بایگانی‌های بلاکچین ~ وبلاگ بازار الیتکس
۱ خرداد, ۱۴۰۱
خانه مطالب خبری و تحلیلی بایگانی براساس دسته بندی بلاکچین

بلاکچین

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن بلاکچین اوگاندا (BAU) گفت که جامعه بلاکچین اوگاندا از درخواست اخیر مقامات برای ایجاد یک چارچوب نظارتی ارز دیجیتال استقبال می کند. Suleiman Murunga، یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن بلاکچین اوگاندا (BAU)، توضیح می دهد که چنین چارچوبی «اعتماد سرمایه گذاران را ایجاد می کند و مشارکت نوآوران را افزایش می دهد».

اظهارات مورونگا از BAU تنها چند ماه پس از آن است که اداره اطلاعات مالی کشور (FIA) به وزارت دارایی این کشور گفته است که امکان تنظیم ارزهای دیجیتال را بررسی کند.

همانطور که قبلاً توسط Bitcoin.com News گزارش شده بود ، FIA با توجه به اینکه تنها چند نهاد ارز دیجیتال به طور داوطلبانه ثبت نام کرده اند ، اقدام به تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال کرد.

FIA امیدوار بود از انطباق صنعت ارز دیجیتال با سیاست ثبت نام داوطلبانه برای تقویت توانایی خود در «محافظت از کاربران و اقتصاد بزرگتر» در برابر سوء استفاده احتمالی از ارزهای دیجیتال استفاده کند.

در همین حال ، مورونگا به Bitcoin.com News می گوید که در حالی که مقامات اوگاندا ظاهراً درخواست FIA را پذیرفته اند ، هنوز هیچ حرکت قابل توجهی در این زمینه انجام نشده است.

او توضیح داد:

بانک اوگاندا همچنان بر اجرای دستورالعمل ارائه دهنده خدمات پرداخت (PSP) متمرکز است و فعلاً نمی توان درگیر ارز ذیجیتال شد”

همانطور که توسط مورونگا پیشنهاد شد ، بانک مرکزی تاکنون پیاده سازی دستورالعمل های PSP را قبل از ایجاد یک چارچوب نظارتی ارز دیجیتال، اولویت بندی کرده است. گزارشی در رسانه های اوگاندا نشان می دهد که بانک مرکزی مقررات ارائه دهندگان خدمات پول تلفن همراه را بر عهده گرفته است.

باید دید آیا مقامات اوگاندا پس از تکمیل اجرای دستورالعمل های به اصطلاح PSP ، توجه خود را به ارزهای دیجیتال معطوف خواهند کرد یا خیر.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

بانک سرمایه گذاری جهانی JPMorgan در حال حاضر با وجود مدیرعامل خود ، جیمی دیمون که دائماً بر علیه سرمایه گذاری در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال صحبت می کند، شش صندوق سرمایه گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال را به مشتریان خود ارائه می دهد.

CNBC پنجشنبه به نقل از افراد مطلع گزارش داد که JPMorgan Chase بدون سر و صدا به مشتریان مدیریت دارایی خود اجازه دسترسی به 6 صندوق سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال را داده است.

روز پنجشنبه ، به مشاوران مالی بانک اجازه داده شد تا مشتریان بانک خصوصی خود را در صندوق جدید بیت کوین ایجاد شده توسط شرکت ارز دیجیتال New York Digital Investment Group (NYDIG) ، زیرمجموعه Stone Ridge ، 10 میلیارد دلار مدیریت دارایی جایگزین ایجاد کنند.

مردم می گویند که این صندوق تقریباً همان چیزی است که NYDIG به مشتریان مورگان استنلی ارائه می دهد. مورگان استنلی در اوایل سال جاری شروع به ارائه سه صندوق سرمایه گذاری ارز دیجیتال به مشتریان کرد. آنها عبارتند از Galaxy Bitcoin Fund LP ، Galaxy Institutional Bitcoin Fund LP و FS NYDIG Select Fund.

ماه گذشته ، JPMorgan شروع به ارائه پنج صندوق سرمایه گذاری ارز دیجیتال به همه مشتریان کرد. چهار مورد از این صندوق ها محصولات Grayscale Investments هستند: Bitcoin Trust ، Bitcoin Cash Trust ، Ethereum Trust و Ethereum Classic Trust، پنجمین صندوق ، Osprey Funds از Bitcoin Trust است.

بر اساس گزارش CNBC ، منابعی که در مورد پیشنهادات سرمایه گذاری ارز دیجیتال صحبت می کنند ، شناسایی نشده اند و هر یک به موضع ضد رمزنگاری جیمی دیمون اشاره کرده اند.

مدیرعامل JPMorgan Chase یکی از صریح ترین منتقدان بیت کوین و ارزهای دیجیتال بوده است. او در سپتامبر 2017 بیت کوین را یک کلاهبرداری خواند ، اما بعداً از اظهارنظر پشیمان شد.

در حالی که JPMorgan در حال آماده سازی برای ارائه سرمایه گذاری در ارز دیجیتال به مشتریان بود ، مدیرعامل دیمون به مردم توصیه کرد که از ارزهای دیجیتال دوری کنند. رئیس JPMorgan ضمن اظهار این که به بیت کوین اهمیتی نمی دهد ، اعتراف کرد که مشتریان علاقه مند هستند.

در ماه ژوئیه ، بانک گفت که بسیاری از مشتریان، ارزهای دیجیتال را به عنوان یک دارایی طبقه بندی می کنند و می خواهند روی آن سرمایه گذاری کنند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

Coinbase امروز به طور رسمی اعلام کرد که روش های پرداخت بیشتری را برای تراکنش ها در اختیار مشتریان قرار می دهد و به کاربران این امکان را می دهد تا از Apple Pay برای خرید دارایی های ارزهای دیجیتال در بستر معاملاتی خود استفاده کنند. انتظار می رود در پاییز امسال با Google Pay ادغام شود.

با اضافه شدن Apple Pay و Google Pay ، مشتریان می توانند علاوه بر کارتهای نقدی Coinbase Visa، از کارتهای نقدی Visa یا Mastercard که به Apple Wallet یا Google Pay متصل هستند نیز برای خرید و برداشت وجوه استفاده کنند.

پست رسمی وبلاگ کوینبیس می نویسد که در 6 اوت:

«امروز ما روشهای جدید و یکپارچه را برای فعال کردن خریدهای ارز دیجیتال با کارتهای نقدی پیوندی به Apple Pay و Google Pay و پرداختهای فوری تا 100000 دلار برای هر تراکنش 24 ساعته و 7 روزه معرفی می کنیم».

زمانی که کاربران از دستگاه IOS اپل یا مرورگر وب Safari برای خرید در بستر کوینبیس استفاده می کنند ، Apple Pay به صورت خودکار به عنوان یکی از روش های پرداخت ظاهر می شود.

کوینبیس ، صرافی ارز دیجیتال که پول نقد فوری را از طریق شبکه پرداخت در زمان واقعی (RTP) ارائه می دهد ، متعهد شده است که کانال های سریعتری برای انتقال وجوه در اختیار مشتریان قرار دهد و گروه های ذینفع جهانی را در کشورهای مختلف/مناطق مختلف به طور مداوم گسترش دهد.

شبکه پرداخت در زمان واقعی (RTP) امکان مبادله 24 ساعته و 7 روزه نامحدود را فراهم می کند که نیاز سنتی انتقال وجوه از طریق یک حساب نقل و انتقال خودکار (ACH) را تا 5 روز بدون پرداخت هزینه بالای هزینه نامحدود برطرف می کند.

کوینبیس در حال حاضر Visa و Mastercard های اعتباری متصل را برای خرید ارز دیجیتال در بیش از 20 کشور می پذیرد.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

ارائه دهنده فناوری پیشرو شرکت NCR Corporation مستقر در آتلانتا در ایالت جورجیا در 2 آگوست خرید یک ارائه دهنده نرم افزار ارز دیجیتال و ارائه دهنده دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال LibertyX را اعلام کرد.

هدف این خرید ادغام برنامه موبایل LibertyX است تا مشتریان NCR مانند بانک ها ، خرده فروشان و رستوران ها به زودی بتوانند از ارز دیجیتال برای پرداخت و خرید یا برداشت ارزهای دیجیتال مستقیم از شبکه خودپرداز بیت کوین (BTC) استفاده کنند. این امر باعث گسترش دامنه و مقیاس نرم افزار NCR می شود.

Tim Vanderham، مدیر فناوری این شرکت ، در پاسخ به این خرید اظهار داشت:

« با توجه به افزایش تقاضای مصرف کنندگان ، مشتریان ما نیاز به یک راه حل کامل ارز دیجیتال دارند ، از جمله توانایی خرید و فروش ارز دیجیتال ، انجام حواله های بین مرزی و پذیرش پرداخت های ارز دیجیتال در کانال های دیجیتالی و فیزیکی ».

اسناد رسمی منتشر شده جزئیات معامله خاصی را فاش نکرده است. انتظار می رود این معامله اواخر امسال به پایان برسد.

NCR رسماً اعلام کرد که راه حل ارز دیجیتال LibertyX در دستگاههای خودپرداز ، کیوسک ها و سیستم های فروش (POS) بسیار کامل و بررسی شده است. بنابراین ، این خرید می تواند کیف پول دیجیتالی NCR و برنامه های تلفن همراه را به طور موثر ادغام کند تا یک راه حل یکپارچه ارز دیجیتال در نقاط تماس فیزیکی و دیجیتالی NCR ارائه دهد.

LibertyX یکی از اولین و بزرگترین شبکه های ATM بیت کوین ، صندوقدار و کیوسک در آمریکا است. این شرکت ادعا می کند که در حال حاضر 9500 سرویس خودپرداز ارز دیجیتال برای 20000 فروشگاه خرده فروشی در ایالات متحده ارائه می دهد. LibertyX همچنین یکی از اولین تولیدکنندگانی است که خودپردازهای خرده فروشی بیت کوین را راه اندازی کرده است.

ارزهای دیجیتال بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

غول پرداخت Mastercard ، روز سه شنبه اعلام کرد برنامه جدیدی را برای حمایت از صنایع ارز دیجیتال و بلاکچین برای استارت‌آپ ها آغاز می کند. هدف این برنامه مشارکت جهانی راه جدید حمایت از دارایی های دیجیتالی سریع در حال رشد ، بلاکچین و شرکت های ارز دیجیتال است.

طبق بیانیه این شرکت ، حداقل هفت دارایی دیجیتال و شرکت های استارت‌آپ بلاکچین به این برنامه در حال ظهور پیوسته اند ، از جمله Mintable مستقر در سنگاپور ، بستری با ویژگی های جدید مانند ضرب بدون گاز‌های گلخانه ای و خرید کارت اعتباری.

Jess Turner، معاون اجرایی Mastercard ، در زمینه زیرساخت های دیجیتالی جدید و fintech ، اظهار داشت:

«Mastercard از سال 2015 با اکوسیستم ارز دیجیتال درگیر شده است. ما به عنوان یک بازیگر پیشرو در فناوری ، می توانیم نقشی اساسی در دارایی های دیجیتال داشته باشیم و به شکل گیری صنعت و تأمین امنیت و امنیت مصرف کننده کمک کنیم».

این پلتفرم پرداخت به دنبال گسترش و تسریع نوآوری در زمینه فناوری دارایی های دیجیتالی است و خرید ، هزینه و نگهداری ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتالی را برای مردم و موسسات ایمن تر و در دسترس تر می کند.

مسترکارت گفت بیش از 250 شركت استارت‌آپ از سال 2014 به برنامه Start Path پیوسته اند. این شركت دسترسی ، ابزارها و راه حل هایی را برای این استارت‌آپ ها فراهم می كند تا با بانك ها و اكوسیستم بازرگانان ارتباط برقرار كند تا راه حل های جدید ارائه دهد.

هفته گذشته ، مسترکارت اعلام کرد که عملکرد و تجربه خود را با استفاده از کیف پول ارزهای دیجیتال و صرافی ها با مشتریان خود و با چندین شرکت ارز دیجیتال برای تبدیل پول ارز دیجیتال و فیات سنتی ، افزایش می دهد.

مسترکارت تقاضای فزاینده پرداخت دیجیتال از مشتریان خود را درک می کند. بیش از 93٪ از مشتریان خواستار در نظر گرفتن روش های نوآورانه پرداخت ، مانند بیومتریک ، ارزهای دیجیتال و کدهای QR هستند. بنابراین ، این غول بستر پرداخت، در ماه فوریه اعلام کرده است که با اجازه دادن به دارندگان کارت برای انجام معاملات ارز دیجیتال مستقیم در شبکه خود ، از پرداخت های ارز دیجیتال مستقیم پشتیبانی می کند.

در همین حال، دارندگان کارت Visa،  یکی از رقبای اصلی Mastercard، بیش از 1 میلیارد دلار ارز دیجیتال را در شش ماه اول امسال در سطح جهانی هزینه کرده اند. به تازگی ، ویزا تجارت خود را در استرالیا با تصویب یک استارت‌آپ استرالیایی به نام CryptoSpend برای صدور دبیت کارت برای مشتریان خود برای استفاده از طریق ارزهای دیجیتال گسترش داده است.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

طرفداران رمزنگاری روسی در حال حاضر با کنسرسیومی از جمله بزرگترین شرکتهای مرتبط با استخراج رمزنگاری چین همکاری می کنند. یک انجمن مهم ارزهای رمزپایه و بلاکچین در روسیه در حال آغاز پروژه ای برای آوردن ماینر های رمزنگاری جهانی به این کشور در میان سرکوب معادن رمزنگاری چینی است.

انجمن اقتصاد رمزنگاری، هوش مصنوعی و بلاکچین روسیه یا RACIB، ابتکاری را با هدف انتقال منابع محاسباتی جهانی برای استخراج رمزنگاری به کشور روسیه اعلام کرد. سخنگوی RACIB به Cointelegraph گفت که انتظار می رود اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه در روزهای آینده منتشر شود.

در اعلامیه یاد شده، به منظور پیشبرد و اجرای پروژه، RACIB در حال همکاری نزدیک با مقامات دولت روسیه و شرکت های دولتی است، و طیف وسیعی از گروه های کاری مشترک با ساختارهای محلی را تشکیل می دهد.

یکی از این گروه ها بر روی پروژه “استخراج زیست محیطی” برای ساخت مزارع استخراج و مراکز داده با استفاده از منابع تجدید پذیر برق متمرکز شده است. علاوه بر استفاده از انرژی هسته ای روسیه، این گروه به دنبال ایجاد عملیات استخراج رمزنگاری بر اساس منابع انرژی سبز مانند نیروگاه های بادی است.

به عنوان بخشی از پروژه، RACIB در حال حاضر با برخی از شرکای خارجی از جمله کنسرسیومی از بزرگترین شرکتهای مرتبط با استخراج رمزنگاری در چین همکاری می کند. در این اطلاعیه اشاره شده است که شرکت های کنسرسیوم “بیش از 25٪ از هش ریت جهانی ارزهای رمزپایه اصلی را کنترل می کنند.”

براساس نشریه انرژی متمرکز NS Energy، روسیه چهارمین کشور بزرگ از نظر تولید برق است که پس از چین، ایالات متحده و هند بیش از 1100 تراوات ساعت انرژی در سال تولید می کند. بر اساس این اعلامیه، قبل از سال 2021، روسیه بیش از 1100 مگاوات نیروگاه جدید با استفاده از نیروگاه های بادی در مناطقی مانند منطقه روستوف، جمهوری کالمیکیا، آدیگه و استان استاروپول ایجاد کرده است.

ابتکار جدید فرصتی استراتژیک دیگر برای ماینر های رمزنگاری جهانی در میان شرکت های معدنی چینی در حال فرار از کشور فراهم می کند، زیرا مقامات محلی به طور مداوم فعالیت مزارع رمزنگاری را سرکوب می کنند و مزارع استخراج را متوقف می کنند. بر اساس داده های مرکز مالی جایگزین کمبریج، نرخ هش بیت کوین چین قبل از این سرکوب سقوط کرده است، و در آوریل 2021 از 75.5 درصد در سپتامبر 2019 به 46 درصد کاهش یافته است. در همان دوره، سهم نرخ هش ایالات متحده تقریباً افزایش یافت و از 4٪ به تقریبا 17٪ رسیده است، در حالی که نرخ هش روسیه و قزاقستان به حدود 8٪ رسیده است.

روسیه تنها کشوری نیست که به ماینر های چینی ظرفیت انرژی خود را ارائه می دهد تا به عنوان یک بازیگر اصلی در صنعت ظاهر شود. شهردار میامی، فرانسیس سوارز، در ماه ژوئن به طور علنی از شرکت های استخراج معادن رمزگذار چینی دعوت کرد تا در میان عملیات تسویه حساب ماینرها در چین، مراکز داده را در این شهر ایجاد کنند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

بنیانگذار پروتکل به Decrypt گفت: غول مالی غیرمتمرکز Aave امسال با استفاده از بلاکچین Ethereum جایگزینی برای توییتر راه اندازی خواهد کرد.

استانی کولچف، بنیانگذار و مدیرعامل پروتکل وام دهی DeFi، گفت که کاربران می توانند از محتوایی که ارسال می کنند کسب درآمد کنند و قوانین شبکه را کنترل کنند.

وی گفت: “ما معتقدیم که سازندگان محتوا باید بصورت غیراختیاری صاحب مخاطبان خود شوند، جایی که هر کسی بتواند با استفاده از همان داده ها در نمودار اجتماعی و زنجیره ای، تجارب جدیدی را در کاربر ایجاد کند.”

رسانه های اجتماعی کاملاً متفاوت از محصول اصلی Aave است که به کاربران اجازه می دهد از طریق قراردادهای هوشمند، کد رایانه خودکار، ارز رمزنگاری شده را وام دهند یا وام بگیرند. Aave بزرگترین پروتکل DeFi از نظر میزان پول در سیستم خود است که طبق داده های DeFi Pulse در حال حاضر 10.92 میلیارد دلار است.

Kulechov روز شنبه پروژه رسانه های اجتماعی Aave را اعلام کرد. وی در توئیتر خود نوشت: “از آنجا که جک قصد دارد Aave را با بیت کوین بسازد، Aave باید توییتر را با بلاکچین Ethereum بسازد.”

او به جک دورسی، بنیانگذار توییتر اشاره داشت، که بارها گفته است که می خواهد توییتر را با استفاده از “بلاکچین و بیت کوین” غیر متمرکز کند.

دورسی عاشق بیت کوین است اما وقت زیادی برای ارزهای رمزنگاری شده دیگر از جمله Ethereum ندارد. شرکت پرداخت وی، Square، در سال گذشته 8،027 بیت کوین خریداری کرده است (با ارزش 252 میلیون دلار).

کولچف با پروژه جدید خود امیدوار است که بتواند مشکلاتی را که بومی رسانه های اجتماعی می داند، آسیب پذیری در برابر سانسور و ساختار پرداختی استثماری، حل کند که به جای سازندگان به سود کاربران است. وی گفت که کاربران توییتر در حال حاضر “مالک” مخاطبان خود نیستند، به این معنی که آنچه در توییتر اتفاق می افتد، در توییتر باقی می ماند.

وی به Decrypt گفت: “توییتر تمام درآمد حاصل از توییت ها و محتوایی را که به اشتراک می گذارید به دست می آورد و توییتر تصمیم می گیرد که کدام یک از توییت های شما از طریق الگوریتم مورد توجه قرار گیرد.”

کولچوف گفت: “امروزه اگر توییت کنید یا بازتوییت کنید، هیچ درصدی از درآمد کسب نمی شود و همچنین مخاطب خود را در اختیار ندارید (یعنی اگر از یک سیستم عامل به سیستم عامل دیگر بروید، باید از ابتدا شروع کنید).”

گزینه های غیرمتمرکز برای توییتر از قبل وجود دارند اما هیچ یک از آنها نتیجه نگرفته اند.

Voice، که با زنجیره بلوک EOS اجرا می شود، هرگز مورد توجه قرار نگرفت و CTO پشت Block.one، شرکت سازنده آن و بعداً آن را رها کرد، در ماه دسامبر ترک کرد. وی گفت که این پلت فرم “از فشار سانسور مصون نیست.”

و Steemit بعد از اینکه توسط شبکه blockchain Tron در سال گذشته خریداری شد، کار خود را انجام داد. پس از اینکه جاستین سان، بنیانگذار پر زرق و برق شرکت، این خرید را انجام داد، بسیاری از کاربران به یک فورک به نام Hive رفتند.

Kulechov تصور کرد که Steemit به دلیل عدم ایجاد انگیزه در محتوای با کیفیت، شکست خورد، ولی هنوز خیلی زود بود و با زنجیره بلوکی خودش یعنی Steem کار کرد. وی گفت: “ما به دنبال چگونگی کارآیی آن در Ethereum هستیم، در آنجا که اکوسیستم پررونقی با پشتیبانی DeFi و سایر نوآوری های جالب مانند دامنه های ENS وجود دارد.”

Kulechov به Decrypt گفت که پروژه جدید او متفاوت خواهد بود. وی گفت: “در نهایت هر سازنده می تواند به پیروان خود اجازه دهد در مورد نوع محتوایی که از طریق DAO ارسال می کنند رای دهند.” DAO یا سازمانهای خودمختار غیرمتمرکز، مانند سازمانهایی هستند که با بلاکچین فعالیت می کنند.

Aave یک نیروی بزرگ در صنعت است. اما با توجه به اینکه رقبای آن در رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز قبلاً روی صورت خود فرو رفته اند، آیا واقعاً گزینه جایگزین توییتر مبتنی بر بلاکچین Ethereum می تواند مسئله مهم بعدی باشد؟

ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

آنهویی ، یکی از ایالت های شرقی چین ، با اشاره به کمبود شدید انرژی ، به جدیدترین منطقه برای متوقف کردن همه فعالیت های استخراج ارز دیجیتال تبدیل شده است. استخراج ارز دیجیتال همچنان در خاک چین ممنوع است و مقامات همچنان به سرکوب این بخش ادامه می دهند.

به گزارش رویترز ، به نقل از یک پورتال خبری که توسط گروه رسانه ای Hefei دولتی اداره می شود. در این اطلاعیه آمده است:

«آنهویی تمام پروژه های استخراج معادن ارز دیجیتال را در پاکسازی با هدف کاهش مصرف برق تعطیل می کند ، زیرا این استان با کمبود برق جدی مواجه است».

شورای ایالتی چین در اواخر ماه مه اعلامیه ای برای تشدید سرکوب معادن و تجارت بیت کوین (BTC) داد. بنابراین ، آنهویی ، آخرین منطقه چین در زمینه استخراج ارز دیجیتال ، پس از سین کیانگ ، مغولستان داخلی و سیچوان ، می شود.

در ماه ژوئن ، مقامات چینی محل استخراج BTC در سیچوان را بستند. در نتیجه ، بیش از 90٪ از ظرفیت استخراج ارز دیجیتال چین با مشکل مواجه شد. قبل از شروع این سرکوب ، چین تقریبا 70٪ از تولید جهانی بیت کوین را تشکیل می داد.

سخت گیری استخراج ارز دیجیتال در چین،  hashrateدر شبکه بیت کوین را تحت تأثیر قرار داده است.

طبق داده های Blockchain.com ، هش ریت بیت کوین از رکورد 180.7 میلیون تراهاش در ثانیه در اواسط ماه مه به حدود 116.2 میلیون در اواخر ژوئن رسیده است. هش ریت برای اندازه گیری قدرت پردازش شبکه بیت کوین استفاده می شود. این امکان را برای رایانه ها فراهم می کند تا مشکلاتی را که امکان تأیید و تأیید تراکنش ها را در سراسر شبکه فراهم می کند ، پردازش و حل کنند.

محدودیت های چین همچنین کل بازار ارز دیجیتال را تحت تأثیر قرار داده است زیرا حجم معاملات در مبادلات در ژوئن بیش از 40 درصد کاهش یافته است. در نتیجه ، متوسط ​​بازده بیت کوین برای سرمایه گذاران 6 ماهه به پایین -27.81٪ کاهش یافت.

با این وجود ، برخی از کارشناسان ارز دیجیتال قبلاً اشاره کرده بودند که به دنبال محدودیت های چین ، استخراج بیت کوین ممکن است در دسترس تر و سودآورتر شود. آنها اذعان کردند که پیش بینی می شود استخراج بیت کوین پس از سرکوب چین نیز همچنان سودآور باشد. هنگامی که تعداد بیشتری استخراج کننده از شبکه بیت کوین خارج می شوند ، برای یافتن راه حل ریاضی به حدس های محاسباتی کمتری در ثانیه نیاز است.

ارزهای دیجیتال بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

دولت استرالیا بیش از 5.6 میلیون دلار استرالیا (حدود 4.1 میلیون دلار آمریکا) برای حمایت از دو پروژه آزمایشی بلاکچین اختصاص داده است تا بررسی کند چگونه بلاکچین می تواند تولیدات استرالیا را در صنایع معدنی و غذایی و آشامیدنی بهبود بخشد.

بر اساس بیانیه منتشر شده از دولت استرالیا در روز دوشنبه ، دولت تقریباً 5.6 میلیون دلار استرالیا (4.1 میلیون دلار) در استارت‌آپ ریشه بلاکچین Everledger و شرکت مشاور فناوری Convergence. Tech (VIC) سرمایه گذاری کرده است.

Convergence.tech (VIC) بودجه ای معادل 2663000 دلار استرالیا دریافت کرد. این صندوق ها از بلاکچین ، یک سیستم دفتر دیجیتال ، برای خودکار کردن فرآیند گزارشگری برای سیستم مالیات مصرف کالاها استفاده می کنند تا هزینه ایجاد ، ذخیره سازی و حمل و نقل محصولات خود را کاهش دهند.

وزیر صنعت ، علوم و فناوری استرالیا ، Christian Porter اظهار داشت که پروژه های بلاکچین می توانند به طور موثر در حل دنیای واقعی به شرکت ها کمک کنند ، وی گفت:

« حمایت مالی از پروژه های بلکچین، با بهبود فرآیندهایی مانند ردیابی محصولات در سراسر زنجیره تأمین و انتقال اطلاعات مشتری ، توانایی بالقوه بلاکچین را برای کمک به مشاغل در پس انداز و کاهش بوروکراتیک نشان می دهد».

3 میلیون دلار استرالیای دیگر (2.24 میلیون دلار) بودجه برای سناریوی کاربردی Everledger برای «احراز هویت دیجیتالی» فناوری بلاکچین در استخراج و انتقال مواد معدنی استفاده خواهد شد.

Everledger (QLD) از این سرمایه برای سرمایه گذاری در استفاده از فناوری بلاکچین برای ایجاد «گواهینامه های دیجیتال» برای مواد معدنی کلیدی در طول مراحل استخراج و حرکت استفاده خواهد کرد. این امر ضمن اطمینان از انطباق با کل صنعت استخراج و افزایش تقاضای جهانی ، روند کار را ساده و کاهش می دهد.

بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

درگیر شدن بسیاری از بازیگران ایالتی و غیردولتی حاصل وقفه اینترنت در 8 ژوئن بود که منجر به ضربه های پرهزینه در تجارت و جلب توجه به خطاهای سطح نهادی در مدل های فعلی توزیع وب شد. کارشناسان هشدار می دهند که چنین حوادثی بدون تغییر و به روزرسانی قابل توجه زیرساخت وب، مشکلی همیشگی باقی خواهند ماند.

یک سری از وب سایت ها، از جمله کاخ سفید، Gov.uk، Spotify و Reddit، صبح سه شنبه گذشته به دنبال یک وقفه گسترده در Fastly، یک شبکه تحویل محتوا، از کار افتادند.

این خسارت بیشتر بر سایت های تجارت الکترونیکی مانند Shopify، eBay و PayPal و همچنین Twitch و Vimeo تأثیر گذاشت. Shopify گزارش داد که فروشندگان و مشتریان به ترتیب قادر به دسترسی به فروشگاه های آنلاین و صفحات پرداخت نیستند. اخبار و رسانه ها نیز با مشکلاتی روبرو شدند، و محتوای ارائه دهندگان مانند نیویورک تایمز، بی بی سی و گاردین قطع شد.

طولی نکشید که محققان به سرعت منبع اصلی مشکل را شناسایی کردند. Fastly یکی از تعدادی از شرکت هاست که از طریق سرورهای ابری توزیع شده در 26 کشور، سرویس معروف به شبکه تحویل محتوا (CDN) را ارائه می دهد.

Fastly به مشتریان اجازه می دهد که در سرورهایش، نسخه وب سایت ها و داده های آنها (فیلم ها، فایل های صوتی و عکس ها) با پرداخت هزینه، ذخیره شوند. استفاده از این سرویس با انتقال منبع اطلاعات (سرور) به مکانهایی که از نظر جغرافیایی به مشتری نزدیکتر هستند، سرعت جریان را افزایش می دهد.

به همین دلیل است که برنامه BBC شما همانند لندن در توکیو کار می کند. در دوره ای که مردم بیش از هر زمان دیگری در طول تاریخ از اینترنت استفاده می کنند، این سرویس سودآوری فوق العاده ای داشته است. گفتنی است، Fastly فقط در سال 2020 290.9 میلیون دلار درآمد کسب کرده است.

اینترنت نامتمرکز که می تواند بر مبنای بلاکچین فعالیت کند، بسیاری از اتفاقات اینچنینی و نیز مشکلات ناشی از نفوذ هکرها، آژانس های امنیتی و دولت های دیکتاتور را به حداقل می رساند و ضرورت آن بیش از پیش حس می شود.