مادورو، رییس جمهور ونزوئلا، می خواهد به تولیدکنندگان کشاورزی وام مبتنی بر ارز دیجیتال بدهد
۱ خرداد, ۱۴۰۱
آلت کوین ها ارزهای دیجیتال بیت کوین مطالب خبری و تحلیلی

مادورو، رییس جمهور ونزوئلا، می خواهد به تولیدکنندگان کشاورزی وام مبتنی بر ارز دیجیتال بدهد

نیکلاس مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا ، اظهار داشت که این کشور می تواند علاوه بر وام های سنتی در چندین ارز فیات ، وام های مبتنی بر ارز دیجیتال را نیز به بخش کشاورزی ارائه دهد. وی همچنین اظهار داشت که ونزوئلا به مدت سه سال با petro  و سایر ارزهای دیجیتال همکاری کرده است و پیشگام استفاده از این نوع دارایی در آمریکای لاتین بوده است.

مادورو در اطلاعیه ای که پنجشنبه گذشته در جلسه کابینه اعلام کرد ، به امکان اعطای وام با ارز دیجیتال به صنعت کشاورزی اشاره کرد. وی اظهار داشت که کشور به دنبال راه های جدیدی برای تأمین مالی کشاورزی داخلی است و همچنین اظهار داشت که این وام ها دارای نرخ بهره پایین برای بهره مندی کشاورزان خواهند بود. مادورو در توضیح وزرای خود خاطرنشان کرد:

من شخصاً از شما می خواهم که بخش بانکداری دولتی را هدایت کرده و بانک های خصوصی را برای ضرب وام ها و تامین مالی تحت ملایم ترین شرایط برای همه تولیدکنندگان مواد غذایی در کشور فرا بخوانید.

این پیشنهاد همچنین ایده اعطای این وام ها به چندین ارز فیات مانند یورو و حتی یوان چین را مطرح می کند. در حالی که مادورو از ارز دیجیتال خود ونزوئلا ، پترو نام برد ، او همچنین اظهار داشت که آنها با همه ارزهای دیجیتال کار خواهند کرد ، همانطور که دولت اکنون سه سال است این کار را انجام می دهد.

تغییر مادورو به سمت ارز دیجیتال نشان دهنده نقص در قدرت ارز فیات خود ونزوئلا ، بولیوار است که به سرعت در برابر دلار که به عنوان پول واقعی در این کشور تبدیل شده است ، در حال از دست دادن است. همین اواخر ، در 20 ژوئن ، بولیوار بیش از 10 درصد از دست داد و اکنون بر اساس شاخص های محبوب دلار ، این ضرر به 20 درصد نزدیک شده است.

به همین دلیل است که دولت در حال بررسی تغییر ارزش پول خود است و شش صفر را از رقم فعلی کاهش می دهد. این امر باعث محاسبه مالیات و پرداخت های کلان می شود ، که با نرخ ارز امروزی کار با آن بسیار دشوار است.

این اولین بار نیست که دولت ونزوئلا برای بهبود وضعیت اقتصادی خود به ارزهای دیجیتال روی آورده است. ونزوئلا یکی از اولین کشورها در آمریکای شمالی بود که حتی قبل از تنظیم فعالیت ، یک جامعه استخراج بیت کوین قابل ملاحظه ایجاد کرد. همچنین، ونزوئلا با راه اندازی یکی از اولین ارزهای دیجیتال تحت حمایت دولت ، پترو ، پیشگام در پذیرش ارزهای دیجیتال بود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *