تأثیر رییس شرکت تسلا و اسپیس ایکس، Elon Musk بر قیمت بیت کوین تقریباً از بین رفته است
۲۵ مرداد, ۱۴۰۱
ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

تأثیر رییس شرکت تسلا و اسپیس ایکس، Elon Musk بر قیمت بیت کوین تقریباً از بین رفته است

بر اساس CoinMarketCap ، قیمت بیت کوین در زمان انتشار این خبر 33،761 دلار نشان داده است که تأثیر Elon Musk ، مدیر ارشد اجرایی سازنده وسایل نقلیه الکتریکی تسلا و شرکت اکتشافات فضایی SpaceX ، بر بیت کوین برای وارد کردن ارز دیجیتال برتر به مناطق جدید با قیمت جدید کافی نبود.

همانطور که قبلا توسط Blockchain.News گزارش شده بود ، ایلان ماسک وضعیت (status) را در پروفایل توییتر خود با «# بیت کوین» به روز کرد، حرکتی که به اعتقاد خیلی ها، باعث روند صعودی ارز دیجیتال می شود.

به دنبال این به روزرسانی ، بیت کوین با بیش از 18 درصد رشد با قیمت 36،882 دلار معامله شد. در حالی که بسیاری انتظار داشتند این شتاب در آخر هفته قبل پایدار بماند ، اما تأثیر این مخترع که اخیراً به عنوان ثروتمندترین مرد کره زمین رتبه بندی شد ، نتوانست سکه را به بالاترین سطح جدید از 42000 دلار در ژانویه برساند.

تمرکز در بیت کوین در هفته گذشته حتی توسط ایلان ماسک ممکن است به دلیل افزایش مقررات غیرمتمرکز و بدون سانسور بیت کوین و ارزهای دیجیتال باشد.

این در میان درامی است که بین فروشندگان کوتاه مدت نهادی در وال استریت و گروهی از Redditor های سازمان یافته در یک اتاق گفتگو r / wallstreetbets  به وجود آمد.

Redditor ها، قصد داشتند قیمت برخی سهام از جمله GameStop را با هدف افزایش، حمایت کنند تا قیمت و ارزیابی آنها را با هزینه فروشندگان کوتاه مدت، افزایش دهند. این کار باعث شد سهام GameStop بیش از 2000٪ افزایش یابد، اما پلتفرم های کارگزاری سهام با توقف معاملات سهام GameStop، به کمک آمدند.

این واقعیت که بورس، سهامداران ثروتمند را در هزینه خرده فروشی ها هدف قرار داده است، به طور خلاصه برخی از خرده فروشان را تشویق کرد تا از پتانسیل های بدون سانسور بیت کوین قدردانی و استفاده کنند.

هفته گذشته که بیت کوینی از طریق ایلان ماسک در کانون توجه قرار گرفت ، گزارش ها حاکی از آن است که همین گروه از Redditor ها  قصد دارند در میان کشمکش قانونی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ، روی XRP شرط بندی کنند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *