بیت کوین بخریم یا دستگاه ماینر ؟
۵ تیر, ۱۴۰۱
استخراج سرمایه گذاری و معاملات مطالب آموزشی

بیت کوین بخریم یا دستگاه ماینر ؟

می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که درآمد دستگاه ماینر بیت کوین بیشتر است و یا خرید مستقیم بیت کوین و کسب سود از بالا رفتن قیمت؟ آیا عدد و رقم هایی که در ماشین حساب های بیت کوین و ماینر ها ارائه می شود منطبق با واقعیت است؟

کدام گزینه برای شما بهترین است؟

جواب به این سوال ممکن است برای هر شخصی متفاوت باشد ولی بر اساس تجربه می توان با دلایل زیر ادعا کرد که خرید بیت کوین سرمایه گذاری کم ریسک تر و سودآورتری نسبت به خرید دستگاه ماینر است.

۱- مکان و شرایط مناسب

دستگاه های ماینر نیاز به مکان، برق و شرایط مناسب برای فعالیت دارند. این عوامل باعث می شود که هزینه اولیه و هزینه نگهداری به هزینه های عملیاتی استخراج اضافه شود که عموما افراد در شروع فعالیت برای اسختراج ممکن است این هزینه ها را در نظر نگیرند.

اما برای خرید بیت کوین مقدمات خیلی پیچیده و زمانبری مانند استخراج نیاز نیست.

۲- بر خلاف تصور عمومی، استخراج بیت کوین کار ساده و کم دردسری نیست

تصوری که معمولا افراد قبل از شروع به استخراج بیت کوین دارند به این صورت است که دستگاه را به برق می زنیم و به سادگی بیت کوین بدست خواهد آمد.

این سطحی نگری به موضوع است چرا که استخراج بیت کوین مانند هر صنعت دیگری پیچیدگی ها و دردسرهای مخصوص به خود را دارد. برای نگهداری و فعالیت دستگاه ها در حالت بهینه باید زمان زیادی اختصاص دهید و تجربه بالایی بدست آورید.

۴- استهلاک و خرابی دستگاه ماینر

دستگاه ماینر یک دستگاه الکترونیکی است و مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری احتمال خرابی و سوختن آن وجود دارد که باعث می شود ریسک و استرس سرمایه گذاری روی آن افزایش پیدا کند.

۵- شروع با سرمایه کم

افراد عموما اینطور فکر می کنند که نیاز به پول زیادی دارند تا بتوانند بیت کوین بخرند، درصورتی که یکی از ویژگی های بیت کوین قابلیت تقسیم شدن به واحد های کوچکتر است، به همین دلیل شما می توانید با هر مبلغی (حتی ۱۰۰ هزار تومان) بیت کوین بخرید و هر زمانی که تصمیم گرفتید می توانید سرمایه گذاری خود را با خرید بیشتر بیت کوین، افزایش دهید.

ولی خرید دستگاه ماینر نیاز به سرمایه اولیه بسیار بالاتری دارد که این تازه جدای از هزینه مکان و دیگر هزینه های اولیه است.

۶- دستگاه ماینر قرار نیست تا ابد برای شما بیت کوین استخراج کند

برخی در مورد استخراج بیت کوین تصور می کنند که دستگاه ماینری که می خرند قرار است تا ابد برای آنها بیت کوین استخراج کند و در این صورت بیت کوین بیشتری بدست خواهند آورد.

در این فرضیه پارامترهای زیر در نظر گرفته نشده است:

  • احتمال سوختن دستگاه وجود دارد.
  • به مرور زمان سختی شبکه بیت کوین بالا می رود و قدرت دستگاه شما چون ثابت است میزان بیت کوین کمتری استخراج خواهید کرد.
  • دستگاه های جدیدتر با قدرت بالاتر به بازار خواهند آمد که باعث می شود میزان استخراج شما در طول مدت زمان کم شود.

۷- نقدشوندگی بالای بیت کوین

اگر به یکباره نیاز به نقدینگی پیدا کنید میزان نقدشوندگی دستگاه ماینر نسبت به بیت کوین به مراتب پایین تر است.

۸-ریسک توقیف دستگاه ماینر

به دلیل جدید بودن پدیده بیت کوین و استخراج، و از طرف دیگر عدم شناخت کافی دولت ها نسبت به این پدیده، ریسک هایی مانند غیرقانونی قلمداد شدن این فعالیت همواره وجود دارد.

حال موضوع اینجاست که بیت کوین اگر در کیف پول شما باشد هیچ کسی نمی تواند آن را از شما توقیف کند در صورتی که ریسک شناسایی و توقیف دستگاه ماینر بسیار بالا است.

جمع بندی

در انتها با توجه به دلایل گفته شده و سختی و ریسک بالای خرید دستگاه ماینر، خرید بیت کوین گزینه مناسب تری برای سرمایه گذاری است.

شما می توانید با خرید بیت کوین و نگه داری آن در یک کیف پول بیت کوین امن، بعد از بالا رفتن ارزش آن، بیت کوین را بفروشید و سود خوبی بدست آورید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *