مارس 1400 ~ وبلاگ بازار الیتکس
۱ خرداد, ۱۴۰۱
خانه ۱۴۰۰ خرداد
آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

رسانه های محلی گزارش دادند که دولت هند ممکن است ارز دیجیتال را به عنوان یک کلاس دارایی تحت اختیار هیئت بورس و اوراق بهادار هند (SEBI) تنظیم کند. علاوه بر این ، احتمالاً لایحه ارز دیجیتال در جلسه پارلمان موسمی ارائه می شود.

دولت هند هنوز لایحه ارز دیجیتال را ارائه نداده است. این، یک لایحه به دنبال ممنوعیت ارزهای دیجیتال است. با این حال ، گزارش هایی مبنی بر ارزیابی مجدد توصیه های دولت در این لایحه گزارش شده است.

New Indian Express روز جمعه گزارش داد که منابع برتر ردیابی صنعت ارز دیجیتال گفته اند که «دولت از موضع خصمانه قبلی خود در قبال ارزهای مجازی فاصله گرفته و به احتمال زیاد بیت کوین را به زودی به عنوان یک کلاس دارایی در هند طبقه بندی خواهد کرد». این نشریه بیشتر منتقل کرد:

«تنظیم کننده بازار اوراق بهادار و بورس هند (SEBI) پس از طبقه بندی بیت کوین به عنوان یک کلاس دارایی ، بر مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال نظارت خواهد کرد».

پیش از این رسانه ها گزارش داده بودند که دولت هند هیئت متخصصی را برای ارائه توصیه های جدید برای نظارت بر صنعت ارزهای دیجیتال در هند تشکیل خواهد داد. منابع به نشریه اطلاع دادند که یک هیئت کارشناسی در وزارت دارایی در حال تدوین سیاست ارز دیجیتال در این کشور است. این نشریه بیشتر بیان کرد:

«یک لایحه تنظیم ارز دیجیتال احتمالاً در جلسه موسمی در مجلس مطرح می شود».

جلسه موسمی معمولاً در ماه جولای آغاز می شود. با این حال ، سال گذشته ، به علت بحران ویروس کرونا تا سپتامبر آغاز نشد. امسال دولت انتظار دارد جلسه طبق برنامه عادی خود آغاز شود.

هفته گذشته ، بانک مرکزی هند ، Reserve Bank of India (RBI) ، در مورد بخشنامه آوریل 2018 خود مبنی بر ممنوعیت ارائه خدمات به موسسات مالی به مشاغل و بازرگانان ارز دیجیتال ، اطلاعیه ای به بانک ها صادر کرد. بانک گفت که بخشنامه دیگر طبق حکم دادگاه عالی در مارس سال گذشته معتبر نیست ، تأکید کرد که بانک ها هنگام تصمیم گیری درباره ارز دیجیتال نمی توانند آن را درست نقل قول کنند.

Shakthikanta Das ، رئیس RBI ، گفت که بانک مرکزی بار دیگر تأکید کرد که موضع آن در مورد بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال تغییر نکرده است و هنوز نگرانی های اساسی دارد و افزود که آنها به وزارت دارایی ابلاغ شده اند.

Ketan Surana، مدیر و مدیر ارشد امور مالی ارزهای دیجیتال Coinsbit و عضو انجمن اینترنت و موبایل هند (IAMAI) گفت: «به طور قطع می توان گفت کمیته جدیدی که روی ارزهای دیجیتال کار می کند در تنظیم مقررات و قوانین آن، بسیار خوش بینانه است.

این کارگردان تأکید کرد:

«پیش نویس پیشنهادی جدید به زودی در کابینه ارائه می شود که به سناریوی کلی می پردازد و بهترین گام را به جلو می برد. ما بسیار امیدواریم که دولت از ارزهای دیجیتال و فناوری های بلاکچین استفاده کند».

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

گروه کاری بین دولتی Fintech آفریقای جنوبی (IFWG) مقاله جدیدی را منتشر کرده است که خواستار تنظیم اکوسیستم دارایی ارز دیجیتال در این کشور است. در این سند ، IFWG ، که ایجاد بانک ذخیره آفریقای جنوبی (SARB) است ، «یک رویکرد مرحله ای برای آوردن دارایی های دیجیتال از طریق تنظیم مقررات ارائه دهندگان خدمات دارایی های دیجیتال (CASP)» را پیشنهاد می کند.

این سند 49 صفحه ای همچنین «25 توصیه برای سیاست تجدید نظر شده در آفریقای جنوبی ، موقعیت قانونی و نظارتی در مورد دارایی های ارز دیجیتال و فعالیت های مرتبط را ارائه می دهد». طبق IFWG ، برخی از این توصیه ها «در حال انجام و در مرحله اجرا هستند ، در حالی که اجرای برخی از آنها بسیار بیشتر طول می کشد».

در همین حال ، در مقاله موقعیت ، توصیه های IFWG در سه دسته کلی گروه بندی شده است. در مورد مورد اول ، گروه کاری توصیه می کند CASP به الزامات قانونی که در جهت مبارزه با پولشویی و مبارزه با تأمین مالی تروریسم (AML / CFT) است ، پایبند باشد. برخی از این الزامات شامل گزارش «معاملات نقدی 1818.00 دلار (000.00 R25) به بالا یا آستانه قابل اجرا در هر زمان خاص» است.

در گروه دوم ، IFWG می گوید که «می خواهد اداره نظارت مالی (Finsurv) از SARB  مسئولیت تنظیم را برای نظارت بر جریان های مالی فرامرزی در رابطه با دارایی های ارز دیجیتال و CASP به عهده بگیرد».

علاوه بر این ، گروه کاری، اصلاح بخشهای خاصی از مقررات کنترل مبادله را برای امکان قرار دادن سیستم عامل های معاملات دارایی ارز دیجیتال (CATPs) تحت حوزه های مربوطه توصیه می کند. «همچنین توصیه می شود كه در چارچوب كنترل مبادله ، مجوز جدیدی ایجاد شود تا CATP ها (دارای مجوز در بالا) بتوانند دارایی های ارز دیجیتال را در خارج از كشور با هدف فروش به بازار محلی خریداری كنند ، مشروط بر محدودیت های مشخص شده توسط Finsurv.»

در گروه سوم ، IFWG توصیه می کند که دارایی های ارز دیجیتال به عنوان محصولات مالی اعلام شوند. چنین اعلامیه ای به CASP نیاز دارد تا به واسطه ای مجوزدار تبدیل شده و ارائه مشاوره توسط این نهادها را ارائه دهد. این ، به نوبه خود ، «نظارت را فراهم می کند و در رسیدگی به بهره برداری فوری از مصرف کنندگان توسط اشخاص و نهاد های بی پروا کمک خواهد کرد».

در همین حال ، IFWG اصرار دارد که انتشار مقاله موقعیت جدید «نباید به عنوان هر نوع تایید دارایی های ارز دیجیتال تفسیر شود».

در عوض ، گروه کاری استدلال می کند که این تصمیم «برای رساندن CASPs در حوزه نظارت داخلی توسط ترکیبی از عوامل هدایت شده است».

یکی از این عوامل مربوط به نیاز «ارتقاء نوآوری مسئولانه و تنظیم رفتار این ارائه دهندگان» است. خطرات ذاتی بالای مرتبط با دارایی های ارز دیجیتال و همچنین فعالیت کلاهبرداری از دیگر عواملی است که توصیه های IFWG را برانگیخته است. سرانجام ، IFWG از مصرف کنندگان دارایی ارز دیجیتال می خواهد تا اطمینان حاصل کنند که آنها محصولات و خدماتی را که در معرض آن قرار دارند و همچنین خطرات مرتبط را کاملاً درک می کنند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

آنتونی دی یوریو، از بنیانگذاران Ethereum می گوید که او بر آینده Cardano و Polkadot شرط می بندد!

دی یوریو پس از ملاقات با بنیانگذار Ethereum، ویتالیک بوترین، در یک کنفرانس سازمان یافته بیت کوین در سال 2012 به تیم توسعه Ethereum پیوست.

در مصاحبه جدید با آنتونی پمپلیانو، هنگامی که در مورد ساخت نمونه کارها رمزنگاری فعلی خود سوال شد، گفت که از طرفداران سرسخت Cardano و Polkadot و چارلز است.

چارلز هوسکینسون، بنیانگذار Cardano، در دسامبر 2013 در کنار دی Iorio، Vitalik Buterin و مدیر عامل فعلی Polkadot، گاوین وود، Ethereum را تأسیس کرد.

“شناختن آن بچه ها از روزهای گذشته در Ethereum و شناختن انگیزه آنها و شناختن رقابت و هوشمندی آنها، من توانستم آن پروژه های چند سال گذشته را ببینم و بدانم که آنها به جایی می رسند که به آنجا رسیده اند.”

در مورد سایر دارایی های رمزنگاری، دی یوریو می خواهد همه چیز را ساده نگه دارد و در پروژه های بزرگتر سرمایه گذاری کند.

“بیشتر موارد من در چند مورد برتر است، اتر، بیت کوین، کاردانو، پولکادوت؛ و چند مورد دیگر نیز وجود دارد، اما من در همه موارد DeFi (امور مالی غیرمتمرکز) دقیق نمیشوم،
فقط فکر می کنم وقت کافی و انرژی کافی نیست.
این یک برنامه تمام وقت است که باید بسیاری از این موارد را اجرا کنید و چیزهای زیادی را حفظ کنید، بنابراین من در طول چند سال گذشته زندگی خود را کاملاً ساده کردم.”

ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

شورای استخراج بیت کوین به طور مستقیم آغاز به کار کرده و وب سایت خود را با جزئیات اعضای خود و بیانیه ماموریت این سازمان راه اندازی کرده است. این شورا به عنوان یک سازمان بسته آغاز شد ، اما آنها اکنون به هر استخراجگر اجازه می دهند که به آن بپیوندد. در حالی که Michael Saylor به عنوان عضو بنیانگذار درآمد ، این سایت اظهار داشت که Elon Musk هیچ نقشی در شورا ندارد.

شورای استخراج بیت کوین ، سازمانی که از نگرانی در مورد مصرف انرژی بیت کوین ناشی شده است ، دیروز رسماً راه اندازی شد. در وب سایت ، شورا بیانیه ماموریت خود را ارائه می دهد. این شورا همچنین برنامه ای را برای حل مشکل نگرانی های انرژی بیت کوین توضیح می دهد. در این سایت آمده است:

«مأموریت شورای استخراج بیت کوین ارتقاء شفافیت ، به اشتراک گذاشتن بهترین روش ها و آموزش مردم در مورد مزایای استخراج بیت کوین است»

برای دستیابی به این هدف ، تک تک اعضا باید میزان دقیق مصرف انرژی را ارائه دهند. استخراجگران و شرکت های استخراجگر به طور سنتی تمایلی برای به اشتراک گذاشتن این آمار در فضای باز ندارند. این شورا اولین بار در ماه گذشته زمانی برگزار شد که مایکل سیلور میزبان جلسه ای از چند استخراجگر ارز دیجیتال در آمریکا بود. هدف از این جلسه اشاره به استخراج بیت کوین در جهت تمیزتر و سبزتر بود. با این حال ، شورای استخراج بیت کوین اظهار داشت:

«مصرف انرژی بیت کوین یک ویژگی است و نه یک اشکال ، و امنیت شبکه فوق العاده ای را فراهم می کند. با تهیه یک مجمع افشا و یا شفافیت داوطلبانه ، استخراجگران می توانند تصمیم بگیرند منابع انرژی خود را به اشتراک بگذارند ، به امید ارتقاء شفافیت».

در حالی که شورای استخراج بیت کوین دارای 9 عضو از جمله Micro strategy است ، اما در سایت ذکر شده هر استخراجگر می تواند به آن بپیوندد.

شورای استخراج بیت کوین اظهار داشت مایکل سایلور یکی از اعضای اصلی BMC است ، هم به عنوان تسهیل کننده و هم حامی بیت کوین. با این حال ، ایلان ماسک ، که فعالیت اصلی وی در تأسیس آن بود ، به حاشیه رانده شد. سایت اعلام می کند:

«ایلان ماسک هیچ نقشی در BMC ندارد. میزان مشارکت وی پیوستن به تماس آموزشی با گروهی از شرکت های آمریکای شمالی برای بحث در مورد استخراج بیت کوین بود».

در حالی که الون ماسک در ایجاد این سازمان دخیل نبود ، وی توجه عمومی را به سمت مصرف انرژی بیت کوین سوق داد. ماسک در یکی از توییت های خود ردپای انرژی بیت کوین را «مجنون» خواند. تسلا ، شرکت خودروسازی که ماسک مدیرعامل آن است نیز به دلیل نگرانی های زیست محیطی ، پذیرش بیت کوین را به عنوان روش پرداخت متوقف کرد. این یک شرایط کلیدی بود که روند نزولی را در بازار آغاز کرد. همه اینها استخراج گران را مجاب کرد تا موضوع را جدی بگیرند. در هر صورت ، به نظر می رسد روند فروش مجدد همزمان با آخرین طلاق ماسک در توئیتر با بیت کوین باشد.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

داده های Onchain نشان می دهد که معاملات روزانه بیت کوین به پایین ترین سطح رسیده است که از اکتبر 2018 مشاهده نشده است. بعلاوه ، قیمت معاملات بیت کوین پس از رسیدن به بالاترین قیمت 62 دلار در هر تراکنش در آوریل 2021 ، 93٪ کاهش یافته است.

در حالی که قیمت بیت کوین (BTC) به محدوده پایین تر سقوط کرده است ، پس از رسیدن به بالاترین قیمت بیش از 64 هزار دلار در هر سکه ، تعداد معاملات روزانه نیز شناور است.

در واقع ، معاملات روزانه BTC از هفته اول سال 2021 به شدت در حال سقوط است ، زیرا آمارها نشان می دهد در 6 ژانویه 387 هزار معامله داشته است. داده های سایت bitinfocharts.com نشان می دهد که تعداد این معاملات در تاریخ 3 ژوئن تأیید شده حدود 249 هزار معامله بوده است. بین هفته اول ژانویه تا کنون ، معاملات روزانه بیش از 35 درصد کاهش یافته است.

آمار Fork.lol در 7 ژوئن نشان می دهد ، شبکه BTC روز دوشنبه حدود 221624 معامله را پردازش کرد. از 14 فوریه تا 28 آوریل 2021 ، شبکه Bitcoin Cash (BCH) در این بازه زمانی از نرخ معاملات روزانه زنجیره BTC پیشی گرفت.

امروز ، زنجیره BCH تعداد معاملات روزانه کمتری نسبت به BTC دارد ، همانطور که آمار روزانه 7 ژوئن نشان می دهد ، BCH حدود 68973 معامله را پردازش کرده است. معاملات BTC در روز، از اکتبر 2018 به این مقدار پایین نبوده است ، زیرا معاملات روزانه از آن زمان به طور مداوم بیشتر بوده است.

بالاترین نرخ معاملات روزانه BTC تنها بر 478 هزار معامله تأیید شده رسیده است ، در حالی که BCH طی هفته اول سپتامبر 2018 بیش از دو میلیون معامله تایید شده در روز انجام داده است.

علاوه بر معاملات BTC در هر روز که به سطح 2018 کاهش می یابد ، قیمت بیت کوین نیز طی چند هفته گذشته کاهش یافته است.

طبق گزارش ycharts.com ، در 21 آوریل 2021 ، متوسط قیمت معامله BTC به بالاترین سطح 62.79 دلار در هر معامله رسید. مجموعه داده های مشابه ycharts نشان می دهد که قیمت های معاملات امروز 4.38 دلار کاهش می یابد.

به طور کلی عدم علاقه به بیت کوین و ارزهای دیجیتال ممکن است منجر به کاهش سطح معاملات روزانه به سطح 2018 شود. جستجوی « bitcoin » در ماه می با نمره 100 بالاترین سطح Google Trends را داشته است ، اما روند جستجوی جهانی در 5 ژوئن به 52 کاهش یافته است.

معاملات روزانه برای تعداد زیادی از دارایی های برتر دیجیتال از جمله BTC ، ETH ، DOGE ، XRP ، LTC و BCH همه به طور قابل توجهی افت کرده اند. در حالی که معاملات XRP طی چند ماه اول سال 2021 بر نرخ تایید شده روزانه اتریوم غلبه داشتند ، اکنون زنجیره ETH از نظر معاملات روزانه تأیید شده از XRP جلوتر است.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین آمریکا می گوید که بیت کوین را دوست ندارد زیرا این ارز ارزی است که با دلار رقابت می کند و این ارز می خواهد واحد پول جهان باشد. او بیت کوین را کلاهبرداری می نامد و می خواهد ارز دیجیتال بسیار سخت تنظیم شود.

دونالد ترامپ در مصاحبه با Fox Business Monday در مورد بیت کوین صحبت کرد. ترامپ در پاسخ به اظهارنظر مبنی بر اینکه وی بیت کوین را دوست ندارد و نمی خواهد روی آن سرمایه گذاری کند ، گفت ارز دیجیتال «به نظر کلاهبرداری است». وی با بیان اینکه در زمان ریاست جمهوری وی قیمت بیت کوین تنها 6000 دلار بود که بسیار کمتر از قیمت فعلی است ، افزود:

«من آن را دوست ندارم زیرا این ارز دیگری است که با دلار رقابت می کند ، در اصل یک ارز است که با یک دلار رقابت می کند. من می خواهم دلار واحد پول دنیا باشد. این چیزی است که من همیشه گفته ام».

رئیس جمهور پیشین ایالات متحده همچنین در مورد بیت کوین در پاسخ به سالات مربوط به حملات سایبری اخیر به شرکت های بزرگ صحبت کرد. وی در طول مصاحبه چندین بار با تأکید بر اینکه «ارز باید دلار باشد» ، توضیح داد که «وقتی چیزهایی از این دست را در خارج از کشور داشته باشید ، می دانید چه اتفاقی می افتد ، شما واقعاً چیزی را از دست می دهید». او افزود: «این برتری و اهمیت دلار را از بین می برد».

ترامپ تکرار کرد ، «نظر من این است که واحد پول این جهان باید دلار باشد و من فکر نمی کنم که همه بیت کوین های جهان را باید در خارج از کشور داشته باشیم. من فکر می کنم نظارت کنندگان باید ارز های دیجیتال را بسیار بسیار سخت تنظیم کنند».

ترامپ هرگز طرفدار بیت کوین نبوده است. در ژوئیه 2019 ، زمانی که هنوز رئیس جمهور ایالات متحده بود ، در یک سری تویت ها درباره بیت کوین و ارزهای دیجیتال اظهار نظر کرد:

«من طرفدار بیت کوین و ارزهای دیجیتال نیستم که پول نیستند و ارزش آنها بسیار ناپایدار و بر اساس هوا و هوس است. دارایی های دیجیتال می توانند رفتارهای غیرقانونی از جمله تجارت مواد مخدر و سایر فعالیت های غیرقانونی را تسهیل کنند».

رئیس جمهور سابق همچنین Libra ، پروژه رمزنگاری پیشنهاد شده توسط غول رسانه های اجتماعی فیس بوک را هدف قرار داد. در توئیت ترامپ آمده است:

« ارز مجازی Facebook Libra» از قدرت و اعتبار کمی برخوردار خواهد بود. اگر فیس بوک و سایر شرکت ها می خواهند به یک بانک تبدیل شوند ، باید به دنبال یک منشور بانکی جدید باشند و مانند سایر بانک ها ، ملی و بین المللی ، تابع همه مقررات بانکی شوند».

ترامپ مجموعه توییت های خود را با این مقاله به پایان برد: «ما فقط یک ارز واقعی در ایالات متحده آمریکا داریم و از هر زمان دیگری قوی تر و قابل اعتمادتر است. با شکوه غالب ترین واحد پول در هر جای دنیا است و همیشه به همین ترتیب ادامه خواهد داشت و آن دلار آمریکا نامیده می شود».

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

شرکت های تولید کننده آنتی ویروس مانند Norton 360 می خواهند که استفاده از خدمات یا محصولات بسیار پیچیده، غیرمتمرکز یا غیرقابل ردیابی، بر روی دستگاه های خود را متوقف کنید. نرم افزار آنتی ویروس یک مکانیسم دفاعی است که کاربران را در برابر ویروس های مخفی، بدافزار و حملات فیشینگ محافظت می کند.

بنابراین طبیعی است که تصور کنیم شرکت های امنیت سایبری اکنون بر روی مقابله با موج تازه ای از برنامه های استخراج، متمرکز شده اند که سعی در استخراج سکه بر روی دستگاه کاربران و در پی آن، سوء استفاده از آنها را دارند.

با این حال، نورتون ایده بهتری دارد : “چرا به جای اینکه دائماً با برنامه های مضر در کمین مبارزه کنید، یک برنامه استثنایی ایجاد نمی کنید که ​​در استخراج ارزهای رمزپایه آسان تر و ایمن تر باشد؟”

یکی از شناخته شده ترین سازندگان نرم افزار آنتی ویروس در جهان، در اقدامی غافلگیرانه استخراج ارز رمزنگاری شده را به محصولات خود اضافه می کند.

آنتی ویروس Norton 360 به کاربران اجازه می دهد Ethereum، دومین ارز رمزنگاری شده در جهان را روی لپ تاپ ها یا رایانه ها استخراج کنند. ویژگی جدید با نام Norton Crypto از امروز فقط برای گروه کوچکی از مشتریان در دسترس خواهد بود و در ماه های آینده به تدریج این ویژگی برای همه کاربران Norton 360 گسترش خواهد یافت.

اگرچه استخراج Ethereum کار ساده ای نیست و برای افزایش شانس دریافت سکه به سخت افزار محاسباتی پیشرفته نیاز دارد، ولی نورتون اطمینان دارد که جمع آوری اطلاعات به بهبود شانس کمک می کند.

عکسهای صفحه از این نرم افزار، سیستمی را نشان می دهد که از عملیات استخراج تعداد زیادی از استخراج کنندگان که دارای هر اندازه قدرت محاسباتی باشند، کمک می گیرد. همه کاربران بر اساس سهم خود پاداش خواهند گرفت.

سخنگوی نورتون به The Verge گفت که پس از بدست آوردن ارز رمزنگاری شده، “می توان پول را به صرافی Coinbase” منتقل کرد. تمام سکه های انباشته شده در کیف پول مبتنی بر ابر، به نام Norton Crypto Wallet ذخیره می شوند تا زمانی که انتقال را انجام دهید.

نورتون در بیانیه ای گفت: “سالها است که بسیاری از استخراجگران سکه مجبور به ریسک در تلاش برای دستیابی به ارز رمزنگاری شده هستند، امنیت خود را در اجرای استخراج سکه از کار انداخته و اجازه می دهند تا کدهای غیرامن روی دستگاه هایشان اجازه ورود داشته باشند.”

با این حال، کارشناسان کاملاً با برنامه های کلان نورتون قانع نشده اند. در حال حاضر استخراج Ethereum دشوار است و علی رغم بهترین کیفیت در GPU ها، بازده آن مانند گذشته جذاب نیست. این صنعت همچنین در حال تجربه برخوردهای بازدارنده است، مثلا کشورهایی مانند China استخراج رمزنگاری را کاهش می دهند. انرژی مورد نیاز برای استخراج نیز نگران کننده است، زیرا بیشتر آن توسط سوخت های فسیلی مضر تولید می شود.

طبق TRG Datacenters، اتریوم دومین بلاکچین پرانرژی است که برای هر تراکنش به 62.56 کیلووات ساعت نیرو نیاز دارد. در مقایسه، Ripple (XRP) فقط به 0.0079 کیلووات ساعت نیاز دارد. نورتون در مورد نگرانی در مورد استخراج رمزنگاری و محیط زیست توضیحی نداد.

همچنین لازم به ذکر است که درآمد ارزهای رمزپایه در بسیاری از کشورها، از جمله ایالات متحده، مشمول مالیات است. درآمد اضافی تولید شده توسط نرم افزار آسان، برای استفاده های بعدی می تواند شما را درگیر روند اداری مربوطه کند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

به گزارش بلومبرگ روز پنجشنبه ، میلیاردر با نفوذ Carl Icahn ، سرمایه دار بزرگ آمریکایی ، فاش کرد که ممکن است تا 1.5 میلیارد دلار وارد بازار ارزهای دیجیتال شود. او قبلاً به ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین شک داشت.

از فهرست فوربس در سال 2021 ، کارل ایکان ، به عنوان بنیانگذار Icahn Enterprises (Icahn Enterprises) ، یک سرمایه گذار و مشاور سابق که در دولت دونالد ترامپ خدمت می کرد ، دارایی خالص تا 15.6 میلیارد دلار دارد.

وی همچنین گفت که قصد دارد سرمایه گذاری عظیمی را برای ورود به بازار ارز دیجیتال انجام دهد و گفت:

«از نظر من ، یک راه بزرگ برای ما، یک میلیارد یا یک میلیارد و نیم دلار خواهد بود … من نمی خواهم مقدار دقیق آن را بگویم.».

طبق اخبار بلومبرگ ، ایکان هنوز هیچ دارایی ارز دیجیتالی خریداری نکرده است ، اما در حال مطالعه بیت کوین (BTC) ، اتریوم (ETH) و کل صنعت رمزنگاری و ارزش پشت سر آن برای یافتن مناسب ترین فرصت های سرمایه گذاری است و گفت که اگر او وارد بازار شود ، فقط چند سکه و چیزهای ساده نخواهد خرید. کارل ایکان اظهار داشت:

«بسیاری از ارزهای دیجیتال صادرشده ی امروز، زنده نخواهند ماند و از بین خواهند رفت ، اما ما معتقدیم که یک یا دو مدل از ارزهای دیجیتال، ممکن است باقی بماند. روشن است که ما هنوز هیچ ارز دیجیتالی خریداری نکرده ایم ، اما در حال بررسی آن هستیم».

با این حال ، برخی صداهای مشکوکی از بازار شنیده می شود. به عنوان مثال ، بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری Mythos ، Ryan Adams ، یک طرفدار وفادار و سرسخت اتر ، در مورد رفتار کارل در توییتر خود اظهار تردید کرد. او فکر می کند که کارل ایکان قبلاً وارد بازار شده است:

«اگر کارل ایکان قبلاً یک میلیارد دلار ETH و BTC نخریده است ، چرا اعلام می کند که قصد خرید ETH و BTC به ارزش یک میلیارد دلار را دارد».

به دنبال مدیر عامل تسلا الون ماسک ، مدیرعامل Global Macro Investor و Real Vision Group ری دالیو ، بنیانگذار MicroStrategy مایکل سایلور ، مالک انجمن ملی بسکتبال (NBA) دالاس ماوریکس مارک کوبان و غیره، کارل ایکان هم به مسیر سرمایه گذاران میلیاردر در بازار ارزهای دیجیتال پیوست.

علاوه بر این ، سرمایه گذار فعال مارک کوبان ، یک کارآفرین میلیاردر آمریکایی ، حمایت خود را از شبکه Polygon در بازار رمزنگاری در وب سایت شرکت های خود به عنوان یکی از دارایی های خود در روز چهارشنبه اعلام کرد.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

Mastercard در تاریخ 10 فوریه اعلام کرد که پشتیبانی از ارزهای رمزپایه را در شبکه پرداخت خود آغاز می کند. این شرکت پردازش معاملات مالی، مشخص نکرده است که با کدام ارزهای رمزنگاری شده کار خواهد کرد و برخی از الزامات اجباری ممکن است باعث جلوگیری از این اتفاق شود.

چرا Mastercard با Crypto قدم بعدی را برمی دارد

Mastercard زمینه مصارف مشتری ها را ردیابی کرده است که مربوط به ارز رمزپایه، به ویژه بیت کوین است. این شرکت مشاهده کرده است که مصرف کنندگان از کارتهای اعتباری Mastercard خود برای خرید دارایی های رمزنگاری شده و استفاده از کارتهای رمزنگاری در شبکه خود استفاده می کنند.

با پذیرش بیشتر ارزهای رمزپایه به عنوان روش سرمایه گذاری و پرداخت، Mastercard اقداماتی را انجام خواهد داد تا معاملات با استفاده از ارزهای دیجیتال امن را برای مردم آسان تر کند.

شبکه، امسال رمزنگاری را اضافه خواهد کرد، اما موانعی وجود دارد

در اعلامیه Mastercard آمده است که مصرف کنندگان می توانند از سال 2021 معاملات رمزگذاری شده در شبکه خود را آغاز کنند.

با این حال، برخی از کارشناسان امکان اجرای آن را براساس نیازهای Mastercard زیر سوال برده اند. طبق گفته این شرکت، ارزهای رمزپایه باید معیارهای خاصی را داشته باشند تا در نظر گرفته شوند که شامل می شود :

  • حمایت قوی از مصرف کننده، از جمله حفظ حریم خصوصی و امنیت اطلاعات و داده های معاملات.
  • به همه ذینفعان، از جمله موسسات مالی، بازرگانان و اپراتورهای شبکه تلفن همراه، اجازه داده شود در شبکه های بلاکچین خود مشارکت داشته و از آنها بهره مند شوند.
  • مطابق با قوانین و مقررات قابل اجرا از جمله قوانین ضد پولشویی عمل شود.

طبق گزارشی از Ars Technica، مشخص نیست که آیا ارزهای رمزپایه موجود می توانند هر سه مورد را برآورده کنند. در حقیقت، حفظ ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال در یک فضای نظارتی، چالش برانگیز خواهد بود.

در حالی که Mastercard مشخص نکرده است که چه دارایی به شبکه آن اضافه خواهد شد، این اعلامیه یکی از ابتکاراتی است که استفاده از رمزنگاری را بیشتر قانونی می کند. در هفته گذشته، به عنوان مثال، BNY Mellon، Tesla و Venmo همچنین برنامه هایی را برای ادغام Bitcoin در پیشنهادات تجاری خود اعلام کردند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

Paypal غول پرداخت های آمریکایی، بالاخره امکان برداشت ارز دیجیتال در برنامه های تلفن همراه خود را برای مشتریان ارز دیجیتال خود فراهم می کند.

براساس گزارش رویترز ، به نقل از Jose Fernandez da Ponte، رئیس واحد بازرگانی و ارزهای دیجیتال این شرکت ، این تصمیم گرفته شده است که به مشتریانش این امکان را می دهد تا دارایی های دیجیتال خود را به کیف پول های شخص ثالث واریز کنند.

پی پال در Q3 2020 هنگامی که حمایت خود را از تجارت بیت کوین (BTC) ، اتریوم (ETH) ،  لایت کوین(LTC) و بیت کوین کش (BCH) اعلام کرد ، به عنوان سرفصل مورد توجه قرار گرفت.

این حرکت یک علامت جدید برای صنعت رمزنگاری محسوب می شود زیرا میلیون ها مشتری پی پال و معامله گران فهرست شده اکنون مستقیماً به ارز دیجیتال دسترسی دارند.

با این حال ، خریدهای انجام شده در برنامه قادر به انجام معاملات در جای دیگر نبودند ، بسیاری از کاربران از این محدودیت انتقاد کردند. این همان چیزی است که دا پونته می گوید این شرکت قرار است تغییر کند.

دا پونته گفت: «ما می خواهیم آن را تا آنجا كه ممكن است باز كنیم و می خواهیم به مصرف كنندگان خود حق انتخاب دهیم ، چیزی كه به آنها اجازه دهد به هر روشی كه می خواهند پرداخت كنند. آنها می خواهند ارز دیجیتال خود را به ما بدهند تا بتوانند از آن در تجارت استفاده كنند و ما می خواهیم آنها بتوانند ارز دیجیتالی را كه به دست آوردند با خود به مقصد مورد نظر خود ببرند».

در حالی که مدیر پی پال جدول زمانی انجام این کار را فاش نکرد ، این شرکت برنامه ای برای سایر کارگزاران ارز دیجیتال در حال ظهور مانند Robinhood تنظیم خواهد کرد که اجازه برداشت ارز دیجیتال به کیف پول های خارجی را نیز می دهند.

اخبار مربوط به برداشت از Paypal زمانی منتشر می شود که بیت کوین با یک تغییر قیمت گسترده روبرو شده است. این خبر ممکن است احساسات سرمایه گذاران را تقویت کرده و به احیای قیمت دارایی دیجیتال در تلاش برای شکستن سطح مقاومت 50000 $ و سرانجام آزمایش مجدد بالاترین رقم بالای 64000 $ کمک کند.