آوریل 1399 ~ وبلاگ بازار الیتکس
۱ خرداد, ۱۴۰۱
آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

بر اساس اعلامیه منتشر شده در اوایل امروز، بانك مرکزی فرانسه هشت کاندید بالقوه را برای آزمایش ادغام رمزارز CBDC برای پرداخت‌های بین‌بانکی انتخاب كرده است. لیست شرکت‌کنندگان تأییدشده شامل Accenture، HSBC و Societe Generale و همچنین بازیگران متمرکز بر رمزارز مانند Seba Bank و LiquidShare است. این اطلاعیه در پی فراخوان بانک مرکزی فرانسه جهت ثبت درخواست برای آزمایش یوروی دیجیتال است که در ماه مارس منتشر شد.

ادامه مطلب
آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

بازوی سرمایه گذاری و نوآوری Standard Chartered در تلاش است تا یک محافظت رمزنگاری را برای بازار نهادی فراهم کند و اولین آزمایش می تواند اواخر سال جاری راه اندازی شود.

ادامه مطلب
آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

بری سیلبرت (Barry Silbert)، مدیرعامل اجرایی Grayscale، معتقد است که قانون‌گذاران ایالات متحده پشتیبانی دولت برای ممنوع کردن دارایی‌های رمزارزی به ویژه بیت‌کوین را از دست داده‌اند. او اظهار داشت، به شانس اینکه دیدگاه قانون‌گذاران نسبت به رمزارزها بهتر شده و یا حداقل بدتر نشود، به طور محتاطانه‌ای خوش‌بین است.

ادامه مطلب
آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

صرافی رمز ارز بایننس بزرگترین رویداد سوزاندن کوین خود را اعلام کرد که طی آن، ۶۰.۵ میلیون دلار BNB در گردش سوزانده شد. در پی این سوزاندن، کوین بایننس با افزایش قیمت مواجه شد.

ادامه مطلب
تعاریف و مفاهیم مطالب آموزشی

کومودو (Komodo) یک ارز رمزنگاری شده است که روی یک بلاکچین منبع باز قرار دارد و در سپتامبر ۲۰۱۶ راه اندازی شد. این پلتفرم از فورک Zcash حاصل شده است که خود یک ارز رمزنگاری شده‌ی شناخته شده می‌باشد که بارزترین ویژگی آن این است که به کاربران اجازه می‌دهد تا تراکنش های ناشناس انجام دهند.
الگوریتم کومودو باعث می‌شود که تراکنش ها قابل تعویض، ایمن و ناشناس باشند. کومودو از الگوریتم Delayed Proof Of Work یا dPoW استفاده می‌کند به این صورت که تمامی تراکنش ها با هزینه‌ی بسیار پایین تایید می‌شود.

تاریخچه کومودو

Komodo می‌تواند موجودیت خود را در پاره‌ای از موارد در رمزارز به فراموش شده “بیت کوین دارک” جستجو کند. بیت کوین دارک رمزارزی است که از بلاکچین بیت‌کوین منشعب شده بود. در ابتدای سال ۲۰۱۸، بیت کوین دارک کنار گذاشته شد و تیم توسعه بیت کوین دارک به سمت توسعه کومودو حرکت کرد.

یک تغییر نام پروژه و یک هاردفورک از زی‌کش سرانجام تحت‌نام کومودو خود را نشان داد که توجه‌اش را به معماری چند زنجیره معطوف کرده‌است، در حالی که گزینه‌های حفظ حریم خصوصی زنجیره والد خود را حفظ می‌کند.

کنار گذاشتن پروژه بیت کوین دارک به این معنی بود که صاحبان بیت کوین دارک برای مدت زمان مشخصی فرصت داشتند تا توکن های خود را با توکن‌های جدید Komodo مبادله کنند.

در حالی که بلاکچین بیت‌کوین هر ده دقیقه یکبار پشتیبانی می‌شود، پروژه‌های بلاکچین می‌توانند با استفاده از ده زبان برنامه‌نویسی مختلف، در زنجیره موازی کومودو ساخته شوند. در سال ۲۰۱۹ کومودو، پروتکل صرافی اتمی غیر متمرکز خود را منتشر کرد که می‌تواند سکه‌های بین بلاکچین های مختلف را بدون نیاز به صرافی ثالث مبادله کند.

کومودو در اواخر ماه مارس هنگامی که ویتالیک بوترین مؤسس اتریوم، فقدان اعتماد در روش های معامله بیت‌کوین و اتریوم را مورد نکوهش قرار داد، توجه گسترده‌ای را به خود جلب کرد. همانطور که تیم کومودو در آن زمان اشاره کرد، صرافی اتمیک غیر متمرکز یا همان AtomicDEX روشی است که دقیقاً بی‌اعتمادی منظور نظر را مرتفع می‌سازد.

درحالی که این پروژه مورد توجه ویتالیک بوترین قرار گرفت. ژائو، مدیرعامل شرکت بایننس نیز که از سال ۲۰۱۸ Komodo را زیر نظر داشت، توجهش به آن جلب گردید. در مقاله‌ای از فوربس در آگوست همان سال، به نقل از ژائو آمده است که بلاکچین های قابل تنظیم با امکان شخصی سازی مانند کومودو آماده باشند تا از نسل قبلی پیشی بگیرند.

چگونه می‌توانید ارز رمزنگاری شده کومودو را خریداری کنید؟

شما می‌توانید ارز رمزنگاری شده کومودو را از طریق پلتفرم اکسچنج های : Cryptox، Cryptopia، CoinExchange و Bittrex خریداری کنید. این ارز نیز مانند سایر ارزهای رمزنگاری شده مثل بیتکوین، اتریوم و لایت کوین قابل خریداری است.

مزایای پلتفرم کومودو

  • یک پلتفرم بسیار قوی است که این امر ناشی از ترکیب پروتکل های Zcash، DPoW و SuperNET می‌باشد.
  • یک پلتفرم غیرمتمرکز و بلاکچین منبع باز است.
  • دارای قابلیت تعویض تراکنشها، امنیت بالا و ناشناس بودن آنهاست.
  • این پلتفرم از تکنولوژی پیشرفته تری نسبت به شبکه های بر پایه بلاکچین Zcash و NXT برخوردار است.
  • شما می‌توانید برای نگهداری توکن هایتان از سه کیف پول امن استفاده کنید.

معایب پلتفرم کومودو

  • خریداری کومودو از طریق ارزهای فیات دشوار است.
آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

بنیان‌گذار Bitcoin.com، راجر ور، اظهار داشت که توییتر او را از ارسال توییت‌هایی راجع به پول غیردولتی منع کرده است.

ادامه مطلب
استخراج مطالب آموزشی

كنترل صدا به مسئله اساسی تمام كاربرهای دستگاه ماینینگ تبدیل شده است؛ زیرا صدای بلند ماینر نه تنها باعث ایجاد اختلال در خواب بلكه باعث بروز مشكلات روحی و جسمی جدی نیز می‏شود. همچنین ایجاد مزاحمت برای همسایه‏ ها و اعضای خانواده از دیگر مواردی است كه اهمیت این موضوع را دوچندان می‏سازد. به هر حال عملیات سودآور استخراج نباید و نمی‏تواند متوقف شود.

حال سوال این است كه چگونه می‏توان هم عملیات استخراج را انجام داد و سود كسب كرد و هم صدای آن را كاهش داد؟ در ادامه به بیان این مسئله و راهكارهای آن می‏پردازیم.

صدای دستگاه ماینینگ از كجا نشأت می‏گیرد؟

ماینرهای ASIC عموماً به دو فن خنك ‏كننده مجهز هستند. یكی در قسمت ورودی و دیگری در قسمت خروجی هوا قرار دارد تا گرمای تولید شده توسط تراشه‏ ها را از ماینر خارج كرده و از آسیب رسیدن به آن به علت گرمای زیاد، پیشگیری نماید. برای تضمین خروج گرما، چرخش فن‏ها باید با سرعت خاصی انجام شود و البته باعث ایجاد صدا نیز می‏شود.

ماینر Antminer S9 را به عنوان نمونه در نظر بگیرید. در حین عملیات عادی، سرعت فن كه در صفحه پیكربندی ماینر نمایش داده می‏شود، 4320 تا 4560 rmp است و میزان صدا در فاصله یك متری ماینر نیز 76 دسی‏بل است. این میزان صدا با صدای یك مكان شلوغ مانند مركز حمل‏ و نقل عمومی، یكسان است.

به صورت تئوری، سه راه برای كاهش صدای ماینر وجود دارد:

1 – كاهش صدا دستگاه ماینینگ از منبع و منشأ آن

همان‏طور كه در بالا نیز بیان شد، فن‏های ماینر به‏ طور خودكار سرعت خود را با دمای ماینر تنظیم مینمایند. بنابراین، اگر دستگاه ماینینگ در محیطی با دمای پایین قرار داده شود، سرعت فن تا حدی كم شده و به نسبت آن از میزان صدای آن نیز كاسته می‏شود. بنابراین، كاربران می‏توانند محیطی كه ماینرها در آن قرار دارند را خنك كنند.

2 – مسدود كردن راه‏های انتقال صدا

نصب یک پرده ضخیم، یا استفاده از فوم‌های آکوستیک، یا عایق صدا روی دیوار (البته مدل نسوز) می‌تواند صدا را تا اندازه‌ای کاهش دهد. در این روش باید باید دقت کرد که انتقال گرما به خارج اتاق به راحتی انجام شود، زیرا در غیر این صورت به علت قابل اشتعال بودن این مواد، احتمال آتش سوزی بالا خواهد رفت.

یک راه دیگر استفاده از باکس ماینینگ است. باکس ماینینگ جعبه‌ای است که فضاهای داخل آن با یک لایه فومِ عایق صوتِ باکیفیت پوشانده شده و خروجی‌های فن‌ها به ‌دقت در آن تعبیه شده باشند. سعی کنید تنها از باکس‌های با کیفیت و امتحان پس‌داده استفاده کنید و دقت کنید که دهانه لوله (معمولاً گالوانیزه‌ای) که به خروجی فن متصل است، حتماً بزرگ‌تر از خود فن باشد و به‌درستی عایق‌بندی شده باشد. برای کاهش صدای بیشتر می‌توان داخل لوله را با فوم عایق صوتی نسوز پوشاند. البته تراکم یا دانسیته عایق هم مهم هست و هر چه میزان آن بالاتر باشد، صدای کمتری را به بیرون منتقل می‌کند.

3 – مسدود كردن راه دریافت صدا در انسان‏ها

قراردادن گوشی‏های مخصوص در گوش هنگام خواب نیز یكی از راه‏های پیشگیری از آسیب ناشی از آلودگی صوتی دستگاه ماینینگ است.

چند نکته مهم

فن‌ها را حذف یا دستکاری نکنید

همانطور که گفتیم، ریشه صدای بالای ماینر، فن آن است اما نباید آن‌ها را حذف یا دستکاری کرد. ای‌سیک‌های شرکت انت‌ماینر و بیشتر شرکت‌ها، به‌طور خودکار سرعت فن‌ها را تنظیم می‌کنند. اگر دمای محیط پایین باشد، سرعت فن‌ها طور خودکار تا جایی پایین خواهد آمد که دستگاه بتواند در آن دما با کمترین صدای ممکن به کار خود ادامه دهد.

با پایین‌ آوردن سرعت فن‌ها به‌ صورت نرم‌افزاری یا با تعویض فن‌های اصلی با فن‌هایی با سرعت پایین‌تر، ممکن است در کنترل دمای ماینر به مشکل برخورده و به قطعات و چیپ‌های آن آسیب بزنید.

دستگاه‌ها را در فضای باز قرار ندهید

برخی از افراد دستگاه‌های خود را در فضای کاملا باز قرار می‌دهند تا صدای آن‌ها کمتر آزاردهنده باشد. این کار باعث می‌شود که گرد و خاک زیادی به دستگاه شما برسد و طول عمر آن کاهش می‌یابد. همچنین اگر رطوبت هوا بالا باشد یا بارندگی رخ دهد، آسیب شدیدی به دستگاه شما وارد خواهد شد.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

بر پایه یک خبر رسمی، دولت ونزوئلا قرار است استخراج رمزارزها در مسكن‌های تحت پوشش دولت را ممنوع کند.

ادامه مطلب
ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

به‌تازگی جان مک‌آفی طی توییتی با عقب‌نشینی از پیش‌بینی قبلی خود گفته است که هرگز باور نداشته قیمت بیت کوین به یک میلیون دلار می‌رسد.

ادامه مطلب