دولت هند درصدد ممنوعیت معاملات ارزهای دیجیتال است ~ وبلاگ بازار الیتکس
۵ تیر, ۱۴۰۱
آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بلاکچین بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

دولت هند درصدد ممنوعیت معاملات ارزهای دیجیتال است

اخباری که از گوشه و کنار به گوش می‌رسد، حاکی از آن است که دولت هند درصدد ممنوعیت معاملات ارزهای دیجیتال است.

به گزارش کوین دسک، شماری از افراد مطلع به خبرگزاری بلومبرگ گفته‌اند‌ که هیئت دولت فدرال هند به‌زودی لایحه جدیدی را با موضوع ممنوعیت ارزهای دیجیتال در دستور کار خود قرار خواهد داد. گفتنی است این لایحه برای تصویب نهایی باید تسلیم پارلمان هند شود.

آن‌طور که منابع آگاه به بلومبرگ گفته‌اند، اگرچه دولت هند در حال کندوکاو کاربردهای احتمالی بلاک چین در حوزه‌هایی نظیر مدیریت امور ثبتی زمین، زنجیره تأمین دارو یا ثبت مدارک آموزشی است، کماکان میانه خوبی با دادوستد ارزهای دیجیتال ندارد.

گفتنی است پیش‌تر در سال ۲۰۱۸ بانک مرکزی هند، بانک‌های تجاری این کشور را از خدمات‌دهی به معامله‌گران و صرافی‌های ارزهای دیجیتال برحذر داشته بود.

با این حال، در ماه مارس سال جاری میلادی (اسفند ۹۸)، دادگاه عالی هند با صدور حکمی، رأی به ابطال بخشنامه بانک مرکزی هند مبنی بر ممنوعیت ارزهای دیجیتال داد.

از آن زمان تاکنون، حجم معاملات در آن دسته از صرافی‌های ارزهای دیجیتال که به مشتریان هندی خدمات می‌دهند، رشد جهش‌واری را تجربه کرده است.

به‌تازگی نیز یک اندیشکده خصوصی به دولت هند توصیه کرده که بهتر است بیت کوین ازمنظر قانونی همانند یک سهام شرکتی درنظر گرفته شود.

اگر لایحه موردبحث کابینه دولت هند به تصویب نمایندگان پارلمان این کشور برسد، حوزه روبه‌رشد ارزهای دیجیتال هند پس از طی یک دوره شکوفایی به محاق خواهد رفت.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *