایه برای پروژه های خود باشند.از این رو این پروژه ها شیوه جدید دیگری به نام  Initial Exchange Offering یا عرضه اولیه صرافی را معرفی کردند.این روش جدید این امکان را فراهم میکرد که با اطمینان خاطر و بدون ترس از قانون و مراجع نظارتی،اقدام به جذب سرمایه برای پروژه های خود کنند.

بر خلاف عرضه اولیه سکه یا ICO ، یک عرضه اولیه صرافی (IEO) در دسترس عموم قرار نداشته و کاربر باید عضو صرافی که میزبانی پخش سکه را بر عهده دارد باشد تا بتواند توکن بخرد.

در عرضه اولیه سکه هر کاربری می تواند با ارسال مبلغی به یک آدرس خاص هر میزان توکن که می خواهد خریداری کند ولی در عرضه اولیه صرافی  از شرکت کنندگان درخواست می شود تا با استفاده از حساب کاربری خود در صرافی برگزار کننده خرید را انجام دهند.

بزرگترین مشکلی که  ICO دارد این است که نظارتی ندارند و هر کسی می تواند عرضه اولیه سکه راه اندازی کند و برای این کارهم فقط به یک وایت پیپر(اساسنامه) نیاز دارد که سرمایه گذاران را متقاعد کند که به کمپانی پول بدهند  ، اما IEO مدل خیلی متفاوت تری دارد.

اعتماد مهمترین مزیت  IEO  محسوب میشود. از آنجایی که فروش عمومی توکن در پلتفرم صرافی ارزهای دیجیتال انجام میشود، صرافی مربوطه پروژه مورد نظر که خواستار راه اندازی IEO برای توکن خود است را به دقت و از هر نظر مورد بررسی قرار داده و آن را تایید یا رد صلاحیت می کند.

صرافی ها هرگز اعتبار خود را با لیست کردن پروژه های ضعیف و کلاهبردار به خطر نمی اندازند. آن ها با بررسی دقیق پروژه های درخواست دهنده سعی در حفظ اعتبار، شهرت و آبروی خود دارند.

بنابراین عرضه اولیه صرافی می تواند میزان کلاهبرداری ها را به شدت کاهش داده و مانعی برای جذب سرمایه توسط پروژه های مشکوک شود.

اگر بخواهیم مثالی در این باره بیاوریم میتوانیم به فروش توکن بیت تورنت از طریق بایننس اشاره کنیم:

در طی این IEO تیم پروژه بیت تورنت در مذاکره با بایننس درخواست برگزاری عرضه اولیه را دادند و با توجه به این که بایننس شناخته شده ترین و بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان به شمار می رود،اعتماد کاربران را نیز به همراه داشت و همین دلیل باعث شد تا تمام توکن های بیت تورنت در 15 دقیقه به فروش برسد.

ارزهای دیجیتال تعاریف و مفاهیم رمز ارزها (cryptocurrency) صرافی مطالب آموزشی

سیستم های معاملاتی متمرکز می توانند به دارایی های کاربران دسترسی داشته باشند ، در روند معاملات دخالت کرده و حساب هر کاربری را که بخواهند مسدود کنند. تنها راه حل ممکن برای این مسائل صرافی های غیرمتمرکز (DEX) هستند.

صرافی غیرمتمرکز یا Decentralized Exchange که به اختصار  DEX نامیده می‌شود یک سرویس آنلاین همتا به همتا یا P2P برای انجام مستقیم معاملات ارزهای رمزنگاری شده بین خریداران و فروشندگان است.

این نوع صرافی از بلاک چین و قراردادهای هوشمند برای حذف شخص ثالث یا واسطه‌ استفاده می‌کند.در این نوع صرافی ها(بر خلاف صرافی های متمرکز) دارایی به عنوان ضمانت نزد صرافی گذاشته نمی شود و کاربران می‌توانند از داخل کیف پول خودشان معاملات را انجام دهند.

صرافی های غیرمتمرکز حملات هکرها را خنثی میکنند چرا که دارایی های کاربر را ذخیره نمی کنند و تهدیدهایی که موجب از دست رفتن سرمایه میشود را از بین می برند.

تفاوت اساسی بین صرافی های متمرکز و غیر متمرکز در حضور شخص ثالث است . صرافی های غیر متمرکز در مقایسه با صرافی های متمرکز رواج و محبوبیت کمتری دارند.چرا که همچنان شبکه‌های مبتنی بر بلاکچین آنچنان که باید سریع عمل نکرده و شبکه‌های صرافی غیرمتمرکز نیز از بسیاری از توکن‌ها و ارزها پشتیبانی نمی‌کنند.

در یک صرافی غیرمتمرکز برای انجام یک تراکنش فرایند زیر طی می شود:

۱. معامله گر کیف پول خود را به صرافی متصل می کند.۲. سفارش خرید/فروش خود را ثبت می کند.۳. خریدار/فروشنده ای دیگر سفارشی مطابق با سفارش معامله گر اول ثبت می کند.۴. دارایی ها به داخل قرارداد هوشمند می روند، در قرارداد هوشمند مبادله انجام شده و مبلغ به کیف پول خریدار و فروشنده واریز می شود.

کاربر باید نهایت دقت خود را به کار گیرد زیرا مالکیت دارایی های بر عهده اوست  و هرگونه اشتباه در معاملات و انتقال ارزها، جبران ناپذیر و غیرقابل بازگشت است.

تحلیل بازار رمز ارزها (cryptocurrency) مطالب آموزشی مقالات تخصصی

What a year 2019 was for the cryptocurrency industry! The year saw Bitcoin reaching its 10-year milestone and starting to gain attention from politicians.
Blockchain was front and center during a U.S. Senate hearing in July and was also endorsed by Chinese President Xi Jinping in October.
BigTech companies, led by Facebook, are getting more involved with blockchain technology. Facebook announced that it was launching a cryptocurrency called
Libra. Central banks worldwide are also actively thinking about how blockchain technology can improve the current monetary system. China’s Central Bank has the
most advanced plans, in the form of its Central Bank Digital Currency. The 2020s certainly promise to provide a lot of excitement as we redefine the concept of
money in our economy.
The year 2019 was a great one for Bitcoin, which saw a 95% gain in value, from $3,693 to $7,195. Bitcoin’s gains far outpace those of the other top 5
cryptocurrencies. There was a flight towards Bitcoin, solidifying its position as the reserve currency for the cryptocurrency market. Bitcoin saw its market
dominance increase from 56.3% to 71.5% amongst the top 30 cryptocurrencies.
Additionally, in 2019, crypto derivatives went mainstream. Many new and existing exchanges launched
derivative products – a trend that we expect will continue in 2020. In 2019, we at CoinGecko started tracking
crypto derivatives products such as perpetual swaps and futures. By the end of the year, we had tracked 25
crypto derivatives exchanges. The year 2019 also saw us launching Trust Score, a better method of sorting
exchanges on CoinGecko , developed in response to the fact that many exchanges report fake volumes.
The Decentralized Finance (DeFi) space also saw many developments and we are very excited to see all the
new DeFi apps that are launching. We expect DeFi to continue growing in 2020 but believe that caution
should be exercised regarding smart contract risks.
We are very excited about what the 2020s will bring. We believe that this decade will see the blockchain
industry mature and that more blockchain products will gain mainstream adoption. We at CoinGecko will
continue to BUIDL and improve our offerings to better serve all of you. Have a happy decade ahead and we
wish you success in all your endeavors!

Download File

ارزهای دیجیتال رمز ارزها (cryptocurrency) مطالب خبری و تحلیلی

بر اساس گفته‌های خبرگزاری etnews، این بانک بیان کرده که می‌خواهد عملیات «اکوسیستم» رمزنگاری را آغاز کند و همچنین از برنامه‌های درازمدت خود که شامل ارائه خدمات نگهداری به بانک مرکزی کره جنوبی (BOK) برای ارز رمزپایه دوم آن در آینده‌ای نزدیک، سخن گفت.

ادامه مطلب