آوریل 1400 ~ وبلاگ بازار الیتکس
۱ خرداد, ۱۴۰۱
آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

طرفداران رمزنگاری روسی در حال حاضر با کنسرسیومی از جمله بزرگترین شرکتهای مرتبط با استخراج رمزنگاری چین همکاری می کنند. یک انجمن مهم ارزهای رمزپایه و بلاکچین در روسیه در حال آغاز پروژه ای برای آوردن ماینر های رمزنگاری جهانی به این کشور در میان سرکوب معادن رمزنگاری چینی است.

انجمن اقتصاد رمزنگاری، هوش مصنوعی و بلاکچین روسیه یا RACIB، ابتکاری را با هدف انتقال منابع محاسباتی جهانی برای استخراج رمزنگاری به کشور روسیه اعلام کرد. سخنگوی RACIB به Cointelegraph گفت که انتظار می رود اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه در روزهای آینده منتشر شود.

در اعلامیه یاد شده، به منظور پیشبرد و اجرای پروژه، RACIB در حال همکاری نزدیک با مقامات دولت روسیه و شرکت های دولتی است، و طیف وسیعی از گروه های کاری مشترک با ساختارهای محلی را تشکیل می دهد.

یکی از این گروه ها بر روی پروژه “استخراج زیست محیطی” برای ساخت مزارع استخراج و مراکز داده با استفاده از منابع تجدید پذیر برق متمرکز شده است. علاوه بر استفاده از انرژی هسته ای روسیه، این گروه به دنبال ایجاد عملیات استخراج رمزنگاری بر اساس منابع انرژی سبز مانند نیروگاه های بادی است.

به عنوان بخشی از پروژه، RACIB در حال حاضر با برخی از شرکای خارجی از جمله کنسرسیومی از بزرگترین شرکتهای مرتبط با استخراج رمزنگاری در چین همکاری می کند. در این اطلاعیه اشاره شده است که شرکت های کنسرسیوم “بیش از 25٪ از هش ریت جهانی ارزهای رمزپایه اصلی را کنترل می کنند.”

براساس نشریه انرژی متمرکز NS Energy، روسیه چهارمین کشور بزرگ از نظر تولید برق است که پس از چین، ایالات متحده و هند بیش از 1100 تراوات ساعت انرژی در سال تولید می کند. بر اساس این اعلامیه، قبل از سال 2021، روسیه بیش از 1100 مگاوات نیروگاه جدید با استفاده از نیروگاه های بادی در مناطقی مانند منطقه روستوف، جمهوری کالمیکیا، آدیگه و استان استاروپول ایجاد کرده است.

ابتکار جدید فرصتی استراتژیک دیگر برای ماینر های رمزنگاری جهانی در میان شرکت های معدنی چینی در حال فرار از کشور فراهم می کند، زیرا مقامات محلی به طور مداوم فعالیت مزارع رمزنگاری را سرکوب می کنند و مزارع استخراج را متوقف می کنند. بر اساس داده های مرکز مالی جایگزین کمبریج، نرخ هش بیت کوین چین قبل از این سرکوب سقوط کرده است، و در آوریل 2021 از 75.5 درصد در سپتامبر 2019 به 46 درصد کاهش یافته است. در همان دوره، سهم نرخ هش ایالات متحده تقریباً افزایش یافت و از 4٪ به تقریبا 17٪ رسیده است، در حالی که نرخ هش روسیه و قزاقستان به حدود 8٪ رسیده است.

روسیه تنها کشوری نیست که به ماینر های چینی ظرفیت انرژی خود را ارائه می دهد تا به عنوان یک بازیگر اصلی در صنعت ظاهر شود. شهردار میامی، فرانسیس سوارز، در ماه ژوئن به طور علنی از شرکت های استخراج معادن رمزگذار چینی دعوت کرد تا در میان عملیات تسویه حساب ماینرها در چین، مراکز داده را در این شهر ایجاد کنند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

بنیانگذار پروتکل به Decrypt گفت: غول مالی غیرمتمرکز Aave امسال با استفاده از بلاکچین Ethereum جایگزینی برای توییتر راه اندازی خواهد کرد.

استانی کولچف، بنیانگذار و مدیرعامل پروتکل وام دهی DeFi، گفت که کاربران می توانند از محتوایی که ارسال می کنند کسب درآمد کنند و قوانین شبکه را کنترل کنند.

وی گفت: “ما معتقدیم که سازندگان محتوا باید بصورت غیراختیاری صاحب مخاطبان خود شوند، جایی که هر کسی بتواند با استفاده از همان داده ها در نمودار اجتماعی و زنجیره ای، تجارب جدیدی را در کاربر ایجاد کند.”

رسانه های اجتماعی کاملاً متفاوت از محصول اصلی Aave است که به کاربران اجازه می دهد از طریق قراردادهای هوشمند، کد رایانه خودکار، ارز رمزنگاری شده را وام دهند یا وام بگیرند. Aave بزرگترین پروتکل DeFi از نظر میزان پول در سیستم خود است که طبق داده های DeFi Pulse در حال حاضر 10.92 میلیارد دلار است.

Kulechov روز شنبه پروژه رسانه های اجتماعی Aave را اعلام کرد. وی در توئیتر خود نوشت: “از آنجا که جک قصد دارد Aave را با بیت کوین بسازد، Aave باید توییتر را با بلاکچین Ethereum بسازد.”

او به جک دورسی، بنیانگذار توییتر اشاره داشت، که بارها گفته است که می خواهد توییتر را با استفاده از “بلاکچین و بیت کوین” غیر متمرکز کند.

دورسی عاشق بیت کوین است اما وقت زیادی برای ارزهای رمزنگاری شده دیگر از جمله Ethereum ندارد. شرکت پرداخت وی، Square، در سال گذشته 8،027 بیت کوین خریداری کرده است (با ارزش 252 میلیون دلار).

کولچف با پروژه جدید خود امیدوار است که بتواند مشکلاتی را که بومی رسانه های اجتماعی می داند، آسیب پذیری در برابر سانسور و ساختار پرداختی استثماری، حل کند که به جای سازندگان به سود کاربران است. وی گفت که کاربران توییتر در حال حاضر “مالک” مخاطبان خود نیستند، به این معنی که آنچه در توییتر اتفاق می افتد، در توییتر باقی می ماند.

وی به Decrypt گفت: “توییتر تمام درآمد حاصل از توییت ها و محتوایی را که به اشتراک می گذارید به دست می آورد و توییتر تصمیم می گیرد که کدام یک از توییت های شما از طریق الگوریتم مورد توجه قرار گیرد.”

کولچوف گفت: “امروزه اگر توییت کنید یا بازتوییت کنید، هیچ درصدی از درآمد کسب نمی شود و همچنین مخاطب خود را در اختیار ندارید (یعنی اگر از یک سیستم عامل به سیستم عامل دیگر بروید، باید از ابتدا شروع کنید).”

گزینه های غیرمتمرکز برای توییتر از قبل وجود دارند اما هیچ یک از آنها نتیجه نگرفته اند.

Voice، که با زنجیره بلوک EOS اجرا می شود، هرگز مورد توجه قرار نگرفت و CTO پشت Block.one، شرکت سازنده آن و بعداً آن را رها کرد، در ماه دسامبر ترک کرد. وی گفت که این پلت فرم “از فشار سانسور مصون نیست.”

و Steemit بعد از اینکه توسط شبکه blockchain Tron در سال گذشته خریداری شد، کار خود را انجام داد. پس از اینکه جاستین سان، بنیانگذار پر زرق و برق شرکت، این خرید را انجام داد، بسیاری از کاربران به یک فورک به نام Hive رفتند.

Kulechov تصور کرد که Steemit به دلیل عدم ایجاد انگیزه در محتوای با کیفیت، شکست خورد، ولی هنوز خیلی زود بود و با زنجیره بلوکی خودش یعنی Steem کار کرد. وی گفت: “ما به دنبال چگونگی کارآیی آن در Ethereum هستیم، در آنجا که اکوسیستم پررونقی با پشتیبانی DeFi و سایر نوآوری های جالب مانند دامنه های ENS وجود دارد.”

Kulechov به Decrypt گفت که پروژه جدید او متفاوت خواهد بود. وی گفت: “در نهایت هر سازنده می تواند به پیروان خود اجازه دهد در مورد نوع محتوایی که از طریق DAO ارسال می کنند رای دهند.” DAO یا سازمانهای خودمختار غیرمتمرکز، مانند سازمانهایی هستند که با بلاکچین فعالیت می کنند.

Aave یک نیروی بزرگ در صنعت است. اما با توجه به اینکه رقبای آن در رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز قبلاً روی صورت خود فرو رفته اند، آیا واقعاً گزینه جایگزین توییتر مبتنی بر بلاکچین Ethereum می تواند مسئله مهم بعدی باشد؟

ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

آنهویی ، یکی از ایالت های شرقی چین ، با اشاره به کمبود شدید انرژی ، به جدیدترین منطقه برای متوقف کردن همه فعالیت های استخراج ارز دیجیتال تبدیل شده است. استخراج ارز دیجیتال همچنان در خاک چین ممنوع است و مقامات همچنان به سرکوب این بخش ادامه می دهند.

به گزارش رویترز ، به نقل از یک پورتال خبری که توسط گروه رسانه ای Hefei دولتی اداره می شود. در این اطلاعیه آمده است:

«آنهویی تمام پروژه های استخراج معادن ارز دیجیتال را در پاکسازی با هدف کاهش مصرف برق تعطیل می کند ، زیرا این استان با کمبود برق جدی مواجه است».

شورای ایالتی چین در اواخر ماه مه اعلامیه ای برای تشدید سرکوب معادن و تجارت بیت کوین (BTC) داد. بنابراین ، آنهویی ، آخرین منطقه چین در زمینه استخراج ارز دیجیتال ، پس از سین کیانگ ، مغولستان داخلی و سیچوان ، می شود.

در ماه ژوئن ، مقامات چینی محل استخراج BTC در سیچوان را بستند. در نتیجه ، بیش از 90٪ از ظرفیت استخراج ارز دیجیتال چین با مشکل مواجه شد. قبل از شروع این سرکوب ، چین تقریبا 70٪ از تولید جهانی بیت کوین را تشکیل می داد.

سخت گیری استخراج ارز دیجیتال در چین،  hashrateدر شبکه بیت کوین را تحت تأثیر قرار داده است.

طبق داده های Blockchain.com ، هش ریت بیت کوین از رکورد 180.7 میلیون تراهاش در ثانیه در اواسط ماه مه به حدود 116.2 میلیون در اواخر ژوئن رسیده است. هش ریت برای اندازه گیری قدرت پردازش شبکه بیت کوین استفاده می شود. این امکان را برای رایانه ها فراهم می کند تا مشکلاتی را که امکان تأیید و تأیید تراکنش ها را در سراسر شبکه فراهم می کند ، پردازش و حل کنند.

محدودیت های چین همچنین کل بازار ارز دیجیتال را تحت تأثیر قرار داده است زیرا حجم معاملات در مبادلات در ژوئن بیش از 40 درصد کاهش یافته است. در نتیجه ، متوسط ​​بازده بیت کوین برای سرمایه گذاران 6 ماهه به پایین -27.81٪ کاهش یافت.

با این وجود ، برخی از کارشناسان ارز دیجیتال قبلاً اشاره کرده بودند که به دنبال محدودیت های چین ، استخراج بیت کوین ممکن است در دسترس تر و سودآورتر شود. آنها اذعان کردند که پیش بینی می شود استخراج بیت کوین پس از سرکوب چین نیز همچنان سودآور باشد. هنگامی که تعداد بیشتری استخراج کننده از شبکه بیت کوین خارج می شوند ، برای یافتن راه حل ریاضی به حدس های محاسباتی کمتری در ثانیه نیاز است.

ارزهای دیجیتال بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

دولت استرالیا بیش از 5.6 میلیون دلار استرالیا (حدود 4.1 میلیون دلار آمریکا) برای حمایت از دو پروژه آزمایشی بلاکچین اختصاص داده است تا بررسی کند چگونه بلاکچین می تواند تولیدات استرالیا را در صنایع معدنی و غذایی و آشامیدنی بهبود بخشد.

بر اساس بیانیه منتشر شده از دولت استرالیا در روز دوشنبه ، دولت تقریباً 5.6 میلیون دلار استرالیا (4.1 میلیون دلار) در استارت‌آپ ریشه بلاکچین Everledger و شرکت مشاور فناوری Convergence. Tech (VIC) سرمایه گذاری کرده است.

Convergence.tech (VIC) بودجه ای معادل 2663000 دلار استرالیا دریافت کرد. این صندوق ها از بلاکچین ، یک سیستم دفتر دیجیتال ، برای خودکار کردن فرآیند گزارشگری برای سیستم مالیات مصرف کالاها استفاده می کنند تا هزینه ایجاد ، ذخیره سازی و حمل و نقل محصولات خود را کاهش دهند.

وزیر صنعت ، علوم و فناوری استرالیا ، Christian Porter اظهار داشت که پروژه های بلاکچین می توانند به طور موثر در حل دنیای واقعی به شرکت ها کمک کنند ، وی گفت:

« حمایت مالی از پروژه های بلکچین، با بهبود فرآیندهایی مانند ردیابی محصولات در سراسر زنجیره تأمین و انتقال اطلاعات مشتری ، توانایی بالقوه بلاکچین را برای کمک به مشاغل در پس انداز و کاهش بوروکراتیک نشان می دهد».

3 میلیون دلار استرالیای دیگر (2.24 میلیون دلار) بودجه برای سناریوی کاربردی Everledger برای «احراز هویت دیجیتالی» فناوری بلاکچین در استخراج و انتقال مواد معدنی استفاده خواهد شد.

Everledger (QLD) از این سرمایه برای سرمایه گذاری در استفاده از فناوری بلاکچین برای ایجاد «گواهینامه های دیجیتال» برای مواد معدنی کلیدی در طول مراحل استخراج و حرکت استفاده خواهد کرد. این امر ضمن اطمینان از انطباق با کل صنعت استخراج و افزایش تقاضای جهانی ، روند کار را ساده و کاهش می دهد.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

غول پیشتاز پرداخت جهان ، Visa ، استارتاپ CryptoSpend استرالیایی را برای صدور دبیت کارت برای مشتریان خود برای استفاده از طریق ارزهای دیجیتال تأیید کرد.

طبق گزارش مالی استرالیا در 14 ژوئیه ، دبیت کارت، به مشتریان CryptoSpend اجازه می دهد تا سود ارز دیجیتال خود را در فروشگاه ها ، بارها و مکان های دیگر صرف پرداخت هزینه های روزمره از طریق برنامه خود کنند و از معاملات ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین، اتریوم ، ریپل، بیت کوین کش و لیت کوین پشتیبانی کنند.

این اولین بار است که کارتهای پرداخت مجاز به فعالیت در استرالیا و استفاده از ارز دیجیتال برای پرداخت در پایانه های پرداخت خرده فروشی موجود هستند. کارت پرداخت در شبکه یکی از طرح های کارت بین المللی اجرا می شود.

CryptoSpend یک شرکت استارت‌آپ است که توسط Andrew Grech و Richard Voice ، دو شریک از دانشگاه فناوری سیدنی تاسیس شده است.

یکی از بنیانگذاران ،Andrew Grech ، فاش کرد که مصرف مستقیم یک روش راحت تر برای فروش است ، اظهار داشت:

«بیشتر سرمایه گذاران ارز دیجیتال به دنبال بازپرداخت سودهای تجاری خود در مغازه ها هستند».

گزارش شده است که این کارت در ماه سپتامبر توسط Novatti که در بورس اوراق بهادار استرالیا ثبت شده است ، به طور رسمی صادر می شود. دارایی های دیجیتال توسط BitGo ، یک شرکت اعتماد دارایی دیجیتال و یک شرکت امنیتی با دفتر مرکزی در Palo Alto، کالیفرنیا میزبانی می شود.

همانطور که توسط Blockchain.News در 8 ژوئیه گزارش شد ، ویزا اعلام کرد بیش از 1 میلیارد دلار ارز دیجیتال در شش ماه اول امسال توسط مصرف کنندگان در سطح جهان هزینه کرده است. این غول پرداخت در اتخاذ ارز دیجیتال ، همچنان معتقد است که این مبلغ صرفاً با کارتهای مرتبط با ارز دیجیتال خود صرف کالاها و خدمات می شود.

CryptoSpend بیان کرد:

«برای دهها میلیون نفر از کسانی که از این سیستم عامل ها استفاده می کنند ، یکی از ساده ترین راه ها برای هزینه، ارز دیجیتال از طریق کارت ویزا است. ما شاهد هستیم کیف پول های دیجیتال و سیستم عامل های رمزنگاری محصولات پرداختی را کاملاً با ارز دیجیتال می سازند».

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

کارآگاهان انگلستان در خصوص مصادره ارز دیجیتال به ارزش تقریبی 180 میلیون پوند معادل 250 میلیون دلار اقدام کردند. این بزرگترین مصادره در انگلیس است زیرا در صدر 114 میلیون پوند ، تقریبا 160 میلیون دلار ، مصادره توسط پلیس در ماه ژوئن است.

یک زن 39 ساله به ظن جرائم پولشویی مشکوک و در 24 ژوئن دستگیر شد. از این زن با احتیاط و بصورت حرفه ای در مورد مصادره اخیر بازجویی شد. پلیس گفت که تحقیقات ادامه دارد.

Graham McNulty، معاون کمیساریار ، گفت:

«عواید جرم به طرق مختلف پولشویی می شود. در حالی که با توسعه سیستم عامل های دیجیتالی ، پول نقد در جهان جنایتکار کماکان سلطان باقی می ماند ، ما به طور فزاینده ای شاهد هستیم که مجرمان سازمان یافته از ارز دیجیتال برای پولشویی پول های کثیف خود استفاده می کنند».

دستیار کارآگاه Joe Ryan اضافه کرد :

«کمتر از یک ماه پیش ، ما با موفقیت 114 میلیون پوند ارز دیجیتال ضبط کردیم. تحقیقات ما از آن زمان پیچیده و گسترده بوده است. ما برای ردیابی این پول و شناسایی جرمی که ممکن است به آن مرتبط باشد ، تلاش زیادی کرده ایم».

مقامات ذیربط در سراسر جهان علاقه زیادی به استفاده غیرقانونی از ارزهای دیجیتال دارند. به عنوان مثال ، در اوایل این ماه ، یک کارمند سابق Cryptopia مستقر در نیوزیلند به جرم سرقت بیش از 171 هزار دلار ارز دیجیتال محکوم و به گناه خود اعتراف کرد.

این شخص، به داشتن یک نسخه غیر مجاز از کلیدهای خصوصی کیف پول های دیجیتال متعدد Cryptopia متهم شد که وی را قادر به هک کیف پول های دیجیتال مختلف و دسترسی به بیش از 100 میلیون دلار دلار نیوزیلند در ارز دیجیتال کرده است. Cryptopia پس از هک و سرقت بیش از $ 165 هزار دلار ارز دیجیتال ، که نمایندگی از 15٪ سهام ارز دیجیتال مشتریان آن است ، در سال 2019 منحل شد.

بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

درگیر شدن بسیاری از بازیگران ایالتی و غیردولتی حاصل وقفه اینترنت در 8 ژوئن بود که منجر به ضربه های پرهزینه در تجارت و جلب توجه به خطاهای سطح نهادی در مدل های فعلی توزیع وب شد. کارشناسان هشدار می دهند که چنین حوادثی بدون تغییر و به روزرسانی قابل توجه زیرساخت وب، مشکلی همیشگی باقی خواهند ماند.

یک سری از وب سایت ها، از جمله کاخ سفید، Gov.uk، Spotify و Reddit، صبح سه شنبه گذشته به دنبال یک وقفه گسترده در Fastly، یک شبکه تحویل محتوا، از کار افتادند.

این خسارت بیشتر بر سایت های تجارت الکترونیکی مانند Shopify، eBay و PayPal و همچنین Twitch و Vimeo تأثیر گذاشت. Shopify گزارش داد که فروشندگان و مشتریان به ترتیب قادر به دسترسی به فروشگاه های آنلاین و صفحات پرداخت نیستند. اخبار و رسانه ها نیز با مشکلاتی روبرو شدند، و محتوای ارائه دهندگان مانند نیویورک تایمز، بی بی سی و گاردین قطع شد.

طولی نکشید که محققان به سرعت منبع اصلی مشکل را شناسایی کردند. Fastly یکی از تعدادی از شرکت هاست که از طریق سرورهای ابری توزیع شده در 26 کشور، سرویس معروف به شبکه تحویل محتوا (CDN) را ارائه می دهد.

Fastly به مشتریان اجازه می دهد که در سرورهایش، نسخه وب سایت ها و داده های آنها (فیلم ها، فایل های صوتی و عکس ها) با پرداخت هزینه، ذخیره شوند. استفاده از این سرویس با انتقال منبع اطلاعات (سرور) به مکانهایی که از نظر جغرافیایی به مشتری نزدیکتر هستند، سرعت جریان را افزایش می دهد.

به همین دلیل است که برنامه BBC شما همانند لندن در توکیو کار می کند. در دوره ای که مردم بیش از هر زمان دیگری در طول تاریخ از اینترنت استفاده می کنند، این سرویس سودآوری فوق العاده ای داشته است. گفتنی است، Fastly فقط در سال 2020 290.9 میلیون دلار درآمد کسب کرده است.

اینترنت نامتمرکز که می تواند بر مبنای بلاکچین فعالیت کند، بسیاری از اتفاقات اینچنینی و نیز مشکلات ناشی از نفوذ هکرها، آژانس های امنیتی و دولت های دیکتاتور را به حداقل می رساند و ضرورت آن بیش از پیش حس می شود.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

طبق سند کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ، بانک سرمایه گذاری برجسته ایالات متحده Morgan Stanley از طریق صندوق فرصت های اروپایی خود (EOF) ، 28289 سهام Grayscale Bitcoin Trust را خریداری می کند.

این سند نشان می دهد که حداکثر 25 درصد از اوراق بهادار هر صندوق می تواند دارایی ها را در بیت کوین سرمایه گذاری کند. صندوق فرصت اروپا شامل شرکت های اروپایی در زمینه های فنی و غیر فنی و سایر سرمایه گذاری ها است.

Grayscale Bitcoin Trust، وسیله سرمایه گذاری است که به سرمایه گذاران امکان سرمایه گذاری بدون خرید واقعی ارز دیجیتال اصلی ، برای معاملات سهام بیت کوین طراحی شده است که اولین بار در سال 2013 توسط Barry Silbert تأسیس شد. او همچنین بنیانگذار و مدیرعامل گروه ارزهای دیجیتال (DCG) ، یک شرکت سرمایه گذاری بیت کوین و بلاکچین است که در بسیاری از شرکت های معروف مانند Ripple ، Coinbase ، Circle ، Kraken و Chainalysis سرمایه گذاری کرده است.

اخیراً ، مورگان استنلی همچنان در بازار ارزهای دیجیتال نیز فعال شده است.

با توجه به پوشش خبری Blockchain.News در 21 مارس ، مورگان استنلی در حال بررسی خرید سهم قابل توجهی در Bithumb ، یک بورس بزرگ ارز دیجیتال در کره جنوبی بود.

و در 18 مارس 2020 ، مورگان استنلی به عنوان اولین بانک آمریکایی که به مشتریان خود دسترسی به سرمایه گذاری های صندوق بیت کوین (BTC) را ارائه می دهد ، تاریخ سازی کرد. مورگان استنلی با ارائه خدمات به آن دسته از مشتریان واجد شرایط برای دسترسی به حداکثر سه صندوق بیت کوین ، در برابر درخواست مشتریان خود تسلیم شد. این وجوه شامل دو مورد از Galaxy Digital ، یک شرکت ارز دیجیتال تاسیس شده توسط Mike Novogratz ، و یک مورد از طریق تلاش مشترک مدیر دارایی FS Investments و شرکت بیت کوین NYDIG است.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

مقامات نظارتی مالی مکزیک روز دوشنبه با صدور بیانیه ای مشترک ، موسسات مالی را از استفاده از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) در سیستم مالی این کشور منع کردند.

این بیانیه فقط یک روز پس از اظهارات میلیاردر مکزیک Ricardo Salinas Pliego در آخر هفته ، که ادعا کرد بانک خود Banco Azteca را به عنوان اولین موسسه مالی پذیرش بیت کوین توسعه داده است ، بیان شد.

به گزارش رویترز ، در این بیانیه آمده است:

ناظران نظارتی ، از جمله بانک مرکزی مکزیک (Banco de México) ، وزارت دارایی و رگولاتورهای بانکی نسبت به خطر دارایی های ارز دیجیتال هشدار دادند و گفتند که مقامات، تحت چارچوب قانونی فعلی مکزیک، «دارایی های مجازی» را به عنوان «وسیله مبادله ، ذخیره ارزش یا شکل سرمایه گذاری در نظر نمی گیرند »

«موسسات مالی کشور مجاز به انجام و ارائه خدمات عمومی با دارایی های مجازی مانند بیت کوین ، اتر ، XRP و سایر موارد برای حفظ فاصله سالم بین آنها و سیستم مالی نیستند».

با این وجود ، در بیانیه مقامات به طور مستقیم نام بانکو آزتکا بیان نشده است. سالیناس ، سومین سرمایه دار ثروتمند در مکزیک ، یکشنبه گذشته در توییتر گفت ، توصیه می کند از BTC استفاده کنید ، بانک او و خودش «اولین بانکی است که BTC را در مکزیک قبول می کند».

تخمین زده می شود که این میلیاردر 65 ساله 15.8 میلیارد دلار دارایی داشته باشد. مشاغل وی در بخشهای خرده فروشی ، بانکی و پخش گسترده است. سالیناس در نوامبر گذشته گفت که حدود 10٪ از سهام خود را در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است.

طبق گزارش CNBC ، بانک مرکزی مکزیک با تورم داخلی روبرو است و هفته گذشته نرخ بهره را به 4.25٪ افزایش داد. با این وجود ، مردم نگران کاهش ارزش هستند زیرا نرخ تورم محلی از 6٪ بالا می رود.

سالیناس حتی قبلاً در مصاحبه ای «ارز فیات را به عنوان یک کلاهبرداری» خوانده بود.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

بورس اوراق بهادار ملی فیلیپین، PSE، می گوید ارز رمزنگاری شده “یک کلاس دارایی است که دیگر نمی توانیم از آن چشم پوشی کنیم.” بورس اوراق بهادار گفت که معاملات ارز رمزنگاری شده با توجه به زیرساخت های آن و ضمانت های حمایت از سرمایه گذاران، باید در PSE انجام شود.

گزارش شده است که بورس اوراق بهادار فیلیپین (PSE)، چشم به معاملات ارزهای رمزنگاری شده دارد. روز جمعه CNN فیلیپین گزارش داد، رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت Ramon Monzon روز جمعه گفت که PSE باید بستر تبادل دارایی های رمزنگاری شود.

مونزون با اشاره به اینکه این موضوع طی یک جلسه مدیریت عالی دو هفته پیش مورد بحث قرار گرفت، گفت که این یک کلاس دارایی است که دیگر نمی توانیم آن را نادیده بگیریم :

“در صورت وجود هرگونه مبادله با رمزنگاری، این کار باید در PSE انجام شود. چرا؟ شماره یک، به این دلیل است که زیرساخت های تجاری داریم. اما مهمتر از همه، ما قادر خواهیم بود که به ویژه با محصولی مانند رمزنگاری، از پادمان محافظت از سرمایه گذار برخوردار شویم.”

وی توضیح داد که بسیاری از مردم “به دلیل نوسانات” جذب ارزهای رمزپایه می شوند. با این حال، او هشدار داد که “ثروتهای سریع بدست آمده نیز می توانند سریع از دست بروند.”

رئیس بورس اوراق بهادار بیشتر توضیح داد: “متأسفانه، ما در موقعیتی نیستیم که قوانین از سوی تنظیم کننده قوانین تدوین شده باشد و آن را اجرایی کنیم” ، او علاوه بر این اظهار نظر کرد :

“ما منتظر قوانین کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در مورد نحوه اداره دارایی رمزنگاری یا دارایی دیجیتال هستیم.”

Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP)، بانک مرکزی فیلیپین، تاکنون 17 ارائه دهنده خدمات مبادله ارز رمزنگاری شده را ثبت کرده است.

بانک مرکزی در ژانویه پس از مشاهده رشد سریع در استفاده از ارزهای رمزپایه در سه سال گذشته، دستورالعمل های جدیدی را برای ارائه دهندگان خدمات دارایی رمزنگاری ایجاد کرد. بانک مرکزی نوشت: “زمان آن فرا رسیده است که ما در شناخت ماهیت در حال تکامل این نوآوری مالی دامنه مقررات موجود را گسترش دهیم و انتظارات متناسب با مدیریت ریسک را تعیین کنیم.”