فوریه 1400 ~ وبلاگ بازار الیتکس
۱ خرداد, ۱۴۰۱
خانه ۱۴۰۰ اردیبهشت
آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

سی و پنج متخصص برای پیش بینی قیمت اتریوم گرد هم آمده اند. به طور متوسط ، آنها انتظار دارند قیمت اتر تا سال 2025 به 19،842 دلار برسد. اکثر اعضای هیئت مدیره می گویند اکنون زمان خرید اتریوم است.

«پیش بینی های Finder Cryptocurrency 2021» که روز دوشنبه به روز شد پیش بینی می کند قیمت اتر با توجه به 35 متخصص در پانل Finder Cryptocurrency تا سال 2025 نزدیک به 20 هزار دلار باشد. این گزارش می گوید:

«تا سال 2025 ، هیئت مدیره این پنل انتظار دارد که اتریوم به طور متوسط 19842 دلار برسد»

بیشترین پیش بینی از طرف مدیرعامل Bitbull Capital ، Sarah Bergstrand است که معتقد است قیمت اتر 100000 دلار تا سال 2025 خواهد بود. «به احتمال زیاد امسال شاهد بروزرسانی های عمده ای در شبکه اتریوم خواهیم بود و انتظار می رود اینها قیمت را بالاتر ببرند».

یکی از ناخوشایندترین پیش بینی ها توسط دانشیار دانشگاه UNSW، Elvira Sojli بود که پیش بینی کرد اتریوم در سال 2050 به فقط 1850 دلار برسد. این گزارش ادامه داد:

اکثر شرکت کنندگان در این پنل (59٪) می گویند اکنون زمان خرید اتریوم است ، در حالی که 28٪ می گویند باید دست نگه داشت و صبر کرد و 13٪ می گویند زمان فروش است. در مورد پیش بینی قیمت برای سال 2021 ، در این گزارش اشاره شده است که « اعضای این پنل پیش بینی می کنند که قیمت اتریوم تا پایان سال به طور متوسط 4512 دلار باشد. این نسبت به پیش بینی پایان سال دسامبر که 1335 دلار بود، 234 درصد افزایش داشته است».

یکی از بالاترین پیش بینی ها از سوی بنیانگذار و مدیر عامل YAP Global، Samantha Yap بود که خاطر نشان کرد قیمت اتر در پایان امسال 10 هزار دلار خواهد بود ، با تأکید بر اینکه «پس از اتخاذ انبوه بیت کوین ، اتریوم به عنوان ارز دیجیتال بعدی در لیست افراد قرار خواهد گرفت».

Paul Ennis ، مدرس و استادیار کالج دانشگاه دوبلین ، با همان پیش بینی 10000-دلار برای اتریوم در امسال ، «بحث می کند که اتریوم نسبت به بیت کوین بسیار کم ارزش است اما کاربردهای آن بسیار بیشتر از بیت کوین است».

Joel Kruger ، استراتژیست ارز دیجیتال گروه LMAX ، پیش بینی متوسط تری از 2000 دلار را ارائه داد. وی همچنین معتقد بود « اتریوم ، به عنوان قطب اصلی نوآوری در بلاکچین» است. وی توصیف کرد که «با ادامه استفاده از ارز دیجیتال ، بیشتر این نوآوری ها در اتریوم صورت می گیرد که انتظار داریم این یک ارزیابی بسیار بالاتر باشد».

اعضای این پنل شامل مدیر عامل Bitriver، ایگور رانتس. جوزف راچینسکی ، تکنسین تامسون رویترز ؛ Okcoin COO جیسون لاو ؛ سیمون پیترز ، تحلیلگر و مدیر ارشد حساب Etoo ؛ رئیس اقتصاددان Consensys ، لکس سوکولین ؛ مدیر عامل Coinmama ساگی باکشی؛ مدیر عامل Unocoin Sathvik Vishwanath؛ و جوش فریزر و بنیانگذار Origin Protocol بودند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

کوبا طی چند ماه گذشته و در جریان اجلاسهای سیاسی بالا ، به طور فعال در مورد امکان استفاده از ارزهای دیجیتال بحث کرده است. این بار رئیس جمهور جزیره کارائیب در مورد موضوع ارزهای مجازی در دستور کار اجلاس ، بار دیگر دارایی های ارز دیجیتال را مورد بحث قرار داد و در مورد امکان بررسی آن برای برنامه های اقتصادی آینده صحبت کرد.

به گفته Periodico Cubano ، Miguel Díaz-Canel در جریان یك اجلاس مجازی به فرمانداران منطقه ای و سیاستمداران درباره احتمال تصویب ارز دیجیتال آینده برای «سهولت» اقتصاد ملی گفت. وی می خواهد امکان اجرای چنین فناوریهای غیرمتمرکز و تأثیر آنها بر کشور را ارزیابی کند. جالب اینجاست که دیاز-کانل یک مهندس الکترونیک است.

اگرچه وی از ارائه بینش بیشتر در این مورد خودداری کرد ، رئیس جمهور کوبا قول داد شهروندان را از آخرین تحولات ارزیابی ارزهای مجازی خود آگاه سازد.

با این حال ، در طول جلسه ، دیاز-کانل بیشتر در مورد یک طرح ادعا شده مربوط به کلاهبرداری ارز دیجیتال صحبت کرد ، البته او از نام بردن این شرکت سایه دار خودداری کرد. رئیس جمهور همچنین در مورد خطرات کلاهبرداری دارایی دیجیتال برای کوبایی ها اظهار داشت:

«در چند وقت اخیر ، فعالیت های پولی توسط شرکت های فراملیتی انجام شده است که با استفاده از ارزهای دیجیتال طرح های سوداگرانه را توسعه می دهند و از طریق روش های جعلی و تقلبی، به حداکثر سود می رسند»

EFE از طریق دویچه وله گفت ، به عنوان مثال ، یک نماینده سرمایه گذاری قابل اعتماد در کوبا ، Ruslan Concepción، توسط مقامات کوبا به اتهام فعالیت های اقتصادی غیرقانونی دستگیر شد و همچنان در بازداشت است و منتظر محاکمه است.

در مورد منشأ این شرکت ساختگی اطلاعات عمده ای وجود ندارد ، زیرا بیشتر فعالیت های این شرکت، کوبایی ها را هدف قرار داده است. به طور کلی ، حزب سیاسی ایالتی ، حزب کمونیست کوبا (PCC) ، با صنعت ارز دیجیتال رابطه خوبی دارد ، اما هنوز هیچ رویکرد نزدیکی نداشته است.

همانطور که Bitcoin.com News در آوریل 2020 گزارش داد ، برخی از اعضای PCC پیشنهاد کردند که این کشور باید فعالیت خود را در حوزه ارز مجازی به عنوان «گزینه ای برای مقابله با بحران اقتصادی کنونی»، آغاز کند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

دولت مجارستان در بوداپست اقداماتی را با هدف ساده سازی مالیات و کاهش بار مالیاتی مشاغل و شهروندان پیش بینی کرده است. به عنوان بخشی از این بسته ، مجارستان قصد دارد مالیات دریافتی از سود سرمایه حاصل از معاملات ارزهای دیجیتال را کاهش دهد و انتظار دارد با این اقدام درآمد بودجه را افزایش دهد.

مجارها اکنون 30.5 درصد سود حاصل از معاملات ارزهای دیجیتال را پرداخت می کنند ، اما دولت آنها می خواهد نرخ مالیات را به 15 درصد کاهش دهد. هدف اصلی به حداقل رساندن فرار مالیاتی است ، اما پایین آمدن نرخ مالیات همچنین می تواند تجار و سرمایه گذاران ارز دیجیتال بیشتری را به کشور جذب کند. دولت مجارستان معتقد است که این امر «چندین میلیارد فورینت (forints)» از بودجه اضافی را ایجاد می کند.

کاهش مالیات ارز دیجیتال در یک فایل ویدیویی که توسط وزیر دارایی مجارستان Mihály Varga در فیسبوک ارسال شده است ، همراه با سایر اقدامات برای شروع اقتصاد کشور پس از بحران Covid-19 اعلام شد. این اقدامات به زودی به قانون گذاران مجارستان پیشنهاد خواهد شد. در صورت تصویب قانون جدید توسط پارلمان ، این تغییرات از سال 2022 اعمال می شود.

دیلی نیوز مجارستان گزارش داد ، وارگا همچنین نشان داد که دولت می خواهد مالیات حقوق و دستمزد را از ژوئیه آینده به 15 درصد کاهش دهد. در حال حاضر 15.5 درصد است اما کارفرمایان نیز موظفند سهم مشخصی از حقوق و دستمزد ، 1.5 درصد را به یک صندوق آموزشی اختصاص دهند. وزیر توضیح داد که سهم آموزش حرفه ای به مالیات حقوق و دستمزد اضافه می شود و سپس نرخ دو درصد کاهش می یابد. این تعدیل باید سالانه 250 میلیارد فورین (حدود 698 میلیون یورو) برای مشاغل صرفه جویی کند.

این سیاست های جدید مالیاتی همچنین می تواند 70000 شرکت انحصاری در مجارستان را تحت تأثیر قرار دهد ، زیرا این قانون انتخاب آنها را برای فرم های مالیاتی با نرخ ثابت یا یکجا تسهیل می کند. تحت آستانه های جدید واجد شرایط بودن «ده برابر حداقل دستمزد سالانه (50 برابر برای فعالیت های خرده فروشی)»، آنها از مالیات بر درآمد شخصی خود حداکثر تا نیمی از حداقل دستمزد معاف می شوند.

پیشنهاد مهم دیگر ، حذف مالیات بخشی است که اکنون مدیران صندوق سرمایه و بورس سهام ملزم به پرداخت آن هستند. از سال آینده انتظار می رود که کاهش مالیات، از فعالان بازار که به طور فعال در تلاش برای راه اندازی مجدد اقتصاد مجارستان پس از بیماری همه گیر شرکت دارند ، حمایت کند. گام دیگر با هدف کاهش هزینه های سربار این است که به تأمین کنندگان انرژی اجازه دهد برای پنج سال مالیاتی آینده ضرر خود را از سود قبل از مالیات کسر کنند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

رویترز گزارش داد با استناد به بیانیه مشترک سه نهاد صنعت چین، طی یک ممنوعیت رمزنگاری ، موسسات مالی و شرکت های پرداخت از ارائه خدمات با ارز رمزنگاری شده مانند ثبت نام، تجارت، تسویه حساب و تسویه حساب به مشتریان خود منع شدند.

همچنین انجمن ملی اینترنت چین، انجمن بانکی چین و انجمن پرداخت و تسویه حساب چین در این بیانیه اضافه کردند موسسات نباید خدمات پس انداز، اعتماد یا تعهد ارز رمزنگاری شده را ارائه دهند و همچنین محصول مالی مربوط به ارز رمزنگاری شده را صادر نکنند.

بر اساس این گزارش، نهادهای صنعت همچنین هشدار داده اند که “سوداگری” تجارت رمزنگاری است و “به طور جدی ایمنی اموال مردم را نقض می کند و نظم اقتصادی و مالی عادی را بر هم می زند.”

پیش از این، چین مبادلات رمزنگاری و عرضه اولیه سکه را ممنوع کرده است اما افراد را از داشتن مجموعه های رمزنگاری منع نکرده است.

بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و چند آلت کوین پس از این اخبار دچار ریزش شدند. BTC قبل از بازگشت به بازار از 45،500 دلار به زیر 43،000 دلار کاهش یافت. ETH تقریباً از 3،550 دلار به 3،291 دلار نزول کرد.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

سازمان مالیاتی محلی می تواند به زودی پس از اعلامیه ارسال شده به صرافی های ارز دیجیتال داخلی ، فراریان مالیاتی را که در آرژانتین تجارت ارزهای دیجیتال می کنند شکار کند. اداره درآمد عمومی فدرال (AFIP) به آنها دستور داد هر ماه معاملات مربوط به ارزهای مجازی را گزارش دهند.

طبق گفته Bae Negocios ، تنظیم کننده، «فرم 8126» را صادر کرده و آن را به هر صرافی های ارز دیجیتال فعال در کشور ارسال می کند تا مطابق با قانون جدید باشد. شرکت ها تا پانزدهم ماه بعد از ماه گزارش شده فرصت دارند تا فرم را پر کنند. در این گزارش آمده است که صرافی ها باید «لیستی از حساب هایی را که با آنها هریک از مشتریان را شناسایی می کنند ، گزارش دهند. ثبت نام ، لغو و تغییراتی که رخ می دهد. کل مبلغ درآمد ، هزینه و مانده ماهانه کیف پولها».

جالب اینجاست که Mercado Pago ، یک درگاه پرداخت داخلی که کاربران می توانند از آن برای خرید ارز دیجیتال هایی مانند بیت کوین (BTC) از طریق سیستم عامل های نظیر به نظیر (P2P) استفاده کنند ، مورد بررسی AFIP قرار خواهد گرفت.

این اقدام پس از درخواست بانک مرکزی آرژانتین (BCRA) در آوریل 2021 از بانک های داخلی اعلام شد تا اطلاعات مشتریان خود را که با بیت کوین معامله می کنند و هر نوع معامله دارایی دیجیتال را انجام می دهند ، به آنها ارسال کند.

این درخواست با هدف ارزیابی اینکه آیا بازار ارز دیجیتال «نیاز به مقررات حتی بزرگتر دارد یا نه» مورد نیاز است ، پیشنهاد می کند که مقامات آرژانتین در حال ارزیابی روش های تنظیم حوزه پول محلی مجازی باشند.

علیرغم احکام آینده در مورد نظارت در بین شرکتهای دارایی مجازی در آرژانتین ، این کشور همچنان علاقه بیشتری به چنین بازاری نشان می دهد.

Bitcoin.com News اخیراً گزارش داده است که اکثر آرژانتینی ها BTC ، بلکه استیبل کوین های مانند دای (DAI) ، سکه (USDC) و تتر (USDT) را نیز خریداری می کنند.

گزارش ذکر شده اشاره کرد که استیبل کوین ها در آرژانتین از سال 2019 به دلیل محدودیت خرید دلار آمریکا در این کشور شروع به کار می کند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

ویتنام در حال رفتن به سمت صنعت ارزهای دیجیتال است ، زیرا دولت اخیراً یک گروه تحقیقاتی را برای این منظور تعیین کرده است. وزارت دارایی ویتنام در حال بررسی عمیق ارزهای دیجیتال برای اهداف تنظیم شده است.

بر اساس ASEAN ، این وزارتخانه به دنبال جمع آوری داده های کافی است تا به روشنی ببیند که چگونه یک روند نظارتی در کشور ایجاد می شود. در این اعلامیه آمده است: این تحقیق در پی رونق ارزهای مجازی در سطح جهانی از نظر محبوبیت انجام شده است.

دولت معتقد است که حدود یک میلیون ویتنامی در حال حاضر از دارایی های دیجیتال استفاده می کنند و انتظارات با افزایش 30 برابری تا سال 2030 بسیار صعودی است.

ویتنام همچنین شاهد افزایش راه حل های بدون پول برای پرداخت ها مانند کدهای QR ، کیف پول های الکترونیکی و برنامه های تلفن همراه است. چنین تصویب فناوری پس از فشار دولت به نخست وزیر از سال 2017 ، که انتظار داشت معاملات نقدی را 90 درصد در سال 2020 کاهش دهد ، افزایش یافت.

این مطالعه بر روی موضوعات زیر متمرکز خواهد بود که در چهارچوب قانونی موجود در ایالات متحده ، ژاپن و اروپا متمرکز خواهد شد:

«برای درک صنعت ارز دیجیتال، برای تشخیص وجود ارزهای دیجیتال با اصلاح قانون فعلی، برای ایجاد مقررات شفاف ، قابل پیش بینی و کارآمد، برای ایجاد قانون پاسخگو در مورد تنوع بالای بازار، پیشنهاد ایجاد تنظیمات ساختاری با ایجاد مکانیزمی برای نظارت بر بازار ارزهای دیجیتال از طریق نهادهای نظارتی ماهر، توصیه ابزارها به این نهادهای نظارتی ، یعنی اختیارات صدور ، تعلیق یا لغو مجوزها ، تنظیم عملکردهای تجاری و گزارش فعالیتهای مشکوک».

با این حال ، امید کشور برای تنظیم فضای ارز دیجیتال با نگرانی های دولت در مورد جرایم مرتبط با رمزنگاری از جمله هک و کلاهبرداری سایبری همراه است.

این اطلاعیه به مورد Modern Tech استارت آپ داخلی اشاره دارد که از طریق پیشنهادات اولیه سکه (ICO) حدود 660 میلیون دلار از هزاران ویتنامی کلاهبرداری کرده است. این می افزاید:

«بنابراین ، اجرای یک دستگاه قانونی برای مدیریت و اداره دارایی های مجازی چالش فعلی ویتنام است. این همچنین محدودیت هایی را برای سوء استفاده از معاملات ارز دیجیتال تعیین می کند که نگرانی اصلی دولت است».

در زمان انتشار این خبر، ویتنام ارزهای دیجیتال را به عنوان وسیله قانونی پرداخت یا دارایی مشهود به رسمیت نمی شناسد. در واقع ، بانک دولتی ویتنام توکن بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال را غیرقانونی عنوان کرده است و افرادی که از آنها برای تجارت استفاده می کنند ممکن است تا 8،700 دلار جریمه و زندان محکوم شوند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

DBS ، بزرگترین بانک جنوب شرقی آسیا ، می گوید كه حجم معاملات ارزهای دیجیتال در صرافی آن 10 برابر رشد كرده و به حدود 30 تا 40 میلیون دلار رسیده است. مدیرعامل آن فاش کرده است که این بانک همچنین در حال همکاری با JPMorgan در یک سیستم حل و فصل بلاکچین است و قصد دارد اولین پیشنهاد توکن امنیتی خود را در سه ماهه دوم راه اندازی کند.

DBS، گروه خدمات مالی پیشرو که مقر اصلی آن در سنگاپور است، هفته گذشته در جریان جلسات توجیهی رسانه ها درباره عملکرد نتایج سود سه ماهه اول صرافی ارز دیجیتال خود صحبت کرد.

این بانک در دسامبر سال گذشته «صرافی دیجیتال» را راه اندازی کرد. مدیر عامل این بانک، Piyush Gupta توضیح داد ، «قابلیت صرافی ارز دیجیتال ما تقریباً شبیه Coinbase است». وی افزود که «تفاوت در این است که کوین بیس خرده فروشی گسترده ای در بازار است در حالی که ما با ارائه این پیشنهاد به سرمایه گذاران معتبر و طرف های اصلی نهاد خردمندانه عمل کرده ایم».

مدیر عامل DBS تأکید کرد:

«اعداد سه ماهه اول دلگرم کننده بوده است، 80 میلیون دلار دارایی تحت حمایت صرافی است ، حجم معاملات 10 برابر افزایش یافته و به 30 تا 40 میلیون دلار رسیده است». گوپتا ادامه داد: «ما 120 مشتری داریم که خط ارتباط صدها نفر دیگر هستند» ، افزود که «ما امیدواریم که در سه ماهه دوم اولین پیشنهاد توکن امنیتی را ارائه دهیم».

این بانک در ابتدای راه اندازی گفت: «صرافی دیجیتال DBS خدمات مبادله ای بین چهار ارز فیات (SGD ، USD ، HKD ، JPY) و چهار ارز دیجیتال تاسیس شده یعنی بیت کوین ، اتر ، بیت کوین کش و XRP را ارائه می دهد».

مدیر عامل DBS همچنین هفته گذشته توضیح داد که DBS یک شرکت فناوری با همکاری بانک سرمایه گذاری JPMorgan و Temasek ایجاد کرده است»« برای ایجاد یک بستر برای تغییر روش پرداخت های فرامرزی و تسویه حساب ها». وی توضیح داد که در حال حاضر «پرداختها و تسویه حسابهای فرامرزی با مشکل T + 2 محدود می شود» ، خاطرنشان کرد که «بلاکچین می تواند این پارادایم را تغییر دهد».

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

مقامات کره جنوبی حمله بزرگی را علیه صرافی رمزنگاری داخلی آغاز کرده اند که گفته می شود در کلاهبرداری بازاریابی چند سطحی میلیونی (MLM) نقش داشته است. پلیس پلتفرم V Global را به اجرای عملی غیرقانونی متهم می کند که گفته می شود صدها میلیون دلار از سرمایه گذاران سرقت کرده است.

به گفته Yonhap، پلیس برای انجام جستجو در 22 دارایی مرتبط با این صرافی رمزنگاری ، از جمله دفتر مرکزی مستقر در منطقه مالی گانگنام در سئول ، از دادگاه حکم گرفته است.

اگرچه رسانه های محلی از افشای هویت صرافی ارز دیجیتال توسط پلیس در مرحله اول خودداری کردند ، کاربران رسانه های اجتماعی شروع به شرط بندی خود در مورد V Global کردند که احتمالاً در این جریان درگیر است. در حقیقت ، Hanguk Kyungjae روز چهارشنبه خبر را تأیید کرد.

محققان درگیر در این پرونده معتقدند که مدیرعامل این شرکت که توسط رسانه ها به عنوان «Lee» شناخته می شود، می تواند ادعا کند «ارز دیجیتال را با استفاده از روش های بازاریابی چند سطح می فروشد».

گفته شد ، دادگاهی در سئول دستور داد كه دارایی های متعلق به این شركت به ارزش 214 میلیون دلار از زمان پخش این خبر در مطبوعات مسدود شود.

همانطور که در برنامه های فریب دهنده و کلاهبردار MLM معمول است ، مقامات گفتند که این عملیات به عنوان یک شرکت مادر صرافی ارز دیجیتال داخلی شناخته شده مانند Upbit با پیش فرض تضمین درآمد با بازده بالا برای کسانی که در این پلتفرم جعلی معاملات سرمایه گذاری می کنند ، ارائه می شود.

SBS گزارش می دهد که مدیر عامل شرکت و همدستانش به کلاهبرداری بیش از 40000 عضو از آگوست 2020 متهم شده اند.

در حال حاضر ، وب سایت V Global در نسخه دسک تاپ خود یک پیام خطای فنی را نشان می دهد که می گوید: «رفع این مشکلات ممکن است حدود 4 ساعت طول بکشد».

با این حال ، این پیام بیش از یک روز است که آنلاین است و وب سایت تلفن همراه آن اشاره کرده است که خطایی در سیستم های معامله مشاهده شده و در دست بررسی است.

کره جنوبی یک سیاست سختگیرانه برای تنظیم پروژه های بازاریابی چند سطح در کشور دارد و آنها توجه ویژه ای به نقشه های ساختگی MLM مربوط به رمزنگاری دارند. طبق این قانون ، شرکت هایی که از چنین تکنیک هایی برای تبلیغ محصولات استفاده می کنند باید قانون فروش خانه به خانه (Door-to-Door) را رعایت کنند و باید در کمیسیون تجارت عادلانه ثبت شوند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

Binance بزرگترین صرافی ارز رمزنگاری شده، روز دوشنبه موقتا برداشت ها را به حالت تعلیق درآورد. این شرکت در توییتر اعلام کرد که برداشت خود را متوقف کرده است، و سپس حدود نیم ساعت بعد گفت که آنها دوباره از سر گرفته شده اند.

Changpeng Zhao، بنیانگذار Binance که با CZ صحبت می کند، با ارسال پیام کوتاه گفت که “ما بعضی اوقات مجبور هستیم برخی کارهای تعمیر و نگهداری سیستم را انجام دهیم، بدون اینکه توضیح بیشتری در این باره بدهیم.”

اخلال در معاملات، در دنیای رمزنگاری نسبتاً رایج است. در زمانی که هزاران مشتری جدید به سیستم عامل هایی مانند Coinbase، Binance و Kraken سرازیر می شوند، هنوز هم، تکرر مشکلات باعث ایجاد سوالاتی در مورد ایمنی تجارت رمزنگاری شده است.

محبوبیت رمزنگاری و نوسانات بازار غیر قابل کنترل آن بیش از پیش مورد توجه بانکداران مرکزی و نهادهای نظارتی قرار گرفته است. هفته گذشته، اندرو بیلی، رئیس بانک انگلیس، هشدار جدی به کسانی که در ارزهای رمزپایه سرمایه گذاری می کنند، داد: “فقط درصورتی که بخواهید تمام پول خود را از دست بدهید، آنها را بخرید.”

ژائو در ماه فوریه به تلویزیون بلومبرگ گفت، Binance، که از آسیا اداره می شود، بیشتر از رکورد قبلی خود که در سال 2017 بود، بیش از 300000 ثبت نام کاربر در روز داشته است.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

پلیس ترکیه اکنون شش مظنون متصل به صرافی ارز دیجیتال Thodex را که به کلاهبرداری خروج (Exit Scam) متهم شده است ، روانه زندان کرده است. مقامات ترکیه و اینترپل جستجوی مدیرعامل صرافی را که قبل از بستن پلتفرم تجارت خود از کشور فرار کرده و مانع از برداشت وجوه مشتریان می شود ، گسترش داده اند.

رویترز روز پنجشنبه گزارش داد ، دادگاه ترکیه شش مظنون را در ارتباط با ارز دیجیتال Thodex که به کلاهبرداری خروج متهم شده است، زندانی کرد.

هفته گذشته پس از فرار مدیر عامل آن ، Faruk Fatih Ozer ، از این کشور به آلبانی ، معاملات صرافی ناگهانی متوقف شد. مشتریان شکایاتی را علیه صرافی مطرح کرده اند زیرا آنها نمی توانند به حساب خود وارد شوند و وجوه خود را برداشت کنند.

سخنگوی دادستانی آنادولو استانبول گفت که شش مظنون زندانی شامل برادر ، خواهر و کارمندان ارشد شرکت اوزر هستند و خاطرنشان کرد که آنها منتظر محاکمه هستند. دست کم 83 نفر طی هفته گذشته بازداشت شده اند اما بیشتر آنها آزاد شده اند. هفت نفر روز پنجشنبه با اقدامات کنترل قضایی آزاد شدند.

اینترپل به درخواست پلیس ترکیه اخطار قرمز برای مدیر عامل Thodex صادر کرده است. Suleyman Soylu وزیر کشور ترکیه این هفته در مصاحبه با NTV با اشاره به اینکه ترکیه برای جستجوی اوزر، به چهار کشور از جمله آلبانی، واحد اعزام کرده است، گفت:

وی مورد اخطار قرمز قرار گرفته و ما با بخش بزرگی از این کشورها توافق نامه های استرداد داریم. انشا الله او دستگیر و  به کشور بازگردانده خواهد شد.

در حالی که کاربران و رسانه ها ادعا کردند که اوزر با 2 میلیارد دلار اعتبار مشتری فرار کرده است ، وزیر سویلو گفت که مدارک این شرکت 108 میلیون دلار را نشان می دهد.

Thodex تنها صرافی ارز دیجیتال نیست که توسط مقامات ترکیه مورد بررسی قرار می گیرد. Verbitcoin نیز به طور ناگهانی معاملات را متوقف کرد و در حال حاضر به دلیل کلاهبرداری تحت بررسی است. در این هفته ، چهار نفر به عنوان بخشی از تحقیقات درباره Vebitcoin در انتظار محاکمه بودند.

بانک مرکزی ترکیه اخیراً استفاده از ارزهای دیجیتال را برای پرداخت ممنوع کرده است اما اعلام کرده که قصد ندارد آن را ممنوع کند. دولت اکنون در حال کار بر روی ایجاد یک چارچوب نظارتی برای ارزهای دیجیتال است.