می 1400 ~ وبلاگ بازار الیتکس
۱ خرداد, ۱۴۰۱
خانه ۱۴۰۰ مرداد
آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

رئیس جمهور Volodymyr Zelensky ، قانونی را امضا کرد که به بانک ملی اوکراین اجازه می دهد ارز دیجیتال خود را صادر کند. قانون جدید ، که مقررات اوکراین را با قوانین اتحادیه اروپا مطابقت می دهد ، همچنین الزامات احراز هویت برای مشتریان ارائه دهندگان خدمات پرداخت را سخت می کند.

رئیس جمهور اوکراین ولادیمیر زلنسکی قانون «خدمات پرداخت» را که در 30 ژوئن توسط پارلمان اوکراین تصویب شد ، امضا کرد. بیانیه مطبوعاتی توضیح می دهد که هدف این قانون «مدرن سازی و توسعه بیشتر» بازار خدمات پرداخت و ترویج معرفی نوآوری در بخش مالی است.

یکی از مفاد این لایحه به بانک ملی اوکراین (NBU) اختیار می دهد تا ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) را منتشر کند. مقامات کیف، مدتی است در حال بررسی پروژه ایجاد یک hryvnia دیجیتال هستند. یک نظرسنجی که اخیراً انجام شده نشان می دهد که بخش مالی کشور می خواهد e-hryvnia معاملات در فضای ارز دیجیتال را تسهیل کند.

دفتر رئیس جمهور توضیح داد که NBU همچنین می تواند برای آزمایش خدمات ، فناوری ها و ابزارهای جدید در بخش پرداخت که مبتنی بر فناوری های نوآورانه است ، یک گروه تنظیم کننده ایجاد کند. این پلتفرم به تنظیم کننده مالی اجازه می دهد تا با استارتاپ های صنعت ارتباط نزدیک داشته باشد و نیازهای آنها را بهتر درک کند.

قانون «خدمات پرداخت» قوانین اوکراین را با چارچوب سلطنتی اتحادیه اروپا در این زمینه هماهنگ می کند و ادغام آینده سیستم پرداخت این کشور با سیستم اتحادیه اروپا را تسهیل می کند. قانونگذاران اوکراینی هنجارهای مهم قوانین نظارتی اروپایی مانند دستورالعمل پرداخت دوم (PSD2) و دستورالعمل پول الکترونیکی (EMD) را اتخاذ کرده اند.

این قانون برای اطمینان از شفافیت در ارائه خدمات پرداخت و تقویت حمایت از مصرف کنندگان تدوین شده است. شرکت های پرداخت کننده باید شرایط سختگیرانه تری را در زمینه مدیریت ریسک برآورده کنند. در موارد خاص ، سیستم عامل ها ملزم به اجرای روش های احراز هویت کاربر پیشرفته هستند که برای جلوگیری از کلاهبرداری سایبری ضروری است.

این قانون نه دسته مختلف از ارائه دهندگان خدمات پرداخت را تعریف می کند و موارد جدیدی مانند موسسات پول الکترونیکی و شعب موسسات پرداخت خارجی را معرفی می کند. ارائه دهندگان خدمات پرداخت غیر بانکی ، مانند موسسات پرداخت ، موسسات پول الکترونیکی و اپراتورهای پستی قادر به بازکردن حساب های پرداخت ، صدور کارت های پرداخت و پول الکترونیکی خواهند بود. موسسات مالی غیربانکی برای انجام نقل و انتقالات ملزم به مشارکت در سیستم های پرداخت نیستند.

دولت همچنین اشاره کرد که قانون «خدمات پرداخت» شرایطی را برای معرفی مفهوم «بانکداری باز» در اوکراین ایجاد می کند. هدف اصلی آن ادغام ارائه دهندگان خدمات مختلف و شرکت های فناوری در یک اکوسیستم پرداخت واحد است. مقامات کیف امیدوارند سیستم بانکی باز را تا سال 2023 پیاده کنند.

ارزهای دیجیتال بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

غول پرداخت Mastercard ، روز سه شنبه اعلام کرد برنامه جدیدی را برای حمایت از صنایع ارز دیجیتال و بلاکچین برای استارت‌آپ ها آغاز می کند. هدف این برنامه مشارکت جهانی راه جدید حمایت از دارایی های دیجیتالی سریع در حال رشد ، بلاکچین و شرکت های ارز دیجیتال است.

طبق بیانیه این شرکت ، حداقل هفت دارایی دیجیتال و شرکت های استارت‌آپ بلاکچین به این برنامه در حال ظهور پیوسته اند ، از جمله Mintable مستقر در سنگاپور ، بستری با ویژگی های جدید مانند ضرب بدون گاز‌های گلخانه ای و خرید کارت اعتباری.

Jess Turner، معاون اجرایی Mastercard ، در زمینه زیرساخت های دیجیتالی جدید و fintech ، اظهار داشت:

«Mastercard از سال 2015 با اکوسیستم ارز دیجیتال درگیر شده است. ما به عنوان یک بازیگر پیشرو در فناوری ، می توانیم نقشی اساسی در دارایی های دیجیتال داشته باشیم و به شکل گیری صنعت و تأمین امنیت و امنیت مصرف کننده کمک کنیم».

این پلتفرم پرداخت به دنبال گسترش و تسریع نوآوری در زمینه فناوری دارایی های دیجیتالی است و خرید ، هزینه و نگهداری ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتالی را برای مردم و موسسات ایمن تر و در دسترس تر می کند.

مسترکارت گفت بیش از 250 شركت استارت‌آپ از سال 2014 به برنامه Start Path پیوسته اند. این شركت دسترسی ، ابزارها و راه حل هایی را برای این استارت‌آپ ها فراهم می كند تا با بانك ها و اكوسیستم بازرگانان ارتباط برقرار كند تا راه حل های جدید ارائه دهد.

هفته گذشته ، مسترکارت اعلام کرد که عملکرد و تجربه خود را با استفاده از کیف پول ارزهای دیجیتال و صرافی ها با مشتریان خود و با چندین شرکت ارز دیجیتال برای تبدیل پول ارز دیجیتال و فیات سنتی ، افزایش می دهد.

مسترکارت تقاضای فزاینده پرداخت دیجیتال از مشتریان خود را درک می کند. بیش از 93٪ از مشتریان خواستار در نظر گرفتن روش های نوآورانه پرداخت ، مانند بیومتریک ، ارزهای دیجیتال و کدهای QR هستند. بنابراین ، این غول بستر پرداخت، در ماه فوریه اعلام کرده است که با اجازه دادن به دارندگان کارت برای انجام معاملات ارز دیجیتال مستقیم در شبکه خود ، از پرداخت های ارز دیجیتال مستقیم پشتیبانی می کند.

در همین حال، دارندگان کارت Visa،  یکی از رقبای اصلی Mastercard، بیش از 1 میلیارد دلار ارز دیجیتال را در شش ماه اول امسال در سطح جهانی هزینه کرده اند. به تازگی ، ویزا تجارت خود را در استرالیا با تصویب یک استارت‌آپ استرالیایی به نام CryptoSpend برای صدور دبیت کارت برای مشتریان خود برای استفاده از طریق ارزهای دیجیتال گسترش داده است.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

غول تجارت الکترونیکی آمازون ، شایعه گزارش رسانه ای مبنی بر قبول این شرکت برای پرداخت های بیت کوین را تا پایان سال جاری تکذیب می کند.

پیش از این ، یک رسانه انگلیسی مرتبط، با انتشار اخباری مبنی بر اینکه یکی از افراد داخلی این شرکت که نمی خواست نامش فاش شود ، گفت که غول تجارت الکترونیکی آمازون در شرف قبول بیت کوین به عنوان روش پرداخت است.

بر اساس گزارش رویترز در روز سه شنبه ، سخنگوی آمازون در مورد شایعات رسانه ها توضیح داد و گفت که در حال حاضر برنامه خاصی برای استفاده از دارایی های دیجیتال برای پرداخت وجود ندارد و اظهار می دارد:

«علیرغم علاقه ما به این فضا ، گمانه زنی های پیرامون برنامه های خاص ما برای ارزهای دیجیتال صحت ندارد»

اگرچه این پلتفرم پذیرفتن بیت کوین به عنوان پرداخت را انکار کرد ، سخنگوی گفت که آمازون هنوز علاقه زیادی به ارز دیجیتال دارد و هنوز در مرحله تحقیق و اکتشاف است.

روز دوشنبه ، 26 ژوئیه ، آمازون اعلام کرد که ممکن است به زودی به کاربران اجازه دهد برای پرداخت هزینه محصولات، از ارزهای دیجیتال استفاده کنند ، زیرا غول تجارت الکترونیک به دنبال اضافه کردن یک متخصص بلاکچین و ارزهای دیجیتال به تیم پرداخت خود است.

قیمت بیت کوین پس از شفاف سازی اعلام شده توسط آمازون از مرز 40 هزار دلار کاهش یافته است. طبق اطلاعات Coinmarketcap ، در زمان نوشتن مقاله Jul 27, 2021، بیت کوین در 24 ساعت گذشته 1.87٪ کاهش یافته و به 37195 دلار رسیده است.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

دو مقام صندوق بین المللی پول (IMF)، روز دوشنبه انتقاد کردند که تصویب بیت کوین به عنوان پول قانونی در برخی از کشورها خطرناک است و «می تواند برای اقتصاد آن وحشتناک باشد».

بر اساس مقاله منتشر شده در روز دوشنبه در وبلاگ صندوق بین المللی پول. مشاور مالی و مدیر بخش پول و سرمایه صندوق بین المللی پول ، Tobias Adrian  و مشاور عمومی و مدیر بخش حقوقی صندوق بین المللی پول Rhoda Weeks-Brown ، تصویب دارایی های دیجیتال برای ارزهای فیات را «وسوسه و میانبر» توصیف کردند. آنها گفتند: «بعید است دارایی های ارز دیجیتال در کشورهایی با تورم و نرخ ارز ثابت و موسسات معتبر مورد توجه قرار گیرند».

«خانوارها و مشاغل انگیزه بسیار کمی برای قیمت گذاری یا پس انداز در دارایی ارز دیجیتال موازی مانند بیت کوین دارند ، حتی اگر به آن وجهه قانونی داده شود. ارزش آنها بیش از حد ناپایدار است و با اقتصاد واقعی ارتباطی ندارد».

توبیاس آدریان و رودا ویکس براون، مستقیما نامی از کشور آمریکای مرکزی، السالوادور که قانون بیت کوین را در ماه ژوئن تصویب کرد و اعلام کرد از سپتامبر بیت کوین را به عنوان پول قانونی تصویب می کند، نبردند.

این دو کارشناس نگرانند که دارایی ارز دیجیتال از نظر قیمت های ناپایدار داخلی ، به ویژه برای آنهایی که در تجارت با توجه به قیمت انعطاف پذیر بیت کوین وارد می شوند ، بیش از حد نوسان داشته باشد.

طبق این مقاله ، کارشناسان معتقدند که دارایی های دیجیتال در صورت تأیید وضعیت قانونی، به پذیرش طلبکاران در پرداخت تعهدات پولی از جمله مالیات ، ارز (مشابه اسکناس و سکه) صادر شده توسط بانک مرکزی نیاز دارند.

علاوه بر این ، کارشناسان همچنین هشدار دادند که کشورهایی که ارز دیجیتال را قانونی می کنند، می توانند برای مقابله با مجموعه ای از مشکلات ، از جمله یکپارچگی مالی ، مقررات ، اقدامات جنایی مانند پولشویی و خطرات و مسائل مربوط به پایداری محیط زیست ، خطرناک باشند.

ماه گذشته ، مقامات صندوق بین المللی پول نگرانی خود را مبنی بر اینکه بیت کوین در السالوادور باعث مشکلات حقوقی و اقتصادی سرور می شود ، ابراز کردند.

تصویب بیت کوین به عنوان پول قانونی در السالوادور همچنین مقاومت شکاکی در داخل را افزایش داد. بیش از 75٪ از سالوادورها برای تبدیل شدن به پول فیات به بیت کوین بی اعتماد هستند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی


با برخورد شدید دولت در پکن در ارتباط با عملیات استخراج ارزهای دیجیتال ، استخراجگران ارز دیجیتال چینی در جستجوی سایر حوزه ها بوده اند. با تأمین انرژی کم هزینه ، ایران به عنوان یک مقصد آینده نگر ظاهر شده است. با این حال ، شرکت برق دولتی این کشور نگرانی در مورد هجوم احتمالی استخراجگران و واردات غیرقانونی سخت افزار استخراج از چین را ابراز کرده است.

شرکت تولید ، توزیع و انتقال نیروی برق ایران ، توانیر ، در رابطه با ورود استخراجگران ارز دیجیتال چینی به ایران در میان سرکوب های مداوم چین علیه این صنعت ، هشدار داده است. این شرکت دولتی نگرانی های خود را در مکاتبات با کارگزار مرکزی برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز در میان گذاشت.

محمد حسین متوسلی زاده مدیر عامل شرکت توانیر در نامه ای که توسط وب سایت اخبار اقتصادی اقتصاد نیوز منتشر شده است ، به گزارش رسانه ها در مورد تعطیلی تأسیسات استخراج در چین اشاره کرده است. بر اساس گزارش به نقل از روزنامه تجارت انگلیسی Financial Tribune ، دولت هشدار داد ، حمله دولت علیه این بخش می تواند استخراجگران چینی را به کشورهای دیگر سوق دهد.

متوسلی زاده خواستار اجرای کنترل های دقیق برای جلوگیری از هجوم گسترده شرکت های استخراج و سخت افزار ضرب سکه از جمهوری خلق چین به ایران شد: کم بودن هزینه های برق باعث جذابیت ایران برای استخراجگران چینی می شود. آنها احتمالاً قاچاق تجهیزات استخراج را به کشور آغاز می کنند.

ارزهای دیجیتال در ایران با محبوبیت فزاینده ای روبرو شده اند که بسیاری از ایرانیان در میان افزایش قیمت ها در سال گذشته سرمایه گذاری کرده اند. برق ارزان و یارانه ای استخراج ارز دیجیتال را نیز کاتالیز کرده است و جمهوری اسلامی آن را به عنوان یک فعالیت قانونی در تابستان سال 2019 به رسمیت شناخته است.

اهمیت ایران به عنوان یک هدف استخراج ارز دیجیتال افزایش یافته است و طبق مطالعه دانشگاه کمبریج ، کشور بیش از 4.6٪ از hashrate های جهانی را تشکیل می دهد.

طبق گزارش Financial Tribune ، 50 مجوز برای نهادهای استخراج ارز دیجیتال در ایران صادر شده است اما در اواخر ماه ژوئن ، وزارت صنعت ، معدن و تجارت فقط 30 مزرعه ارز دیجیتال مجاز را در لیست خود قرار داده است.

این بعد از اعلام آوریل این اداره بود که استخراجگران برای هر کیلووات ساعت 16574 ریال (0.39 دلار) پرداخت می کردند ، چهار برابر نرخ اولیه و ممکن است برخی از آنها مجبور به رفتن به زیرزمین یا حتی از تجارت خارج شوند. بزرگترین تأسیسات استخراج مجاز ایران ، در شهر رفسنجان ، متعلق به چینی ها است و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

ضربهای پر مصرف انرژی ارزهای دیجیتال در میان عوامل اصلی کمبود برق و خاموشی در تابستان امسال در سراسر کشور ذکر شده است ، با دمای بسیار بالا که تقاضای برق را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. در ماه مه ، دولت در تهران گفت که حتی در ساعت ها اوج مصرف ، استخراجگران مجاز را نیز تعطیل خواهد کرد.

در همین حال ، توانیر پس از عملیات غیرقانونی استخراج ، در چند ماه گذشته بیش از 200000 واحد سخت افزار را توقیف کرده است. توانیر ادعا می کند که این دستگاه ها 750 مگاوات برق برابر با کل مصرف پنج استان مصرف کرده اند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

21Shares ، یک صادر کننده مشهور ETP ارز دیجیتال ، از همکاری با بانک خدمات مالی آنلاین آلمان Comdirect برای متنوع کردن گزینه ETP های ارزهای دیجیتال در حساب های پس انداز مشتری خبر داد.

طبق گزارش رسمی در تاریخ 13 ژوئیه توسط 21Shares ، این طرح بلافاصله لازم الاجرا خواهد شد و 21Shares به ارائه دهنده انحصاری ETP رمزگذاری شده اختصاص یافته به عنوان یک برنامه پس انداز کارگزار آنلاین (طرح Spar) تبدیل شده است.

در حال حاضر ، 11 محصول ETP، 21Share   با کارمزد صفر در پلتفرم Comdirect در دسترس هستند. مدیر عامل شرکت 21Shares ،Hany Rashwan ، از آخرین اعلامیه استقبال کرد و گفت:

«ما بسیار خوشحالیم که به مشتریان آلمانی که مایل به افزودن بیت کوین و سایر دارایی های رمزنگاری شده به برنامه پس انداز خود هستند ، یک گزینه جذاب برای این کار به لطف Comdirect ارائه می دهیم».

21Shares اظهار داشت که همکاری با Comdirect « نقطه عطف دیگری در دموکراتیک سازی سرمایه گذاری های ارز دیجیتال» است. این اولین نمونه ای است که در آن سرمایه گذاران می توانند در حساب های پس انداز خود ارز دیجیتال بدست آورند.

مدیر محصولات Comdirect و برنامه صرفه جویی در ارز دیجیتال ، Rene Louis Delrieux اضافه کرد:

«برای یک تجربه عالی مشتری ، سرمایه گذاران اکنون می توانند از ETP های رمزنگاری شده توسط 21Shares استفاده کنند که متناسب با نیازهای مشتریان خواسته ما و مشارکت در بازار را تضمین می کند. این سرویس اضافی انعطاف پذیری را برای استفاده فوری اضافه می کند. همراه با 21Share شریک ما ، comdirect موفقیت چشمگیری داشته است پر کردن سرمایه گذاری های رمزنگاری شده برای برنامه های بازنشستگی ، چیزی که مشتریان ما مدتها آرزو داشته اند».

21Shares به ادغام دارایی های دیجیتال در بخش مالی سنتی متعهد شده است. همانطور که توسط Blockchain News دوشنبه گذشته گزارش شد ، 21Shares اعلام کرد که این شرکت با GHCO ، یک ارائه دهنده نقدینگی با محوریت صادر کننده ، متعهد به ایجاد بازارهای مالی شفاف و در دسترس برای لیست Bitcoin ETP (ABTC) خود در صرافی Aquis همکاری کرده است.

و در پایان ماه گذشته ، Cathie Wood،  سرمایه گذار برجسته وال استریت و بنیانگذار و مدیر عامل شرکت مدیریت سرمایه گذاری ARK ، با 21Shares ، یک صادر کننده محصولات قابل معامله در بورس اروپا ، برای درخواست Bitcoin ETF-Ark21Shares ETF همکاری کرده است.