مارس 1401 ~ وبلاگ بازار الیتکس
۵ تیر, ۱۴۰۱
خانه ۱۴۰۱ خرداد
آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

در میان تلاش سرمایه گذاران برای حمایت از پروژه های نوآورانه در اکوسیستم بلاکچین ، ارائه دهنده نرم افزار حسابداری مالیات ارز دیجیتال، TaxBit ،  130 میلیون دلار از سرمایه گذاران جمع آوری کرده است.

طبق اعلام رسمی ، قبل از این بودجه 100 میلیون دلار سرمایه در ماه قبل توسط IVP و Insight Partners هدایت شده بود. سایر سرمایه گذاران فرشته ، از جمله بنیانگذار و مدیرعامل FTX Derivatives ، Sam Bankman-Fried  نیز در این دور پیوستند.

سرمایه گذاران نسبت به راهکارهای پیشنهادی TaxBit برای کمک به همه ذینفعان ارز دیجیتال و پرداخت بدهی های مالیاتیشان به طور دقیق و کارآمد ، خوشبین هستند. نرم افزار این شرکت نه تنها برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال مفید است ، بلکه یک ابزار حیاتی برای تنظیم کننده ها برای نظارت مناسب بر صنعت است.

مدیرعامل FTX سام بانکمن فرید گفت:

« FTX US  مشتاق همکاری با TaxBit است تا یک تجربه مالیاتی در سطح جهانی را مستقیماً به پلتفرم ما برساند. کاربران FTX ایالات متحده به صورتحساب ها، ابزارهای بهینه سازی مالیات و فرم های مالیاتی پایان سال دسترسی خواهند داشت که گزارش و تسلیم مالیات را برای کاربران آسان می کند. فناوری TaxBit از تعهد FTX به رعایت قوانین و در عین حال تمرکز بر تجربه مشتری پشتیبانی می کند ».

 تنظیم کنندگان مالیات و مقامات آمریکایی در سراسر جهان به طور مداوم در حال بررسی راه هایی برای ارتقای رعایت مالیات در بین سرمایه گذاران یا معامله گران ارز دیجیتال هستند. ناظران مالیاتی کره جنوبی به دنبال اعمال 20٪ مالیات بر عایدی سرمایه بر درآمد ارز دیجیتال هستند.

TaxBit این ابزار را توسعه می دهد و به نظارت و رعایت مناسب برای سرمایه گذاران و تنظیم کنندگان کمک می کند. با این حال ، به گفته این شرکت ، بودجه جدید برای تقویت نیروی کار و تقویت توسعه آن در ایالات متحده و بریتانیا اختصاص داده می شود.

TaxBit، از وجوه استفاده می کند تا اکوسیستم مالیات و حسابداری چند کاناله خود را در بخش های تجاری ، مصرف کننده و دولتی افزایش دهد. در بیانیه مشترک مطبوعاتی آمده است: « این شرکت قصد دارد تا پایان سال تعداد افراد خود را دو برابر کند و به افتتاح دفاتر جدید خود در ایالات متحده و بریتانیا ادامه دهد ».

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

صرافی ارزهای دیجیتال Crypto.com، به تازگی یک سرویس جدید مالیات بر ارز دیجیتال را برای استرالیایی ها راه اندازی کرده است که به مشتریان آنها این امکان را می دهد تا تراکنش های ارز دیجیتال خود را وارد کرده و گزارش و پرونده ای به دولت ارائه دهند.

این صرافی روز پنجشنبه اعلام کرد که این پلتفرم را برای مشتریان استرالیایی که باید مالیات ارز دیجیتال پرداخت کنند، بدون هزینه راه اندازی می کند. طبق بیانیه رسمی ، این خدمات مالیاتی گسترده پس از خدمات موجود در دو حوزه قضایی کانادا و ایالات متحده ارائه می شود. صرافی گفت که این سرویس جدید به کاربران این امکان را می دهد تا به سرعت گزارش های دقیق و سازماندهی شده مالیاتی ، از جمله سابقه معاملات و سوابق سود و زیان سرمایه کوتاه مدت یا بلند مدت و سایر معاملات مشمول مالیات و غیر مشمول مالیات ارز دیجیتال را تهیه کنند.

کریس مارشالک ، بنیانگذار و مدیرعامل Crypto.com ، گسترش خدمات رایگان گزارش مالیات ارز دیجیتال به استرالیا را هیجان انگیز می داند:

« ما مدتهاست متعهد هستیم که سازگارترین و آسان ترین پلتفرم ارز دیجیتال جهان را ارائه دهیم. به عنوان بخشی از این تعهد ، ما مفتخریم که به همه سرمایه گذاران ارز های دیجیتال استرالیا راه حلی آسان برای تسویه مالیات خود ارائه می دهیم. به زودی بازارهای بیشتری اضافه می شود ».

به گفته اداره مالیات استرالیا ، بین 500000 تا 1 میلیون استرالیایی دارای ارز دیجیتال هستند. بر اساس گزارش Cointelegraph ، ارزهای دیجیتال که برای پرداخت کالا و خدمات در استرالیا استفاده می شوند ، مشمول مالیات نمی شوند به شرطی که هزینه آن کمتر از 10000 دلار استرالیا یا تقریباً 7340 دلار باشد.

پلتفرم ویژگی های رابط کاربری پیشرفته همچنین چندین عملکرد واردات را اضافه کرده و از بیش از بیست کیف پول و صرافی بزرگ پشتیبانی می کند تا مشتریان بتوانند نتایج محاسبه مالیات را دریافت کنند. این صرافی گفت که با مشاوران مالیاتی حرفه ای همکاری می کند تا اطمینان حاصل شود که این سرویس با ثبت مالیات بر ارزهای دیجیتال در کشور مطابقت دارد.

اخیراً ، Crypto.com به طور فعال تجارت جهانی را در سراسر جهان از جمله پرداخت دیجیتال و امور ورزشی گسترش می دهد. ماه گذشته ، این شرکت پرداخت ارز دیجیتال مجوز موسسه پول الکترونیکی را از دولت مالت اخذ کرد که به این شرکت اجازه می داد کارت های پرداخت صادر کند و حواله های بانکی مستقیم را در داخل به مشتریان ارائه دهد.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

Coinbase روز سه شنبه نامه ای به سهامداران نوشت که PNC Bank ، پنجمین بانک بزرگ در ایالات متحده ، قصد دارد با کوینبیس برای راه اندازی محصولات خدمات ارز دیجیتال همکاری کند.

بیش از 9000 موسسه مالی بزرگ با صرافی ارز دیجیتال کوینبیس همکاری و مشارکت ایجاد کرده اند. در نامه ای که در تاریخ 10 آگوست به سهامداران ارسال شد ، به یک موسسه بانکی جدید با نام PNC اشاره شد و نوشت:

« علاوه بر این ، در ماه های اخیر ، ما با رهبران صنعت از جمله ایلان ماسک ، PNC Bank ، SpaceX ، Tesla ، Third Point LLC و WisdomTree Investments مشارکت کرده ایم.».

در حال حاضر ، کوینبیس پروژه ها و کاربردهای همکاری خاصی را فاش نکرده است.

اما طبق منابع ناشناس ، بانک PNC با کوینبیس همکاری می کند تا محصولات ارز دیجیتال را در چند ماه آینده راه اندازی کند.

در همین حال ، صرافی کوینبیس در گزارش درآمد سه ماهه دوم خود نتیجه قابل توجهی را منتشر کرد که بهتر از انتظار تحلیلگران بود. سود کوینبیس به 2.23 میلیارد دلار در مقایسه با 1.78 میلیارد دلار رسید که بهتر از انتظار تحلیلگران بود. سود این شرکت در هر سهم 3.45 دلار در مقایسه با 2.33 دلار در هر سهم بود ، که تحلیلگران وال استریت انتظار داشتند.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

CoinDCX ، بزرگترین شرکت خدمات مالی هند با قابلیت رمزنگاری ، روز سه شنبه اعلام کرد که 6.7 میلیارد روپیه (تقریبا 90 میلیون دلار) تامین مالی از صندوق B Capital ادواردو ساورین ، بنیانگذار فیسبوک ، کمک گرفته است.

ارزش فعلی شرکت تا 1.1 میلیارد دلار است ، که آن را به اولین Unicorn  در صنعت ارزهای دیجیتال در هند تبدیل می کند.

به گفته بنیانگذار و مدیر عامل CoinDCX، Sumit Gupta، در مصاحبه روز سه شنبه:

ما برای گسترش پایگاه سرمایه گذاران ارز دیجیتال ، راه اندازی یک مرکز تحقیق و توسعه، تقویت گفتگوهای سیاست گذاری از طریق گفتمان عمومی ، همکاری با دولت برای معرفی مقررات مطلوب ، آموزش و تقویت، ابتکارات استخدام ، با یکدیگر دست به دست خواهیم داد و یا با مشارکت کنندگان اصلی فناوری fintech همکاری می کنیم.

به گفته بلومبرگ ، این شرکت قصد دارد در چند سال آینده تعداد کاربران خود را از 3.5 میلیون به 50 میلیون نفر افزایش دهد و بر روی رمزگذاری کاربران و آموزش بلاکچین تمرکز کند.

این صرافی ارز دیجیتال اعلام کرد که قصد دارد محصولات جدیدی را در چند ماه آینده عرضه کند ، از جمله محصولات برای مشتریان ثروتمند.

CoinDCX، 2.5 میلیون دلار از سرمایه گذاران مانند Polychain Capital و Coinbase Ventures جمع آوری کرده است. همانطور که توسط Blockchain.News در 27 مه سال 2020 گزارش شد، Polychain Capital با حمایت Coinbase Ventures ، بازوی سرمایه گذاری صرافی ارزهای دیجیتال ایالات متحدهCoinbase، دور مالی را رهبری کرد.

CoinDCX، قبلا در مارس 2020، 3 میلیون دلار سری A جمع آوری کرده بود ، همچنین توسط Polychain Capital رهبری می شد و شامل گروه HDT (اپراتور BitMEX) و Bain Capital Ventures بود.

آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

AMC Entertainment ، زنجیره پیشرو سینمای آمریکا ، گفت که بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت برای خرید بلیط و تخفیف در پایان امسال می پذیرد.

مدیرعامل شرکت سرگرمی AMC ، Adam Aron، روز دوشنبه در یک کنفرانس گفت: سینمای AMC دارای سیستم خرید آنلاین خود با فناوری اطلاعات است و ارزهای دیجیتال را به عنوان روش پرداخت اضافه می کند و بیان می کند:

«ما همچنین در مرحله مقدماتی هستیم که در حال بررسی این هستیم که چگونه AMC می تواند در این جهان جدید ارز دیجیتال مشارکت داشته باشد و اگر به طور هوشمندانه درگیر دخالت جدی بیشتر با ارزهای دیجیتال باشیم ، بسیار شگفت زده فرصت های تجاری بالقوه سودآور برای AMC هستیم».

در حال حاضر ، AMC نحوه استفاده از بیت کوین برای پرداخت بلیط تماشای فیلم را فاش نکرده است. قیمت بیت کوین در هفته های اخیر در سطح پشتیبانی 40 هزار دلار بوده است. طی یک هفته تا 18.69 درصد افزایش یافته است و امروز به 46.711 دلار رسیده است که بالاترین نقطه در سه ماه گذشته از 18 می است.

پس از اعلام مدیرعامل در روز دوشنبه ، ارزش سهام 13.2 درصد افزایش یافت و قیمت نهایی معاملات سهام AMC روز دوشنبه 3.36 درصد افزایش یافت و سرانجام پس از اعلام این خبر در 33.8 دلار بسته شد. قیمت فعلی پس از بازار 5.33 درصد افزایش یافته است و قیمت معاملات سهام AMC 35.6 دلار است.

ارزهای دیجیتال بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

معاون بانک مرکزی هند ، بانک ذخیره هند (RBI) ، می گوید این بانک باید بتواند تا پایان امسال مدل ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را ارائه دهد.

T. Rabi Sankar معاون بانک مرکزی روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی کمیته سیاست های پولی (MPC) گفت که بانک مرکزی هند (RBI) ممکن است تا پایان سال از مدل ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) رونمایی کند.

وی بدون ارائه جزئیات بیشتر توضیح داد:

« اینها فناوریها و انتخابهای تجاری بسیار تکاملی هستند که باید انجام شوند، متاسفانه تعیین تاریخ شروع آن دشوار است ، اما ما باید بتوانیم در آینده نزدیک ، احتمالاً تا پایان سال جاری ، یک مدل ارائه دهیم ».

وی ادامه داد: ما در حال بررسی موضوع دامنه ، فناوری ، مکانیزم توزیع و اعتبار سنجی و غیره هستیم.

ماه گذشته ، او فاش کرد که بانک مرکزی در حال کار بر روی استراتژی پیاده سازی مرحله ای (CBDC) هند و همچنین بررسی موارد استفاده است که می تواند با اختلال کم یا بدون هیچ گونه اختلال در سیستم های بانکی یا پولی هند اجرا شود.

بر اساس گزارش اخیر ، 81 کشور ، که بیش از 90 درصد تولید ناخالص داخلی جهان (GDP) را تشکیل می دهند ، در حال راه اندازی ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی خود هستند.

در همین حال ، صندوق بین المللی پول (IMF) ، بانک جهانی و بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) می گویند CBDC ها «تا زمانی که کشورها با هم کار کنند، می توانند کارایی پرداخت های فرامرزی را افزایش دهند.».