ژانویه 1400 ~ وبلاگ بازار الیتکس
۱ خرداد, ۱۴۰۱
خانه ۱۴۰۰ فروردین
آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

گزارش های موسسه Glassnode نشان می دهد که در کمتر از 10 دقیقه پس از سقوط 20 درصدی قیمت بیتکوین، در معاملات بازار بیتکوین ، نزدیک به 21000 بیتکوین معادل با 1.2 میلیارد دلار بیتکوین از صرافی بایننس منتقل شده است.

سقوط بازار بیتکوین پس از آن رخ داد که روز یکشنبه توئیتی تایید نشده خبری مبنی بر اعمال سختگیری های فزاینده و گسترش مبارزه با فعالیت های پولشوئی در شبکه بیتکوین از سوی دولت آمریکا، منتشر کرده بود.

در این توییت ادعا شده بود که خزانه داری ایالات متحده قصد دارد چندین موسسه مالی را در ارتباط با پولشویی با استفاده از ارزهای رمزپایه متهم کند. در عرض یک ساعت پس از انتشار این پیام، بیت کوین در یک سراشیبی سقوط قرار گرفت و آلت کوین ها نیز به تبع آن، قرمز شدند.

به طور کلی، این توییت 288 میلیارد دلار از بازار ارزهای رمزنگاری شده را از بین برد.

لکس مسکوفسکی، که نمودار را به اشتراک گذاشته بود، از Binance نظر رسمی خواست، اما هیچ نماینده ای به این درخواست پاسخ نداد.

ویلی وو تاجر رمزنگاری نیز در مورد افت روز گذشته بیت کوین اظهار نظر کرد. او به اشتراک گذاشت که این سقوط به دلیل کاهش عمده نرخ هش بیت کوین در چین رخ داده است که بزرگترین میزان از سال 2017 است.

وی همچنین در توییت خود نوشت که طبق نمودار گلاسنود ، 9000 بیت کوین قبل از وقوع سقوط به Binance منتقل شده بودند و پس از سقوط قیمت، 20700 بیتکوین در طی یک ساعت خارج شد. وی فرض کرد که هر دو انتقال ممکن است توسط یک نهنگ انجام شده باشد.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

مدتهاست که مشخص شده است که Hester Peirce ، مسئول کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) دوستدار ارزهای دیجیتال است. پیرس اکنون یک پیشنهاد اصلاح شده را ارائه داد که ایده قانون بندر امن برای پروژه های ارزهای دیجیتال را شناور می کند.

پیرس ، که به دلیل نقش فعالش در تلاش برای ایجاد بلاکچین بیشتر و نوآوری رمزنگاری به نام «مادر رمزنگاری» نیز شناخته می شود ، اولین بار این پیشنهاد را در فوریه سال 2020 منتشر کرد.

معضل بزرگی که کارآفرینان بلاکچین باید در نظر بگیرند این است که آیا پیشنهاد توکن آنها مغایر با قوانین کمیسیون  اوراق بهادار ایالات متحده است یا خیر. از این رو کمیسر پیرس راه حلی را ارائه داده است که برای ارائه رهنمود واضح تر برای توسعه دهندگان بلاکچین طراحی شده است به گونه ای که مانعی برای نوآوری در فناوری نباشد. برای مبتدیان ، او یک « مهلت سه ماهه تشویقی» پیشنهاد می کند که در آن توسعه دهندگان بلاکچین باید ثابت کنند که شبکه آنها چقدر غیرمتمرکز است و آیا توکن که آنها ارائه می دهند دارای امنیت است.

Hester Peirce در طرح بندر امن خود ، سه تغییر اصلاح شده را پیشنهاد داده است:

اول از همه ، برای اطمینان از محافظت کامل از سرمایه گذاران ، پیرس پیشنهاد کرده است که ناشران توکن در مورد پروژه های خود به صورت نیمه ساله یک به روزرسانی را برای SEC انجام دهند تا از شفافیت کامل در مورد روند توسعه اطمینان حاصل کنند. همچنین یک Block Explorer مورد نیاز است تا عموم مردم بتوانند معاملات موجود در بلاکچین را مشاهده کنند.

دوم از همه ، گزارش خروج به پیشنهاد بندرگاه امن او اضافه شده است تا با هرگونه عدم اطمینان قانونی که ممکن است در پایان سه ساله باشد ، مقابله کند. از طریق گزارش خروج ، یک مشاور بیرونی غیر متمرکز بودن پروژه مورد نظر را دوباره ارزیابی می کند. اگر اینگونه نباشد ، توکن صادر شده باید مطابق با قوانین اوراق بهادار باشد و تحت قانون کمیسیون اوراق بهادار از سال 1934 ثبت شود.

سرانجام ، پیرس نوشت:

الزامات گزارش خروج، در مورد آنچه که تحلیل خارج از مشاور باید در هنگام توضیح دادن دلیل غیرمتمرکز بودن شبکه به آن بپردازد را راهنمایی می کند. این بدان معناست که شورا باید تعیین کند که آیا ناشر توکن روی قیمت توکن تأثیر دارد یا خیر و آیا اطلاعات داخلی می تواند بر دیدگاه سرمایه گذاران در مورد توکن تأثیر بگذارد.

پیرس بر نیاز به وضوح نظارتی در صنعت ارزهای دیجیتال و بلاکچین تأکید کرد. وی طرفداری کرد که این زمان مناسب برای ارزیابی مجدد چگونگی اصلاح سیاست ها است «به منظور پاسخگویی به این فناوری جدید» ، به ویژه هنگامی که نزدیک زمان تأیید رئیس جدید SEC است. در حال حاضر ، Gary Gensler منتظر تأیید ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار است. گنسلر توسط رئیس جمهور بایدن برای ریاست SEC انتخاب شد و تأیید وی برای نقش رئیس برای صنعت ارزهای دیجیتال قابل توجه خواهد بود ، زیرا وی به دلیل سابقه قبلی خود در بلاکچین شناخته شده است.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

از آنجا که بسیاری از ارزهای دیجیتال در لیست مستقیم  صرافی Coinbase با خیزش و افزایش قیمت شدیدی مواجه شده اند ، David Shwartz ، مدیر ارشد فناوری Ripple اظهار داشته است که سرمایه گذاران باید برخی از دارایی های دیجیتال خود را بفروشند ، به ویژه اگر آنها مقدار قابل توجهی داشته باشند.

«اگر مقدار زیادی ارز دیجیتال دارید که زندگی شما را تغییر می دهد ، لطفاً کمی وقت بگذارید تا فروش مقداری را جدی بگیرید تا خطر ریسک خود را کاهش دهید».

وی با این حال تصریح کرد که این نوعی پیش بینی نحوه عملکرد بازار نیست. این یک هفته عظیم برای صنعت ارزهای دیجیتال بوده است ، زیرا بسیاری از آلتکوین و بیت کوین با اعلام لیست صرافی Coinbase به اوج جدیدی رسیده اند. شوارتز اظهار داشت « صرافی Coinbase در شرف آغاز معاملات با سقف بازار حدود 65 میلیارد دلار است».

شوارتز ادامه داد که به زودی خواسته های «استراتژی های واقعی ارزهای دیجیتال» از طریق موسسات مالی وجود دارد.

اگرچه شوارتز در حال حاضر به سرمایه گذاران توصیه می کند که برای به حداقل رساندن خطر ، برخی از دارایی های دیجیتال خود را بفروشند ، او قبلاً برای انحلال سهام اتریوم (ETH) خود قبل از اوج این ارز دیجیتال ابراز تأسف کرده  و پشیمان شده بود. در سال 2019 ، شوارتز به عنوان بخشی از «طرح تحقیرآمیز» 40000 اتر را با دلار به فروش رساند. این مقدار با ارزیابی فعلی اتر برابر با بیش از 9548000.00 است.

بسیاری از سرمایه گذاران نهادی شروع به شناسایی پتانسیل بیت کوین ، اتر و سایر ارزهای دیجیتال کرده اند و شروع به پیروی از رده پاهای MicroStrategy برای دستیابی به موقعیت با بیت کوین کرده اند. با رهبری MicroStrategy ، Square ، Tesla و Meitu که از این الگو پیروی کردند و بخشی از ذخیره خزانه خود را با ارز دیجیتال تأمین کردند و این باعث شده است که بیت کوین بالاتر برود.

بعد از از لیست Coinbase ، ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 6٪ افزایش یافته است. رکورد جدید آن بیش از 64500 دلار بوده است و در زمان نوشتن مقاله با 64،501.58 دلار معامله شده است.

با وجود این نقطه عطف ، بیت کوین به عنوان یک فناوری نوپا باقی مانده و بسیاری از مدیران صندوق حتی نگرانی خود را از حباب ارز دیجیتال ابراز کرده اند. طبق نظرسنجی انجام شده توسط بانک آمریکا و مشترک با فوربس ، 74٪ از مدیران صندوق فکر می کنند بیت کوین فقط یک حباب است ، در حالی که 16٪ این نظر را ندارند.

در حالی که بیت کوین از بسیاری از سرمایه گذاران خرده فروشی و سازمانی استفاده کرده است ، هنوز تعداد زیادی از افراد که به ارزش آن تردید دارند ، باقی مانده اند ، از آنجایی که این ارز دیجیتال همچنان یک کلاس دارایی ناپایدار است. با این وجود ، کارشناسان این صنعت تشخیص می دهند که بیت کوین به آرامی در حال بلوغ است و اشاره کرده اند که ارز دیجیتال هنوز به اوج ارزش خود نرسیده است.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

دادگاه بار دیگر رای به نفع Ripple صادر کرد و باعث ایجاد یک پیروزی ناچیز این شرکت fintech در در نبرد قانونی خود با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده شد.

در حکمی در روز جمعه ، قاضی Sarah Netburn  درخواست SEC برای دسترسی به سوابق مالی شخصی مدیران اصلی ریپل ، Chris Larsen  و Brad Garlinghouse  را رد کرد.

پیش از این یک شکایت اصلاح شده ادعا کرده بود که هر دو لارسن و گارلینگهاوس عمدا XRP را دستکاری کرده اند ، SEC درخواستی را به دادگاه ارسال کرده و خواستار دسترسی به اطلاعات بانکی خصوصی بنیانگذار Ripple ، کریس لارسن و مدیرعامل شرکت برد گارلینگهاوس است.

با این حال ، قاضی اکنون این درخواست را به بهانه اینکه «مربوط نبوده و متناسب با نیازهای پرونده نیستند» رد کرده است.

SEC حملات خود را علیه ریپل افزایش داده است. این آژانس در ماه دسامبر سال 2020 در یک دادخواست 1.3 میلیارد دلاری به دلیل ارائه اوراق بهادار دارایی دیجیتال ثبت نشده از طریق XRP ، از شرکت fintech و مدیران ارشد آن شکایت کرد.

در حال حاضر ، همه چیز برای ریپل خوشبینانه به نظر می رسد. نتیجه دادخواست برای کل صنعت ارزهای دیجیتال قابل توجه خواهد بود ، زیرا ممکن است به نحوه مشاهده و تنظیم سایر دارایی های دیجیتال توسط SEC در آینده تبدیل شود.

علی رغم فشارهای قانونی بر روی ریپل، این شرکت fintech به گسترش تجارت خود در خارج از کشور ادامه داده است ، حتی با همکاری با مرکز پرداخت های برون مرزی آسیا ، Tranglo ، همکاری جدیدی را نیز ایجاد کرده است.

از زمان دادخواست ، مدیرعامل شرکت ریپل ، برد گارلینگ هاوس گزارش داده است که این شرکت حداقل 20 موسسه مالی جدید را به عنوان مشتری امضا کرده است.

ریپل بیشتر به دلیل ارائه خدمات پرداخت فرامرزی با استفاده از بلاکچین و دارایی های دیجیتال برای تسهیل معاملات شناخته شده است. XRP به عنوان ارز پل یا واسطه استفاده می شود. اخیراً ارز دیجیتال صعودی عمل کرده و طی یک دوره هفت روزه 111٪ افزایش یافته است.

در حال حاضر ، ریپل همچنین به دنبال همکاری با بانک های مرکزی برای کمک به آنها در زمینه اجرای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی CBDC است. این نسخه به صورت آزمایشی نسخه خصوصی XRP Ledger خود را به بانک های مرکزی برای راه اندازی CBDCs ارائه کرده است.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

بر اساس داده های جدید ، حجم تجارت بیت کوین همتا به همتا (P2P) در کنیا و غنا در Q1 سال 2021 افزایش یافت و دو کشور به ترتیب در رده های دوم و سوم قرار دارند. از طرف دیگر ، حجم معاملات در آفریقای جنوبی که در سال 2020 جایگاه دوم را به خود اختصاص داده بود ، با افت ناچیزی روبرو شد. در نتیجه ، آفریقای جنوبی اکنون به مقام چهارمی که داده ها نشان می دهد سقوط کرده است.

در همین حال ، یک گزارش افزایش میزان  معاملات کنیا و حجم P2P غنا را به تایید ضمنی ارزهای دیجیتال دو کشور نسبت داده است. به عنوان مثال ، این گزارش، راه اندازی «بخش قانونی نظارتی که اولویت شرکت های مبتنی بر بلاکچین از جمله راه اندازی ارزهای دیجیتال» از سوی بانک مرکزی غنا را نشان می دهد و آن را به عنوان یکی از عواملی که باعث افزایش حجم کشور شده است می داند.

P2P Bitcoin Trade Volumes Surge in Kenya and Ghana but Nigeria Still Dominates

این برخلاف وضعیت آفریقای جنوبی است که به گفته Chainalysis ، هشدارهای تنظیم کننده در مورد استفاده از ارز دیجیتال و سرمایه گذاری پس از سقوط Mirror Trading International ، بزرگترین کلاهبرداری بیت کوین در سال 2020 ، افزایش یافت. همانطور که در این گزارش توضیح داده شده است ، معاملات رمزنگاری در آفریقای جنوبی «تحت نظارت دقیق تری قرار گرفته اند ، با قوانین سختگیرانه تر از جمله مجوزهای اجباری و مالیات که باعث خروج سرمایه گذاران شده است».

این گزارش همچنین می افزاید: «تجارت بیت کوین در آفریقای جنوبی به طور موثری استقلال خود را از دست داده و این باعث کاهش جذابیت بازار برای سرمایه گذاران شده است».

در عین حال، داده ها نشان می دهد که به نظر می رسد حجم P2P در نیجریه توسط بخشنامه بانک مرکزی نیجریه (CBN) علیه نهادهای رمزنگاری که در 6 فوریه صادر شده است ، افزایش یافته است. همانطور که داده هایTulip  نشان می دهد ، حجم معاملات بیت کوین P2P نیجریه در 90 روز گذشته به حدود 100 میلیون دلار رسیده است. این رقم که تقریباً دو و نیم برابر بیشتر از رتبه دوم کنیا است ، نشان می دهد که اکنون کاربران بیشتری از بیت کوین از سیستم عامل های P2P استفاده می کنند.

در همین حال ، به نظر می رسد داده ها نشان می دهد که حجم معاملات P2P در بسیاری دیگر از کشورهای آفریقایی پس از مارس 2020 ، هنگامی که تعطیلی ها و اقدامات مقابله با همه گیری انجام شد ، افزایش یافت. از آن زمان ، بسیاری از کشورهای قاره شاهد رشد معاملات بیت کوین P2P خود بوده اند.

ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

بیت کوین، شتاب بیشتری به خود گرفته و یک بار دیگر از مرز 61 دلار گذشته است. بر اساس CoinMarketCap ، ارز دیجیتال برتر در زمان نوشتن این مقاله به 60500 دلار برگشت. این برانگیختگی قیمت همزمان شد با صحبت مدیرعامل تسلا ، ایلان ماسک که در توئیتر نوشت «خیلی زود به ماه می رود». همین امر باعث شده است تا بسیاری حدس بزنند که مدیر عامل تسلا به بیت کوین اشاره دارد.

ایلان ماسک تایید خود را برای بیت کوین نشان داده است. به عنوان مثال ، در ژانویه ، او اظهار داشت که هرگز شانس پرداخت در بیت کوین را رد نخواهد کرد. بعداً ، در فوریه ، شرکت تسلا با هدف ایجاد تنوع  بیشتر و به حداکثر رساندن بازده ، به ارزش 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرد.

اخیراً، طرفداری از بیت کوین ماسک ، کارل مارتین ، تحلیلگر رمزنگاری را واداشت که فاش کند که «ممکن است میلیاردها میلیاردر به فضای بیت کوین وارد شوند ، زیرا کارآفرینان بیشتری به دنبال آن هستند».

زمان نشان خواهد داد که چگونه سفر بیت کوین به ماه با سرمایه بازار 1.14 تریلیون دلار شکل می گیرد.

ارزش کلی فضای رمزنگاری به 2.06 تریلیون دلار رسیده است و در همین راستا Michael van de Poppe، تاجر بازار، به این حقیقت اشاره می کند که این بخش بزرگترین فرصت زندگی را فراهم می کند. او قبلاً اشاره کرده بود که رمزنگاری یک گام قابل توجه در دستیابی به ثروت بسیاری از مردم خواهد بود.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

شورای اطلاعات ملی، ظهور ارزهای دیجیتال را به عنوان یکی از مهمترین عواملی که در دهه های آینده به جهانی بدون رهبر و بی ثبات کمک می کند ، در نظر گرفته است. براساس متن ارائه شده از گزارش شورا که هر 4 سال یکبار منتشر می شود ، ارزهای فیات جهانی مانند دلار و یورو با تهدیدهای سیستم ها یا فناوری های جدید پولی روبرو خواهند شد.

همانطور که توسط بلومبرگ گزارش شده است ، شورای اطلاعات ملی معتقد است ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم و همچنین سایر عوامل از جمله هوش مصنوعی (AI)، تغییرات آب و هوایی و مسابقه فضایی امکان ایجاد تغییر در عرصه جهانی را دارند.

بر اساس این گزارش:

«ارزهای دیجیتال که به صورت خصوصی صادر می شوند ، می توانند با کاهش کنترل کشورها بر نرخ ارز ( مانند دلار و یورو ) و عرضه پول ، پیچیدگی هایی را در اعمال سیاست های پولی ایجاد کنند».

این گزارش همچنین بر تأثیر هوش مصنوعی و گسترش فناوری های دیجیتالی تأکید کرده است ، همه اینها تمایل به معرفی نوآوریهای غیر متعارف دارند که در را برای بازیگران دولتی و غیر دولتی برای «تأثیرگذاری بر جمعیت ، از جمله با تشدید دستکاری شناختی و دو قطبی شدن جامعه» باز می کند.

در نامه سالانه اخیرJamie Dimon ، مدیر اجرایی غول بانکداری آمریکا ، JPMorgan Chase & Co ارزهای دیجیتال را به عنوان بخشی از تهدید «رقابتی عظیم» صنعت بانکداری برجسته کرده است. به گفته او:

«برخی از مسائل جدی در حال ظهور است که باید خیلی سریع حل شود: رشد بانکداری سایه ، وضعیت قانونی و نظارتی ارزهای دیجیتال ، استفاده صحیح و نامناسب از داده های مالی ، خطرات عظیمی هستند.

در حالی که بیشترین تمرکز دیامون بر رشد fintech است ، او خواستار نظارتی گسترده تر بر کل اکوسیستم مالی و پولی است که بیت کوین و سایر altcoin ها به طور فزاینده ای بخشی از آن هستند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

شرکت Meitu ، یک شرکت توسعه دهنده اپلیکیشن چینی متخصص در زمینه ویرایش عکس و نرم افزار پردازش فیلم ، خرید دیگری از بیت کوین را اعلام کرده است.

این شرکت نرم افزاری چینی 175.6 بیت کوین اضافی به قیمت 10 میلیون دلار خریداری کرد که مجموع ذخیره بیت کوین خود را به بیش از 940 سکه رساند.

از ابتدای ماه مارس ، این شرکت 100 میلیون دلار در بیت کوین و اتر سرمایه گذاری کرده است و یکی از آخرین شرکت های بزرگ است که استراتژی سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال را اتخاذ کرده است.

این شرکت که جزو لیست بورس اوراق بهادار هنگ کنگ است ، همراه با بسیاری از شرکت های سازمانی مانند Square ، Tesla و MicroStrategy ، برای ایجاد تنوع در برنامه های تخصیص دارایی خود در طی همه گیر شدن ، به ارزهای دیجیتال روی آورده اند ، اقدامی که به رشد اقتصادی بیت کوین کمک زیادی کرده است. Meituهمچنین دارای اتر است و تقریباً به همان میزان در بیت کوین و اتریوم سرمایه گذاری کرده است.

این شرکت اظهار داشت که خریدهای ارز دیجیتال « برای سرمایه گذاران و سهامداران انگیزه ایجاد می کند که گروه دارای چشم انداز و عزم راسخ برای پذیرش تکامل فناوری» و آماده سازی برای «ورود به صنعت بلاکچین» است.

در حال حاضر، Meitu دارای 31000 اتریوم و 940 بیت کوین است.

پیش از این ، شرکت توسعه دهنده برنامه گفته بود که در نظر دارد فناوری بلاکچین را با استفاده از dapps مبتنی بر اتریوم در تجارت خود ادغام کند. اتریوم به سرعت در صنعت ارزهای دیجیتال مورد توجه قرار گرفته است و با بیشتر برنامه های غیرمتمرکز مالی ، شبکه بلاکچین را برای کار استفاده می کند.

با توجه به اینکه اتریوم اخیراً رکورد جدید 2150 دلار را در تاریخ ثبت کرده است ، سرمایه گذار میلیاردر Mark Cuban اظهار داشت که رشد اتریوم ممکن است در طولانی مدت بیت کوین را شکست دهد. او تسلط اتریوم را در طولانی مدت به لیست گسترده ای از قراردادهای هوشمند و الحاقاتی که در آن اجرا می شوند نسبت داد.

ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

قدیمی ترین بانک مرکزی جهان ، بانک مرکزی سوئد Riksbank ، نتایج پروژه آزمایشی خود را برای ارز دیجیتال بانک مرکزی پیشنهادی خود ، e-krona ، منتشر کرد.

طبق نتیجه گیری این گزارش ، سرعت کاهش استفاده از پول نقد در سوئد می تواند یک مشکل بالقوه باشد. به این ترتیب که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی می تواند همراه باشد در حالی که پرداخت های بدون پول نقد در حال افزایش است. بر اساس این گزارش: «ریکس بانک، برای آمادگی برای آینده ای كه هر روز تعداد كمتری از افراد به صورت نقدی پرداخت می كنند ، در حال بررسی احتمال صدور پول نقد دیجیتال است».

اگرچه جدول زمانی اولیه برای انتشار e-krona به صورت موقت در سال 2018 تعیین شده بود ، ریکس بانک بار دیگر مهلت را به تأخیر انداخت. بانک مرکزی سوئد فاش کرد که پروژه آزمایشی فعلی قبل از سال آینده آماده نخواهد شد و حتی پیشنهاد کرده است که این پروژه تا پایان سال 2026 تمدید شود.

Johanna Jeansson، اقتصاددان بلومبرگ ، به فورچون گفت: «انگیزه معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی ممکن است با بررسی سیاست گذاران تغییر کند. صرف معرفی مکمل پول نقد برای معاملات خرده فروشی ممکن است تفاوت چندانی در اقتصاد نداشته باشد. استفاده از CBDC عمده فروشی در معاملات مرزی این امکان را دارد که کارایی را افزایش دهد».

دولت های مختلف رویکردهای مختلفی را با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در پیش گرفته اند. از طرف دیگر ، فدرال رزرو ایالات متحده نیازی به صدور ارز دیجیتال نمی داند ، استراتژی که به نظر می رسد بانک مرکزی چین آن را اتخاذ کرده است.

Jerome Powell، رئیس فدرال رزرو اخیراً گفت که ایالات متحده به دنبال این است که به جای اولین بودن ، این کار را درست انجام دهد. این رویکرد محتاطانه نسبت به CBDC توسط بانک مرکزی اروپا ECB  نیز مشترک است. اخیراً رئیس بانک مرکزی اروپا اظهار داشت که تصمیم در مورد حرکت به جلو با یک پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی تا اواسط سال 2021 اعلام خواهد شد. وی گفت: «ما باید اطمینان حاصل کنیم که این کار را به درستی انجام می دهیم».

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

بانک مرکزی سریلانکا با افزایش حجم سود و معاملات بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به صورت محلی و جهانی ، اخطار هشدار دهنده ای در مورد خطرات مرتبط با ارز دیجیتال منتشر کرده است.

در اطلاعیه منتشر شده در روز جمعه ، «با توجه به سوالات اخیر در مورد استفاده از ارز مجازی در بازارهای بین المللی و داخلی ، بانک مرکزی سریلانکا (CBSL) مایل است مردم را از خطرات ناشی از سرمایه گذاری در ارزهای مجازی مطلع کند».

در توصیف ارز دیجیتال ، بانک مرکزی توضیح داد که ارزهای مجازی (VC) «معمولاً به عنوان ارزهای دیجیتال نیز شناخته می شوند» ، خاطرنشان کرد که ارزهای رایج شامل بیت کوین ، اتریوم و litecoin است. مقام پولی سریلانکا هشدار داد:

«هیچ محافظ نظارتی در رابطه با استفاده ، سرمایه گذاری یا معاملات در VC ها در سریلانکا وجود ندارد. بنابراین ، سرمایه گذاری یا استفاده از VC در سریلانکا خطرات قابل توجهی را به همراه دارد».

سپس بانک مرکزی برخی از ریسک هایی را که مرتبط با ارزهای دیجیتال می داند معرفی کرد. اولین مورد این است که «کاربران / سرمایه گذاران در صورت بروز هرگونه مشکل یا اختلاف در رابطه با کاربر یا معامله ، هیچگونه قانون یا رجوع قانونی ندارند».

در مرحله بعدی ، بانک مرکزی می گوید ارزهای دیجیتال «به دلیل وابستگی به حدس و گمان» بسیار بی ثبات هستند و سرمایه گذاران با «خطر ضرر و زیان زیاد» روبرو هستند. علاوه بر این ، مقام پولی ادعا کرد که «احتمال زیاد ارتباط VCs در تأمین مالی فعالیت های تروریستی و استفاده توسط مجرمان برای پولشویی محصولات جنایی وجود دارد».

بانک مرکزی سریلانکا همچنین به «نقض مقررات ارزی» اشاره کرد. از آنجا که ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی در صرافی ها معامله می شوند ، خرید آنها از خارج از کشور منجر به نقض مقررات ارزی می شود ، زیرا آنها از نظر قانون ارز شماره 12 2017 (FEA) به عنوان یک گروه سرمایه گذاری مجاز شناخته نشده اند.

علاوه بر این ، کارتهای انتقال الکترونیکی صندوق (EFTC) ، مانند دبیت کارتها و کارتهای اعتباری ، مجاز به استفاده برای پرداخت به ارز خارجی مربوط به معاملات ارز مجازی در کشور نیستند. بانک مرکزی نتیجه گرفت:

«بنابراین مردم نسبت به خطرات قابل توجه مالی ، عملیاتی ، حقوقی ، حمایت از مشتری و امنیت مرتبط با سرمایه گذاری در VC برای کاربران و همچنین اقتصاد هشدار داده می شوند».

این اولین بار نیست که بانک مرکزی سریلانکا به مردم در مورد خطرات مربوط به ارزهای دیجیتال هشدار می دهد. این بانک به همین ترتیب در آوریل 2018 اخطار رمزنگاری را منتشر کرد.

بانک مرکزی همچنین تأکید کرد که «هیچ مجوزی به هیچ نهاد یا شرکتی برای اجرای طرح های مربوط به VCs ، از جمله ارزهای دیجیتال داده نشده است و هیچ ICO ، عملیات استخراج یا مبادله ارز مجازی را مجاز نکرده است».