دسامبر 1399 ~ وبلاگ بازار الیتکس
۱ خرداد, ۱۴۰۱
خانه ۱۳۹۹ اسفند
آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

مقامات ژاپنی در مجرم شناختن افرادی که فرار مالیاتی ارز دیجیتال دارند و مجرم مالیاتی هستند، تردیدی ندارند. دادگاهی در ایشیکاوا یکی از آنها را محکوم کرد ، مردی 56 ساله که قرار است یک سال در زندان به سر ببرد ، به علاوه 200000 دلار جریمه نقدی که باید پرداخت کند. طبق گفته Chunichi ، قاضی دادگاه منطقه كانازاوا، حیدجی ماتسودا ، كارمند اداری در ایشیكاوا ، را به دلیل نقض قانون مالیات بر درآمد، به یك سال زندان و بیش از 22 میلیون ین (200000 دلار) جریمه نقدی محكوم كرد.

قاضی به این نتیجه رسید که این مرد اظهارنامه مالیاتی دقیق را آگاهانه در مورد فعالیت تجاری بیت کوین خود ثبت نکرده است. از نظر اسناد دادگاه ، ماتسودا دوره 2017-2018 را اعلام نکرد.

بعلاوه ، دادگاه اظهار داشت كه این شخص، اطلاعات مربوط به موارد مالياتي خود را جعل كرده است زيرا وي ادعا كرده است كه فقط 1.2 ميليون ين (11000 دلار) سود بدست آورده است. در صورتی که ، وی درآمد کل 74 میلیون ین (678000 دلار) را دریافت کرد و هیچ مالیاتی را پرداخت نکرد. هنگامی که وکلای وی در جلسات دادرسی با ماتسودا مصاحبه کردند ، وی ادعا کرد که در محاسبه سود درآمدهای حاصل از ارز دیجیتال نا آگاهانه اشتباه کرده است. با این حال ، دادستان ها خلاف این اظهار داشتند. در حقیقت ، آنها معتقدند که این مرد 56 ساله «خودخواه و خودمحور» بود.

وکلای ماتسودا برای تبرعه کردن وی تلاش می کردند، زیرا آنها اظهار داشتند که این شخص دادخواستهایی را برای اصلاح موضوع و تنظیم صحیح اسناد مالیاتی ارسال کرده است. با این حال ، قاضی چنین پیشنهادی را رد کرد و به صدور حکم ادامه داد.

این پرونده حقوقی اولین پرونده در ژاپن است و ماتسودا را به اولین شخصی در سرزمین طلوع خورشید تبدیل می کند که به دلیل فرار مالیات بیت کوین محکوم شده است. مراحل قانونی از سال 2020 آغاز شد. در کشور آسیایی ، فعالیتهای مرتبط با رمزنگاری از جمله استخراج ، تجارت و سود وام تحت 55٪ مالیات قرار دارند.

ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

در تاریخ 12 مارس ، شرکت Microstrategy در لیست عمومی اعلام کرد که این شرکت 262 بیت کوین اضافی را به قیمت 15 میلیون دلار خریداری کرده است. مدیرعامل شرکت Michael Saylor، از کسب سکه ها در صبح جمعه به 623000 دنبال کننده خود در توییتر خبر داد.

در تاریخ 5 مارس ، Bitcoin.com گزارش داد که مایکرواستراتژی از 10 میلیون دلار پول نقد برای خرید 205 بیت کوین استفاده کرده است. در تاریخ 12 مارس ، مایکرواستراتژی اعلام کرد که یک خرید بیت کوین به ارزش 15 میلیون دلار در یک تشکیل پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار SEC))، فرم 8-K  کسب کرده است. پرونده 12 مارس SEC اقدام شرکت را برای خرید 262 بیت کوین توضیح می دهد.

در همین حال ، مایکل سایلور ، مدیرعامل مایکرواستراتژی ، صبح جمعه این خرید را از طریق توییتر فاش کرد. مشابه توییت های قبلی سایلور ، مدیرعامل شرکت توضیح داده است که مایکرواستراتژی چه مقدار بیت کوین و با چه قیمتی خریداری کرده است ، تعداد بیت کوینی که شرکت در حال حاضر در اختیار دارد و متوسط قیمتی که شرکت با استفاده از این استراتژی برای هر سکه پرداخت کرده است.

سیلور در ساعت 8:00 صبح توییت کرد:

مایکرواستراتژی 262 بیت کوین اضافی به مبلغ 15.0 میلیون دلار پول نقد با متوسط قیمت 57146 دلار برای هر بیت کوین خریداری کرده است. سیلور در توییتر خود نوشت. « از تاریخ 3/12/2021 ، 91326 بیت کوین به ارزش 2.211 میلیارد دلار با قیمت متوسط 24214 هر بیت کوین بدست آوردیم».

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

عدم اطمینان در مورد مقررات ارزهای دیجیتال در آفریقای جنوبی به حرکت شرکت های رمزنگاری داخلی این کشور به سمت کشورهایی که روابط دوستانه ای با ارز دیجیتال دارند، بیشتر دامن می زند.

همانطور که توسط بلومبرگ گزارش شده ، فعالیت کارآفرینان کشور ، به ویژه سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ، هیچ ثمری ندارد ، وضعیتی که رشد بالقوه را محدود می کند.

مدیر اجرایی Revix ، Sean Sanders، که شرکتش در حال بررسی انتقال مقر خود به انگلستان است ، گفت.وجود پلتفرم های تجارت ارز دیجیتال مانند Luno با دفتر مرکزی ثبت شده در انگلستان که یک امر معمول در این کشور است ، این ادعا را تایید می کند که مقامات آفریقای جنوبی «از نظر نظارتی در این صنعت، فوق العاده کند بوده اند و همین امر منجر به نگاه تجاری در سطح بین المللی می شود».او اضافه کرد:

«در یک محیط غیر نظارتی ، مشتری با شک و تردید به پلتفرم ما نگاه می کند و حق هم دارد».

کارآفرینان با بلومبرگ به اشتراک گذاشتند که عدم وجود مقررات مشخص همچنین مانع از ارتقاء خدمات کسب و کار از طریق پلتفرم های رسانه های اجتماعی از جمله فیسبوک و توییتر می شود ، وضعیتی که رشد را کاهش داده است.

علاوه بر این ، یک تقسیم بانکی در برخورد با ارائه دهندگان خدمات ارز دیجیتال در کشور وجود دارد. در حالی که موسساتی مانند Standard Bank Group Ltd. دسترسی نامحدود به کلیه خدمات آن را برای شرکتهای ارز دیجیتال فراهم می کنند ، نهادهایی مانند First National Bank هیچ ارتباط بانکی با صرافی های ارز مجازی یا بازرگانان ندارند.

Marius Reitz، رئیس Luno ، گفت: عدم وجود چارچوب نظارتی همچنین کار با حساب های بانکی را برای پلتفرم های ارز دیجیتال دشوار کرده است. «به نوبه خود ، این امر، خرید مشتریان با ارز فیات محلی خود را بسیار دشوار می کند».

وضعیت نظارتی در آفریقای جنوبی به همان اندازه نگران کننده است که در نیجریه ، بزرگترین بازار ارزهای دیجیتال در آفریقا. با ناتوانی دولت ها در پذیرش تغییر بعدی در نوآوری ها ، شرکت های نوظهور، یا در حال توسعه استراتژی هایی برای دور زدن مقررات نامطلوب تعیین شده توسط دولت مانند استفاده از معاملات همتا به همتا هستند و یا در حال انتقال مشاغل خود به جای دیگری هستند ، جایی که از آنها استقبال بیشتری شود.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

دومین مرد ثروتمند نروژ ، Kjell Inge Røkkes Aker یک شرکت رمزنگاری به نام Seetee راه اندازی کرده و مبلغ 500 میلیون کرون اولیه (60 میلیون دلار) از طریق این شرکت رمزنگاری ، سرمایه گذاری کرده است که اکنون حدود 1170 واحد از ارز دیجیتال را در اختیار دارد.

بر اساس گزارش ها ، آکر این حرکت را در نامه ای به سهامداران فاش کرد ، او این اقدام را این چنین توجیه می کند که در زمان مناسب، سود خوبی به همراه خواهد داشت. وجوه اولیه سرمایه گذاری شده فقط ابتدای کار است زیرا Seetee تصمیم دارد سرمایه گذاری بیشتری را هم در ارزهای دیجیتال و هم در سایر سرمایه گذاری های قابل قبول بلاکچین انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: «پول یک اختراع انسانی است ، یک ساخت اجتماعی است که فقط به این دلیل کارساز است که همه ما به آن اعتقاد داریم».

Seetee همچنین در استخراج بیت کوین مشارکت خواهد کرد ، با استفاده از منابع انرژی سبز به منظور ارتقا و ثبات و از بین بردن ترس از ادعای مصرف بیت کوین.

پذیرش نهادی بیت کوین اکنون در حال تبدیل شدن به یک جنبش جهانی است که از ایالات متحده آمریکا آغاز می شود و تا چین و اکنون نروژ آغاز می شود. شرکت ها به طور مداوم در جستجوی گزینه ای بهتر بجای نگه داشتن پول نقد هستند و اصلاح طلا در قیمت ، در مقایسه با بیت کوین ، موسسات را به دارایی دوم یعنی بیت کوین سوق می دهد. در حالی که هنوز از پتانسیل کامل بیت کوین رونمایی نشده است ، بسیاری از طرفداران آن معتقدند که ارز دیجیتال تازه شروع به کار کرده است و در حال افزایش است که ارزیابی قیمت آن را با چندین برابر افزایش می دهد ، زیرا افراد بیشتری این کلاس دارایی را قبول می کنند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

داده های جدید شرکت دارایی های دیجیتالی Bloqport نشان می دهد که 25 شرکت تجاری عمومی اکنون مجموعاً 178855 بیت کوین را در ترازنامه های خود به ارزش 9.6 میلیارد دلار نگهداری می کنند. این شرکت ها شامل Tesla Inc ، Microstrategy Inc ، Voyager Digital LTD ، Galaxy Digital Holdings ، Meitu و Square Inc و سایر موارد هستند.

جرقه بیت کوین در حالی بازگشت که ارز دیجیتال بالاتر از مرز 54000 دلار است و ارزش آن را به بالای 1 تریلیون دلار می رساند. بر طبق CoinMarketCap ، بیت کوین در 24 ساعت گذشته 9 درصد رشد داشته است و 54002 دلار معامله کرده است.

سرمایه گذاری های نهادی، نیروی محرکه قابل توجهی در پس اجرای بیت کوین بوده اند. زیرا شرکت های غول، در حال خرید بیت کوین هستند. به عنوان مثال ، چند روز پیش ، شرکت پیشرو هوش تجاری Microstrategy ، 205 بیت کوین به ارزش 10 میلیون دلار به سبد سهام خود اضافه کرد.

تحلیلگر بازار، Holger Zschaepitz، معتقد است که تقاضای بالای نهادی برای بیت کوین به دلیل ترس از کاهش ارزش دارایی ، در حال تقویت است و این درحالی است که دولت های جهانی همچنان کمک های مالی و انگیزشی کمی را که برای نجات اقتصاد آنها از اثرات جدی COVID-19 مورد نیاز است ، اتخاذ می کنند. به عنوان مثال ، دولت ایالات متحده اخیراً یک بسته کمکی و انگیزشی محرک COVID-19 به ارزش 1.9 تریلیون دلار تصویب کرده است و همین امر قیمت بیت کوین را از مرز 50000 دلار افزایش داده است.

بنابراین، بیت کوین به طور مداوم وضعیت خود را به عنوان یک محافظ تورم، تقویت می کند و منافع نهادی را حفظ می کند.

علاوه بر این ، رقابت شدید و نزدک آن با طلا برای داشتن یک دارایی امن همچنان ادامه دارد حتی اگر CoinMetrics اشاره کرده است که ارتباط آنها از اواخر سال 2020 ضعیف شده است. این شرکت دارایی ارز دیجیتال توضیح داد:

«بیت کوین از اواخر سال 2020 تقریباً هیچ ارتباطی با طلا نداشته است».

Mira Christanto ، محقق در MessariCrypto ، معتقد است که بیت کوین می تواند سرمایه بازار طلا را 10.67 تریلیون دلار تغییر دهد اگر به قیمت 550000 دلار برسد زیرا ارزش آن در 12 ماه گذشته 574٪ افزایش یافته است. همانطور که هزینه های انگیزشی و محرک و ترس از تورم افزایش می یابد ، زمان نشان خواهد داد که روند بیت کوین چگونه پیش خواهد رفت.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

شرکت جهانی استخراج ارز دیجیتال بلاکچینی Argo از برنامه های خود برای ایجاد یک مرکز استخراج در غرب تگزاس خبر داد.

شرکت استخراج ارز دیجیتال ، در بورس اوراق بهادار لندن ثبت شد که زمینی به مساحت 320 هکتار در غرب تگزاس را به دست آورده است که به شرکت امکان دسترسی به حداکثر 800 مگاوات برق را می دهد. این شرکت برنامه های خود را برای ساخت تأسیسات جدید استخراج معادل 200 مگاوات انرژی در 12 ماه آینده اعلام کرده است. این خرید نتیجه خرید آرگو از شرکت نیویورک DPN LLC است.

خرید زمین Argo در تگزاس نه تنها به شرکت امکان کنترل بیشتر بر روی عملیات استخراج خود را می دهد بلکه توانایی گسترش معنی دار ظرفیت استخراج خود را در مقیاس وسیع نیز می دهد. Peter Wall، مدیر عامل شرکت آرگو بلاکچین، گفت: «ما هم اکنون در مکانی که نوآوری در فناوری های جدید مورد تشویق قرار می گیرد ، به برخی از ارزان ترین انرژی های تجدید پذیر در سراسر جهان دسترسی داریم»

آرگو آخرین شرکت استخراج ارز دیجیتال است که به دنبال ساخت تأسیساتی در ایالت لون استار (تگزاس) است. در چند سال گذشته ، تعداد فزاینده ای از شرکت های استخراج ارز دیجیتال به این ایالت نقل مکان کرده اند که بخاطر برق ارزان‌قیمت این ایالت از انرژی باد و انرژی گاز طبیعی جذب شده اند.

این ایالت بیش از 33 گیگاوات ظرفیت انرژی باد دارد، بالاترین تعداد در ایالات متحده که عمدتا در غرب تگزاس واقع شده است. در سال 2019 ، غول استخراج ارز دیجیتال، Bitmain یک فروشگاه در Rockdale ، یک شهر کوچک در شرق تگزاس راه اندازی کرد. در همین سال ، شرکت رمزنگاری آلمان Northern Data AG ساخت آنچه را که بزرگترین مرکز استخراج بیت کوین در زمینی به مساحت 100 هکتار است ، آغاز کرد. سال گذشته ، استارت آپ استخراج بیت کوین Layer1، با پشتیبانی Peter Thiel، استخراج ارز دیجیتال را در تأسیسات غرب تگزاس خود آغاز کرد.

محیط نظارتی مناسب و برق ارزان از مهمترین عواملی است که تگزاس را به سرزمین جذاب جدید استخراج بیت کوین تبدیل می کند. وفور گاز طبیعی و رونق انرژی باد ، تگزاس را به یکی از جذاب ترین مکانها برای استخراج ارز دیجیتال تبدیل می کند. تگزاس در حال تبدیل شدن به یکی از حوزه های قضایی مورد علاقه در ایالات متحده برای نوآوری در بلاکچین و سرمایه گذاری است که به سایر ایالت های مورد علاقه ارز دیجیتال مانند آریزونا و وایومینگ پیوست.

اقدامات فعلی Argo در زمانی انجام می شود که شرکت استخراج ارز دیجیتال به شدت در زیرساخت های استخراج خود سرمایه گذاری می کند و این نشان می دهد که چرا تولید استخراج ارز دیجیتال آن به طور قابل توجهی افزایش یافته است. این شرکت اخیراً اعلام کرده است که در ماه گذشته نیز به یک سود بالای دیگر در استخراج ارز دیجیتال رسیده است. این شرکت در ماه فوریه 129 بیت کوین استخراج کرده در مقایسه با 93 بیت کوین در ژانویه. در پایان ماه فوریه ، این شرکت 599 بیت کوین در اختیار داشت.

در ماه فوریه ، درآمد استخراج این شرکت بالغ بر 6.04 میلیون دلار در مقایسه با 3.46 میلیون دلار در ژانویه 2021 بود. این شرکت اخیراً 4500 استخراج کننده Bitmain Antminer S19 و S19 اضافی را که از شرکت بلاکچین شبکه سلسیوس خریداری شده اند نصب کرده است. این شرکت همچنین اعلام کرد که از اول مارس 2021 ، پرداخت حقوق مدیرعامل خود را در بیت کوین و سایر کارمندان بصورت اختیاری با بیت کوین انجام می دهد.

ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

اداره درآمد داخلی ایالات متحده IRS ، روشن کرده است که سرمایه گذاران ارز دیجیتال که فقط دارایی های دیجیتال را با استفاده از ارز فیات خریداری کرده اند و در طی سال 2020 فروش نداشته اند ، نیازی به گزارش فعالیت های گفته شده ندارند.

خدمات درآمد داخلی ایالات متحده، بخش سوالات متداول خود را در مورد ارز دیجیتال، به روز کرده است تا سرمایه گذارانی را که فقط دارایی های دیجیتال را با ارز فیات خریداری کرده اند ، نیازی به گزارش معاملات خود تحت سوال «ارز مجازی» نداشته باشند.

در صفحه اول فرم اظهارنامه مالیات بر درآمد فردی شهروندان ایالات متحده یا فرم 1040 ، سوال می شود که آیا پاسخ دهنده «هرگونه سود مالی با هر ارز مجازی» را در طول سال 2020 دریافت ، فروش ، ارسال ، مبادله کرده یا به طریقی دیگر کسب کرده است.

به همین ترتیب ، فرم نشان می دهد افرادی که دارایی های دیجیتال را از هر روشی به دست آوردند ، بدون توجه به اینکه ارز مجازی با استفاده از دلار آمریکا یا شیلینگ کنیا خریداری شده است ، باید پاسخ بله به این سوال بدهند.

با این حال ، سوال پنج از اطلاعات متداول پرسش و پاسخ ارز دیجیتال IRS می پرسد که آیا فردی که «ارز مجازی را با ارز واقعی خریداری کرده و در طول سال هیچ معامله مجازی دیگری نداشته است» باید فعالیت های خود را در فرم 1040 گزارش کند. اکنون جواب حاکی است:

«اگر تنها معاملات شما با ارز مجازی در طول سال 2020 خرید ارز مجازی با ارز واقعی بوده است ، شما نیازی به پاسخ مثبت به سوال فرم 1040 ندارید».

بخش سوالات متداول جدید نشان می دهد كه سرمایه گذاران ارز دیجیتال نیازی به گزارش معاملات ندارند ، مشروط بر اینكه آنها به طور انحصاری ارز دیجیتال را با دلار آمریكا خریداری كرده باشند و معاملات ارز دیجیتال به ارز دیجیتال را انجام ندهند یا هیچ یك از دارایی های دیجیتال خود را به ارز فیات نفروخته باشند. برعکس ، اگر آنها ارز دیجیتال را با دارایی های دیجیتال دیگر خریداری کردند یا در طی سال 2020 هر یک از ارزهای دیجیتال خود را فروختند ، باید این معاملات را گزارش دهند.

در حالی که اداره درآمد داخلی ایالات متحده IRS تلاش کرده است تا در سالهای اخیر برای سرمایه گذاران ارز دیجیتال شفافیت بیشتری در مورد تعهدات خود در زمینه گزارش دهی ایجاد کند ، سرعت نوآوری در بخش ارزهای مجازی به این معنی است که تنظیم کننده ها معمولاً درگیر پیشرفت هستند.

ماه گذشته ، گزارشی كه توسط كتابخانه حقوقی كنگره تهیه و به سفارش Tom Emmer نماینده جمهوری خواهان تهیه شد ، خاطرنشان كرد كه فقط پنج كشور راهنمای مالیات را برای سهامداران ارزهای دیجیتال تعیین كرده اند. ایمر با تأکید بر ضرورت اعمال «مالیات» برای جلوگیری از بازدارندگی از نوآوری ، از سازمان امور مالیاتی خواست تا راهنمایی های واضحی برای سهامداران ارائه دهد.

ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

Kevin O’Leary ، ستاره شارک تانک ، معروف به آقای شگفت انگیز ، سرمایه گذاری در بیت کوین را آغاز کرده است. او که قبلاً ارز دیجیتال را «زباله» نامیده بود ، اکنون نظر خود را تغییر داده و معتقد است که ارزهای دیجیتال اینجا هستند تا بمانند. او همچنین به نوسانات بیت کوین عادت می کند و معتقد است که سرمایه گذاران نهادی مایلند نوسانات قیمت را حفظ کنند.

کوین اولری، سرمایه گذار و شخصیت تلویزیونی کانادایی نظر خود را درباره بیت کوین تغییر داده است. او قبلاً ارز دیجیتال را  «زباله و یک برگر غول پیکر بی ارزش» می خواند ، اما اکنون در بیت کوین سرمایه گذاری کرده و فکر می کند که این دیگر یک مد یا علاقه نیست.

وی هفته گذشته در مصاحبه ای با CNBC گفت: «من در واقع فکر می کنم ارزهای دیجیتال برای ماندن در اینجا هستند». «بیشتر افرادی که مایل به نگهداری آنها هستند ، از جمله موسسات طی 90 روز گذشته ، مایل به مقابله با نوسانات هستند». اولری توضیح داد:

«من مجذوب شدم. من سرمایه گذاری می کنم. من 3٪ سرمایه گذاریم را بین بین اتریوم و بیت کوین متعادل نگه دارم. نوسانات من را بیمار می کند اما من به آن عادت کرده ام».

آقای شگفت انگیز افزود: «و نهایتا ، من در حال فكر كردن درباره چگونگی سرمایه گذاری در زیرساخت استخراج بیت کوین هستم».

در مورد نوسانات بیت کوین ، اولری به اشتراک گذاشت: « با توجه به نوسانات ارزهای دیجیتال ، تصمیم اصلی که باید در وهله اول بگیرید این است که چه درصد از سهام خود را اختصاص دهید. برای من 5٪ حداکثر است».

شریک دیجیتال مورگان کریک ، Anthony Pompliano ، که سالها سعی در ترغیب اولری برای سرمایه گذاری در بیت کوین داشت ، به بیانیه تخصیص 5٪ ستاره کوسه تانک پاسخ داد:

«شما مرا از داشتن 50٪ منع می کنید و این را زباله نامیدید ، اما اکنون فکر می کنید 5٪ قابل قبول است. در نهایت، سرمایه گذاری شما به 50٪ خواهد رسید».

اولری پاسخ داد: «درست است ، من وقتی واقعیت ها تغییر می کنند تغییر می کنم». وی تأکید کرد:

«تنظیم کننده های کانادایی ، سوئیس و بسیاری دیگر 180٪ در بیت کوین نطارت دارند و آن را تنظیم و قانونی کردند. این یک تغییر دهنده بازی برای بسیاری از سرمایه گذاران از جمله من است».

اولری همیشه نگران کوتاه آمدن تنظیم کننده ها در مورد بیت کوین بود. با این وجود ، او گفت که اگر ETF بیت کوین تأیید شود ، مایل است 5 درصد از سهام خود را در آن قرار دهد. اخیراً ، تنظیم کننده اوراق بهادار کانادا دو ETF بیت کوین را تأیید کرده است.

ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

یک گزارش منطقه ای از چین نشان می دهد که تولیدکنندگان لوازم استخراج بیت کوین از زمان افزایش سرسام آور قیمت دارایی رمزنگاری پیشرو ، شاهد افزایش گسترده تقاضا بوده اند. شرکت هایی مانند Canaan Creative سفارشات لوازم استخراج ارز دیجیتال را به اندازه قابل توجهی ثبت کرده اند در حالی که شرکت های دیگری مانند Bitmain، دستگاه هایشان را کاملاً فروخته اند.

قیمت بیت کوین در ماه فوریه به طور قابل توجهی افزایش یافته است و این در بخش استخراج بیت کوین تاثیر زیادی داشته است. روز جمعه ، هش ریت شبکه بیت کوین در بالای محدوده 150exahash (EH / s) قرار گرفت و 21 استخر برای هدایت هش ریت در بلاکچین وجود دارد.

در روز یکشنبه ، 21 فوریه 2021 ، قیمت بیت کوین با بالاترین سطح تاریخی به 58354 دلار در هر واحد رسید ، اما از آن زمان به بعد کاهش یافته است. قیمت هر بیت کوین در زمان انتشار این گزارش جمعه بعد از ظهر در حدود 47 هزار دلار بود.

روز پنجشنبه ، یک گزارش منطقه ای از چین نشان می دهد که مشاغل تولیدی دستگاه های استخراج ارز دیجیتال چینی تقاضای زیادی برای محصولات دارند. Yin Yeping، همکار چین در گلوبال تایمز ، تأکید می کند که «سازندگان ماشین های استخراج ارز دیجیتال، در حال مشاهده افزایش تقاضا هستند».

این گزارش خاطر نشان می کند که اخبار اوراق بهادار شانگهای نشان داد سهام شرکت Canaan Creative امسال 318٪ جهش داشته است. علاوه بر این ، سهام شرکت Ebang و Ebon International  82٪ رشد داشتند.

گزارش یپینگ همچنین می گوید که شرکت کنان نشان داده است که «از سال گذشته جهش سفارشات» داشته است. آسیای میانه و آمریکای شمالی دو منطقه ای بودند که بیشترین تقاضا برای دستگاه های استخراج را داشتند.

روز سه شنبه ، کنان به نشریه منطقه ای گفت كه از قبل هم از طریق Core Scientific و هم از Hive Blockchain سفارشات قبلی گرفته است. Canaan، 6400 دستگاه استخراج ASIC به Hive و 6000 دستگاه استخراج ارز دیجیتال به Core Scientific ارائه خواهد داد.

به گفته کنان ، 100000 واحد توسط مشتریان از آمریکای شمالی در سال جاری پیش سفارش شده است و شرکت ادعا می کند که پیش پرداخت های 200 میلیون دلاری را دریافت کرده است. یپینگ همچنین تأکید می کند که Bitmain، محصولات خود را بطور کامل فروخته است و «محصولات جدید هنوز در دسترس نیستند».

لوازم استخراج ASIC شرکت Innosilicon به طور کامل فروخته شده است و پورتال وب Ebang می گوید مشتریان باید قبل از سفارشات خود، تحقیق کنند. سایت Ebang همچنین یادآوری می کند که تحویل محموله ها «3 تا 3.5 ماه پس از پرداخت» است.

ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

صرافی ارز دیجیتال فیلیپین Pdax اخیراً دچار یک نقص فنی پرهزینه شد. مشکلی که منجر به معامله بیت کوین با 300000 پزوی فیلیپین (حدود 6000 دلار) شد، یعنی تخفیف 88٪ نسبت به قیمت فعلی آن.

اخبار محلی Bitpinas گزارش داد ، برخی از کاربران موفق به خرید با این قیمت های مضحکانه پایین شدند و به سرعت بیت کوین را از کیف پول های خود خارج کردند. مقدار واقعی بیت کوین فروخته شده در 6000 دلار قیمت واگذاری مشخص نیست.

با این حال ، صرافی ارز دیجیتال فیلیپین ،Pdax ، اکنون خواستار آن است که کاربران، بیت کوین خریداری شده خود را پس دهند در غیر این صورت با اقدامات قانونی روبرو شوند. به همین دلیل صرافی حساب چندین مشتری خود را قفل کرد. اما این معامله گران هیچ یک از آن بیت کوین ها را نداشتند.

یکی از معامله گران گفت:

«تقریباً پس از 24 ساعت ، آنها برای من نامه ای تقاضا و پیامک فرستادند و از من خواستند که بیت کوین را پس بدهم ، در غیر این صورت ممکن است مجبور به اقدامات قانونی علیه من شوند». او گفت که با قیمت پایین خرید کرده و مطمئن بوده است که در هنگام خرید هیچ یک از قوانین این پلتفرم را نقض نکرده است.

Rafael Padilla، وكیل یكی از كاربران Pdax كه از وی خواسته شد تا بیت کوین را بازگرداند و حسابهایش قفل شده است ، گفت:

«معامله تجاری مشتری ما طبق قوانین قابل اجرا ، موارد تصمیم گیری شده و البته مطابق با شرایط و قوانین Pdax / توافق نامه کاربر، مشروع بود».

به گفته پادیلا ، «Pdax تصمیم گرفته است حساب های کاربران را قفل کند زیرا نمی تواند معاملات را یک طرفه معکوس کند و وجوه فروخته شده را بازگرداند».

از حدود 16 فوریه این صرافی دچار خسارات زیادی شد ، که علت آن «سطح بی سابقه تجارت و نوسانات» بود. در بیانیه رسمی Nichel Gaba ، مدیر اجرایی Pdax ادعا می شود که 95٪ حساب ها بازیابی شده اند، اما گفته می شود که هنوز هم حساب های چندین کاربر قفل شده است.

در 23 فوریه ، گبا در یک کنفرانس مطبوعاتی مجازی گفت:

«این بسیار قابل درک است که بسیاری از کاربران از اینکه توانسته اند آنچه را که تصور می کردند سفارش بیت کوین است با و قیمت بسیار پایین خریداری کنند، و الان متوجه این اشتباه شوند ناراحت خواهند شد. اما متأسفانه بیت کوین های اساسی هرگز در اختیار صرافی ها نبودند ، بنابراین متأسفانه هیچ وقت چیزی برای خرید یا فروش در آنجا وجود ندارد».