نوامبر 1399 ~ وبلاگ بازار الیتکس
۱ خرداد, ۱۴۰۱
ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

اولین صندوق تجارت بیت کوین ( ETF ) در آمریکای شمالی برای راه اندازی در کانادا تصویب شده است. انتظار می رود بیت کوین ETF ، یک صندوق سرمایه گذاری جایگزین ، در فهرست بورس اوراق بهادار تورنتو قرار بگیرد. با این تصویب ، ایالات متحده در تأیید ETF بیت کوین از کانادا عقب مانده است.

کمیسیون اوراق بهادار انتاریو روز پنجشنبه صندوق قابل معامله با بیت کوین (ETF) به نام Purpose Bitcoin ETF را تصویب کرد.

پرونده صندوق توضیح می دهد که «این ETF یک صندوق سرمایه گذاری جایگزین است که تمام دارایی های خود را در دارایی های طولانی مدت ارز دیجیتال بیت کوین سرمایه گذاری و نگهداری می کند».

مدیر صندوق Purpose Investments Inc، روز پنجشنبه تأیید کرد که توسط تنظیم کنندگان اوراق بهادار کانادا، راه اندازی Purpose Bitcoin ETF که به گفته این شرکت «اولین حضانت مستقیم بیت کوین (ETF) در جهان است»، ارزیابی و تایید شده است.

Purpose Investments یک شرکت مدیریت دارایی است که بیش از 10 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد، این شرکت توضیح داد:

«ETF اولین در جهان خواهد بود که مستقیماً روی بیت کوین بررسی شده از نظر فیزیکی سرمایه گذاری می کند، نه مشتقات آن که به سرمایه گذاران امکان دسترسی آسان و کارآمد به کلاس دارایی های در حال ظهور ارز دیجیتال را می دهد بدون خطر حضانت شخصی، در کیف پول دیجیتال».

Purpose Bitcoin ETF، به طور مشروط برای تجارت در بورس اوراق بهادار تورنتو (TSX) تأیید شده است ، با توجه به شرایط و الزامات لیست و اضافه شدن متمم های اضافی به طور مداوم.

سرمایه گذاران می توانند این واحدهای ای تی اف بیت کوین را در TSX از طریق کارگزاران یا نمایندگی های ثبت شده در محل اقامت خود خریداری و بفروشند.

این صندوق تعداد نامحدودی از واحدهای پوشش داده شده ارزی ETF دلار کانادایی (نماد علامت گذاری BTCC)، واحد پوشش داده شده غیر ارزی ETF دلار کانادایی (نماد علامت گذاری BTCC.B) و واحدهای پوشش داده شده غیر ارزی ETF با دلار آمریکا (نماد علامت گذاری BTCC.U) را ارائه می دهد.

Purpose Investments توضیح داد که دارایی های بیت کوین این صندوق، در سردخانه ها نگهداری می شود و شرکت Gemini Trust Company LLC به عنوان متولی و حضانت کننده فرعی و شرکت خدمات CIBC Mellon Global Securities، به عنوان مدیر صندوق نگهداری خدمت می کنند.

بسیاری از افراد در انجمن رمزنگاری از شنیدن این تأییدیه ای تی اف بیت کوین به وجد می آیند. شریک Synaptic Ventures ، Marc van در Chijs در توئیتر خود نوشت: «اولین بیت کوین ETF و آن در کانادا است. باور نکردنی است ، این واقعاً اتفاق می افتد».

کاربر توییتر Mags ، که پروفایل وی می گوید او در راه اندازی صندوق بیت کوین 3iq در TSX کمک کرده است، توضیح داد:

«ای تی اف بیت کوین با Grayscale’s GBTC و سایر صندوق های بسته بیت کوین درTSX (3iq’s QBTC و CI Galaxy’s BTCG.U) متفاوت است.  ETF ها واحدها را به طور مداوم صادر می کنند».

علاوه بر این ، وی خاطرنشان کرد: «در کانادا ، تنها راه نگه داشتن بیت کوین در حساب های RRSP ، TFSA و RESP ما از طریق صندوق های بیت کوین ذکر شده توسط TSX است و این به زودی برای تجارت ETF هم ایجاد می شود. ما در TFSA  سود بدون مالیات داریم. ایالات متحده دارای حساب های دارای مالیات مانند IRA یا 401k است که ETF واجد شرایط آنها است».

Gabor Gurbacs ، استراتژیست دارایی و مدیر دارایی دیجیتال در Vaneck و MVIS ، که شرکت او یک پیشنهاد ETF بیت کوین را در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ثبت کرده است ، نوشت:

«تبریک به تنظیم کنندگان کانادایی برای تأیید محصولات ETF بیت کوین. حرکتی بسیار معقول و مناسب برای بازارها ، سرمایه گذاران و تشکیل سرمایه. در عین حال ، من ناراحتم که می بینم ایالات متحده در تأیید Bitcoin ETP و به طور کلی تجارت دارایی های دیجیتال بسیار عقب است».

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

دارا خسروشاهی ، مدیرعامل اوبر ، در مصاحبه ای با CNBC’S Squawk Box گفت که این شرکت فناوری، آماده پذیرش بیت کوین به عنوان ابزاری برای پرداخت هزینه اشتراک و خدمات تحویل Uber Eat است.

خسروشاهی اظهار داشت که در صورت وجود منفعت و نیاز به این شرکت ، ارزهای دیجیتال را به عنوان روش پرداخت می پذیرند.

خسروشاهی گفت:

«دقیقاً همانطور که انواع ارزهای محلی را می پذیریم ، برای معامله نیز به ارز دیجیتال و یا بیت کوین نگاه خواهیم کرد. این برای تجارت خوب است ، برای رانندگان و مشتریان مواد غذایی ما خوب است ، بنابراین ما مطمئناً آن را بررسی خواهیم کرد و اگر منفعتی در آنجا وجود داشته باشد ، اگر نیازی به آنجا باشد ، آن را انجام خواهیم داد. ما فقط به عنوان بخشی از تبلیغات این کار را انجام نمی دهیم».

با این وجود خسروشاهی اظهار داشت که این شرکت در حال بررسی خرید بیت کوین برای ترازنامه شرکت خود نیست. او گفت:

«این مکالمه ای بود که اتفاق افتاد و به سرعت رد شد. ما می خواهیم پول نقد خود را ایمن نگه داریم. ما در تجارت های مشکوک و شبهه دار قرار نمی گیریم».

از دسامبر ، اوبر گزارش کرد که 5.65 میلیارد دلار پول نقد و معادل نقدی و 1.8 میلیارد دلار سرمایه گذاری کوتاه مدت دارد.

بیانیه شرکت Uber چند روز پس از اعلام 1.5 میلیارد دلار خرید بیت کوین توسط Elon Musk’s Tesla بود که به عنوان ترازنامه خود خریداری کرده بود و قصد دارد پذیرش ارز دیجیتال را به عنوان پرداخت محصولات خود آغاز کند.

شرکت هایی که بیت کوین را برای پول نقد شرکتی خود خریداری کرده اند ، استدلال می کنند که علی رغم نوسانات روزمره ارز دیجیتال ، ارزش ارز مجازی در بلند مدت افزایش یافته است و ادامه خواهد یافت.

مدافعانی مانند مایکل سایلور ، مدیرعامل MicroStrategy ، احساس می کنند که بیت کوین یک سرمایه گذاری سازنده تر از نگه داشتن مقدار زیادی پول نقد در ترازنامه است.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

با توجه به گزارشات، Twitter در حال بررسی امکان افزودن بیت کوین به ترازنامه خود است ، سهام این شرکت در 12 فوریه به بالاترین قیمت 52 هفته گذشته یعنی 73.18 دلار رسید. قبل از افزایش قیمت ، سهام در 9 فوریه با قیمت کمتر از 60 دلار معامله شد.

گزارش های احتمالی، خرید بیت کوین توییتر به دنبال اعلام تسلا مبنی بر خرید بیت کوین به ارزش 1.5 میلیارد دلار است. خرید تسلا باعث افزایش گمانه زنی ها می شود که شرکت های بزرگ بیشتری ممکن است از خودروساز الکتریکی برای افزودن بیت کوین به ذخایر خود پیروی کنند. در حال حاضر ، Mastercard اعلام کرده است که از ارزهای دیجیتال در شبکه پرداخت های خود پشتیبانی می کند.

همچنین ، در حالی که سهام Twitter به نظرات یکی از مدیران شرکت پاسخ مثبت داد ، مدیر عامل شرکت Jack Dorsey در حال ایجاد اعتماد توسعه بیت کوین بود. در یک توییت ، دورسی ، به عنوان یکی از طرفداران بیت کوین ، می گوید او و Jay Z هنرمند هیپ هاپ «500 بیت کوین به یک موقوفه جدید به نام Trust می دهند تا سرمایه بیت کوین را تأمین کند». به گفته دورسی ، کار این نهاد «در ابتدا به تیم های آفریقا و هند متمرکز خواهد شد».

در عین حال، یک تحلیلگر می گوید که افزایش ارزش سهام Twitter تعجب آور نیست.

Vladislav Utushkin ، تحلیلگر و مدیرعامل بانک TTM ، به news.Bitcoin.com می گوید که «پیگیری سایر شرکت ها فقط نیاز به زمان دارد». وی توضیح می دهد که «سرمایه گذاران به سوی ابزارها و سرمایه گذاری های جدید و بسیار سودآور جذب می شوند و بیت کوین یکی از این سرمایه گذاری هاست».

مدیر عامل شرکت توضیح می دهد:

«همه سرمایه گذارانی که زودتر بیت کوین خریداری کرده اند اکنون سود بیشتری کسب می کنند. سرمایه گذاری در بیت کوین برای Microstrategy تقریباً 300٪ بازده به همراه داشت. بازگشت سرمایه تسلا در 24 ساعت اول (پس از خرید بیت کوین) از 20٪ فراتر رفت. مطمئناً ، پس از تسلا ، تصمیمات سایر شرکتها نیز در سرمایه گذاری روی این  دارایی دیجیتال مثبت می شود ، سهام با رشد نسبت به رشد بالقوه سرمایه واکنش نشان می دهند».

ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

ارائه دهندگان خدمات بی سیم روسی MegaFon و Beeline پیشنهاد کردند کیف پول روبل دیجیتال در تلفن های هوشمند را به شماره تلفن کاربر پیوند دهند.

اپراتورهای اصلی شبکه تلفن همراه روسیه مانند MegaFon و Beeline در حال بررسی نحوه عملکرد روبل دیجیتال در دستگاه های تلفن همراه آنها هستند. طبق گزارش 16 فوریه آژانس خبری محلی Izvestia، Beeline و MegaFon پیشنهاد راه اندازی کیف پول های تلفن های هوشمند برای ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه را داده اند.

شرکت های مخابراتی همچنین خدمات دیگری مانند اتصال کیف پول دیجیتال به شماره تلفن مشتری را پیشنهاد داده اند. سخنگوی مگافون گفت که این به کاربران امکان می دهد روبل های دیجیتال را مستقیماً روی تلفن های هوشمند خود ذخیره کرده و همچنین ارز دیجیتال را با استفاده از دستگاه های هوشمند انتقال و یا پرداخت انجام دهند.

به گفته ایزوستیا، مگافون و بیلین هر دو در بحث روبل‌دیجیتال با بانک مرکزی روسیه فعالانه شرکت داشته اند.

نمایندگان شرکت ها گفتند:

«ما به جنبه های روبل دیجیتال مانند نگهداری کیف پول در دستگاه های هوشمند و همچنین امکان انجام معاملات پرداخت P2P بدون مشارکت واسطه های مالی، از جمله پشتیبانی از حالت آفلاین علاقه مند هستیم.»

اولگا اسکوروبوگاتووا، معاون اول رئیس کل بانک مرکزی روسیه، در اواخر سال 2020 ادعا کرد که کیف پول روبل‌دیجیتال از طریق یک سیستم عامل توسط بانک روسیه در دسترس خواهد بود.

بانک روسیه اولین مقاله مشاوره خود را درباره توسعه روبل‌دیجیتال در اکتبر سال 2020 منتشر کرد. این بانک گفت که کاربران می توانند از طریق کیف پول الکترونیکی و دستگاه های تلفن همراه خود، به صورت آنلاین و آفلاین به روبل دیجیتال دسترسی داشته باشند.

ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

پژوهش های دانشگاه کمبریج انگلستان با استفاده از یک ابزار محاسباتی نشان می دهد که استخراج بیتکوین سالانه 121 تراوات ساعت (TWh) برق مصرف می کند، به بیان دیگر مصرف برق بیتکوین از کل مصرف کشورهائی همچون آرژانتین (121 TWh)، هلند (108.8 TWh) و امارات متحده عربی (113.20 TWh) بیشتر است و به تدریج در حال نزدیک شدن به نروژ (122.20 TWh) است.

به گفته میشل راوچس، محقق مرکز مالی کمبریج، که با ایجاد ابزار آنلاین، اعداد و ارقام را اندازه گیری کرده است، با افزایش قیمت، مصرف انرژی نیز افزایش می یابد.

به دنبال اعلام تسلا مبنی بر اینکه حدود 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده و قصد دارد آن را به عنوان پرداخت در آینده بپذیرد، ارزش بیت کوین این هفته به رکورد 48000 دلار رسید. اما افزایش قیمت انگیزه بیشتری برای استخراج کنندگان بیت کوین برای راه اندازی هرچه بیشتر ماشین آلات فراهم می کند.

کارشناسان کریپتو الگوریتم به کار رفته در بیتکوین (PoW) را ناکارا ترین و ابتدائی ترین الگوریتم در میان تمامی رمزارزها قلمداد می کنند و مصرف نجومی برق و گرمازائی تجهیزات استخراج بیتکوین و تبعات منفی زیست محیطی آنرا فاجعه بار می دانند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

Dan Nathan ، بنیانگذار Risk Reversal Advisors و مشاور سرمایه‌گذاری می گوید که دولت ایالات متحده اجازه نخواهد داد شرکت هایی مانند Elon Musk’s Tesla بیت کوین را جایگزین دلار کنند. آنها «اجازه نمی دهند دلار از ارز ذخیره جهانی دور بماند»، که اگر شرکت های بزرگ به جای دلار در ترازنامه خود بیت کوین را جایگزین کنند ، این اتفاق می افتد.

دن ناتان هفته گذشته در مصاحبه ای با CNBC دیدگاه خود درباره آینده بیت کوین را ارائه داد. اظهارات وی به دنبال خبر سرمایه‌گذاری 1.5 میلیارد دلاری Elon Musk’s Tesla در بیت کوین و برنامه ریزی برای اجازه دادن به ارز دیجیتال به عنوان نوعی پرداخت برای محصولاتش در آینده نزدیک بود.

ناتان مدیر و بنیانگذار مشاوران معاملات خطرپذیر است که خدمات مشاوره ای را به بانک های سرمایه‌گذاری ، مشاوران سرمایه گذاری و شرکت های خصوصی ارائه می دهد. اواخر دهه 1990 و 2000 به عنوان معامله گر سهام و اختیار در شرکت های صندوق های سرمایه گذاری SAC ، Exis ، Cheyne Capital و در گروه مشتقات سهام مریل لینچ فعالیت می کرد.

وی بیان کرد، خزانه داری و دولت ایالات متحده اجازه نمی دهند عمل «جایگزینی دلار تا حدود زیادی با بیت کوین در شرکت ها» از کنترل خارج شود.

وقتی به طور خاص از ناتان پرسیده شد که تنظیم کنندگان برای جلوگیری از قرار دادن بیت کوین در ترازنامه خود توسط بنگاه های اقتصادی مانند شرکت تسلا باید چه کاری انجام دهند؟ او با عصبانیت گفت:

«آنها می توانند جهنم خارج از آن را تنظیم کنند. این کاری است که آنها می توانند انجام دهند».

وی افزود: «ما قبلاً چنین چیزی را تا حدودی دیده ایم». بنیانگذار مشاوران معاملات خطرپذیر تأیید کرد، «من فقط به شما می گویم» که آنها «اجازه نمی دهند دلار از ارز ذخیره جهان دور شود». با تأکید بر اینکه جایگزینی بیت کوین بجای دلار بطور فزاینده در شرکت های بزرگ، در این امر تاثیر زیادی دارد.

ناتان ادامه داد: «در حال حاضر ، ما کمی در حالت سرخوشی به سر می بریم» ، افزود که تسلا و بیت کوین به عنوان دو دارایی خطرپذیر که در شش ماه گذشته بیش از یک تریلیون دلار سود کسب کرده اند.

وی افزود: «همه این افراد ، كه برای هر دوی این موارد مبلغ زیادی پول در می آورند ، فقط این را می فهمند که باید نوعی جاذبه وجود داشته باشد که در برخی از مواقع تسخیر شود ، ولی من فکر می کنم که اگر هر دوی این دارایی ها با هم شروع به پایین آمدن کنند ، وضعیت دشواری بوجود می آید و تأثیر موجی که در بازارهای ارز ، بازارهای مالی و موارد دیگر مشاهده خواهیم کرد ، می تواند عالی باشد. هیچ کس در حال حاضر در مورد آن صحبت نمی کند. انگار دیگر هیچ مورد خطرپذیری در بیت کوین وجود ندارد».

به دنبال سرمایه گذاری بیت کوین توسط تسلا ، تحلیلگران پیش بینی می كنند كه سیل شركت ها نیز همین كار را انجام دهند و بیت کوین را در ترازنامه خود قرار دهند. شرکت Twitter، قبلاً گفته است كه هم به افزودن بیت کوین به عنوان ذخیره نقدی و هم به پرداخت حقوق به كارمندان و فروشندگان در ارز دیجیتال توجه كرده است.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

اندرو یانگ ، نامزد حزب دموکرات که برای دفتر شهردار نیویورک نامزد می شود ، تمایل خود را برای تبدیل شهر به کانون بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ابراز کرده است.

یانگ با افشای برنامه خود از طریق توییتر ، گفت:

«به عنوان شهردار NYC، من می خواهم شهر را به عنوان مرکزی برای BTC و سایر ارزهای دیجیتال تبدیل کنم» ، بیانیه ای که نظرات رمزنگاری توییتر را به خود جلب کرده است.

امروزه یافتن بیت کوین به عنوان موضوعی از کمپین های سیاسی در آمریکا غیر معمول نیست. ارز دیجیتال در انتخابات گذشته توسط بسیاری از سازمان ها تا حد زیادی پذیرفته شد و اولین ارز دیجیتال نیز اخیراً در یک کمپین آموزشی با حضور قانونگذاران اسپانیایی ارائه شد.

پذیرش بیت کوین در حال حاضر فراتر از پذیرش خرده فروشی است ، شرکتهای مهم در لیست عمومی از جمله MicroStrategy Incorporated ، Paypal Holdings و اخیراً Tesla، شروع به گرفتن موضع قاطع برای قرار دادن بیت کوین در ترازنامه های خود و در عملیات تجاری اصلی خود می کنند.

در حالی که هنوز بیت کوین با استقبال این دسته از سرمایه گذاران سازگار نیست ، مقامات دولتی از جمله شهردار شهر میامی، فرانسیس سوارز سیاست های خود را برای جذب بیشتر بیت کوین به عملیات شهر در پیش گرفته است. سوارز که معتقد است بیت کوین «بزرگترین داستان برای چند سال آینده» خواهد بود ، قرار است استراتژیهایی را اجرا کند که از طریق آن پذیرش بیت کوین می تواند جریان اصلی شهر میامی باشد.

از جمله راه هایی که سوارز برای دستیابی به این هدف امیدوار است ، این است که به کارمندان شهر خود فرصت دهد حقوق خود را با بیت کوین دریافت کنند. ثانیا ، این شهر هزینه های محلی و مالیاتی را که باید با بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال پرداخت شود در نظر می گیرد.

از طریق اقدامات شهردار سوارز ، میامی ممکن است اولین شهری باشد که صندوق ذخیره خزانه داری خود را در بیت کوین سرمایه گذاری می کند ، در حالی که روش های خاص دیگری را برای تشویق به تعامل مستقیم بیشتر شرکت های مستقر در رمزنگاری ایجاد می کند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

آمازون در حال برنامه ریزی برای راه اندازی یک پروژه ارز دیجیتال در مکزیک بوده است و در یک آگهی استخدام مشخص شده است که به دنبال مهندسان و توسعه دهندگان این بخش است.

در هر پست شغلی ، آمازون «به دنبال یک رهبر برای کمک به راه اندازی یک محصول جدید پرداخت، در مکزیک به عنوان اولین کشور در این زمینه است».

پرداخت جدید ارز دیجیتال ابتدا در مکزیک آغاز می شود و مشتریان را قادر می سازد ارز های فیات خود را به ارزهای دیجیتالی تبدیل کنند که سپس می توانند برای خرید کالاها و خدمات آنلاین مانند Prime Video از آنها استفاده کنند. این کار در اکتبر سال 2020 تهیه و سازماندهی شد ، اما اخیراً به روز شده است. استخدام های جدید، در بخش پرداخت های دیجیتال و نوظهور آمازون، (DEP) Amazon کار خواهند کرد.

آمازون قبلاً «آمازون سکه» را راه اندازی کرده است که می تواند برای دسترسی به موارد موجود در Appstore مانند جواهرات ، تقویت کننده ها و پاوربانک ها مورد استفاده قرار گیرد.

پروژه DEP آمازون در حالی انجام می شود که مدیرعامل آمازون جف بزوس اعلام کرده بود که او تا پایان سال 2021 کناره گیری خواهد کرد. در عوض ، بزوس رئیس اجرایی خواهد شد و اختیارات را به اندی جاسی ، که در حال حاضر مدیر اجرایی خدمات وب آمازون است ، می دهد.

اگرچه آمازون هنوز آزمایش پرداخت ارزهای دیجیتال را انجام نداده است و یا گزینه PayPal را ارائه نداده است ، اما ممکن است اقدامی در این راستا دور از ذهن نباشد ، زیرا بسیاری از شرکت ها برای کشف ارزهای دیجیتال بیشتر آمده اند.

پیش از این ، PayPal پرداخت های ارز دیجیتال را آغاز کرده بود. با استفاده از آن ، بیت کوین ، اتریوم ، بیت کوین کش و لایت کوین می توانند از اهرم استفاده کنند.

دان شولمن ، مدیر عامل PayPal فاش کرده است که راه اندازی خدمات ارزهای دیجیتال در بستر پرداخت به منظور تقویت تصویب ارزهای دیجیتال است. همچنین تلویحاً گفته شده است که وقتی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی بعداً وارد بازی شوند ، PayPal اطمینان حاصل می کند که شبکه پرداخت های آن با CBDC سازگار است.

ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

قیمت بیت کوین (BTC) ، اولین ارز دیجیتال با توجه به CoinMarketCap به رقم بالاترین قیمت همیشگی  (ATH)، 48،745.73 دلار رسیده است. این نقطه عطف جدید، بیت کوین را برای دستیابی به سرمایه بازار رقیق شده 1 تریلیون دلاری برای اولین بار در تاریخ نشان می دهد.

Diluted Market Cap معیاری است که حداکثر تعداد ممکن بیت کوین را که 21 میلیون است ، در نظر می گیرد. حداکثر میزان عرضه بیت کوین ، با ضرب در قیمت فعلی همیشگی بیت کوین ، ارزش بازار 1.02 تریلیون دلار را به نشان می دهد.

بیت کوین همچنان سرعت خود را به عنوان بزرگترین ارز دیجیتال بیشتر می کند. هم با قیمت خود در انتظار شکستن سطح روانی 50 هزار دلار است و هم با محدودیت بازار 883.15 میلیارد دلار در زمان نوشتن مقاله که حداکثر 61.4٪ سرمایه بازار جهانی ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهد.

ارز دیجیتال برتر طی هفته های گذشته روزهای خوبی را تجربه کرده است و در سال 2021 به نقاط عطف تاریخی رسیده است. جذابیت این سکه، توجه شرکت های اصلی وال استریت با شرکت سازنده وسایل نقلیه الکتریکی یعنی تسلا را جلب کرده است. تسلا اخیراً با خرید ارز دیجیتال به ارزش 1.5 میلیارد دلار به گروه دارندگان این ارز دیجیتال پیوست.

پذیرش و پشتیبانی از بیت کوین توسط تسلا به ویژه یک مورد تعیین کننده است ، زیرا ادعا می شود شرط شرکت به عنوان اقدامی برای کمک به خطرپذیری برای به دست آوردن دارایی توسط شرکت های عمومی شناخته شده است.

با وجود این پیشرفت های آشکار در بیت کوین ، این ارز دیجیتال پیشرو همچنان به عنوان یک دارایی سرمایه گذاری مناسب شناخته می شود که طبق گفته های تحلیلگران متعدد ، قیمت آن در سال های آینده سر به فلک خواهد کشید.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

هیأتی از کارشناسان در سازمان ملل متحد می گویند که کره شمالی 316 میلیون دلار ارز دیجیتال از حملات سایبری به صرافی های ارز دیجیتال و موسسات مالی جمع کرده است. این هیئت همچنین در مورد مشارکت کره شمالی در هک 281 میلیون دلاری صرافی ارز دیجیتال نیز تحقیق کرد.

هیئت کارشناسان سازمان ملل متحد پیش نویس گزارش بررسی اقدامات کره شمالی را به کمیته تحریم های کره شمالی شورای امنیت ارائه داده اند. Nikkei می گوید كه نسخه ای از سند را به دست آورده است و خاطرنشان می كند كه پس از بحث و بازنگری توسط كشورهای عضو هیئت مدیره شورا ، به اطلاع عموم خواهد رسید.

این گزارش تأکید می کند که «سرقت کل دارایی های مجازی کره شمالی از سال 2019 تا نوامبر 2020 تقریباً 316.4 میلیون دلار تخمین زده شده است». طبق این گزارش ، کره شمالی از حملات سایبری علیه موسسات مالی و صرافی های ارز دیجیتال برای تولید پول برای پشتیبانی از سلاح های کشتار جمعی و برنامه های موشکی بالستیک خود استفاده می کند.

علاوه بر این ، این هیئت نشان داد که فعالیت های مخرب سازمان اطلاعات کره شمالی به نام Reconnaissance General Bureau ، نهادی در لیست تحریم های سازمان ملل را بررسی کرده است. فعالیت های آن شامل «هدف قرار دادن دارایی های مجازی و ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی و حمله به شرکت های دفاعی» است.

کارشناسان سازمان ملل گفتند: «تجزیه و تحلیل اولیه ، بر اساس وکتورهای حمله و تلاش های بعدی برای پولشویی از عواید غیرقانونی ، به شدت ارتباط با جمهوری دموکراتیک کره جنوبی را نشان می دهد».

علاوه بر این ، این هیئت گفت در حال تحقیق در مورد هک ماه سپتامبر 2020 علیه صرافی ارز دیجیتال است که طی آن تقریباً 281 میلیون دلار ارز دیجیتال به سرقت رفته است. تجزیه و تحلیل داده های بلاکچین، نشان می دهد که این هک، با هک دوم در اکتبر سال 2020 که 23 میلیون دلار به سرقت رفته است، ارتباط دارد. اعتقاد بر این است که هک 281 میلیون دلاری مربوط به ارز دیجیتال Kucoin است.

این گزارش به طور خلاصه بیان می کند که چگونه کره شمالی با تبدیل ارزهای سرقت شده به پول های فیات مانند دلار آمریکا از طریق کارگزاران فرابورس (OTC) در چین ، به پولشویی ارز دیجیتال سرقت شده ادامه می دهد. در گزارش قبلی خود ، این هیت سازمان ملل متحد دریافت که کره شمالی از ژانویه 2017 تا اکتبر 2018، 571 میلیون دلار از هک صرافی‌های ارز دیجیتال و شرکت ها جمع کرده است.