اکتبر 1399 ~ وبلاگ بازار الیتکس
۱ خرداد, ۱۴۰۱
ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

سایت ارزیابی دیتا Glassnode گزارش داد که درآمد ماینر ها، طی دو روز گذشته به 20 میلیارد دلار رسید و این یعنی در طی دو سال گذشته، سود حاصله، دو برابر شده است. همه این ها نشان می دهد که استخراج کنندگان بیتکوین، بیش از هر زمان دیگری، از امنیت شبکه بیت کوین درآمد کسب می کنند.

شرکت سرمایه گذاری رمزنگاری گلکسی دیجیتال، مستقر در نیویورک، علام کرد که وارد صنعت ماینینگ شده است.

شرکت های بزرگ استخراج در چین، با تغییر آب وهوا و هر شش ماه یکبار، از قسمت بارانی کشور، جایی که برق ارزان است، به استان سرد ژین ژینگ مهاجرت می کنند، جایی که می توانند در تهیه تجهیزات خنک کننده صرفه جویی کنند.

جنبه منفی استخراج، میزان برق مصرفی زیاد آن و در نتیجه، ضرر برای زمین است. به گفته سایت Digicomist که میزان مصرف برق ماینر ها را ردیابی می کند، میزان برق مصرفی برای استخراج بیتکوین قابل مقایسه با میزان برق مصرفی کشور شیلی است.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

اتریوم در آستانه فتح قله های جدید قیمت است. طی روزهای گذشته قیمت این ارز در حدود سطح 1200 دلار ثابت مانده است. در سطح قیمت 1300 دلار به دلیل فشار فروش، موفق به شکستن این سطح نشد.

می توان گفت طی چند هفته گذشته اتریوم و کل بازار ارزهای دیجیتال، شاهد اقدامات متفاوتی از قیمت بوده اند. فشار فروش شدید مشاهده شده در محدوده قیمت 1200 دلار، ممکن است نشان دهنده نزولی بودن قیمت در کوتاه مدت باشد.

دیدگاه یکی از تحلیلگران رمز ارز هنوز هم در رابطه با اتریوم فوق العاده صعودی است. با این حال، با اشاره به اینکه اگر این ارز بتواند سطح 1250 دلار را حفظ کند، احتمال دارد که اتریوم اوج قیمت خود را ببیند. شکستن سطح بالاتر قیمت فعلی و حمایت خریداران از سطح قیمت 1170 دلار، می تواند منجر به صعود عظیم قیمت این ارز شود.

قیمت اتریوم، در حال حاضر، در سطحی مهم قرار دارد. عکس العمل این ارز به نقاط کلیدی قیمت فعلی، بر روی نوسانات قیمت آن در میان‌مدت تاثیر خواهد داشت.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

دارایی دیجیتال Chainlink  با شکست سطح 18.00 و 20.00 دلار، در حال رشد است در حالی که بیت کوین و اتریوم در بازه محدودی باقی مانده اند. قیمت هم اکنون در حال اصلاح است و احتمال کاهش قیمت تا زیر 21.50 دلار وجود دارد.

در نمودار کلی، قیمت Chainlink در حال افزایش است و در حال حاضر مقاومت مهم 20.00 دلار را شکسته است.

در نمودار 4 ساعته جفت LINK / USD ( با اطلاعات صرافی Kraken) یک خط روند صعودی اصلی با پشتیبانی نزدیک به 21.55 دلار تشکیل شده است.

قیمت به احتمال زیاد حرکت صعودی خود را بالاتر از سطح 22.50 دلار و 23.00 دلار از سر خواهد گرفت.

در چند روز گذشته، شاهد افزایش شدید قیمت LINK  بودیم، به طوری که از بیت کوین و اتریوم عملکرد بهتری داشت. در مسیر این روند صعودی، موانع مهمی مخصوصا در محدوده 18.00 و 20.00 دلار پشت سر گذاشته شد.

رشد صعودی قیمت در محدوده بالای 20.00 دلار شدت بیشتری گرفت و در بالاترین قیمت سالانه با 23.76 دلار معامله شد. هم اکنون قیمت شروع به اصلاح در زیر 23.00 دلار کرده است.

اگر قیمت Chainlink بالاتر از محدوده 21.50 دلار و سطح خط روند باقی بماند، می تواند یک افزایش جدید را شروع کند. مقاومت اولیه در برابر صعود، نزدیک به سطح 23.00 دلار است.

شکست مقاومت 23.00 دلار می تواند درهای صعودی بیشتر از منطقه 23.50 دلار را باز کند و تا 25 دلار صعود پیش بینی می شود.

بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

مسئولین شرکت اتومیبل سازی کره ای Hyundai برای مقابل با بازار گسترده قطعات تقلبی با راه اندازی راهکاری موسوم به MAPS خریداران را قادر می سازند که به راحتی از طریق بکارگیری تکنولوژی های بلاکچین و هوش مصنوعی اصالت قطعات را بررسی نمایند.

در این طرح گسترده خریداران قادر خواهند بود 3 میلیون قطعه مختلف برای بیش از 300 مدل اتومبیل را اصالت سنجی نمایند و علاوه بر آن نیز خریداران اتومبیل های دست دوم با دسترسی به آرشیو خدشه ناپذیر و غیر قابل دستکاری تعویض قطعات آن اتومبیل از وضعیت کلی ماشین مطلع خواهند شد.

هیوندای قصد دارد علاوه بر سیستم MAPS، یک کد QR را روی بسته بندی قطعات یدکی خودرو خود تعبیه کند و دارندگان خودرو بدینوسیله قادر به صحت سنجی اصالت قطعات خریداری شده خواهند بود.

علاوه بر این، این تیم علاوه بر ایجاد امکان تأیید اصالت قطعات یدکی خودرو برای دارندگان اتومبیل و سایر سهامداران، می گوید که همچنین قصد دارد از فناوری بلاکچین در طول چرخه عمر نگهداری وسایل نقلیه خود استفاده کند. در واقع، شماره های خودرو در یک دفتر توزیع شده اختصاصی ذخیره می شود و پس از اسکن در تعمیرگاه، تعمیرکار تمام اطلاعات مربوط به قطعات اصلی خودرو را بدست می آورد.

طبق آماری که توسط کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده منتشر شده است، صنعت ساخت قطعات ساخت وسایل نقلیه جعلی سالانه 12 میلیارد دلار درآمد کسب می کند و حدود 80 درصد از این جعلیات در منطقه آسیا تولید می شود.

در همین راستا، مطالعه ای که اخیراً توسط اقدام تجاری اتاق بازرگانی بین المللی (ICC) برای جلوگیری از جعل و دزدی (BASCAP) و انجمن بین المللی علائم تجاری انجام شده است، نشان داده است که ارزش جهانی جعل و دزدی می تواند تا سال آینده به 2.3 تریلیون دلار برسد.

ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

بررسی های متعدد نشان می دهد که مارکت اَبَر حبابی بیتکوین که در حال حاضر تا چند هزار برابر قیمت واقعی در حال خرید و فروش است، علاوه بر نهنگها، تریدرها و بازیگردانان سابق، سرمایه گذاران سازمانی را نیز وارد این معرکه سیاه کرده است.

سرمایه گذاران سازمانی متعددی از جمله صندوق سرمایه گذاری Guggenheim با ترتیب دادن مصاحبه ها و حتی انتشار کتابهای مختلف کاربران را به بازی گرفته اند و پیوسته القاء می کنند که قیمت بیتکوین تا چند صد هزار دلار بالا خواهد رفت.

این تئوری شامل یک مانور کاملاً شناخته شده (در بازارهای غیرقانونی تنظیم شده) است که به منظور سفارش انجام می شود، بدین ترتیب که به موجب آن یک نهنگ، که یک مقدار BTC برای فروش دارد، پیشنهاد فروش می گذارد. بسیاری از تریدرها به محض دیدن آن با هدف خرید با قیمت پایینتر پس از فروش بیت کوین آن نهنگ، می فروشند. با فروش این معامله گران، قیمت پایین می آید و نهنگ در آخرین لحظه سفارش را لغو می کند و گزینه خرید را انتخاب می کند و بیت کوین ها را را که اکنون با قیمت پایینتر در دسترس است، خریداری می کند.

گفتنی است اخیرا Cryptoverse و موسسه Research Affiliates نسبت به ورود شیادان سازمانی به جمع بازیگردانان قیمتی بیتکوین هشدار داده اند.

ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

افزایش مصرف برق و نیز قطعی های مکرر آن مقامات انتظامی و دولتی ایران را به افزایش شدت مقابله با استخراج غیر قانونی بیتکوین واداشته است به طوری که طبق گفته های محمد حسن متولی زاده، مدیر توانیر، طی روزهای اخیر بیش از 45000 دستگاه ماینینگ بیتکوین کشف و ضبط شده است.

متولی زاده مصرف برق این دستگاه های غیرمجاز را نزدیک به 100 مگاوات عنوان کرده و افزوده است که با شدت تمام با ماینرهای غیر مجاز برخورد خواهیم کرد.

همچنین به گفته مسئولین، سایر مزارع مجاز بیت کوین، با مصرف کل 600 مگاوات ساعت، برای کمک به مقابله با افزایش تقاضا برای برق که در شرایط قرنطینه خانگی تشدید شده است، خاموش شده اند.

ایران در مواجهه با موج سرما که باعث افزایش چشمگیر مصرف گاز طبیعی شده است، در حال تأمین سوخت کافی برای نیروگاه ها برای تأمین تقاضای بیش از 40،000 مگاوات ساعت برق است.

گفتنی است پیش از این نیز فعالیت بزرگترین سایت استخراج رمزارز در رفسنجان نیز متوقف شده بود و برای سوت زنی و گزارش سایت های استخراج غیر قانونی تا سقف 20 میلیون تومان جایزه در نظر گرفته شده بود.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

همانطور که در اخبار قبلی از شکایت SEC از شرکت ریپل (Ripple Labs) خدمتتان عرض کردیم، در پی این شکایت، صرافی کراکن هم مثل کوین بیس، بایننس آمریکا و سایر صرافی‌ها به تعلیق معاملات ریپل پیوست.

این صرافی رسما اعلام کرده است که از ۲۹ ژانویه معاملات ریپل را برای کاربران آمریکا غیرفعال خواهد کرد و پس از این تاریخ، کاربران آمریکایی دو هفته فرصت دارند تا به معاملات این رمزارز پایان دهند.

این صرافی اعلام کرد : ما از ۲۹ ژانویه ۲۰۲۱ این روند را شروع می‌کنیم، بنابراین به همه مشتریان ایالات متحده به شدت توصیه می‌شود که پوزیشن‌های خود را تا قبل از آن روز ببندند.

شکایت SEC ، شروع دردسرها برای ریپل

شرکت ریپل با مدیریت برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse) و رئیس اجرایی کریس لارسن (Chris Larsen)، در ماه دسامبر از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به دلیل نقشی که در فروش ریپل داشتند، مورد یک شکایت ۱/۳ میلیارد دلاری قرار گرفتند.

در پی این شکایت و از زمان آغاز آن، قیمت ریپل به نصف کاهش پیدا کرده است و از 0.60 دلار به 0.28 دلار رسیده است.

کراکن در خصوص اینکه معاملات ریپل در آینده ادامه خواهد داشت یا خیر، گفت : در خصوص پرونده SEC ، با اتفاقات جدید، ما نیز تصمیمات جدید اتخاذ خواهیم کرد و وضعیت را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

این هکر ها مطابق گزارش پلیس با استفاده از سه نوع بدافزار مختلف، بیت کوین ها و ده ها وب سایت پوکر را هک کردند. پلیس بنگالورو(شهری در هند) در 15 ژانویه گفت: بیت کوین هایی به ارزش 9 کرور(هر کرور 10 میلیون) روپیه، معادل 1230677 دلار از یک هکر 25 ساله کشف و ضبط کردیم.

سندیپ پاتیل، کمیسر مشترک پلیس بنگالورو به پلتفرم خبری ایندیان اکسپرس گفت که متهم، شری کریشنا، مهندس نرم افزار و ساکن جیاناگار در بنگالورو، شهری در هند است. وی همچنین افزود ما 31 بیت کوین از کریشنا کشف کرده ایم که ارزش آن 9 کرور روپیه است.

کریشنا به همراه سایر متهمان – سونیش هگده ، پراساد شتی ، سوجای ، همانت موداپا و رابین خاندلوال –
سایت های مختلف پوکر بین المللی را هک کرده، داده ها را سرقت کرده و پس از دستکاری در اطلاعات از آن ها استفاده کرده اند.

این روزنامه از قول پاتیل گفت: «ما همه اطلاعات را از طریق اینترپل و شرکت های مربوطه در میان گذاشتیم.»

افسر پلیس پاتیل گفت:
«کریشنا و دوستانش، همچنین برای اقامت در هتل ها و استراحتگاه ها از بیت کوین استفاده کردند.»
پاتیل گفت که این هکر در نوامبر سال 2020، به دلیل تهیه مواد مخدر از طریق DARKNET با استفاده از بیت کوین نیز دستگیر شده بود.

گزارش ها حاکی است کریشنا همچنین به دلیل سرقت 11 کرور روپیه از درگاه خرید الکترونیکی دولت کارناتاکا، در آگوست 2019 دستگیر شد.
براساس گزارش پلیس کریشنا و پنج نفر از دوستانش، همچنین با استفاده از سه نوع بدافزار مختلف اقدام به مبادله بیت کوین جهت هک کردن ده ها وب سایت پوکر کردند. آن ها از طریق روشی مشابه، سایت های مبتنی بر اتریوم را نیز در کشورهای مختلف هک کردند.

در روزهای اخیر با توجه به بالارفتن قیمت بیت کوین، موجودی های بیت کوین بیشتر در معرض خطر قرار گرفته اند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

پولکادات ( با توکن به نام DOT ) با افزایش قیمت خود، در حال حاضر پنجمین ارز دیجیتال از لحاظ ارزش بازار بوده و با فاصله نزدیکی در تعقیب ریپل است. ارزش بازار این توکن در حال حاضر بیش از ۱۰ میلیارد دلار است و در میان ۵ رمز ارز برتر، بین ریپل (۱۳/۳ میلیارد دلار) و لایت کوین (۹/۹ میلیارد دلار) قرار دارد.

طی 24 ساعت گذشته قیمت توکن DOT پروتکل پولکادات بیش از ۲۸ درصد افزایش یافته و به ۱۴/۲۷ دلار رسیده است. در ابتدای روز قیمت آن به 15 دلار هم رسید که رکورد جدیدی برای آن محسوب می شود.

می توان گفت که پولکادات در میان شبکه‌های بلاکچین تقریباً یک تازه وارد محسوب می‌شود. این شبکه تحت مدیریت گاوین وود (Gavin Wood) و جوتا استاینر (Jutta Steiner) از شرکت Parity Technologies ساخته شده که تا تاریخ دسامبر ۲۰۱۹ بین پروژه‌های مبتنی بر اتریوم و بلاکچین خاص خود تعامل ایجاد می‌کرد.

اما بعد از آن تاریخ، با هدف این که وقت بیشتری صرف پولکادات شود، شرکت Parity اعلام کرد که دیگر کلاینت Parity Ethereum را حفظ نخواهد کرد.

پولکادات از زمان راه‌اندازی شبکه اصلی خود در ماه مه، پروژه‌هایی مانند Moonbeam، که روی قراردادهای هوشمند مقیاس‌پذیر کار می‌کند و KILT که روی هویت دیجیتال کار می‌کند، توسعه داده است. پولکادات در واقع طراحی شده تا چندین بلاکچین را به یکدیگر متصل کند تا بتوانند با یکدیگر تعامل داشته باشند.

در آشفته بازار ارزهای دیجیتال، پولکادات به سرعت جای خود را پیدا کرد به طوری که تا ماه آگوست، این توکن در میان ۱۰ رمز ارز برتر از لحاظ ارزش بازار قرار گرفت و یک ماه بعد، ارزش بازار آن به بیش از ۵ میلیارد دلار رسید.

ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

این یک پیروزی بزرگ برای صنعت ارز دیجیتال که به اتفاق آرا، در مخالفت با یک قانون جدید ضد پولشویی که بسیاری آن را عجولانه و سخت گیرانه می دانستند، بود. در پاسخ به سیل کامنت ها ، دفتر مبارزه با پولشویی وزارت خزانه داری ایالات متحده روند پیشنهادی عجولانه خود را برای نظارت بر طیف جدیدی از معاملات ارزهای دیجیتال کاهش می دهد.

روز پنجشنبه ، شبکه اجرای جرایم مالی خزانه داری ، یا FinCEN ، اعلام کرد که در پاسخ به قانونی که در ابتدا دو روز قبل از کریسمس و کمتر از یک ماه قبل از شروع کار دولت جدید اعلام شده بود ، پنجره نظرات را گسترش می دهد.

این قانون در ابتدا سعی داشت آستانه های جدیدی را برای تجارت خدمات پولی ثبت شده یعنی مبادلات ارز دیجیتال، اضافه کند که با کیف پول های خود میزبان معامله می کند و فقط با کلیدهای آنها قابل شناسایی است. این پیشنهاد باعث ایجاد هیاهویی در جامعه ارزهای دیجیتال شد که آن را نقض اصول معاملات همتا به همتا قوانین رویه ناظر بر مقررات نظارتی ایالات متحده می دانست.

توسعه امروز نمایانگر یک پیروزی بزرگ برای صنعت ارز دیجیتال است. FinCEN در یک اکانت رسمی و اداری گفت:

 «FinCEN از پاسخ های قوی که قبلاً توسط مفسران ارائه شده قدردانی می کند و بیش از 7500 نظر ارسال شده در طول دوره نظرات اصلی NPRM را بررسی کرده است».

با آمدن جو بایدن که تنها چند روز دیگر به آن مانده است ، مجموعه ریاست خزانه داری احتمالاً شاهد تغییر اساسی خواهد بود.

به نظر می رسد FinCEN اعتبار ویژه ای به استدلال هایی مبنی بر وجود آستانه های مختلفی بین اعمال مقررات به سبک بانکی در معاملات نقدی دارد که در مقابل آستانه سطح معاملات خارجی برای مبادلات کیف پول ارز دیجیتال است.

در حال حاضر ، یک بانک وظیفه دارد هرگونه برداشت یا واریز بیش از 10 هزار دلار پول نقد را گزارش دهد. در همین حال ، قانون سفر حکم می کند که هر معامله ای بیش از 3000 دلار که به ایالات متحده وارد می شود یا از آن خارج می شود ، باید تحت قانون شناسایی اطلاعات مربوط به معامله گران قرار بگیرد.

پیوستن به آستانه های نظارت بر ارز دیجیتال پیشنهاد جدید دیگری از FinCEN بود که مستلزم افشای حساب های ارز دیجیتال خارج از کشور با بیش از 10 هزار دلار بود.