رشد جنجالی قیمت اتریوم ؛ یک فرصت طلایی برای خرید ؟!
۱ خرداد, ۱۴۰۱
آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

رشد جنجالی قیمت اتریوم ؛ یک فرصت طلایی برای خرید ؟!

در روزهای اخیر، نهنگ های اتریوم ، همچنان در حال ذخیره این ارز هستند و تایلر وینکلوس اظهار داشت که خرید اتریوم با این قیمت یک فرصت شگفت انگیز است. تایلر وینکلوس، بنیانگذار و مدیرعامل صرافی ارز رمزنگاری جوزا و یکی از قدیمی ترین پذیرندگان بیت کوین معتقد است قیمت اتریم، با اینکه هنوز هم با بالاترین حد خود، 50 درصد فاصله دارد، اکنون در حال ایجاد یک فرصت طلایی برای خریداران است.

در سال پرچالش 2020 ، اتریوم، جزو بهترین بازیگران حوزه رمز ارز بوده است. حال این افزایش، می تواند نتیجه جنون و افزایش قیمت ها در DeFi باشد یا راه اندازی اتریم 2.0 بعد از مدت ها انتظار. این ارز، سال 2020 را با 130 دلار آغاز کرد و در روز آخر سال حدود 760 دلار قیمت داشت.

علیرغم افزایش قیمت چشمگیر اتریوم، باز هم این ارز قادر به تقلید از بیت کوین در ثبت بالاترین رقم خود نبود. در حقیقت، اتریوم هنوز از بالاترین سطح خود فاصله دارد. طبق داده های CoinGecko، در ژانویه 2018، قیمت اتریم حدود 1450 دلار بوده است.

قیمت اتریوم که تقریباً 50٪ با آن سطح فاصله دارد، توجه سرمایه گذار اولیه فیس بوک (تایلر وینکلووس) را به خود جلب کرده است. وی گزینه خرید اتریوم را در این سطح به عنوان فرصت طلایی طبقه بندی کرد. او خرید اتریوم را به خرید بیت کوین با قیمت 14000 دلار تشبیه کرد.

نهنگهای اتریوم در راستای افزایش قیمت اتریوم قدم بر میدارند. طبق گزارش شرکت تحلیلی سانتیمنت فقط در دو ماه گذشته تعداد آدرس های  اتریوم که حداقل 10 هزار اتریوم را در اختیار دارند، 39 کیف پول افزایش یافته است.

در همان زمان، سانتیمنت گفت: «سرمایه گذاران خرده فروش عملکردی بر عکس داشته اند. آدرسهای حاوی بین 100 تا 10000 اتریم از اواسط نوامبر 2020 به تدریج در حال کاهش است. بعلاوه، تعداد کیف پول های نسبتاً کوچکی که بین یک تا 100 اتر را نگه داشته اند، قبل از کریسمس به شدت سقوط کرده است.»

در داده های Google Trends به عنوان یک شاخص خوب، نشان می دهد عبارت «خرید اتریم» در هفته جاری به دنبال ثبت بالای قیمت، به بالاترین میزان سالانه رسیده است.البته با این حال، علاقه از سوی سرمایه گذاران هنوز با شور و شوق سال های 2017/2018 فاصله دارد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *