ورود بلاکچین به صنعت مد
۲۵ مرداد, ۱۴۰۱
بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

ورود بلاکچین به صنعت مد

شرکت IBM به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های مشاوره بلاکچین ، اخیرا صنعت مد را هدف قرار داده است. این مشارکت برای ردیابی زنجیره های تامین در صنایع نساجی و مد در حال توسعه است.

همکاری گروه Armonk ، غول فناوری مستقر در نیویورک با تولید کننده پارچه آلمانی Kaya & Kato برای ایجاد یک شبکه بلاکچین در حال انجام است که در نتیجه آن مبدا پارچه های مورد استفاده در صنعت مد را ردیابی می کند. این برنامه جدید به تهیه کنندگان و مشتریان Kaya & Kato اجازه می دهد تا محل پردازش پارچه های خود را شناسایی کنند و همچنین از مراحل تولید و توزیع آن مطلع شوند. قابل ذکر است ، این طرح توسط وزارت فدرال توسعه اقتصادی آلمان پشتیبانی می شود.

صنعت مد و لباس طبق تحقیقی که IBM در مورد مصرف کنندگان اروپایی انجام داد، به عنوان زمینه سرمایه گذاری آینده دار شناسایی شد. 75٪ از پاسخ دهندگان در این تحقیق اظهار داشتند که نگران متضرر شدن در صنعت مد هستند. 

بلاکچین و تامین غذا و دارو

استفاده از بلاکچین در زنجیره تأمین به عنوان یکی از بهترین موارد استفاده برای این فناوری یاد می شود. این قابلیت ردیابی ، به ویژه در تأمین غذا و دارو ، با توجه به دقت و کامل بودن آن عامل محبوبیت روز افزون آن می باشد. یش بینی می شود که 20 درصد از خواروبار فروشان جهانی از تکنولوژی بلاکچین برای ایمنی مواد غذایی و قابلیت ردیابی در سال 2025 استفاده کنند.

همانطور که می دانید VeChain شناخته شده ترین پروژه بلاکچین در زمینه مدیریت زنجیره تامین می باشد، اما پروتکل های دیگری مانند WaltonChain ، Wabi و Ambrosus نیز به دنبال ورود به این فضا هستند. 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *