دوج کوین چیست ؟ آشنایی با دوج کوین (Dogecoin) ~ وبلاگ بازار الیتکس
۲۵ مرداد, ۱۴۰۱
ارزهای دیجیتال بیت کوین تعاریف و مفاهیم مطالب آموزشی

دوج کوین چیست ؟ آشنایی با دوج کوین (Dogecoin)

دوج کوین با نماد Ð یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز شبیه به بیت کوین است که امن،سریع و کاملا خصوصی قابل استفاده است.

داستان دوج کوین به دسامبر ۲۰۱۳ برمیگردد که با اوج گیری قیمت بیت کوین ، افراد زیادی به سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها مشتاق شدند و آینده خوبی را برای این حوزه متصور بودند اما بیلی مارکوس و جکسون پالمرچیز نظر دیگری داشتند.

آنها معتقد بودند که ارز رمزنگاری باید تنها در بازی و سرگرمی استفاده شود و نباید به چشم پول واقعی به آن نگریست.بنابراین تصمیم گرفتند که ارز خود را ایجاد کنند.

شکل دوج کوین برگرفته از یک نژاد سگ به نام شیبا اینو است و شیوه تلفظ آن برگرفته از یک نمایش عروسکی اینترنتی است.

فضای اینترنت خیلی سریع نسبت به آن واکنش نشان داد و این سوال مطرح شد که دوج کوین چیست؟ یک پاسخ این بود که آن یک ارز است، با تصویر یک سگ بر روی آن. اما این تمام داستان نبود.

چیزی که به عنوان یک شوخی محسوب می‌شد کم‌کم کاربران زیادی را به خود جلب کرد. دوج‌کوین را اغلب به عنوان یک ارز دوستانه یا مهربان می‌شناسند زیرا از زمان ایجاد، فعالیت‌های خیرخواهانه زیادی از طریق آن انجام گرفته است.

طرفداران دوج‌ کوین خودشان را shibes  مینامند و حتی زبان مخصوص به خودشان را دارند که شامل برخی اصطلاحات شکسته انگلیسی است.

کارایی دوج کوین

کاربران دوج‌ کوین توانسته‌اند از سرمایه خود برای فعالیت‌های خیرخواهانه‌ای در سرتاسر دنیا انجام دهند.

در سال 2014،انجمن دوج‌کوین توانست 50 هزاردلار آمریکا برای فرستادن تیم سورتمه جامائیکایی به المپیک زمستانی سوچی جمع‌آوری کند.

در 22 مارس همان سال که روز آب نام دارد ، 30 هزار دلار آمریکا از طریق دوج‌کوین جمع‌آوری شد تا آب تمیز برای دهکده در تانا ولی کنیا فراهم شود.

همچنین جامعه دوج کوین در مسابقات اتومبیل رانی NASCAR به عنوان اسپانسر، به فردی به نام جاش ویس ۵۵ هزار دلار پرداخت کرد.

ارزش دوج کوین

برخلاف دیگر ارزها از جمله بیت کوین و لایت کوین که عرضه آنها محدود است ، مقدار نامحدود و بی پایانی از دوج کوین وجود دارد. بنابراین قیمت آن افزایش چندانی نخواهد داشت.

اما نامحدود بودن عرضه دوج‌ کوین و همچنین تراکنش سریع آن، آنرا به یک کوین مناسب برای پاداش و کمک های خیرخواهانه تبدیل کرده است.

تکنولوژی دوج کوین

تقریبا همه ارزهای رمز نگاری‌ شده مبتنی بر تکنولوژی بلاک‌چین هستند. بلاک‌چین‌ها در واقع دیتابیس‌های بسیار بزرگی هستند که اطلاعات تراکنش‌ها را نگهداری می‌کنند.

اطلاعات بلاک چین در یک جا ذخیره نمی شود. این اطلاعات بر روی هزاران رایانه که نود نامیده می شوند، ذخیره شده است. به همین دلیل است که بلاک چین ها شبکه های غیرمتمرکز نامیده می شوند. در واقع بلاک چین در یک سرور متمرکز کار نمی کند.

استخراج دوج کوین

هنگامی که یک نود تلاش می کند تا یک تراکنش دوج کوین را تایید کند وارد فرایندی برای حدس‌زدن یک کد می‌شود.این فرایند را می‌توان مانند یک قرعه‌کشی برای کامپیوترها فرض کرد. پاداش نودی که این کد را درست حدس بزند، برابر ۱۰۰۰۰ دوج کوین (DOGE) خواهد بود.

افتتاح حساب دوج کوین

برای افتتاح حساب دوج کوین Dogecoin میتوانید از کیف پول های مختلفی استفاده کنید. که یکی از رایج ترین ها سایت dogechain است.

کیف پول های دوج کوین دارای نسخه های دسکتاپ و آنلاین دیگری نیز می باشد که در سایت اصلی دوج کوین به آدرس  Dogecoin.com معرفی شده اند.

همچنین سایت CoinPayments.net (کوین پیمنت) نیز گزینه مناسبی برای نگهداری dogecoin و سایر ارزهای مشابه است .

سایت FreeDogeco سایت دوم Freebitco میباشد و نحوه ی کار آن نیز همانند سایت بیت کوین رایگان است.

شما با مراجعه به این سایت در هر ساعات کد خواسته شده را در کادر مشخص شده وارد مینمایید و مقداری دوج کوین کسب میکنید که این مقدار متغیر است و ممکن است تا هزاران دوج کوین بدست آورید.

تمام آینده این دوج کوین ، به روی آوردن فروشگاه ها و بانک ها و شرکت ها بستگی دارد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *