آگوست 1399 ~ وبلاگ بازار الیتکس
۱ خرداد, ۱۴۰۱
ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

صرافی بایننس ادعا می کند که «میلیون ها دلار» بخاطر یک مقاله «کاذب و گمراه کننده» ضرر کرده است.

بایننس شکایتی را در ایالت نیوجرسی علیه رسانه فوربس و دو روزنامه نگار آن ، Michael del Castillo  وJason Brett تشکیل داده و ادعا می کند که مقاله ای تحت عنوان «سند فاش شده تای چی» نشان می دهد طرح پیچیده صرافی بایننس برای فرار از تنظیم کننده های بیت کوین، افترا و دروغ است و خواهان جبران خسارت و مجازات است.

این مقاله که در تاریخ 29 اکتبر در وب سایت فوربس منتشر شد ، گزارش داد که سند «تای چی» حاوی جزئیاتی از طرحی است که برای «فریب عمدی تنظیم کنندگان» در ایالات متحده طراحی شده است.

به گفته فوربس ، این سند طرحی را برای هدایت درآمد یک نهاد آمریکایی به بایننس در حالی که شرکت را از اجرای قانون ایالات متحده عایق کرده بود ، توصیف کرد.

در این شکایت که روز چهارشنبه در دادگاه منطقه ای ایالات متحده نیوجرسی ثبت شد ، بایننس اظهار داشت که «این داستان حاوی بیانیه های متعدد نادرست ، گمراه کننده و افتراآمیزی در مورد بایننس است».

در این شکایت آمده است که این شرکت سند تای چی را ایجاد نکرده و هرگز طرحی را که در آن شرح داده شده اجرا نکرده است.

بایننس همچنین ادعا می کند که Harry Zhou، که گفته می شود نویسنده سند است ، هرگز در این شرکت کار نکرده است.

در شکایت بایننس اشاره شده است که این شرکت نامه ای را به متهمان ارسال کرده و خواستار حذف ، استرداد و عذرخواهی شده است.

این مقاله همچنان پابرجاست و در یادداشت نویسنده در متن آمده است: «مدیر ارشد تطابق ، آقای Lim قبلاً ایمیلی را به فوربس ارسال کرده بود و تأیید می کرد ژو کارمند بایننس بوده است».

بایننس در شکایت خود این ادعا را در لیست «اظهارات دروغ ، گمراه کننده و افترا آور» گنجانده است.

Matt Hutchison، مدیر ارشد ارتباطات فوربس ، به Cointelegraph گفت: «ما پای گزارش خود ایستاده ایم».

موانع برای موفقیت در پرونده های افترا علیه روزنامه نگاران و سازمان های رسانه ای بسیار زیاد است. شاکیان معمولاً باید ثابت کنند که متهم با «بی توجهی بی پروا به حقیقت» یا با سوء نیت واقعی (با علم به نادرست بودن اظهارات گفته شده) عمل کرده است.

عنصر دیگر یک پرونده موفقیت آمیز برای افترا اغلب «آسیب مادی» است و بایننس در این شکایت ادعا کرده است که به دلیل انتشار مقاله ، خسارات مادی «میلیون ها دلار» متحمل شده است که امیدوار است بتواند ثابت کند.

مدیرعامل بایننس ، Changpeng Zhao ، قبلا تهدید کرده بود که از The Block ، یک رسانه خبری ارز دیجیتال ، شکایت خواهد کرد.

ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

تعداد میلیونرها یی که مایل به خرید ارزهای دیجیتال هستند ، در حال افزایش است. یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که 73 درصد می خواهند قبل از پایان سال 2022 دارایی های دیجیتال داشته باشند.

بررسی بیش از 700 فرد دارای بیشترین ثروت خالص یا HNW، نشان داده است که تقریباً سه چهارم پاسخ دهندگان میلیونرها قبلاً مالک ارزهای دیجیتال هستند یا قصد دارند قبل از پایان سال 2022 در آن سرمایه گذاری کنند.

این تحقیق که توسط سازمان مشاوره مالی deVere Group انجام شده است ، نشان داد که 73٪ از پاسخ دهندگان نسبت به ارزهای دیجیتال مشتاق هستند که از 68٪ در سال 2019 افزایش داشته است.

شرکت کنندگان افرادی بودند که بیش از 1 میلیون پوند درآمد داشتند که معادل تقریباً 1.32 میلیون دلار آمریکا است. آنها از طیف گسترده ای از مناطق از جمله ایالات متحده ، انگلستان ، آسیا ، آفریقا ، خاورمیانه ، استرالیا و آمریکای لاتین انتخاب شده اند.

مدیر عامل و بنیانگذار گروه DeVere ، نیگل گرین ، در نظرسنجی خاطر نشان کرد که بیت کوین با افزایش 125 درصدی از سال گذشته بار دیگر یکی از بهترین دارایی ها بوده است.

او اضافه کرد:

«همانطور که بررسی نشان می دهد ، این عملکرد چشمگیر توجه سرمایه گذاران ثروتمند را جلب می کند که به طور فزاینده ای درک می کنند که ارزهای دیجیتال آینده پول هستند و آنها نمی خواهند در گذشته باقی بمانند».

گرین خاطرنشان کرد پاسخ دهندگان که چشم به بیت کوین دارند شامل برخی از بزرگترین بانکهای وال استریت هستند و اشتیاق و میل زیادشان را به تصویب شرکت های بزرگی مانند PayPal و Square نسبت داد:

«بدون شک بسیاری از این میلیونرها یی که در نظرسنجی استفاده شده اند مشاهده کرده اند که عامل اصلی افزایش قیمت ، علاقه روزافزون سرمایه گذاران نهادی است که سود بالایی که کلاس دارایی های دیجیتال در حال حاضر ارائه می دهد ، را بیان می کنند».

حتی شکاکان و بدبینان سابق بیت کوین در وال استریت نیز به ارزهای دیجیتال  دلگرم می شوند.

در طی کنفرانس اخیر نیویورک تایمز ، رئیس و مدیرعامل JPMorgan Chase ، جیمی دیمون گفت که وی «معتقد به فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال با پشتیبانی مناسب و تنظیم شده است».

دیمون در سال 2017 وقتی از بیت کوین به عنوان کلاهبرداری یاد کرد خبرساز شد ، اگرچه او از آن زمان دارایی های دیجیتالی را پذیرفته بود.

ری دالیو ، مدیر میلیاردر صندوق سرمایه گذاری ، هنوز هم در مورد بیت کوین تردیدهای زیادی دارد ، اما شک و تردید خود را با ارسال توییتی در روز سه شنبه زیر سوال برد :

«من ممکن است چیزی در مورد بیت کوین از دست داده باشم ، بنابراین دوست دارم اصلاح کنم».

دالیو پیشنهاد کرده بود که بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش سقوط می کند و دولت ها ممکن است «آن را غیرقانونی کنند و استفاده از آن را بسیار خطرناک کنند». وی همچنین گفت که نمی تواند تصور کند که بانک های مرکزی ، شرکت های چند ملیتی و سرمایه گذاران بزرگ از آن استفاده کنند.

نظرسنجی از میلیونرها در همان روز نشان داد که کل سقف بازار بیت کوین به بالاترین رقم 336 میلیارد دلاری رسیده و قیمت آن به بالای 18000 دلار رسیده است.

ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

در یک پرونده ثبت شده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ، شرکت سرمایه گذاری عظیم جهانی Skybridge Capital توضیح داد که صندوق Skybridge G II ممکن است در ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین سرمایه گذاری کند. در 13 نوامبر ، این شرکت مستقر در نیویورک با 7.7 میلیارد دلار دارایی به تنظیم کننده ایالات متحده گفت که صندوق های سرمایه گذاری Skybridge «ممکن است موقعیت های طولانی و کوتاه در دارایی های دیجیتال داشته باشند».

Skybridge Capital ، شرکت معروف مدیریت سرمایه با بیش از 7.7 میلیارد دلار AUM ، روز جمعه به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده گفت ممکن است در دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین سرمایه گذاری کند.

این صندوق گفت: « نه تنها ممکن است موقعیت های طولانی و کوتاه در دارایی های دیجیتال داشته باشد، بلکه ممکن است در کنار بیت کوین (BTC) در انواع دیگر ارزهای دیجیتال نیز سرمایه گذاری کند».

این پرونده حتی تاکید می کند که دارایی های دیجیتال « می تواند به سرعت کاهش یابد ، حتی به صفر برسد». حتی در این صورت ، Skybridge می تواند در سایر حوزه های جهان رمزنگاری مانند شرکت های ارز دیجیتال سرمایه گذاری کند.

اسناد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده نشان می دهد ، «Skybridge و صندوق های سرمایه گذاری همچنین ممکن است در تامین امنیت شرکت های مرتبط ، به طور کامل یا جزئی ، با دارایی های دیجیتال یا فناوری دارایی های دیجیتال (از جمله ماینرهای دارایی دیجیتال ، فناوری های پرداخت ، امنیت دیجیتال یا مبادلات تجاری ارز دیجیتال) سرمایه گذاری کنند ».

Skybridge به تنظیم کننده می گوید که دقیقاً مانند احتمال کاهش قیمت دارایی های ارز دیجیتال به صفر ، برخی از شرکتهایی که صندوق در آنها سرمایه گذاری می کند می تواند « به سرعت توسط پیشرفتهای جدیدتر و مخل فناوری تحت الشعاع قرار بگیرند ».

در اواخر بیانیه های بایگانی شده در مورد دارایی های دیجیتال ، Skybridge به کمیسیون بورس و اوراق بهادار می گوید که این شرکت کاملا درک می کند که « چشم انداز نظارتی دارایی های دیجیتال تعریف نشده و به سرعت در حال توسعه است».

جزئیات پرونده Skybridge می گوید « تنظیم دارایی های دیجیتال می تواند در حوزه های قضایی غیر ایالات متحده آمریکا یا فدرال ایالات متحده و محلی به طور قابل توجهی متفاوت باشد و در معرض عدم اطمینان و تردید های قابل توجهی باشد».

ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

Galaxy Digital ، شرکت مدیریت سرمایه گذاری ارز دیجیتال که توسط غول بیت کوین Mike Novogratz تاسیس شده است ، برنامه هایی را برای راه اندازی صندوق بیت کوین در کانادا فاش کرده است.

در بیانیه ای که در تاریخ 16 نوامبر منتشر شد ، گلکسی دیجیتال گفت که برای راه اندازی با مدیر عمده صندوق کانادایی CI Global Asset Management همکاری کرده است.

این صندوق « CI Galaxy Bitcoin Fund » نام دارد و برای عموم مردم آزاد خواهد بود.

Galaxy Digital، که در درجه اول بر سرمایه گذاران شرکت های بزرگ تمرکز دارد ، از آن زمان تاییدیه تنظیم کننده اوراق بهادار را برای دفترچه اولیه خود برای عرضه اولیه (IPO) بدست آورد.

طبق اعلام ، این صندوق «یک صندوق سرمایه گذاری بسته است» که مستقیماً در بیت کوین (BTC) سرمایه گذاری می کند و با استفاده از شاخص بیت کوین گلکسی بلومبرگ قیمت گذاری می شود. این شاخص برای اندازه گیری عملکرد تک بیت کوین معامله شده با دلار آمریکا طراحی شده است.

IPO از واحدهای کلاس A و کلاس F با قیمت هر کدام 10 دلار تشکیل خواهد شد. این سازمان گفت: «واحدها» با تلاش بیشتر در همه استان های کشور کانادا ارائه می شوند».

گلکسی دیجیتال مشاور فرعی صندوق CI Galaxy Bitcoin Fund خواهد بود ، مسئول اجرای کلیه فعالیتهای تجاری بیت کوین. CI Global به عنوان مدیر این صندوق عمل خواهد کرد.

همانطور که news.Bitcoin.com چند روز پیش گزارش داد ، گلکسی دیجیتال دو شرکت رمزنگاری Drawbridge Lending و Blue Fire Capital را در انتظار «موج بیشتر تقاضای نهادی» برای بیت کوین خریداری کرد.

در سه ماهه سوم سال 2020 ، این شرکت از 75٪ افزایش در حجم معاملات سالانه به 1.4 میلیارد دلار خبر داد. دارایی های تحت مدیریت به 407 میلیون دلار رسیده است که شامل 82 میلیون دلار در BTC منفعل و صندوق های شاخص است.

سود خالص Q3 در مقایسه با ضرر 68.2 میلیون دلاری یک سال پیش ، 44.3 میلیون دلار بود که بیشتر به لطف افزایش شدید قیمت BTC بود.

ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

طی یک پست وبلاگی در روز پنجشنبه رئیس تحقیقات Ria Bhutoria  گفت که او در حال بررسی در زمینه انتقادات و باورهای غلط در مورد بیت کوین است. از جمله اینکه بیت کوین بیش از حد بی ثبات است، بیتکوین نمی تواند ذخیره ارزش خود را داشته باشد، به عنوان وسیله پرداخت کاربردی ندارد، از نظر زیست محیطی مضر است.     

وی گفت: «وجود نوسانات بیتکوین باعث عدم انعطاف پذیری در عرضه کامل و بازار بدون مداخله می شود، اما با تصویبات مربوطه بیشتر و معرفی زیر مجموعه ها و محصولات سرمایه گذاری ، نوسانات همچنان کاهش خواهد یافت.»

در ادامه توضیح داد که با اینکه کاربرد اصلی بیتکوین در جهان استفاده در پرداخت ها نیست، با این حال، استفاده محدود در معاملاتی که از طریق روش های سنتی به خوبی انجام نمی گیرند در حال انجام است.
وی گفت که محدودیت بیت کوین ، در نتیجه غیر متمرکز بودن آن و نتیجه مستقیم اعتبارسنجی ارزان و آسان است.

موارد ذکر شده در این پست

در استدلال این مطلب که در فرآیند استخراج بیت کوین انرژی زیادی مصرف می شود توضیح می دهد که :
«بخش قابل توجهی از مصرف انرژی بیت کوین از منابع تجدید پذیر است. بعلاوه ، انرژی ای که صرف می کند یک کار “معتبر و مهم” است.»
بوتوریا ادامه داد :
«معاملات بیت کوین که به فعالیت غیرقانونی مرتبط هستند بسیار کم است. بیت کوین مانند پول نقد، خنثی است و دارای خواصی است که ممکن است برای همه، چه کلاهبرداران و چه افراد سالم، ارزشمند باشد.»
 پاسخ بوتوریا در مورد این استدلال که بیتکوین توسط هیچ چیز مانند دارایی های واقعی پشتیبانی نمی شود
این بود که در واقع بیت کوین با کد پشتیبانی می شود و توافقی در میان سهامداران اصلی آن وجود دارد.

نهایتا استدلال او در خصوص اینکه یک رقیب ممکن است روزی جایگزین بیتکوین شود ، این بود که اگرچه گزینه های دیگر سعی کرده اند محدودیت های بیت کوین را بهبود بخشند (مثل بازده معاملات و بهبود نوسانات) اما خود این محدودیت ها به دلیل خصوصیات ذاتی بیت کوین است که آن را با ارزش می کند.

بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

10 برنامه برتر غیر متمرکز (dapps) در بلاکچین اتریوم ، بر اساس گزارش DappRadar که دیروز منتشر شد، به طور متوسط ​​طی ماه گذشته به 1،017،760 کاربر فعال روزانه رسیده است که از این مقدار، پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) بیش از 94٪ این فعالیت را تشکیل می‌دهند.
در این گزارش آمده است که شش مورد از 10 برنامه برتر اتریوم از گروه «DeFi & Exchange» و دو مورد از «High-Risk» هستند. با این حال، یک توکن غیر قابل تعویض (NFT) (Rarible) و یک بازی (Axie Infinity) نیز به 10 برنامه برتر راه یافتند، اگرچه آنها از هر یک میلیون کاربر فقط 25000 کاربر فعال روزانه را در بر دارند.

در میان 3 اپلیکیشن برتر، پلتفرم دیفای Crypto.com با جذب روزانه بیش از 500 هزار نفر کاربر، تمام رقبای خود را پشت سر گذاشته است. صرافی غیر متمرکز Uniswap و پلتفرم وام کریپتوی Compound به ترتیب 276،000 و 141،000 کاربر فعال روزانه دارند.

می توان گفت بیش از 94٪ یعنی حدود 952 هزار نفر از کاربران فعال روزانه توسط دیفای و این برنامه ها طی یک ماه گذشته جذب شده اند. در این مدت، dappهایی که از چهارم تا دهم جای گرفته‌اند روزانه بین 10 تا 30 هزار کاربر دارند که نشان می‌دهد پلتفرم‌های DeFi هنوز برنامه‌های اصلی اتریوم هستند. طبق نتیجه ای که محققان به آن رسیدند علاقه و قابلیت استفاده از ویژگی‌های DeFi برای کاربران خرد بیشتر است.

بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

شرکت IBM به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های مشاوره بلاکچین ، اخیرا صنعت مد را هدف قرار داده است. این مشارکت برای ردیابی زنجیره های تامین در صنایع نساجی و مد در حال توسعه است.

همکاری گروه Armonk ، غول فناوری مستقر در نیویورک با تولید کننده پارچه آلمانی Kaya & Kato برای ایجاد یک شبکه بلاکچین در حال انجام است که در نتیجه آن مبدا پارچه های مورد استفاده در صنعت مد را ردیابی می کند. این برنامه جدید به تهیه کنندگان و مشتریان Kaya & Kato اجازه می دهد تا محل پردازش پارچه های خود را شناسایی کنند و همچنین از مراحل تولید و توزیع آن مطلع شوند. قابل ذکر است ، این طرح توسط وزارت فدرال توسعه اقتصادی آلمان پشتیبانی می شود.

صنعت مد و لباس طبق تحقیقی که IBM در مورد مصرف کنندگان اروپایی انجام داد، به عنوان زمینه سرمایه گذاری آینده دار شناسایی شد. 75٪ از پاسخ دهندگان در این تحقیق اظهار داشتند که نگران متضرر شدن در صنعت مد هستند. 

بلاکچین و تامین غذا و دارو

استفاده از بلاکچین در زنجیره تأمین به عنوان یکی از بهترین موارد استفاده برای این فناوری یاد می شود. این قابلیت ردیابی ، به ویژه در تأمین غذا و دارو ، با توجه به دقت و کامل بودن آن عامل محبوبیت روز افزون آن می باشد. یش بینی می شود که 20 درصد از خواروبار فروشان جهانی از تکنولوژی بلاکچین برای ایمنی مواد غذایی و قابلیت ردیابی در سال 2025 استفاده کنند.

همانطور که می دانید VeChain شناخته شده ترین پروژه بلاکچین در زمینه مدیریت زنجیره تامین می باشد، اما پروتکل های دیگری مانند WaltonChain ، Wabi و Ambrosus نیز به دنبال ورود به این فضا هستند. 

ارزهای دیجیتال بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

روز جمعه ، فروشگاه خرده فروشی آنلاین Bitcoin Movement مجموعه ای از لباس های خیابانی با پشتیبانی بلاکچین را طراحی کرده است که توسط  Zuby طراحی شده است. هر قطعه با همکاری Zuby اینفلوئنسر بریتانیایی طراحی شده است و برای “اثبات اصالت” به بلاکچین VeChain مرتبط است.

این مجموعه 300 پارتی، که با همکاری کارآفرین بریتانیا و رپر معروف Zuby ، اجرا شده شامل 50 پیراهن، 125 کلاه، و 125 تی شرت، همه دارای آرم “21 میلیون” به نمایندگی از حداکثر مقدار از بیتکوین که می تواند استخراج شود، می باشد.

چگونگی نقش بلاکچین در تعیین اصالت

هر قطعه از مجموعه ، با عنوان “Take the Power Back” ، حاوی یک تراشه ارتباطی است که به بلاکچین VeChain مرتبط می شود. از طریق یک برنامه تلفن همراه ارائه شده توسط جنبش بیت کوین ، مشتریان می توانند برچسب متصل به لباس را اسکن کنند و این برنامه اطلاعات محصول را بلافاصله از VeChain بازیابی می کند.

اگر محصول معتبر باشد ، برنامه پیام “100٪ Genuine Verified” را نمایش می دهد. علاوه بر این، برنامه، شماره نسخه خاص لباس و شناسه معاملاتی منحصر به فرد را که آن را به بلاکچین متصل می کند، نشان می دهد.

داریل کلی ، بنیانگذار جنبش بیت کوین ، اظهار نظر کرد:

«من می خواستم اولین مجموعه ما در بلاکچین واقعاً نماینده فلسفه بیت کوین باشد. تجسم صفاتی که باعث شده آن برای افرادی که بدنبال حقیقت و شفافیت هستند بسیار موفق و جذاب باشد. VeChain ، صنعت پیشرو  در  صنعت  بلاکچین کاملاً متناسب با حرکت ماست.»

اخیرا، سازندگان مد در سراسر جهان شروع به استفاده از فناوری بلاکچین در زمینه زنجیره های تأمین یا در زمینه تأیید اصالت محصول کرده اند. در تاریخ 3 سپتامبر، خانه مد الکساندر مک کوئین، برچسب جدیدی با استفاده از بلاکچین راه اندازی کرد که طراحان و مصرف کنندگان را قادر می سازد تا به طور امن لباس را ثبت کنند.  

ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

یک شرکت پردازش ویزا و پاسپورت آمریکا ، مستقر در کالیفرنیا اعلام کرد که با شروع روند عادی فعالیت وزارت امور خارجه ایالات متحده ، بیت کوین را به عنوان نوعی پرداخت قبول می کند.

طبق اعلامیه 6 نوامبر گذرنامه و ویزا Peninsula Visa مستقر در سن خوزه ، این شرکت اظهار داشت که به مشتریان این امکان را می دهد تا با استفاده از بیت کوین (BTC) هزینه خدمات گذرنامه انتخابی را پرداخت کنند.

شهروندان آمریکایی بالای 16 سال مجاز به داشتن یک دفترچه یا کارت گذرنامه «اولیه» با اعتبار 10 سال و همچنین ثانویه با اعتبار 4 سال هستند.

ایوان جیمز ، Peninsula Visa COO ، با بیان اینکه امیدوار است با پایان یافتن تهدیدات همه گیری ویروس COVID-19، مسافرت به حالت عادی برگردد ، گفت: «ارائه توانایی پرداخت از طریق بیت کوین به مسافران ، احساس یک حرکت مناسب در زمان مناسب است».

هنگامی که دفاتر و مشاغل دولتی برای اولین بار در ماه مارس به دنبال اقدامات جلوگیری از گسترش COVID-19 تعطیل شدند ، بسیاری از 26 آژانس گذرنامه وزارت امور خارجه در سراسر قاره ایالات متحده و پورتوریکو نیز تحت تأثیر قرار گرفتند که باعث ایجاد تأخیر در پردازش پاسپورت آمریکا برای درخواست های متقاضیان مرتبه اول و همچنین کسانی که اسناد خود را برای رویدادهای مشترک مانند ازدواج تمدید یا تغییر می دهند، شد.

طبق گزارشی از LA Times ، از 23 سپتامبر تقریباً یک میلیون گذرنامه انباشته شده است. با این حال ، بسیاری از دفاتر وزارت امور خارجه در حال حاضر با کارکنان و متقاضیان گذرنامه حضوری، باز شده اند.

آژانس دولتی در تاریخ 3 نوامبر اعلام کرد که مدت زمان پردازش را برای برنامه های استاندارد به 10-12 هفته و 4-6 هفته برای گذرنامه های سریع قبل از COVID ، کاهش داده است. تحت شرایطی خاص می توان طی یک هفته شخصاً گذرنامه را دریافت کرد.

اگرچه مشاغل خصوصی به فعالان بیت کوین فرصت خرید پروازهای بین المللی با استفاده از ارز دیجیتال را داده اند ، اما به نظر می رسد که دولت ها برای برخی خدمات خاص در آینده نزدیک برنامه ای ندارند.

در ماه ژوئن ، یک آژانس دولتی ونزوئلا ، بیت کوین را به عنوان نوعی پرداخت برای درخواست گذرنامه از شهروندان ونزوئلایی مقیم خارج از کشور قبل از غیرفعال کردن خدمات در روز بعد مجاز کرد.

ارزهای دیجیتال بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

گروه ویژه اقدام مالی (FATF) ، سازمان G7 که با پولشویی مبارزه می کند ، با بیان یک اخطاریه به اپراتورهای تجارت ارز دیجیتال همتا به همتا (P2P) اظهار داشت که «اکنون از نزدیک و با دقت به معاملات P2P که شامل یک ارائه دهنده خدمات مجازی (VASP) است ، نگاه می کنیم».

تاکنون ، تجارت ارز دیجیتال P2P در بسیاری از حوزه های قضایی تا حد زیادی تحت رادار نظارتی باقی مانده اند، به دلیل این واقعیت که آنها به معامله گران و فروشندگان اجازه می دهند مستقیماً با خریداران معامله کنند، تا اینکه در یک صرافی معمولی تر تجارت کنند. با این حال ، FATF اشاره کرده است که همه مواردی که می توانند تنظیم شوند ، با مقررات جدیدی که در حال حاضر در حال بررسی و اجرا است ، تغییر می کنند.

ساندرا گارسیا ، رئیس امنیت ملی ، تهدیدها و روندها ، دفتر جرایم مالی و تروریستی در وزارت خزانه داری ایالات متحده ، در اجلاس V20 ، اجلاس صنعت ارز دیجیتال و تنظیم كنندگان جهانی و رئیس گروه دارایی های FATF گفت: «الزامات نظارتی ویژه P2P ممکن است سال آینده ظاهر و اجرایی شود».

FATF به دنبال صدور دستورالعمل 2019 ، یک بررسی 12 ماهه از پیشرفت و دستورالعمل های به روز شده در ژوئن 2021 منتشر می کند.

گرچه گارسیا افزود که FATF «هنوز در روزهای اولیه جمع آوری داده ها» در سیستم عامل P2P است ، این برنامه به دنبال «ارائه شفافیت در مورد معاملاتی که شامل VASP می شود و معاملاتی که شامل  VASP نمی شود، است».

گارسیا خاطرنشان کرد که FATF «به ویژه» مشتاق است که به اپراتورهای P2P که از «کیف پول های غیرقانونی» استفاده می کنند زیر نظر بگیرد.

اگرچه او هیچ یک از اپراتورهای پلتفرم P2P را به نام معرفی نکرد ، ولی اظهار داشت که «برخی شرکت ها ادعا می کنند که فقط در خارج از محدوده FATF فعالیت می کنند» و بنابراین نیازی به پایبند بودن به قوانین سفر و سایر پروتکل های ضد پولشویی و تأمین مالی ضد تروریسم ندارند. سرپرست گروه دارایی های مجازی این پیشنهاد را ارائه داد که FATF شرکت هایی را که ادعا می کردند چنین کاری می کنند ، دقیق بررسی می کند و می تواند دستورالعمل ها را تغییر دهد تا اطمینان حاصل شود که اپراتورهای P2P از طریق شبکه نظارتی هیچ لغزشی ندارند.