قانونگذار آمریکایی قانونی را برای تنظیم دارایی های دیجیتال و حمایت از سرمایه گذاران معرفی کرد
۱ خرداد, ۱۴۰۱
آلت کوین ها ارزهای دیجیتال مطالب خبری و تحلیلی

قانونگذار آمریکایی قانونی را برای تنظیم دارایی های دیجیتال و حمایت از سرمایه گذاران معرفی کرد

یک نماینده کنگره آمریکا قانون ساختار بازار دارایی های دیجیتال و قانون حمایت از سرمایه گذاران را معرفی کرد. این قانون «اختیار کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) را در مورد اوراق بهادار دارایی های دیجیتال و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) را در اختیار دارایی های دیجیتالی قرار می دهد».

نماینده ایالات متحده Don Beyer هفته گذشته قانون ساختار دارایی های دیجیتال و قانون حمایت از سرمایه گذاران را معرفی کرد. بر اساس اعلامیه ای که در وب سایت رسمی وی منتشر شده است ، این قانون دارایی های دیجیتال را در ساختارهای نظارتی مالی فعلی گنجانده است. نماینده کنگره گفت:

« دارایی های دیجیتالی و فناوری بلاکچین نوید بزرگی را می دهند و واضح است که دارایی هایی مانند بیت کوین و اتریوم برای ماندن در اینجا هستند. متأسفانه ساختار کنونی بازار دارایی های دیجیتال و چارچوب نظارتی برای سرمایه گذاران و مصرف کنندگان مبهم و خطرناک است».

وی تصریح کرد: « دارندگان دارایی های دیجیتال سالها مورد تقلب گسترده ، سرقت و دستکاری بازار قرار گرفته اند ، اما کنگره تا کنون درخواست متخصصان صنعت و تنظیم کننده های فدرال برای ایجاد یک چارچوب قانونی جامع را نادیده گرفته است».

به طور خاص ، این لایحه «تعاریف قانونی برای دارایی های دیجیتال و اوراق بهادار دارایی های دیجیتال ایجاد می کند و اختیار کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) را در مورد اوراق بهادار دارایی های دیجیتال و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) با اختیارات بر دارایی های دیجیتالی فراهم می کند» همچنین:

از طریق وضع قوانین مشترک SEC/CFTC ، اطمینان قانونی از وضعیت مقررات برای 90 درصد بالای بازار دارایی های دیجیتال (بر اساس ارزش بازار و حجم معاملات) ارائه می دهد.»

علاوه بر این ، این لایحه « مستلزم این است که معاملات دارایی های دیجیتالی که در دفتر کل توزیع شده ثبت نشده اند، ظرف 24 ساعت به مخزن ثبت شده دارایی های دیجیتال گزارش شوند تا احتمال کلاهبرداری به حداقل برسد و شفافیت را افزایش دهد».

در ادامه این لایحه آمده است: فدرال رزرو دارای « صراحت صریح برای انتشار نسخه دیجیتال دلار آمریکا » خواهد بود و وزیر خزانه داری ایالات متحده « اجازه یا ممنوعیت دلار آمریکا و سایر استیبل کوین های مبتنی بر فیات » را دارد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *