شرکت آمریکایی بیش از ۱۷,۰۰۰ دستگاه اس ۱۹ انت‌ماینر (S19 Antminer) از بیت‌مین خریداری کرده است. ~ وبلاگ بازار الیتکس
۱ خرداد, ۱۴۰۱
ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

شرکت آمریکایی بیش از ۱۷,۰۰۰ دستگاه اس ۱۹ انت‌ماینر (S19 Antminer) از بیت‌مین خریداری کرده است.

شرکت کورساینتیفیک (Core Scientific)، به‌منظور خرید دستگاه‌های استخراج بیت کوین، قراردادی با بیت‌مین (Bitmain) امضا کرده است. طبق اعلام کورساینتیفیک، این اقدام به‌علت علاقه آمریکایی‌ها به استخراج انجام شده است.

بر اساس گزارش کوین تلگراف، این شرکت آمریکایی ارائه‌دهنده خدمات میزبانی بلاک چین، قراردادی برای خرید جدیدترین دستگاه‌های استخراج بیت کوین با شرکت چینی بیت‌مین امضا کرده است.

کورساینتیفیک، برای استفاده خود و مشتریانش، بیش از ۱۷,۰۰۰ دستگاه اس ۱۹ انت‌ماینر (S19 Antminer) از بیت‌مین خریداری کرده است. بر اساس اعلام کورساینتیفیک، این میزان، بیشترین تعداد دستگاه خریداری‌شده توسط یک شرکت میزبانی بلاک چین است.

کوین ترنر (Kevin Turner)، رئیس و مدیرعامل کورساینتیفیک و مدیر عملیاتی سابق مایکروسافت، در اظهارنظری گفت:

کورساینتیفیک اولین سری از دستگاه‌های ای‌سیک را که از بیت‌مین خریداری شده‌اند دریافت و آزمایش کرد. [در مرحله آزمایش] هش ریت دستگاه‌ها به ۱۱۰ تراهش بر ثانیه (با ضریب خطای سه درصد) رسید.

عقد این قرارداد در حالی صورت گرفت که ایالت تگزاس به‌تازگی مورد توجه چندین مجموعه مجهز استخراج قرار گرفته است.

در اکتبر گذشته (مهر ۹۸) بیت‌مین، بزرگ‌ترین مجموعه استخراج بیت کوین در جهان را در راکدیلِ تگزاس احداث کرد. در ماه ژانویه (دی ۹۸) نیز اعلام شد که دو شرکت ژاپنی در حوزه بلاک چین، با نام‌های اس‌بی‌آی (SBI) و جی‌ام‌او (GMO)، قراردادی با شرکت (Whinstone)، وابسته به شرکت فناوری نورثرن بیت‌ کوین ای‌جی امضا کرده‌اند تا تراکنش‌های ارز دیجیتال را در مجموعه استخراج آن‌ها در راکدیل پردازش کنند.

راسل کَن ، مدیر ارشد خدمات مشتریان در کورساینتیفیک، به تشریح دلایل علاقه شرکت‌های ماینینگ به فعالیت در تگزاس پرداخت و گفت:

به‌نظر ما، افزایش علاقه و تخصیص سرمایه‌ را در این حوزه می‌توان به گسترش پذیرش ارزهای دیجیتال و/یا دارایی‌های دیجیتال، به‌عنوان کلاسی از دارایی‌ها نسبت داد. علاوه بر این، ویژگی‌های مطلوب سرمایه‌گذاری در آمریکای شمالی نیز [بر افزایش علاقه] تأثیرگذار بوده است. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به ثبات جغرافیایی-سیاسی و محیط نظارتی قانونمند، شرایط آب و هوایی مناسب و منابع متعدد انرژی اشاره کرد.

طبق گفته کن، قوانین و مقررات حوزه استخراج در سایر مناطق جغرافیایی با «تغییرات ناگهانی» همراه هستند و همین امر باعث کم شدن اطمینان سرمایه‌گذاران حوزه استخراج شده است. در مقابل، مجموعه‌های مجهز هاستینگ استخراج در آمریکای شمالی همیشه کارآمد عمل کرده‌اند. کن علت این امر را پایداری سیستم انرژی و برق و همچنین شرایط قانونمند در خصوص مالکیت زمین در این کشور عنوان کرد.

علاوه بر این، او اظهار داشت سقوط اخیر بهای انرژی باعث جذاب‌تر شدن آمریکای شمالی برای سرمایه‌گذاران شده است. کن توضیح داد:

مهم‌تر از همه اینکه، با کاهش بهای انرژی، مناطقی در ایالات متحده و کانادا که هزینه انرژی کمتری دارند، فرصت‌های منحصربه‌فردی برای استخراج‌کنندگانی مانند کورساینتیفیک که در ابعاد بزرگ‌تر کار می‌کنند، فراهم کرده‌اند.

با این حال، سرمایه‌گذاران، سایر مجموعه‌های عملیات استخراج در کشورهایی مانند چین را نیز رها نکرده‌اند. به عقیده کن، سرمایه‌گذاران به‌دنبال ایجاد تنوع [جغرافیایی] در سرتاسر جهان هستند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *