دسامبر 1400 ~ وبلاگ بازار الیتکس
۱ خرداد, ۱۴۰۱
خانه ۱۴۰۰ اسفند
آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

گزارش جدیدی که توسط Crypto.com ، یک صرافی ارز دیجیتال و خدمات fintech منتشر شده است ، نشان می دهد که تعداد افرادی که از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند از ژانویه بیش از دو برابر شده است و در ژوئن گذشته به 221 میلیون نفر رسیده است.

این گزارش بیان می کند که ظهور جنبش دفی ، موسساتی مانند تسلا ، ویزا ، مسترکارت و مایکرواستراتژی که از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند و کشور السالوادور که بیت کوین را به عنوان پول قانونی اعلام کرد ، رویدادهای مهمی بودند که به محبوبیت بیشتر ارزهای دیجیتال کمک کردند.

گزارش «اندازه گیری کاربران جهانی ارز دیجیتال»Crypto.com ، نشان داد که تعداد کاربران ارز دیجیتال در نیمه اول سال، بیش از دو برابر شده است. پذیرش ارزهای دیجیتال از 106 میلیون در ماه ژانویه به 221 میلیون در ماه ژوئن رسید که عمدتاً از طریق بازار صعودی که بیت کوین را به بالاترین حد خود در طول سه ماهه اول رساند ، تأمین شد.

این گزارش شامل اطلاعاتی از صرافی های ارز دیجیتال پیشرو در بازار ، از جمله Binance ، Bitfinex ، Gemini ، Huobi ، Kraken ، Okex و Upbit و سایر موارد بود. تعداد کاربران اتریوم در سه ماهه دوم افزایش یافت ، زیرا اخبار مثبت و علاقه سرمایه گذاران به این توکن افزایش یافت.

با این حال ، این رونق سکه meme  و فشار آلتکوین بود که در دو ماه آخر سه ماهه دوم اتفاق افتاد و پذیرش را به اوج خود رساند. توکن هایی مانند shiba inu (SHIB) و dogecoin (DOGE) از محبوبیت فوق العاده ای برخوردار بودند و باعث جلب توجه کاربران خارج از بازار شدند ، که توسط چهره هایی مانندElon Musk  مورد توجه قرار گرفت.

رشد کاربران ارزهای دیجیتال نیز در سال گذشته شتاب گرفته است ، به این معنی که کاربران بیشتری با این جایگزین های پول فیات آشنا می شوند. اولین گزارش پذیرش ارزهای دیجیتال که از ماه مه سال 2020 تنظیم شد ، نشان داد که کاربران، از 65 میلیون به 100 میلیون نفر رسیده اند.

با این حال ، در حال حاضر تنها شش ماه طول کشید تا جمعیت کاربران از 106 به 221 میلیون برسد. آلتکوین ها بخش بزرگی از این روند هستند. اینها سهم بازار ارزهای دیجیتال قبلی مانند بیت کوین و اتریوم را خوردند ، احتمالاً به دلیل ورود کاربران جدید به بازار. در ابتدای سال ، دارندگان آلتکوین، تنها 20 درصد از کل کاربران ارزهای دیجیتال را تشکیل می دادند. اما در پایان سه ماهه دوم ، این درصد به 38 درصد افزایش یافت.

با یک نگاه کلی، امسال سال بسیار خوبی برای پذیرش ارزهای دیجیتال بود ، زیرا نهادها و دارندگان خرده فروشی به ارزهای دیجیتال روی آورده اند. در این مورد ، Kris Marszalek  ، مدیر عامل Crypto.com ، اظهار داشت:

«رشد ما در نیمه اول سال 2021 در پلتفرم و صنعت ما بسیار دلگرم کننده است و ما همچنان به دنبال سرمایه گذاری سنگین خود در جهت دنبال کردن ارزهای دیجیتال در هر کیف پول هستیم».

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

Lesetja Kganyago ، رئیس بانک ذخیره آفریقای جنوبی (SARB) ، بار دیگر تأیید کرد که بانک مرکزی در حال حاضر امکان سنجی صدور یک ارز دیجیتال را بررسی می کند.

در اظهارات خود در مجمع عمومی سالیانه SARB ، رییس کانیاگو گفت که سازمان وی این مطالعه را آغاز کرده است تا از روند رو به رشد بانک های مرکزی که در حال مطالعه CBDC ها هستند مطلع شود.

در چند سال گذشته ، چندین بانک مرکزی از جمله تعدادی در آفریقا به طور مشابه مطالعات CBDC خود را اعلام کرده اند. در حال حاضر ، بانک های مرکزی غنا و نیجریه هر دو اعلام کرده اند که از نیمه دوم سال 2021 شروع به کار آزمایشی ارزهای دیجیتالی خود خواهند کرد.

با این حال ، همانطور که در گزارش اخیر Mybroadband به نقل از کانیاگو توضیح داده شده است ، مطالعه e-rand SARB همچنین به دنبال درک امکان صدور CBDC برای اهداف خرده فروشی است.

کانیاگو توضیح داد:

هدف از این مطالعه بررسی این مسئله است که آیا امکان دارد SARB یک CBDC برای استفاده در خرده فروشی و مکمل پول نقد در آفریقای جنوبی مورد استفاده قرار دهد یا خیر.

تأیید کانیاگو از مطالعه SARB در مورد CBDC در حالی است که آفریقای جنوبی برای تنظیم ارزهای دیجیتال آماده است. همانطور که توسط Bitcoin.com News گزارش شده است ، گروه کاری موسوم به گروه کاری بین دولتی Fintech (IFWG) اخیراً مقاله ای را منتشر کرده است که مقررات ارائه دهندگان خدمات ارز دیجیتال را توصیه می کند.

در حال حاضر ، چندین بانک آفریقای جنوبی مانع از استفاده مشتریان از خرید ارزهای دیجیتال در سیستم عامل های خارج از کشور می شوند. طبق گزارشات ، این اقدام بانک ها به دستور نهادهای نظارتی انجام می شود که می خواهند قوانین کنترل صرافی کشور شامل ارزهای دیجیتال نیز باشد.

در همین حال ، هیچ تاریخی در مورد زمان انتظار برای پایان SARB و زمان انتظار بانک مرکزی برای شروع آزمایشی این امر اعلام نشده است.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

رئیس جمهور آمریکا جو بایدن و قانونگذاران از دو حزب بر سر جزئیات بسته زیر بنایی تقریباً یک تریلیون دلاری با اقدامات برای افزایش اعمال مالیات در مورد دارایی های دیجیتال توافق کردند.

کاخ سفید روز چهارشنبه اعلام کرد که جو بایدن ، رئیس جمهور و گروهی از قانونگذاران از دو حزب در مورد جزئیات «a once-in-a-generation investment» در زیرساخت های ایالات متحده توافق کرده اند.

کاخ سفید تصریح کرد که این لایحه در مجلس سنا مورد بررسی قرار می گیرد و می افزاید: «در مجموع ، این قرارداد شامل 550 میلیارد دلار سرمایه گذاری جدید فدرال در زیرساخت های آمریکا می شود».

اقدامات برای افزایش اجرای مالیات در مورد دارایی های دیجیتال در آخرین لحظه به لایحه زیرساخت اضافه شد تا بودجه لازم برای تأمین مالی طرح زیرساخت ها جمع آوری شود.

550 میلیارد دلار طی هشت سال آینده در جاده ها ، پل ها ، اینترنت پرسرعت ، حمل و نقل عمومی ، وسایل نقلیه برقی ، فرودگاه ها و بنادر کشتیرانی هزینه می شود.

این اقدامات الزامات افزایش گزارش را برای کارگزاری ها و صرافی های ارز دیجیتال تحمیل می کند. آنها ملزم به ارائه جزئیات مربوط به معاملات ارزهای دیجیتال 10000 دلار یا بیشتر به سرویس درآمد داخلی (IRS) هستند.

انتظار می رود این مفاد 28 میلیارد دلار دیگر از معاملات ارزهای دیجیتال جمع آوری کند.

اطلاعیه ای که روز چهارشنبه توسط کاخ سفید منتشر شد ، توضیح می دهد: «در سال های آینده ، این معامله منافع اقتصادی قابل توجهی را به همراه خواهد داشت» و می افزاید:

این بودجه از طریق ترکیبی از هدایت مجدد صندوق های بلاعوض کمک های اضطراری ، هزینه های هدفمند کاربران شرکت ، تقویت اعمال مالیات در مورد ارزهای دیجیتال و سایر اقدامات دو حزب ، علاوه بر درآمد حاصل از رشد اقتصادی بیشتر در نتیجه سرمایه گذاری ها ، تأمین می شود.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

دو مقام صندوق بین المللی پول (IMF)، روز دوشنبه انتقاد کردند که تصویب بیت کوین به عنوان پول قانونی در برخی از کشورها خطرناک است و «می تواند برای اقتصاد آن وحشتناک باشد».

بر اساس مقاله منتشر شده در روز دوشنبه در وبلاگ صندوق بین المللی پول. مشاور مالی و مدیر بخش پول و سرمایه صندوق بین المللی پول ، Tobias Adrian  و مشاور عمومی و مدیر بخش حقوقی صندوق بین المللی پول Rhoda Weeks-Brown ، تصویب دارایی های دیجیتال برای ارزهای فیات را «وسوسه و میانبر» توصیف کردند. آنها گفتند: «بعید است دارایی های ارز دیجیتال در کشورهایی با تورم و نرخ ارز ثابت و موسسات معتبر مورد توجه قرار گیرند».

«خانوارها و مشاغل انگیزه بسیار کمی برای قیمت گذاری یا پس انداز در دارایی ارز دیجیتال موازی مانند بیت کوین دارند ، حتی اگر به آن وجهه قانونی داده شود. ارزش آنها بیش از حد ناپایدار است و با اقتصاد واقعی ارتباطی ندارد».

توبیاس آدریان و رودا ویکس براون، مستقیما نامی از کشور آمریکای مرکزی، السالوادور که قانون بیت کوین را در ماه ژوئن تصویب کرد و اعلام کرد از سپتامبر بیت کوین را به عنوان پول قانونی تصویب می کند، نبردند.

این دو کارشناس نگرانند که دارایی ارز دیجیتال از نظر قیمت های ناپایدار داخلی ، به ویژه برای آنهایی که در تجارت با توجه به قیمت انعطاف پذیر بیت کوین وارد می شوند ، بیش از حد نوسان داشته باشد.

طبق این مقاله ، کارشناسان معتقدند که دارایی های دیجیتال در صورت تأیید وضعیت قانونی، به پذیرش طلبکاران در پرداخت تعهدات پولی از جمله مالیات ، ارز (مشابه اسکناس و سکه) صادر شده توسط بانک مرکزی نیاز دارند.

علاوه بر این ، کارشناسان همچنین هشدار دادند که کشورهایی که ارز دیجیتال را قانونی می کنند، می توانند برای مقابله با مجموعه ای از مشکلات ، از جمله یکپارچگی مالی ، مقررات ، اقدامات جنایی مانند پولشویی و خطرات و مسائل مربوط به پایداری محیط زیست ، خطرناک باشند.

ماه گذشته ، مقامات صندوق بین المللی پول نگرانی خود را مبنی بر اینکه بیت کوین در السالوادور باعث مشکلات حقوقی و اقتصادی سرور می شود ، ابراز کردند.

تصویب بیت کوین به عنوان پول قانونی در السالوادور همچنین مقاومت شکاکی در داخل را افزایش داد. بیش از 75٪ از سالوادورها برای تبدیل شدن به پول فیات به بیت کوین بی اعتماد هستند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

Mastercard غول پرداخت، روز سه شنبه اعلام کرد برنامه جدیدی را برای حمایت از صنایع ارز دیجیتال و بلاکچین برای استارت‌آپ ها آغاز می کند. هدف این برنامه مشارکت جهانی راه جدید حمایت از دارایی های دیجیتالی سریع در حال رشد ، بلاکچین و شرکت های ارز دیجیتال است.

طبق بیانیه این شرکت ، حداقل هفت دارایی دیجیتال و شرکت های استارت‌آپ بلاکچین به این برنامه در حال ظهور پیوسته اند ، از جمله Mintable مستقر در سنگاپور ، بستری با ویژگی های جدید مانند ضرب بدون گاز‌های گلخانه ای و خرید کارت اعتباری.

Jess Turner، معاون اجرایی مسترکارت، در زمینه زیرساخت های دیجیتالی جدید و fintech ، اظهار داشت:

«مسترکارت از سال 2015 با اکوسیستم ارز دیجیتال درگیر شده است. ما به عنوان یک بازیگر پیشرو در فناوری ، می توانیم نقشی اساسی در دارایی های دیجیتال داشته باشیم و به شکل گیری صنعت و تأمین امنیت و امنیت مصرف کننده کمک کنیم».

این پلتفرم پرداخت به دنبال گسترش و تسریع نوآوری در زمینه فناوری دارایی های دیجیتالی است و خرید ، هزینه و نگهداری ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتالی را برای مردم و موسسات ایمن تر و در دسترس تر می کند.

مسترکارت گفت بیش از 250 شركت استارت‌آپ از سال 2014 به برنامه Start Path پیوسته اند. این شركت دسترسی ، ابزارها و راه حل هایی را برای این استارت‌آپ ها فراهم می كند تا با بانك ها و اكوسیستم بازرگانان ارتباط برقرار كند تا راه حل های جدید ارائه دهد.

هفته گذشته ، مسترکارت اعلام کرد که عملکرد و تجربه خود را با استفاده از کیف پول ارزهای دیجیتال و صرافی ها با مشتریان خود و با چندین شرکت ارز دیجیتال برای تبدیل پول ارز دیجیتال و فیات سنتی ، افزایش می دهد.

مسترکارت تقاضای فزاینده پرداخت دیجیتال از مشتریان خود را درک می کند. بیش از 93٪ از مشتریان خواستار در نظر گرفتن روش های نوآورانه پرداخت ، مانند بیومتریک ، ارزهای دیجیتال و کدهای QR هستند. بنابراین ، این غول بستر پرداخت، در ماه فوریه اعلام کرده است که با اجازه دادن به دارندگان کارت برای انجام معاملات ارز دیجیتال مستقیم در شبکه خود ، از پرداخت های ارز دیجیتال مستقیم پشتیبانی می کند.

در همین حال، دارندگان کارت Visa،  یکی از رقبای اصلی Mastercard، بیش از 1 میلیارد دلار ارز دیجیتال را در شش ماه اول امسال در سطح جهانی هزینه کرده اند. به تازگی ، ویزا تجارت خود را در استرالیا با تصویب یک استارت‌آپ استرالیایی به نام CryptoSpend برای صدور دبیت کارت برای مشتریان خود برای استفاده از طریق ارزهای دیجیتال گسترش داده است.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی


21Shares ، یک صادر کننده مشهور ETP ارز دیجیتال ، از همکاری با بانک خدمات مالی آنلاین آلمان Comdirect برای متنوع کردن گزینه ETP های ارزهای دیجیتال در حساب های پس انداز مشتری خبر داد.

طبق گزارش رسمی توسط 21Shares ، این طرح بلافاصله لازم الاجرا خواهد شد و 21Shares به ارائه دهنده انحصاری ETP رمزگذاری شده اختصاص یافته به عنوان یک برنامه پس انداز کارگزار آنلاین (طرح Spar) تبدیل شده است.

در حال حاضر ، 11 محصول ETP، 21Share   با کارمزد صفر در پلتفرم Comdirect در دسترس هستند. مدیر عامل شرکت 21Shares ،Hany Rashwan ، از آخرین اعلامیه استقبال کرد و گفت:

«ما بسیار خوشحالیم که به مشتریان آلمانی که مایل به افزودن بیت کوین و سایر دارایی های رمزنگاری شده به برنامه پس انداز خود هستند ، یک گزینه جذاب برای این کار به لطف Comdirect ارائه می دهیم».

21Shares اظهار داشت که همکاری با Comdirect « نقطه عطف دیگری در دموکراتیک سازی سرمایه گذاری های ارز دیجیتال» است. این اولین نمونه ای است که در آن سرمایه گذاران می توانند در حساب های پس انداز خود ارز دیجیتال بدست آورند.

مدیر محصولات Comdirect و برنامه صرفه جویی در ارز دیجیتال ، Rene Louis Delrieux اضافه کرد:

«برای یک تجربه عالی مشتری ، سرمایه گذاران اکنون می توانند از ETP های رمزنگاری شده توسط 21Shares استفاده کنند که متناسب با نیازهای مشتریان خواسته ما و مشارکت در بازار را تضمین می کند. این سرویس اضافی انعطاف پذیری را برای استفاده فوری اضافه می کند. همراه با 21Share شریک ما ، comdirect موفقیت چشمگیری داشته است پر کردن سرمایه گذاری های رمزنگاری شده برای برنامه های بازنشستگی ، چیزی که مشتریان ما مدتها آرزو داشته اند».

21Shares به ادغام دارایی های دیجیتال در بخش مالی سنتی متعهد شده است. همانطور که توسط Blockchain News دوشنبه گذشته گزارش شد ، 21Shares اعلام کرد که این شرکت با GHCO ، یک ارائه دهنده نقدینگی با محوریت صادر کننده ، متعهد به ایجاد بازارهای مالی شفاف و در دسترس برای لیست Bitcoin ETP (ABTC) خود در صرافی Aquis همکاری کرده است.

و در پایان ماه گذشته ، Cathie Wood،  سرمایه گذار برجسته وال استریت و بنیانگذار و مدیر عامل شرکت مدیریت سرمایه گذاری ARK ، با 21Shares ، یک صادر کننده محصولات قابل معامله در بورس اروپا ، برای درخواست Bitcoin ETF-Ark21Shares ETF همکاری کرده است.