جولای 1399 ~ وبلاگ بازار الیتکس
۱ خرداد, ۱۴۰۱
آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

Wallet S1 نام کیف پول سخت افزاری شرکت Gate.io می باشد که کاربرانی که نگران امنیت دارایی رمزارزی خود می باشند می توانند از آن استفاده کنند.

به گزارش کوین‌دسک، این مطلب در ایمیلی که روز چهارشنبه منتشر شده است، بیان شده است. به نظر می‌رسد عرضه این دستگاه نخست در چین باشد.

این دستگاه یک کیف پول سخت افزاری حرفه ای عنوان شده است، دارای شش سانتیمتر طول و یک رابط کاربری آسان و با فناوری تشخیص اثر انگشت کار می‌کند.

این دستگاه قادر است از بیت‌کوین، اتریوم و  10 هزار نوع دارایی رمزارزی دیگر پشتیبانی کند.

یک کیف پول سخت افزاری، بدون نیاز به اینترنت، احتمال از دست رفتن دارایی‌های شما را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

کاربران Wallet S1 خواهند توانست با اتصال کیف پول خود به لپتاب و یا گوشی هوشمند خود و با استفاده از حسگر اثر انگشت کیف پول خود را استفاده کنند و تراکنش‌های رمزارزی خود را انجام دهند.

ماری تاتیبو مدیر بخش فروش Gate.io می گوید :

این نخستین کیف پول رمزارزی جهان است که با استفاده از الگوریتم‌های اثر انگشت به سرعت تشخیص می‌دهد که چه کسی در حال استفاده از این کیف پول است.

او می‌گوید قیمت تعیین شده برای این دستگاه ظریف و زیبا 50 دلار است و این شرکت می‌خواهد در سه ماه آینده این کیف پول را برای عرضه جهانی آماده کند.

ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

صرافی کوین‌بیس، در بلاگ خود اعلام کرده قصد دارد حداقل از دو توسعه دهنده بیتکوین که مستقیماً در پایگاه کد هسته بیت‌کوین یا پروژه های نزدیک به آن همکاری می‌کنند با استفاده از صندوق جامعه رمزارز خود حمایت کند و جستجو جهت پیدا کردن آنها را از امروز آغاز می کند.

صندوق جامعه رمزارز با هدف بهبود و رشد اقتصاد رمزارز برای ساختن یک سیستم مالی آزادانه و امن در دنیا ایجاد شده است. این صرافی اعلام کرده است که قصد دارد در صورت موفقیت، این برنامه را به حیطه انواع دیگر پروژه‌ها و رمزارز‌ها گسترش دهد.

یک فرم جهت معرفی برنامه نویسان هسته بیت‌کوین در نظر گرفته شده، اگر کسی را میشناسید آن را پر کنید. پیشنهادات توسط برنامه‌نویسان فعلی هسته بیتکوین و اعضای دیگر تصمیم گیرنده در لیست نهایی قرار می گیرند و صرافی کوین‌بیس تصمیم نهایی را می‌گیرد.

عنوان پروژهای مد نظر

نمونه‌هایی از پروژه‌‌های مورد نظر عبارتند از:

  • مشارکت مستقیم در هسته بیتکوین مثل بهبود آزمایش‌ها و رفع اشکالات
  • پیشنهاد بهبود قابل توجه بیتکوین یا کد آن
  • ابزار مشارکت‌کننده مثل Bitcoinacks که یک ابزار متن‌باز است
  • ابزار و کتابخانه‌های بیتکوین

این صرافی تمامی برنامه‌نویسان بیتکوین را به ارسال درخواست برای این کمک‌هزینه از محل اولین صندوق جامعه رمزارز خود تشویق می‌کند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

بنابر گزارشی از Theblockcrypto، فایل‌کوین که عنوان پروژه ذخیره‌سازی غیرمتمرکز می باشد، پس از مدت‌ها انتظار، شبکه اصلی خود را در بلوک 148888 راه‌اندازی کرد. با انتشار این خبر، قیمت توکن FIL از 30 دلار به تقریبا 67 دلار رسیده است.

این راه‌اندازی بعد از گذشت سه سال از عرضه اولیه کوین این شرکت انجام شده است. در آن زمان این کوین توانست به عنوان یکی از مهم‌ترین عرضه‌‌های توکن در سال 2017، سرمایه‌ای معادل 205 میلیون دلار را جمع‌آوری کند. اخیرا سرمایه‌گذاران، Protocol Labs شرکت مادر فایل‌کوین را به دلیل وقفه های بسیار مورد غضب خود قرار دادند.

این بستر با استفاده از سیستم ضبط بین سیاره‌ای (IPFS) به کاربر اجازه می‌دهد تا با استفاده از توکن بومی فایل‌کوین (FIL) به خرید و فروش فضای ذخیره‌سازی بدون استفاده بپردازند. کاربران فایل‌کوین می‌توانند ماینرها را استخدام کنند تا داده‌ها را ذخیره یا توزیع نمایند و ماینرها نیز با انجام درخواست آن‌ها پاداش به دست آورند.

تیم فایل‌کوین اواخر سپتامبر امسال با اجرای یک رقابت، شبکه آزمایشی به نام Space Race ایجاد کرد که در آن 500 استخراج‌گر با هم  325 پبی‌بایت ظرفیت ذخیره‌سازی ایجاد کردند. این مقدار معادل با داشتن فضا برای 90 میلیون فیلم با کیفیت 1080p و 7 برابر تمامی آثار مکتوب بشریت از ابتدای تاریخ ثبت‌شده تا الآن است.

بر طبق گفته یان دارو، مدیر ارشد عملیات فایل‌کوین، در کل بیش از 500 پبی‌بایت فضای تأیید شده هم اکنون در اختیار مشتریان است تا از آن استفاده کنند.

ارزهای دیجیتال بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

شبکه آزمایشی زینکن (Zinken) در راستای نزدیکتر شدن به راه اندازی اتریوم 2 با موفقیت به کار خود ادامه می‌دهد. زینکن آخرین فاز تست اتریوم ۲ است. به طور دقیق‌تر، این اولین ایجاد بلوک در اتریوم جدید پیش از آغاز شبکه گواه اثبات سهام است.

شبکه آزمایشی قبلی اسپادینا (Spadina) نام داشت که این آزمایش، در ادامه آن انجام شده است. اسپادینا به دلیل مشارکت پایین کاربران و خطاهای مختلف، شکست خورده بود. اما با موفقیت شبکه آزمایشی زینکن ، تیم‌ها مشغول پایان حسابرسی‌ها و آمادگی برای عرضه رسمی اتریوم ۲ هستند.

این دو شبکه آزمایشی همراه با تست نت مدالا (Medalla)، که هدف آن آزمایش کامل بلاک چین اتریوم ۲ (با توکن‌های آزمایشی بی‌ارزش) است، همه چیز را برای آغاز به کار اتریوم ۲ و کوچ به سمت گواه اثبات سهام (Proof of Stake) آماده کرده‌اند. در اتریوم ۲، عملیات‌ها با سرعت بسیار بالای ۱۰۰ هزار تراکنش بر ثانیه صورت خواهند گرفت. این رقم در شبکه فعلی اتریوم که با شیوه گواه اثبات کار (Proof of Work) عمل می‌کند، فقط ۱۵ تراکنش بر ثانیه است.

مهم‌ترین مزیت های راه اندازی اتریوم ۲

مزیت مقیاس‌پذیری برای افزایش عمر اتریوم بسیار ضروری است. اتریوم به دلیل تراکم بالای کاربران و همچنین ظهور اپلیکیشن های غیر متمرکز با مشکلاتی روبرو است. به همین دلیل، بلاک چین های مختلفی نظیر Tron یا Solana در تلاش هستند تا با رفع مشکلات مختلفی که اتریوم با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کند، جای این بلاک چین را بگیرند.

اما اتریوم به عنوان بزرگ‌ترین بلاک چین امور مالی غیرمتمرکز، بیکار ننشسته و به زودی با اتریوم ۲ بزرگ‌ترین ایراد خود، یعنی مقیاس‌پذیری را رفع خواهد کرد. در تاریخ ۲۸ سپتامبر، شبکه آزمایشی مدالا توانست ۶۰ هزار اعتبارسنج و حدود ۲ میلیون اتر را به صورت آزمایشی جذب خود کند. این ارقام از آن زمان تا امروز، به ۷۵ هزار اعتبارسنج و ۲٫۴ میلیون اتریوم آزمایشی رسیده است.

حتی توسعه دهندگان هم در حال ایجاد ابزارهای خود برای اتریوم ۲ هستند. در حال حاضر شبکه‌های آزمایشی اتریوم ۲ به درستی کار خود را انجام می‌دهند و راه را به خوبی برای کوچ این شبکه به فضایی جدید، بزرگ و با قابلیت‌های بیشتر، هموار کرده‌اند.

ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

بر اساس داده‌ها اینطور به نظر می آید چند پلتفرم و صرافی بزرگ قصد دارند بیت کوین را تحت سلطه خود بگیرند و این در تقابل با مزیت غیر متمرکز بودن ااکوسیستم بیت کوین می باشد. بنابر اطلاعات «Chain.info» نزدیک به ۱۰/۶ درصد از کل موجودی در گردش بیت کوین در دست فقط پنج صرافی بزرگ ارز دیجیتال قرار دارد.

به این ترتیب بیش از ۱/۹۶ میلیون بیت کوین در حال حاضر توسط پنج صرافی بزرگ ارز دیجیتال کوین بیس (Coinbase)، هوبی (Huobi)، بایننس (Binance)، اوککس (OKEx) و کراکن (Kraken) نگهداری می‌شود.

رده اول این موجودی متعلق است به صرافی کوین بیس با ۹۴۴٫۹۰۴ بیت کوین و این به دلیل داشتن سرویس حفاظت و نگهداری (custody services) می باشد. این مقدار بیت کوین در ۴/۳۹ میلیون کیف پول مختلف نگهداری می‌ شود.

رده های بعدی متعلق است به صرافی ارز دیجیتال هوبی با داشتن ۹۰۱٫۶۰۰ بیت کوین در جایگاه دوم و پس از آن بایننس با ۲۸۹٫۹۶۱ بیت کوین در نزدیک به ۲/۷ میلیون آدرس در رده سوم قرار دارد.

بر اساس داده‌ها، صرافی اوککس ۲۷۶٫۱۸۴ بیت کوین را در ۳۳۹٫۰۰۰ آدرس نگهداری می‌کند و کراکن هم با داشتن۱۲۶٫۵۱۰ بیت کوین در ۶۷۲٫۰۰۰ آدرس مختلف پنجمین صرافی بزرگی است که بیشترین میزان بیت کوین را در اختیار دارد.

همچنین هفت صرافی بعدی که بیش از ۲۱۰٫۰۰۰ بیت کوین را در اختیار دارند، عبارتند از: بیت فلایر (Bitflyer)، بیت رکس (BIttrex)، بیت فاینکس (Bitfinex)، پولونیکس (Poloniex)، کوین چک (Coincheck) گیت (Gate.io) و بیت استمپ (Bitstamp).

آیا واقعا می توان گفت بیت کوین به سمت متمرکزتر شدن قدم برمی‌دارد؟

این اتفاق نشان می‌دهد هنوز هم بسیاری از کاربران برخلاف ماهیت اصلی ارزهای دیجیتال یعنی غیرمتمرکز بودن، ترجیح می دهند که ریسک امنیت را بپذیرند و بخش بزرگی از دارایی خود را در صرافی‌های متمرکز نگهداری کنند.

البته با توجه به داده های «Chainalysis» به نظر می‌رسد درصد موجودی بیت کوین در ۵ صرافی متمرکز در واقع بیش از ۱۰ درصد باشد، زیرا بر اساس این آمار ۳/۷ میلیون بیت کوین بیش از ۵ سال است که هیچ جابجایی نداشته‌اند و احتمالا گم شده باشد. اگر این موضوع صحت داشته باشد، می‌توان گفت تقریبا ۱۵ درصد از موجود بیت کوین در حال حاضر در دست ۵ صرافی ارز دیجیتال متمرکز قرار دارد.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

قیمت بیت کوین (BTC) روز دوشنبه به بالاترین سطح در دو ماه گذشته رسید. این در حالیست که اتریوم (ETH) نیز پس از فعالیت صندوق سرمایه‌گذاری Grayscale  تحت نظارت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به بالاترین سطح در سه هفته رسید.

طبق گزارش کوین دسک، بیت کوین برترین ارز رمزنگاری شده از نظر ارزش بازار ، به بالاترین سطح 11.524 دلار از 2 سپتامبر رسید. این ارز در زمان نوشتن این مقاله با قیمت 11،480 دلار معامله شد ، و طی 24 ساعت گذشته 0.95٪ سود کسب کرد. اتریوم در همان زمان ، در حدود 383.42 دلار معامله شد ، که در 24 ساعت گذشته %2.17 افزایش داشته است.

این بالاترین سطح از 20 سپتامبر است. این افزایش در حالی اتفاق افتاد که مدیر دارایی ارز دیجیتال ، GRAYSCALE اعلام کرد که صندوق سرمایه گذاری اتریوم به یک شرکت گزارش دهنده کمیسیون اوراق بهادار و بورس (SEC) تبدیل شده است.

گری اسکیل روز دوشنبه در بیانیه مطبوعاتی نوشت:

این پرونده داوطلبانه صندوق سرمایه‌گذاری اتریوم نباید به عنوان یک ثبت در حوزه صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اشتباه گرفته شود.


دنیس وینوکووروف رئیس تحقیق بخش کارگزاری  بیکوانت  (Biquant) در CoinDesk  گفت:

این اخبار و همچنین ارزش قفل شده در DEFI احتمالاً موج دیگری از عملکرد بهتر اتریوم نسبت به بیتکوین را در پی خواهد داشت.

بیت کوین امسال 59 درصد رشد داشته است در حالی که اتر تقریباً 200 درصد افزایش یافته است.

به دنبال افشای سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری بیتکوین توسط شرکت پرداخت Square هفته گذشته هر دو رمز ارز (بیت کوین و ETH) بیش از 6 درصد افزایش یافتند.

بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

یک کارگروه به نام Mobility Open Blockchain Initiative از شرکت هوندا و جی‌ام به تازگی به منظور ایجاد شبکه شارژ غیرمتمرکز یک استاندارد جهانی برای استفاده از تکنولوژی بلاک چین برای ماشین‌های الکترونیکی معرفی کرده‌اند.

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات صنعت انرژی تجدید‌پدیر ذخیره انرژی‌هایی است که توسط باد یا خورشید ایجاد می‌شود و باتری‌هایی که برای نگهداری اینگونه انرژی‌ها استفاده می‌شوند، بسیار گران قیمت هستند. اما جهت ذخیره انرژی تجدید پذیر توسط شبکه غیر متمرکز، ماشین‌های الکترونیکی در حال حاضر دارای ظرفیت قابل توجهی هستند که می توان از آنها بهره‌ برد.

هدفمندسازی انرژی سبز با استفاده از شبکه شارژ غیرمتمرکز

ایجاد شالوده‌ای برای شبکه شارژ غیرمتمرکز و دسته بندی درست انرژی سبز مازاد هدف اصلی از ایجاد استاندارد این کارگروه این است. اهداف دیگر این است که این انرژی را برای ماشین‌‌های الکترونیکی یکپارچه ‌سازی کند، اعتبار کربن (Carbon Credit) را توکن‌سازی کند و در نهایت اپلیکیشن‌های همتا به همتا را در این زمینه عرضه کند.

ترام وُ (Tram Vo) موسس این کارگروه در خصوص این استاندارد می‌گوید:

ماشین‌های الکترونیکی و شارژرها و تولیدکنندگان الکتریسیته، می‌توانند دارای هویتی امن باشند، در یک پلتفرم استاندارد در ارتباط باشند و تمامی تراکنش‌ها مانند شارژ، تولید و تبادل انرژی را در یک شبکه توزیع شده بلاک چین به صورت خودکار ثبت کنند.

انعطاف داشتن این استاندارد بدین ترتیب که هر ارگانی بتواند اپلیکیشن مختص خود را روی یک شبکه بلاک چین واحد ایجاد کند از خصوصیات آن می باشد. در این تکنولوژی، شرکت‌های بزرگی نظیر Accenture، IBM و R3 حضور دارند.

حضور پررنگ در زمینه انرژی سبز در حوزه بلاک چین از اهداف شرکت های مرتبط با این زمینه است که سعی دارند به آن برسند. به تازگی شرکت ریپل و انرژی وب فاندیشن، پروتکل Energy Web Zero را معرفی کرده‌ند تا شبکه‌های توزیع شده بلاک چین را کربن زدایی کنند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

یک خبر خوب برای قیمت گس، کاهش آدرس های فعال اتریوم می باشد. کاهش آدرس های فعال اتریوم ممکن است از چشم انداز بنیادی ناخوشایند باشد، اما با توجه به کاهش قیمت گس ، خبر خوبی برای کاربران است. سنتیمنت  Santiment  ارائه دهنده تجزیه و تحلیل های درون زنجیره ای گزارش کرده است که به خصوص از اواسط سپتامبرآدرس های منحصر به فرد فعال در شبکه اتریوم کاهش یافته است.
در ماه آگوست و سپتامبر به دلیل اوج گیری DeFi  از جمله Uniswap شاهد افزایش آدرس های فعال بودیم.

هنوز تا رسیدن به اوج تاریخی که در اواخر ژوئیه رخ داد زمان زیادی وجود دارد، این را تعداد تعداد آدرس های فعال روزانه اتریوم نشان می دهد.

به خصوص از 17 سپتامبر ، آدرس های منحصر به فرد فعال در شبکه ETH کاهش یافته است. همانطور که هیجان کاذب بازارهای DEFI شروع به فروکش کردن می کنند تأثیر آن برکاهش فعالیت در شبکه اتریوم به وضوح قابل مشاهده است.

ارزش کل مبالغ سپرده گذاری شده در تمام سیستم عامل های DEFI با قیمتی تقریباً 11 میلیارد دلاری در قله باقی مانده است. اما به نظر می رسد جنون کسب سود و افزایش هزینه گس کاهش یافته است.
طبق bitinfocharts.com ، قیمت گس اتریوم از بالاترین میزان خود در 2 سپتامبر 91٪ کاهش یافته است.
تاریخ و افزایش گس حاصل می تواند با جنون SushiSwap مرتبط باشد که منجر به انتقال بیش از یک میلیارد دلار وثیقه از Uniswap  شد. دومین جهش در 17 سپتامبر رخ داد.

کاهش کارمزد اتریوم خبر خوشی برای کاربران

زمانی که Uniswap چهار استخر نقدینگی اتریوم  را راه اندازی کرد و توکن UNI خود را طی ایردراپی بزرگ توزیع کرد هر دو بار، متوسط ​​هزینه های تراکنش دو رقمی شد و کسانی که می خواستند با سرعت بیشتری معاملات را انجام دهند مبلغی بالغ بر 50 دلار برای کارمزد پرداخت می کردند. امروز 12 اکتبر ، متوسط هزینه تراکنش ها تقریباً به حالت عادی 1.33 دلار رسیده اند. تقریباً برابر با کارمزد اواخر ماه جولای قبل از شروع جنون دیفای در شبکه اتریوم.

قیمت گس برای معاملات پرسرعت 50 جی وی و قیمت گس استاندارد برابر 40 جی وی گزارش شده است.
 یونی‌سواپ  Uniswap با 12.7 میلیون دلار پردازش طی 30 روز گذشته همچنان بزرگترین مصرف کننده کارمزد است.

چشم انداز قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در آخر هفته با رشد صعودی به 377 دلار افزایش یافته است. اتریوم از پایین ترین قیمت هفته گذشته خود که 335 دلار بود 12٪ سود کسب کرد و به آخرین قیمت هایی که بیش از سه هفته پیش دیده شده بود بازگشت.

لوگان هان ، تاجر پیشرو در بینانس ، پیش بینی کرد که قیمت اتریوم در کوتاه مدت به صعود خود ادامه می دهد و در سال 2021 از بالاترین حد خود عبور می کند.

اگر سطح فعلی به سطح حمایت تبدیل شود ، اتریوم  به راحتی می تواند خیلی سریع به 400 دلار برسد.
کاتالیزور اصلی برای هر حرکت عمده در سال جاری ، راه اندازی شبکه اصلی Beacon Chain خواهد بود.
طبق گفته توسعه دهندگان ، این مسئله اکنون فاصله چندانی تا محقق شدن ندارد.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

مطابق آمارهای سایت Coinatmradar با احتساب نصب ۴۲۹ دستگاه خودپرداز جدید در ماه جولای، تعداد کل ATMهای بیت‌کوینی در سراسر دنیا به ۸۹۴۷ دستگاه رسیده است و شرکت Genesis بیشترین سهم را در میان ATMهای بیت‌کوینی در اختیار دارد.

طبق آمار اعلام شده، کشورهای آمریکا، کانادا، بریتانیا، اتریش، سوئیس، اسپانیا، آلمان، جمهوری چک، لهستان و ایتالیا به ترتیب دارای بیشترین خودپردازهای بیت‌کوینی هستند.

مطلب جالب این است که شبکه لایت‌کوین با جهش ناگهانی ۳۸۰ دستگاه جدید، از تعداد خودپردازهای اتر پیشی گرفته است.

پس از بیت‌کوین، لایت‌کوین و اتر، ارزهای دیجیتال بیت‌کوین‌کش، دَش، تتر، مونرو، ریپل و زی‌کش دارای بیشترین دستگاه‌های ATM در سراسر جهان هستند.

ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

مرورگر Brave که محبوب کریپتوبازها می باشد، با تمرکز بر امنیت و ایجاد تجربه کاربری خوشایند و مناسب با فعالیتهای رمز ارزی که به سرعت در میان جامعه کریپتو محبوبیت یافته بود در گوگل پلی هم با کنار زدن مرورگر Chrome تبدیل به کاربرپسند ترین مرورگر مارکت اندروید شده است.

مرورگر برِیو که هفته پیش امکان اتصال به وبسایت ها، به ویژه در دارک نت را از طریق Tor به امکانات خود افزوده بود هم اکنون در گوگل پلی با امتیاز 4.8/5 بالاتر از کروم، موزیلا و سایرین مرورگرها قرار دارد.