سرمایه گذاران به دلیل تهدید تورم وارد بازار طلا می شوند، آیا بیت کوین بعدی است؟ ~ وبلاگ بازار الیتکس
۱ خرداد, ۱۴۰۱
ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

سرمایه گذاران به دلیل تهدید تورم وارد بازار طلا می شوند، آیا بیت کوین بعدی است؟

با افزایش سرمایه گذاران برجسته تر زنگ خطر در مورد تورم احتمالی در نتیجه بدهی ارزهای فیات توسط بانکهای مرکزی در سراسر جهان، طلا از سال 2012 به بالاترین سطح خود رسیده است.

با وجود اصول ظاهراً مشخص، سؤال جامعه بیت کوین (BTC) این است که طلای دیجیتال به دنبال چه چیزی خواهد بود.

طلا و نقره در آخر هفته عنوانهایی را به دست آوردند زیرا معاملات روز جمعه را با توجه به سود مثبت برای سرمایه گذاران به پایان رساندند و معاملات برای چهار روز متوالی بالاتر رفت. هر دو فلز گرانبها نیز در اوایل معاملات دوشنبه به شدت افزایش یافتند، در حالی که نقره با افزایش بیش از 4 درصد در جای خود ایستاده بود.

در پی صعود بیشتر در طی چند هفته گذشته، اکنون طلا با افزایش بیش از 1900 دلار در سال 2011 به بالاترین سطح خود رسیده است.

منبع: goldprice.org

این حرکت بزرگ توسط بسیاری از سرمایه گذاران مشاهده شد، رابرت کیوساکی، نویسنده «پدر ثروتمند، پدر فقیر»، در اکانت توئیتر خود نوشت که او بیشتر طلا، نقره و بیت کوین خریداری کرده است، انتظار داشت که پس انداز بعدی در تریلیون دلار و BTC به 75000 دلار در سه سال برسد.

به گفته بلومبرگ، “چاپ پول توسط بانک های مرکزی و بسته های محرک وسیع دولت در حال بازگرداندن علاقه به یکی از قدیمی ترین فروشگاه های ثروت و سرمایه است،” با وجود این واقعیت که همان تجارت طلا تا حد زیادی در سال 2008 ناموفق بود. اما این بار، سرمایه گذارانی چون پل سینگر، دیوید اینهورن، کریسپین ادی و مدیران دارایی بلکروک و مدیریت سرمایه گذاری نیوتن شرط بندی می کنند که این بار شرایط متفاوت خواهد بود.

در مقاله جداگانه، کنت روگوف، استاد دانشگاه هاروارد، اقتصاددان ارشد سابق صندوق بین المللی پول، اظهار داشت که “قطعاً ماهیت جهانی این بحران متفاوت است و این سرعت را برجسته می کند.”

در مورد تورم، روگوف تأکید کرد که “ما نمی دانیم از کجا خواهیم آمد.” به گفته وی، برای آینده قابل پیش بینی، ما دارای افت قیمت خواهیم بود. با این حال، در حالی که بازار اساساً شانس صفر درصد را برای تورم دوباره می داند، استاد فکر می کند که “این بسیار اشتباه است.” وی تصریح نکرد که چه زمانی و چه میزان تورم ممکن است افزایش یابد.

با این حال، برای سرمایه گذاران طلا دیجیتالی چاپ افراطی پول توسط بانکهای مرکزی به سرپرستی بانک مرکزی فدرال ایالات متحده (فدرال رزرو) تاکنون نتوانسته است بیت کوین را در بالای یک منطقه بزرگ پایدار در حدود 8 هزار و 800 دلار سوق دهد، اگرچه عملکرد بیت کوین از سال گذشته هنوز هم نسبت به طلا ادامه دارد و از آن بالاتر است.

عملکرد به روز بیت کوین ، در مقایسه با طلا و سهام (S&P 500). منبع: www.tradingview.com

علاوه بر این، اصول اساسی که امسال به افزایش طلا کمک کرده است، برای بیت کوین نیز وجود دارد که مقدار بسیار محدود بیت کوین در مقایسه با مقدار نامحدودی از پول فیات توسط بانک های مرکزی ایجاد می شود.

همچنین، بحث تورم برای بیت کوین موضوعی است که در محافل جریان اصلی سرمایه گذار شنیده می شود، به عنوان مثال افسانه تجارت پل تودور جونز در اوایل ماه مه تأیید کرد که او صدها میلیون دلار آمریکا را به بیت کوین اختصاص داده است.

جری براکمن، مدیر ارشد سرمایه گذاری First American Trust، به بلومبرگ گفت: “اگر تورم از بین برود، مردم به چیزهایی نگاه می کنند که باعث می شود یک فروشگاه از ارزش برخوردار باشد و بیت کوین برخی از این قابلیت ها را دارد”.وی گفت: “مشکل این بحث اکنون است که تورم از کجا ناشی می شود؟ هیچ فشار و تقاضای فشار و هزینه ای برای افزایش تورم وجود ندارد، بنابراین چگونه می خواهید تورم را در این محیط دریافت کنید؟ “

در ساعت 12:30 بعد از ظهر UTC ، BTC در معاملات روزانه 623/9 دلار و در روز 1٪ کاهش می یابد و سود هفتگی خود را به 6٪ کاهش می دهد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *