مهندس نرم افزار سابق مایکروسافت ، با بیش از 10 میلیون دلار سرقت بیت کوین به 9 سال زندان محکوم شد
۲۵ مرداد, ۱۴۰۱
ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

مهندس نرم افزار سابق مایکروسافت ، با بیش از 10 میلیون دلار سرقت بیت کوین به 9 سال زندان محکوم شد

یک مهندس سابق نرم افزار در مایکروسافت روز دوشنبه به دلیل یک طرح مجرمانه سرقت بیت کوین به ارزش چند میلیون دلار شامل کارت های هدیه بیت کوین و دیجیتال ، به 9 سال زندان محکوم شد.

شهروند اوکراینی ، ولدیمیر کواشوک ، 26 ساله ، در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در سیاتل به جرم مربوط به طرح خود برای کلاهبرداری بیش از 10 میلیون دلار از مایکروسافت ، محکوم شد.

مطابق با اعلامیه مطبوعاتی وزارت دادگستری ، این اولین پرونده در نوع خود در ایالات متحده است.

كواشوك از اوت 2016 تا زمان اخراجش از مایکروسافت در ژوئن 2018 درگیر آزمایش یك بستر فروش خرده فروشی آنلاین مایکروسافت بود. وی از دسترسی کارمندان خود برای سرقت «ارزش ذخیره شده ارز» (CSV) ، یعنی کارت های هدیه دیجیتال ، استفاده کرده بود. وی سپس این ارزش را بصورت آنلاین فروخت و از درآمد حاصل از آن برای تأمین بودجه یک سبک زندگی مجلل از جمله یک خانه 1.6 میلیون دلاری کنار دریاچه و یک خودروی 160 هزار دلاری تسلا استفاده کرد.

درامد هنگفت کواشوک ابتدا با استفاده از دسترسی شخصی به حساب ایمیل خود با مبلغی ناچیز 12000 دلاری CSV آغاز شد، كواشوك سرانجام به حساب های ایمیلی متعلق به كارمندان دیگر رفت تا بتواند این سرقت های متوالی را پنهان كند.

او سپس یک سرویس مخلوط کردن بیت کوین (BTC ، -0.19٪) را برای مخفی کردن منبع وجوه دریافتی به حساب بانکی خود به کار گرفت.

برایان موران ، وکیل ایالات متحده در بخش غربی واشنگتن گفت:

«سرقت از کارمندان خود به اندازه کافی بد است ، اما سرقت و نشان دادن اینكه همكاران شما مقصر هستند ، خسارت را فراتر از دلار و سنت افزایش می دهد».

مطابق بیانیه و سوابق دادگاه ، طی یک دوره هفت ماهه ، فعالیت غیرقانونی کواشوک ، در مجموع 2.8 میلیون دلار بیت کوین به حساب های بانکی و سرمایه گذاری وی منتقل کرد. او سپس فرم های جعلی اظهارنامه مالیاتی را تهیه کرد و مدعی شد که بیت کوین هدیه یکی از اقوام بوده است.

کواشوک اکنون باید بیش از 8.3 میلیون دلار به عنوان غرامت ارزش CSV بازخرید شده توسط اشخاص ثالثی که کارت های هدیه مایکروسافت دزدیده شده را خریداری کرده اند ، پرداخت کند.

در ماه فوریه ، كواشوك به اتهام پنج فقره كلاهبرداری ، شش فقره پولشویی و دو فقره سرقت هویت توسط هیئت منصفه محكوم شد. با صدور حکم وی، یک دادگاه 16 ماهه به پایان رسید.

یک مدرک قضایی دادگاه نشان می دهد، این شهروند اوکراینی در دو مورد تشکیل پرونده اظهارنامه مالیاتی نادرست و یک کلاهبرداری ایمیلی ، دسترسی به کلاهبرداری دستگاه و دسترسی به رایانه محافظت شده در جهت پیشبرد کلاهبرداری ، نیز محکوم شده بود.

رایان کورنر ، نماینده ویژه IRS گفت: «اقدامات مجرمانه كواشوك در سرقت از مایکروسافت ، و پس از آن ثبت اظهارنامه مالیاتی نادرست ، اولین پرونده بیت کوین در کشور است که دارای مولفه مالیاتی است».

« حکم و مجازات امروز ثابت می کند که شما نمی توانید از طریق اینترنت پول بدزدید و فکر کنید که بیت کوین رفتارهای مجرمانه شما را پنهان می کند».

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *