هند قصد دارد از مدل ارز دیجیتال بانک مرکزی خود تا پایان سال رونمایی کند
۵ تیر, ۱۴۰۱
ارزهای دیجیتال بلاکچین مطالب خبری و تحلیلی

هند قصد دارد از مدل ارز دیجیتال بانک مرکزی خود تا پایان سال رونمایی کند

معاون بانک مرکزی هند ، بانک ذخیره هند (RBI) ، می گوید این بانک باید بتواند تا پایان امسال مدل ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را ارائه دهد.

T. Rabi Sankar معاون بانک مرکزی روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی کمیته سیاست های پولی (MPC) گفت که بانک مرکزی هند (RBI) ممکن است تا پایان سال از مدل ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) رونمایی کند.

وی بدون ارائه جزئیات بیشتر توضیح داد:

« اینها فناوریها و انتخابهای تجاری بسیار تکاملی هستند که باید انجام شوند، متاسفانه تعیین تاریخ شروع آن دشوار است ، اما ما باید بتوانیم در آینده نزدیک ، احتمالاً تا پایان سال جاری ، یک مدل ارائه دهیم ».

وی ادامه داد: ما در حال بررسی موضوع دامنه ، فناوری ، مکانیزم توزیع و اعتبار سنجی و غیره هستیم.

ماه گذشته ، او فاش کرد که بانک مرکزی در حال کار بر روی استراتژی پیاده سازی مرحله ای (CBDC) هند و همچنین بررسی موارد استفاده است که می تواند با اختلال کم یا بدون هیچ گونه اختلال در سیستم های بانکی یا پولی هند اجرا شود.

بر اساس گزارش اخیر ، 81 کشور ، که بیش از 90 درصد تولید ناخالص داخلی جهان (GDP) را تشکیل می دهند ، در حال راه اندازی ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی خود هستند.

در همین حال ، صندوق بین المللی پول (IMF) ، بانک جهانی و بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) می گویند CBDC ها «تا زمانی که کشورها با هم کار کنند، می توانند کارایی پرداخت های فرامرزی را افزایش دهند.».

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *