فوریه 1401 ~ وبلاگ بازار الیتکس
۱ خرداد, ۱۴۰۱
خانه ۱۴۰۱ اردیبهشت
آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

اداره پول سنگاپور (MAS) به چندین ارائه دهنده خدمات پرداخت دیجیتالی اطلاع داده است که به آنها مجوز فعالیت در کشور داده می شود. ناظران صنعت می گویند که این حرکت که پس از تأیید صرافی ارز دیجیتال برای گرفتن مجوز صورت می گیرد ، باعث می شود سنگاپور به عنوان قطب ارز دیجیتال آسیا شناخته شود.

مقامات بانک مرکزی سنگاپور به ارائه دهندگان خدمات پرداخت دیجیتالی اطلاع داده اند که به آنها مجوز فعالیت در حوزه قضایی خود را می دهد.

MAS به چندین متقاضی از 170 متقاضی گفت « آماده است تا به آنها مجوز خدمات پرداخت بدهد » ، البته در صورتی که آنها اقدامات لازم را برای برآوردن الزامات قانونی انجام دهند. دو درخواست تاکنون رد شده و 30 درخواست دیگر به دلیل عدم رعایت استانداردهای مبارزه با پولشویی پس گرفته شده است.

این اخبار پس از آن منتشر می شود که صرافی استرالیایی Independent Reserve اوایل این هفته اعلام کرد که از مقامات پولی سنگاپور، به عنوان ارائه دهنده خدمات توکن پرداخت دیجیتال مجوز دریافت کرده است. پلتفرم معاملاتی در بیانیه ای خاطرنشان کرد که این یکی از اولین ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی است که چنین تأییدی را در شهر دریافت کرده است.

روزنامه هنگ کنگی خاطرنشان کرد: آخرین اعلام MAS با استقبال متخصصان در حوزه ارز دیجیتال مواجه شده است. Grace Chong ، وکیل در Simmons & Simmons و مشاور در زمینه فناوری و امور نظارتی در سنگاپور ، این حرکت را مهم و به موقع توصیف کرد. بانک ها و مدیران دارایی پیشنهاد دارایی های دیجیتالی خود را گسترش داده اند. وی خاطرنشان کرد:

« تغییرات تکنولوژیکی مالی در حال افزایش است و ما شاهد علاقه نهادی قوی به دارایی های دیجیتالی هستیم ».

طبق برآوردهای چونگ ، 90 ارائه دهنده خدمات پرداخت دیجیتال در سنگاپور تحت این قانون گرفتن مجوز قرار گرفته اند.

طبق گزارش Bitcoin.com News ، نهاد MAS تحت قانون خدمات جدید پرداخت خود ، به تعدادی از شرکت های ارز دیجیتال، از جمله Binance ، Coinbase ، Upbit و Wirex مجوز فعالیت اهدا کرد.

Keneth Bok ، مدیر اجرایی بلوک های مشاوره بلاکچین ، اظهار داشت: تصمیم MAS برای حرکت به سمت مجوز دائمی « به بسیاری از شرکت های ارز دیجیتال معتبر که در اینجا فعالیت کرده اند اطمینان می دهد ».

Jason Davis، دانشیار کارآفرینی و مشاغل خانوادگی در Insead ، آن را «گام بعدی دقیق» برای نوآوری مالی توصیف کرد. دیویس انتظار دارد صرافی های ارز دیجیتال بیشتری به دنبال تأیید برای فعالیت در سنگاپور باشند:

« فعال کردن صرافی های ارزهای دیجیتال در سنگاپور بخش مهمی از استراتژی این کشور برای دوستی با مشاغل با استفاده از انواع دارایی های دیجیتالی جدید است … صرافی ها ممکن است تنها اولین گام در توسعه یک اکوسیستم ارز دیجیتال پررونق در قلب جنوب شرقی آسیا باشد».

ناظران صنعت انتظار دارند این توسعه تعداد شرکت های مختلف ارز دیجیتال را که به سنگاپور نقل مکان می کنند افزایش داده و جایگاه خود را به عنوان یک قطب پیشرو در زمینه ارز دیجیتال آسیایی تقویت کند. به عنوان مثال ، رقیب منطقه ای سنگاپور ، یعنی هنگ کنگ ، سیاست های مقررات سختگیرانه تری را انتخاب کرده است.

به گفته Sumit Agarwal، استاد امور مالی و اقتصادی در دانشگاه ملی سنگاپور ، نفوذ روزافزون پکن بر هنگ کنگ « ترس را در ذهن سرمایه گذاران ایجاد می کند » در حالی که سرکوب استخراج و تجارت ارز دیجیتال در چین ادامه دارد.

آگاروال خاطرنشان کرد: « مردم متوجه شده اند که نهادهای نظارتی سنگاپور برای آزمایش بیشتر آماده هستند زیرا این اقتصاد کوچک است و می توان سریعتر تصمیم گیری کرد».

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

دادگاه فدرال برزیل حکم به فروش بیت کوین ذخیره شده به ارزش 1.1 میلیون دلار داد. فروش توسط بزرگترین صرافی تنظیم شده در کشور ، Mercado Bitcoin  انجام شد. پلیس فدرال، بیت کوین فروخته شده از Tradergroup ، شرکتی که ظاهراً به عنوان یک طرح Ponzi یا همان کلاهبرداری سرمایه، تحت نمای یک شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال، فعالیت می کرد ،  را توقیف کرد. این برای اولین بار است که حکم دادگاه برزیل اقدام به فروش بیت کوین از دارایی های توقیف شده در این کشور می کند.

یک دادگاه فدرال در Espirito Santo دستور فروش 1.1 میلیون دلار بیت کوین را صادر کرد که توسط پلیس فدرال در سال 2019 از تریدرگروپ ضبط شد ، طرح ادعایی پونزی که تحت پوشش یک شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال فعالیت می کرد.

این شرکت به عنوان بخشی از عملیات «Madoff» مورد مداخله قرار گرفت ، جایی که 43 افسر پلیس فدرال و پنج بازرس حکم توقیف را در اسپریتو سانتو اجرا کردند.

درآمد حاصل از این فروش برای پرداخت برخی از تعهداتی است که تریدرگروپ هنوز با مشتریان سابق خود دارد.

ماه گذشته ، دادگاه تصمیم گرفت فروش را با بیت کوین مرکادو ، یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال در کشور انجام دهد. این صرافی 9 لات 3 بیت کوین و آخرین قطعه را برای ارزش باقیمانده به کمتر از 2 درصد قیمت بازار فروخت. سپس ، مبلغ فیات دریافت شده را به حساب دادگاه واریز کرد.

Alexandre Senra ، دادستان عمومی فدرال که دستور فروش بیت کوین را صادر کرد ، اظهار داشت:

« قربانیان زیادی از تریدرگروپ با شکایت هایی ، عمدتا در دادگاه ایالتی ، درخواست بازپرداخت پول دارند و در حال حاضر بخشی از این پول قابل بازگشت است ، نه همه، زیرا اعتبار فروخته شده در بیت کوین برای جبران ضررها کافی نبود».

این برای اولین بار است که یک دادگاه فدرال برزیل دستور فروش دارایی های دیجیتال از طریق صرافی تجاری را صادر می کند. با این حال ، این بدان معنا نیست که مقامات برزیلی مقررات سستی در مورد جرایم مربوط به ارزهای دیجیتال دارند. در واقع ، این کشور یکی از فعال ترین ها در این حوزه در آمریکای جنوبی بوده است.

ماه گذشته ، مقامات برزیل، Claudio Oliveira ، معروف به «پادشاه بیت کوین» برزیل را به دلیل مشارکت در طرح کلاهبرداری 300 میلیون دلاری دستگیر کردند.

پلیس همچنین بیش از 33 میلیون دلار در تحقیقات که طرح های رمزنگاری ناشناس را با شرکت های پولشویی در کشور مرتبط می کرد ، توقیف کرد.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن بلاکچین اوگاندا (BAU) گفت که جامعه بلاکچین اوگاندا از درخواست اخیر مقامات برای ایجاد یک چارچوب نظارتی ارز دیجیتال استقبال می کند. Suleiman Murunga، یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن بلاکچین اوگاندا (BAU)، توضیح می دهد که چنین چارچوبی «اعتماد سرمایه گذاران را ایجاد می کند و مشارکت نوآوران را افزایش می دهد».

اظهارات مورونگا از BAU تنها چند ماه پس از آن است که اداره اطلاعات مالی کشور (FIA) به وزارت دارایی این کشور گفته است که امکان تنظیم ارزهای دیجیتال را بررسی کند.

همانطور که قبلاً توسط Bitcoin.com News گزارش شده بود ، FIA با توجه به اینکه تنها چند نهاد ارز دیجیتال به طور داوطلبانه ثبت نام کرده اند ، اقدام به تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال کرد.

FIA امیدوار بود از انطباق صنعت ارز دیجیتال با سیاست ثبت نام داوطلبانه برای تقویت توانایی خود در «محافظت از کاربران و اقتصاد بزرگتر» در برابر سوء استفاده احتمالی از ارزهای دیجیتال استفاده کند.

در همین حال ، مورونگا به Bitcoin.com News می گوید که در حالی که مقامات اوگاندا ظاهراً درخواست FIA را پذیرفته اند ، هنوز هیچ حرکت قابل توجهی در این زمینه انجام نشده است.

او توضیح داد:

بانک اوگاندا همچنان بر اجرای دستورالعمل ارائه دهنده خدمات پرداخت (PSP) متمرکز است و فعلاً نمی توان درگیر ارز ذیجیتال شد”

همانطور که توسط مورونگا پیشنهاد شد ، بانک مرکزی تاکنون پیاده سازی دستورالعمل های PSP را قبل از ایجاد یک چارچوب نظارتی ارز دیجیتال، اولویت بندی کرده است. گزارشی در رسانه های اوگاندا نشان می دهد که بانک مرکزی مقررات ارائه دهندگان خدمات پول تلفن همراه را بر عهده گرفته است.

باید دید آیا مقامات اوگاندا پس از تکمیل اجرای دستورالعمل های به اصطلاح PSP ، توجه خود را به ارزهای دیجیتال معطوف خواهند کرد یا خیر.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

بانک انگلیسی Standard Chartered از طریق شرکت تابعه Zodia Custody خدمات کارگزار ارزهای دیجیتال را در ایرلند ارائه می دهد. این متولی دارایی های دیجیتال بر ثبت نام سرمایه گذاران نهادی در جمهوری ایرلند تمرکز خواهد کرد که به پایگاه اروپایی بسیاری از موسسات مالی و شرکت های ارز دیجیتال تبدیل شده است.

روزنامه ایرلندی ایندیپندنت روز یکشنبه فاش کرد که Zodia Custody ، کارگزاری ارز دیجیتال بانکStandard Chartered ، قصد دارد خدمات خود را به سرمایه گذاران نهادی در ایرلند ارائه دهد. این شرکت به عنوان صرافی و کارگزاری ارزهای دیجیتال و سایر دارایی های دیجیتالی فعالیت می کند.

پلتفرم متولی ارز دیجیتال در اواخر سال گذشته توسط زیرمجموعه بانک بریتانیایی SC Ventures و شرکت مدیریت ثروت و دارایی مستقر در ایالات متحده Northern Trust، تأسیس شد. این روزنامه خاطرنشان کرد که هر دو شرکت مادر در چند سال گذشته سرمایه گذاری زیادی روی خدمات بلاکچین انجام داده اند.

این سرمایه گذاری مشترک در مدیریت سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال و ارز دیجیتال برای موسسات مالی تخصص دارد. از زمان راه اندازی آن در دسامبر 2020 ، تعدادی مشتری آزمایشی بدست آورده است.

طبق بیانیه ای که در آن زمان منتشر شد ، Zodia  خدمات نگهداری و محافظت را برای تعدادی از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) ، بیت کوین کش (BCH) ، اتر (ETH) ، ریپل (XRP) و لایت کوین (LTC) ارائه می دهد.

Standard Chartered تصمیم خود را برای ایجاد بستر با افزایش علاقه نهادی به ارزهای دیجیتالی برانگیخت در حالی که اشاره کرد نهادها و موسسات تنها 9 درصد از سرمایه گذاری های ارز دیجیتال را تشکیل می دهند.

در ژوئن سال جاری ، غول بانکی بریتانیا اعلام کرد که بازوی سرمایه گذاری SC Ventures  آن با همکاری BC Technology Group ، یک شرکت سرمایه گذاری متخصص در دارایی های دیجیتال ، که خارج از هنگ کنگ فعالیت می کند ، یک صرافی و کارگزاری خدمات ارز دیجیتال ایجاد می کند. هدف این است که مشتریان نهادی و شرکتی به ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) دسترسی داشته باشند.

جمهوری ایرلند با فضای تجاری دوستانه خود به یک پایگاه اروپایی برای موسسات مالی و مشاغل فینتک تبدیل شده است.

موسساتی مانند New York Mellon  که در ماه مه یک «مرکز نوآوری دیجیتال» در دوبلین راه اندازی کرد و شرکت فناوری Blockdaemon تحت حمایت گلدمن ساکس ، که دفتر مرکزی آن در Galway است.

این کشور ، که یک کشور عضو اتحادیه اروپا است ، دسترسی بلامانع به بازار مشترک اتحادیه را فراهم می کند. تعدادی از شرکت های صنعت ارز دیجیتال ، از جمله نام های مشهور مانند صرافی دارایی های دیجیتال Kraken ، نیز در آنجا حضور داشته اند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

بانک سرمایه گذاری جهانی JPMorgan در حال حاضر با وجود مدیرعامل خود ، جیمی دیمون که دائماً بر علیه سرمایه گذاری در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال صحبت می کند، شش صندوق سرمایه گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال را به مشتریان خود ارائه می دهد.

CNBC پنجشنبه به نقل از افراد مطلع گزارش داد که JPMorgan Chase بدون سر و صدا به مشتریان مدیریت دارایی خود اجازه دسترسی به 6 صندوق سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال را داده است.

روز پنجشنبه ، به مشاوران مالی بانک اجازه داده شد تا مشتریان بانک خصوصی خود را در صندوق جدید بیت کوین ایجاد شده توسط شرکت ارز دیجیتال New York Digital Investment Group (NYDIG) ، زیرمجموعه Stone Ridge ، 10 میلیارد دلار مدیریت دارایی جایگزین ایجاد کنند.

مردم می گویند که این صندوق تقریباً همان چیزی است که NYDIG به مشتریان مورگان استنلی ارائه می دهد. مورگان استنلی در اوایل سال جاری شروع به ارائه سه صندوق سرمایه گذاری ارز دیجیتال به مشتریان کرد. آنها عبارتند از Galaxy Bitcoin Fund LP ، Galaxy Institutional Bitcoin Fund LP و FS NYDIG Select Fund.

ماه گذشته ، JPMorgan شروع به ارائه پنج صندوق سرمایه گذاری ارز دیجیتال به همه مشتریان کرد. چهار مورد از این صندوق ها محصولات Grayscale Investments هستند: Bitcoin Trust ، Bitcoin Cash Trust ، Ethereum Trust و Ethereum Classic Trust، پنجمین صندوق ، Osprey Funds از Bitcoin Trust است.

بر اساس گزارش CNBC ، منابعی که در مورد پیشنهادات سرمایه گذاری ارز دیجیتال صحبت می کنند ، شناسایی نشده اند و هر یک به موضع ضد رمزنگاری جیمی دیمون اشاره کرده اند.

مدیرعامل JPMorgan Chase یکی از صریح ترین منتقدان بیت کوین و ارزهای دیجیتال بوده است. او در سپتامبر 2017 بیت کوین را یک کلاهبرداری خواند ، اما بعداً از اظهارنظر پشیمان شد.

در حالی که JPMorgan در حال آماده سازی برای ارائه سرمایه گذاری در ارز دیجیتال به مشتریان بود ، مدیرعامل دیمون به مردم توصیه کرد که از ارزهای دیجیتال دوری کنند. رئیس JPMorgan ضمن اظهار این که به بیت کوین اهمیتی نمی دهد ، اعتراف کرد که مشتریان علاقه مند هستند.

در ماه ژوئیه ، بانک گفت که بسیاری از مشتریان، ارزهای دیجیتال را به عنوان یک دارایی طبقه بندی می کنند و می خواهند روی آن سرمایه گذاری کنند.