آیا با گوشی موبایل می توان ارز دیجیتال استخراج کرد؟ آیا این کار به صرفه است؟
۲۵ مرداد, ۱۴۰۱
استخراج مطالب آموزشی

آیا با گوشی موبایل می توان ارز دیجیتال استخراج کرد؟ آیا این کار به صرفه است؟

به طور کلی باید گفت از گوشی موبایل هم می‌توان برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده کرد اما خبر بد اینکه این روش خیلی به صرفه نیست.

آیفون و آیپد

متأسفانه برای آیفون و آیپد نرم‌افزارهای استخراج ارز دیجیتال کارآمدی موجود نیست و همان تعداد محدود، به خوبی نسخه های اندروید نیستند و امتیاز بالایی ندارند.

نرم‌افزارهای استخراج برای سیستم‌عامل اندروید

نرم افزارهای زیادی برای استخراج ارزهای دیجیتال برای سیستم عامل اندروید موجود هستند اما فقط نرم افزار الکترونیوم در گوگل پلی در دسترس است و قابل نصب می باشد. توضیحاتی در خصوص آن خدمت شما عرض می کنیم.

نرم افزار استخراج الکترونیوم

نرم‌افزار الکترونیوم (Electroneum) ازنظر کاربران گزینه‌ی بهتری نسبت به برنامه‌ های دیگر بوده و دریافت آن هزینه‌ای برای شما در بر نخواهد داشت.

می توان گفت که ارز الکترونیوم درواقع اولین ارز دیجیتالی است که نرم‌افزار استخراج مخصوص به آن روی موبایل راه‌اندازی شده است. کاربران این برنامه اظهار داشتند نرخ هش بین 30 تا 50 نوسان دارد و می توان این مقدار استخراج کرد.

کاربران زیادی توانسته اند با استفاده از این برنامه الکترونیوم استخراج کنند، اما از طرفی، عده‌ای با مشکلی برخورد داشته اند که اگر بیش از 10 الکترونیوم در حسابشان باشد، نمی‌توانند آن‌ها را به کیف پولشان انتقال دهند. از این‌رو، حساب افراد زیادی معلق مانده است. تیم توسعه‌دهنده از این اشکال نرم‌افزاری مطلع بوده و در تلاشند که این مشکل را رفع نمایند.

و اما … آیا این نوع روش استخراج به‌صرفه است؟

اگر می‌خواهید با استفاده از تلفن همراهتان ارزهای دیجیتال استخراج کنید، باید از هزینه‌های احتمالی آن نیز آگاه باشید. اگرچه هزینه‌ی خرید تلفن همراه یا تبلت نسبت به تجهیزات سخت افزاری خیلی کمتر است، اما عمل استخراج برق زیادی مصرف می‌کند و ممکن است دستگاهتان به‌سرعت خراب شود. تاکنون نتایجی مبنی بر به‌صرفه بودن میزان ارز دیجیتال استخراج‌شده در مدت طول عمر دستگاه نسبت به قیمت خرید آن دستگاه به دست نیامده است.

از سوی دیگر، هزینه‌ی خرید بسته‌های اینترنتی همراه نیز یکی دیگر از هزینه‌های پیش رو است که باید مد نظر قرار داد.

هزینه‌ی مصرف انرژی نیز معیار مهم دیگری است که باید در نظر گرفته شود، زیرا دستگاه‌های مورد استفاده برای استخراج باید مرتباً شارژ شوند.

با در نظر گرفتن این موضوع که هزینه‌ی مصرف انرژی و اینترنت همراه زیاد، و قدرت محاسباتی تلفن‌های همراه پایین است، استفاده از آن‌ها برای استخراج ارزهای دیجیتال به‌صرفه نخواهد بود و بازده خوبی نخواهد داشت.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *